Πίσω στα σχολεία

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,547 μηνύματα.

fenia00

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η <3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 144 μηνύματα.
Είναι η πρώτη φορά που ακούω τη λέξη σχολείο και μου έρχεται ενα κύμα βαρεμάρας και με σκεπάζει :P Μιλάμε για βαρεμάρα στο φουλ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alex_t

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,500 μηνύματα.
Είναι η πρώτη φορά που ακούω τη λέξη σχολείο και μου έρχεται ενα κύμα βαρεμάρας και με σκεπάζει :P Μιλάμε για βαρεμάρα στο φουλ :P

Για εμένα πάλι το ακριβώς αντίθετο :P. Είναι η πρώτη φορά που ανυπομονώ να ξεκινήσουμε :alljumpy:.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unseen skygge

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unseen skygge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,218 μηνύματα.
Εγώ πάλι για πρώτη φορά ενω πάντα όταν σκεφτόμουν αρχίΖει το σχολείο έλεγα μακάρι να κράταγε περισσότερο το καλοκαίρι ανυπομονώ να τελειώσει αυτή η χρονιά (από τωρα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

harry akritas

Διάσημο μέλος

Ο harry akritas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,099 μηνύματα.
Το σχολείο φέτος θα είναι ώρες χαλάρωσης πιο πολύ από κάθε άλλη χρονιά. Θα πηγαίνω σχολείο το πρωί για να χαλαρώσω από το χθεσινοβραδυνό φροντιστήριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,547 μηνύματα.
Το σχολείο φέτος θα είναι ώρες χαλάρωσης πιο πολύ από κάθε άλλη χρονιά. Θα πηγαίνω σχολείο το πρωί για να χαλαρώσω από το χθεσινοβραδυνό φροντιστήριο.

Μονότονο και αρκετά κουραστικό αντηχεί στ' αυτια μου αυτό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

harry akritas

Διάσημο μέλος

Ο harry akritas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,099 μηνύματα.
Μονότονο και αρκετά κουραστικό αντηχεί στ' αυτια μου αυτό...
Γιατί τι το ουσιώδες κάνεις στο σχολείο πέρα από 2-3 ώρες κατεύθυνσης; Άραγμα, καμιά ταινιούλα σε μάθημα γενικής, άντε και καμιά αθλοπαιδεία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fenia00

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η <3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 144 μηνύματα.
Για εμένα πάλι το ακριβώς αντίθετο :P. Είναι η πρώτη φορά που ανυπομονώ να ξεκινήσουμε :alljumpy:.

Ανυπομονείς;:eek::eek::eek::eek::eek::eek: Δώσε μου και εμένα τη θετική σου διάθεση επειδή έχω αρχίσει να πνίγομαι από το κύμα βαρέμαρας που με έχει σκεπάσει εδώ και δυο βδομάδες :D:D

Πάντως αν λάβω υπόψη τι συνέβαινε στην περσινή τρίτη λυκείου,φέτος μόνο μάθημα δε θα γίνεται.Βλέπω να γίνεται πάρτυ την ώρα των μαθημάτων γενικής παιδείας.Αναμένουμε για νεότερα. :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alex_t

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,500 μηνύματα.
Ανυπομονείς;:eek::eek::eek::eek::eek::eek: Δώσε μου και εμένα τη θετική σου διάθεση επειδή έχω αρχίσει να πνίγομαι από το κύμα βαρέμαρας που με έχει σκεπάσει εδώ και δυο βδομάδες :D:D

Πάντως αν λάβω υπόψη τι συνέβαινε στην περσινή τρίτη λυκείου,φέτος μόνο μάθημα δε θα γίνεται.Βλέπω να γίνεται πάρτυ την ώρα των μαθημάτων γενικής παιδείας.Αναμένουμε για νεότερα. :clapup:

Μα ακριβώς επειδή βαριέμαι απίστευτα θέλω να ξεκινήσουμε :P. Δε νιώθω έτσι και για το φροντιστήριο βέβαια ;). Σε εμάς, ειδικά στα μαθηματικά γενικής, ακριβώς επειδή ξέρουμε τον καθηγητή, χαμός θα γίνεται, όπως και πέρσι άλλωστε :P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unseen skygge

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unseen skygge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,218 μηνύματα.
Χαμός εννοώντας φασαρια κλπ; Αυτά τα κάναμε και στο Γυμνάσιο νομίζω τώρα αυτές οι ωρε ς θα είναι χρήσιμες να διαβάζουμε για το φροντιστήριο ώστε στην μέρα να μας μένει κάποιος ελεύθερος χρόνος για να ξελαμπικαρουμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fenia00

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η <3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 144 μηνύματα.
Μα ακριβώς επειδή βαριέμαι απίστευτα θέλω να ξεκινήσουμε :P. Δε νιώθω έτσι και για το φροντιστήριο βέβαια ;). Σε εμάς, ειδικά στα μαθηματικά γενικής, ακριβώς επειδή ξέρουμε τον καθηγητή, χαμός θα γίνεται, όπως και πέρσι άλλωστε :P.
Εγώ είμαι σίγουρη στην κοινωνιολογία θα γίνεται πανηγύρι χωρίς πλάκα:yahoo::yahoo: Τώρα για τα άλλα μαθήματα δεν είμαι τόσο σίγουρη(πχ στην ιστορία γενικής η καθηγήτρια αναγκάζει τους μαθητές να διαβάζουν οπότε καταλαβαίνεις :P )

