Σπίτι στη Θεσσαλονίκη

KostasTheGreek

Δραστήριο μέλος

Ο KostasTheGreek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Για αυτό και δεν πας να μείνεις κέντρο κέντρο.
Εκεί οι πολυκατοικίες και τα σπίτια είναι το λιγότερο 30χρονών..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

athene

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Νηπιαγωγών Δυτικής Μακεδονίας (Φλώρινα) και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 423 μηνύματα.
Αν δεν σας ενοχλούν οι διαδρομές με τα λεωφορεία,που θα φτάνουν μέχρι και το μισάωρο για το ΑΠΘ Ή αν διαθέτετε αμάξι,τότε επιλέξτε κάπου πιο ψηλά!Άγιο Παύλο,Άνω Πόλη κλπ.Θα σας βγει πολύ πιο οικονομικά και πιο άνετα.Αποφύγετε περιοχή Ποσειδωνίου μέχρη και Λευκό Πύργο.Πολύ ακριβά!Και η Κάτω Τούμπα θεωρώ πως είναι καλή επιλογή!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LI@

Νεοφερμένος

Η LI@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Όντως,η κατάσταση στο κέντρο της Θεσ/νίκης είναι πολύ άσχημη γιατί τα περισσότερα σπίτια είναι πάρα πολύ παλιά. Εγώ,πάντως, πέρισυ βρήκα σπίτι μέσα Οκτωβρίου, που είναι και πίσω απ' τη σχολή μου και πολύ κοντά στα πανεπιστήμια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shikabalas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πολύκαστρο (Κιλκίς). Έχει γράψει 328 μηνύματα.
Κεντρο το εχω αποκλεισει για το λογο που λετε.40 Εκκλησιες θα με βολευε αφανταστα γιατι ειναι πολυ κοντα στο Πολυτεχνειο,αλλα δυστυχως υπαρχουν πολυ λιγα σπιτια.Οποτε κατεληξα Τουμπα,βρηκα και σπιτι που βολευουν οι συγκοινωνιες και μια χαρα.ΟΚ,ξερω ειναι μεγαλο και για εναν χρονο θα μου ειναι αχρηστο το ενα δωματιο,αλλα αν δεν βρισκεις τι αλλο να κανεις?Αφηστε που του χρονου αν δεν εχω μεινει ικανοποιημενος και βρω κατι καλυτερο μετακομιζω.Παντως για κοινοχρηστα μας ειπε 90 ευρω το τετραμηνο,καλα ειναι πιστευω.Και για τη θερμανση εχει θερμοπομπους,οποτε πληρωνεις μεσω ΔΕΗ.Συνολικα γυρω στα 500 μπορει να βγαινει το μηνα δηλαδη,αλλα δεν υπαρχουν πολλες επιλογες δυστυχως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KostasTheGreek

Δραστήριο μέλος

Ο KostasTheGreek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Θερμοπομποί=ωχ λελε
Anyway αν δεν σ'αρέσει το πολύ πολύ την κάνεις και βρίσκεις κάτι καλύτερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shikabalas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πολύκαστρο (Κιλκίς). Έχει γράψει 328 μηνύματα.
Για εξηγησε το αυτο με τους θερμοπομπους.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KostasTheGreek

Δραστήριο μέλος

Ο KostasTheGreek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 716 μηνύματα.
-Καίνε αρκετό ρεύμα
-Δεν κάνουνε ουσιαστική δουλεία.Στο πολυ το κρύο δεν θα μπορείς να ζεστάνεις καλά το σπίτι.
-Κάνουν θόρυβο
-Πιθανότατα εάν τα χρησιμοποιείες πολύ να βγάζουνε και μια άσχημη οσμή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aλεξια20

Νεοφερμένος

Η Aλεξια20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Η αληθεια ειναι πως στην Θεσσαλονικη ειναι λιγο δυσκολο να βρεις σπιτι καινουριο και σε καλη τιμη. Ειναι λιγο ακριβα. Εγω εψαχνα για καμια δεκαρια μερες τον Ιουλιο και τελικα κατεληξα στην Κατω Τουμπα με 75 περιπου τ.μ. και 500 ευρω. Ειναι ακριβουτσικο αλλα προκειται για καινουρια πολυκατοικια, που ειναι πολυ ωραια στο εσωτερικο. Απο τα πανεπιστημια ειναι 20 λεπτα με το αστικο και κανενα 10λεπτο με τα ποδια, δηλαδη συνολο 30 περιπου λεπτα.
Παντως σαν περιοχες μου αρεσουν πιο πολυ η Ανω και Κατω Τουμπα. Βασικα στην Ανω Τουμπα βολευουν καλυτερα τα αστικα για το πανεπιστημιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marquis

Νεοφερμένος

Ο Marquis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 84 μηνύματα.
Αποφυγε θερμοπομπους για του λογους που σου ειπαν παραπανω, δεν ειναι καθολου αποδοτικοι και θα πληρωνεις πολυ ρευμα. Απο θερμοπομπους προτιμησε καλυτερα κεντρικη θερμανση. Επισης εαν βρεις ανακαινισμενο σπιτι με φυσικο ελεγξε αν ειναι ηδη ενεργο γιατι μπορει να περιμενεις κανα διμηνο και βαλε. Στην αναγκη προτιμησε ενα καινουργιο εστω και μικρο και νοικιασε το για 1 χρονο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shikabalas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πολύκαστρο (Κιλκίς). Έχει γράψει 328 μηνύματα.
Μου εδειξε λογαριασμους της ΔΕΗ η ιδιοκτητρια και ηταν γυρω στα 90-100 ευρω.Νταξει πολλα ειναι δεν λεω,αλλα αν δεν βρω κατι καλυτερο δεν εχω αλλη λυση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Όπως ειπώθηκε και πριν, η κατάσταση με τα σπίτια στην Θεσσαλονίκη είναι τραγική, ειδικά αν έχεις συνηθίσει αλλιώς. Η πλειονότητα των οικοδομών είναι παλιές και τα ενοίκια υψηλά.
Θα συμβούλευα όποιον πηγαίνει σε σχολή με πολλά εργαστήρια και υποχρεωτικές παρουσίες να μείνει όσο το δυνατόν πιο κοντά στα Πανεπιστήμια. Αλλιώς μπορεί να διαλέξει να μείνει μακρύτερα από τα Πανεπιστήμια και να βρει έτσι καλύτερο σπίτι σε καλύτερη τιμή.
Για 45 τ.μ. στην Καμάρα μπορεί να πληρώσεις 400 ευρώ. Με τα ίδια χρήματα μπορείς να βρεις σπίτι 80 τ.μ. στην Μπότσαρη ή την Μαρτίου για παράδειγμα, που απέχουν 15-20' από το πανεπιστήμιο με το λεωφορείο.

Πρέπει να ληφθούν πολλοί παράγοντες υπόψιν για την επιλογή ενός σπιτιού:

1. Τοποθεσία (απόσταση από πανεπιστήμιο, στάση λεωφορείου, super market, τράπεζα, πιάτσα ταξί κλπ)
2. Τετραγωνικά (πόσο μεγάλο σπίτι χρειάζεσαι)
3. Θέρμανση/ Ψύξη (θα πρότεινα ατομική θέρμανση πετρελαίου ή φυσικού αερίου και κλιματιστικό για ψύξη)
4. Κοινόχρηστα
5. Παλιό/Ανακαινισμένο/Καινούριο (τα ανακαινισμένα και τα καινούρια είναι πιο άνετα και όμορφα αλλά και πιο ακριβά)
6. Ενοίκιο
7. Λογαριασμοί ΔΕΗ (μπορείς να ρωτήσεις τον ιδιοκτήτη/μεσίτη πόσο περίπου έρχονται οι λογαριασμοί)
8. Parking (δεν είναι κι ότι πιο εύκολο να βρεις parking στην Θεσσαλονίκη οπότε ίσως να ψάξεις για σπίτι με θέση parking αν έχεις αυτοκίνητο)

Γενικά εξαρτάται από την ιδιοσυγκρασία του καθενός, την σχολή του και, βεβαίως, το πορτοφόλι του.
Κάποιος που έχει σκοπό να είναι συνέχεια έξω από το σπίτι (είτε για μάθημα είτε για καφέδες) δεν έχει νόημα να έχει το σούπερ λουξ σπίτι. Αν κάποιος αφιερώνει πολύ ώρα στο σπίτι (διαβάζοντας ή χαλαρώνοντας) ίσως να αξίζει να βρει ένα καλύτερο σπίτι. Επίσης ίσως θα βόλευε καλύτερα όσους θέλουν να βγαίνουν συχνά στο κέντρο (για διασκέδαση ή για μάθημα) να μείνουν στο κέντρο για να αποφύγουν τις συχνές μετακινήσεις και το κόστος και την ταλαιπωρία που αυτές συνεπάγονται.

Επίσης, να ψάξετε σπίτια με πολλούς μεσίτες, να χρησιμοποιήσετε τις αγγελίες του αγγελιοχώρου, να μπείτε σε sites με αγγελίες (spitogatos,tospitimou, myhome).