Χαμός εννοώντας φασαρια κλπ; Αυτά τα κάναμε και στο Γυμνάσιο νομίζω τώρα αυτές οι ωρε ς θα είναι χρήσιμες να διαβάζουμε για το φροντιστήριο ώστε στην μέρα να μας μένει κάποιος ελεύθερος χρόνος για να ξελαμπικαρουμε

Εγώ πάντως θα χρησιμοποιώ την ώρα των μαθηματικών γενικής και των θρησκευτικών για διάβασμα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alex_t

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,500 μηνύματα.
Χαμός εννοώντας φασαρια κλπ; Αυτά τα κάναμε και στο Γυμνάσιο νομίζω τώρα αυτές οι ωρε ς θα είναι χρήσιμες να διαβάζουμε για το φροντιστήριο ώστε στην μέρα να μας μένει κάποιος ελεύθερος χρόνος για να ξελαμπικαρουμε

Εμένα προσωπικά, αυτό εκτός του ότι μου φαίνεται πολύ άσχημο (ναι οκ, μη διαβάσεις* τα μαθήματα γενικής-τα μη πανελλαδικώς εξεταζόμενα, ούτε εγώ θα τα διαβάζω, άλλωστε και οι ίδιοι οι καθηγητές δείχνουν κατανόηση, όμως το λιγότερο που μπορείς* να κάνεις* είναι να προσέξεις αυτά που έχει να πει ο εκάστοτε καθηγητής μέσα στην τάξη. Αν μη τι άλλο, πολλά πράγματα είναι χρήσιμα στην έκθεση πχ. αλλά και σε τομείς πέραν των εξετάσεων. Προσωπικά, εάν ήμουν καθηγητής, δε θα ήθελα να με γράφουν και τα 16 παιδιά του τμήματος), αποσυντονίζομαι όταν υπάρχει κάποιος και μιλάει ενώ εγώ προσπαθώ να κάνω μια άσκηση, οπότε το διάβασμα εντός της τάξης καθίσταται αδύνατο :P.

[*με το β' ενικό δεν αναφέρομαι σε εσένα προσωπικά]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unseen skygge

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unseen skygge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,218 μηνύματα.
Και εγω θεωρώ ότι είναι άσχημο Αλλά επειδή ο άνθρωπος είναι εγωπαθες σαν ον θα βάλω πάνω από το πως νιώθει ο καθε καθηγητής μου το πως νιώθω Εγώ γιατί δεν μπορώ και να πεθαίνω για τις πανελλήνιες που λεμε Θέλω και λίγο χρόνο να μην κάνω τίποτα. Απ'την άλλη πάλι από πέρυσι ξεκίνησα τις θυσίες καθώς έκοψα το handball έκοψα και το πιάνο για να έχω περισσότερο χρόνο για διάβασμα. Το θεωρώ πολύ κάπως απ'την μια να κόβω το πιάνο και απ'την αλλη ενα 40λεπτο την βδομάδα στην πολιτική παίδέια να καθόμαι να προσέχω τον καθηγητή χωρίς ιδιαίτερο λόγο. Τέλος παντών δεν θεωρώ πως η άποψη μου είναι και Γενικά σωστή Αλλά έχει μια λογική για την γ λυκειου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Όπως κάθε χρόνο έτσι και φέτος μετά τον 15 Αυγουστο το κάθε παιδί ετοιμάζεται για την νέα σχολική χρονιά. Για έναν ακόμη χρόνο τα παιδιά δε καταφέρανε να κρατήσουνε τον χρόνο σταθερό και έτσι άφησαν να τους φύγει ένα ακόμα ωραίο καλοκαίρι.

Πως αισθάνεστε που αρχίζουν τα σχολεία και τελειώνουν οι διακοπές και σε λίγο καιρό το καλοκαίρι θα είναι μια γλυκιά ανάμνηση; Εγώ δε θα αισθανόμουν καθόλου καλά.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Δημόσιας & Κοινοτικής Υγείας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.
εγω ουτε χαιρομουν ουτε στεναχωριομουν ..... μου ηταν παντελως αδιαφορο το οτι ξεκιναει το σχολειο και τελειωνει το καλοκαιρι
γιατι ημουν σε μια εγρηγορση ειχα ενα προγραμμα....σπανιο το ξερω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,966 μηνύματα.
Μου λείπει το σχολείο από τωρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Δεν μπορώ να πω πως θα μου λείψει το σχολείο, αλλά ούτε και πως δε θα μου λείψει. Είμαι διχασμένη προσωπικότητα; :upside:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,774 μηνύματα.
Εμενα με εκνεύριζαν πάντοτε τα παιδια που λενε οτι τους λείπει το σχολείο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Galaxy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Galaxy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Βιολογίας ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 355 μηνύματα.
Το σχολείο δεν θα μου λειψει. Αλλα σιγουρα θα μου λειψουν καποιοι φιλοι που ισως περασουν αλλου, καποιοι καθηγητες, και διαφορες ωραιες καταστασεις που ζουσα στο σχολειο. Αλλα τα μαθηματα με τιποτα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Mountain

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο The Mountain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 944 μηνύματα.
Όσοι τελειώσατε φέτος το σχολείο να αρχίσετε από τώρα διάβασμα για το 1ο έτος. Να δείτε τον οδηγό σπουδών της σχολής που περνάτε και να διαβάσετε. Μπορείτε να βρείτε υλικό στο ίντερνετ.
Αυτό αφενός θα σας προετοιμάσει για του χρόνου το καλοκαίρι που θα έχετε εξεταστική και αφετέρου θα αποκτήσετε σημαντικό προβάδισμα έναντι των συμφοιτητών σας.

Καλό χειμώνα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top