Προσπαθήστε να βρείτε από τώρα το καλύτερο δυνατόν σπίτι ώστε να μην ταλαιπωρείστε μετά με μετακομίσεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pepper ann

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Νικόλαος (Λασιθίου). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
-Καίνε αρκετό ρεύμα
-Δεν κάνουνε ουσιαστική δουλεία.Στο πολυ το κρύο δεν θα μπορείς να ζεστάνεις καλά το σπίτι.
-Κάνουν θόρυβο
-Πιθανότατα εάν τα χρησιμοποιείες πολύ να βγάζουνε και μια άσχημη οσμή.

ρε,μη λέτε χαζομάρες.
Οκ,για λογαριασμο και για πόσο ρεύμα καταναλώνουν δεν ξέρω αλλά εμείς έχουμε στο σπίτι μας θερμοπομπούς πάνω απο 10 χρόνια και κάνουν μια χαρά τη δουλειά τους!
Τώρα θα μου πεις μιλάμε για Θεσσαλονίκη και όχι για Κρήτη αλλά μια χαρά το ζέσταιναν το σπίτι.
Και δεν κάνουν καθόλου μα καθόλου θόρυβο.
Και δε μυρίζουν καθόλου μα καθόλου.Μόνο στην αρχή κάθε χειμώνα που τους αναβουμε τις 2-3 πρώτες φορες γιατί είναι σκονισμένοι και καίγεται η σκόνη μεσα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valandil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 910 μηνύματα.
ρε,μη λέτε χαζομάρες.
Οκ,για λογαριασμο και για πόσο ρεύμα καταναλώνουν δεν ξέρω αλλά εμείς έχουμε στο σπίτι μας θερμοπομπούς πάνω απο 10 χρόνια και κάνουν μια χαρά τη δουλειά τους!
Τώρα θα μου πεις μιλάμε για Θεσσαλονίκη και όχι για Κρήτη αλλά μια χαρά το ζέσταιναν το σπίτι.
Και δεν κάνουν καθόλου μα καθόλου θόρυβο.
Και δε μυρίζουν καθόλου μα καθόλου.Μόνο στην αρχή κάθε χειμώνα που τους αναβουμε τις 2-3 πρώτες φορες γιατί είναι σκονισμένοι και καίγεται η σκόνη μεσα.:P
Οι θερμοπομποί γενικά αποφεύγονται επειδή κάνουν πιο ξηρό το κλίμα και σύμφωνα με πολλές γνώμες γιατρών που έχω ακούσει δεν είναι ο,τι καλύτερο για τον οργανισμό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BatForLashes<3

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Ψαχνω σπιτι στη Σαλονικα εδω και τρεις μερες και δεν βρισκω τιποτα αξιολογο!:/:Οσοι περασατε ποτε θα πατε?Και με μεσιτες που μιλησα μου λενε ολα τα καλα εχουν κλεισει απο τον Ιουλιο.:confused:

Η αλήθεια είναι ότι ειδικά τα καινούργια σπίτια "εξαφανίζονται" αμέσως...εγώ βρήκα γκαρσονιέρα 45 τμ σε πολυκατοικία ενός έτους στην Κάτω Τούμπα (κοντά στην Παπάφη) τον Ιούλιο και ήδη είχε μείνει μόνο το δικό μου και ένα στούντιο γύρω στα 25 τμ...καλή περιοχή από άποψη ασφάλειας και απόστασης από το κέντρο (και από το ΠΑΜΑΚ) αλλά πολύ αλμυρά τα νοίκια...εμένα είναι 400 Ε το μήνα και το πρώτο που είχα δει ήταν 25 τμ με 350!! :whistle: Γενικά πιστεύετε ότι είναι καλή περιοχή για φοιτητές?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Η αλήθεια είναι ότι ειδικά τα καινούργια σπίτια "εξαφανίζονται" αμέσως...εγώ βρήκα γκαρσονιέρα 45 τμ σε πολυκατοικία ενός έτους στην Κάτω Τούμπα (κοντά στην Παπάφη) τον Ιούλιο και ήδη είχε μείνει μόνο το δικό μου και ένα στούντιο γύρω στα 25 τμ...καλή περιοχή από άποψη ασφάλειας και απόστασης από το κέντρο (και από το ΠΑΜΑΚ) αλλά πολύ αλμυρά τα νοίκια...εμένα είναι 400 Ε το μήνα και το πρώτο που είχα δει ήταν 25 τμ με 350!! :whistle: Γενικά πιστεύετε ότι είναι καλή περιοχή για φοιτητές?

Πολλοί φοιτητές μένουν στην Κάτω Τούμπα. Είναι και σχετικά κοντά στα πανεπιστήμια και στο κέντρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BatForLashes<3

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Πολλοί φοιτητές μένουν στην Κάτω Τούμπα. Είναι και σχετικά κοντά στα πανεπιστήμια και στο κέντρο.[/QUOTΕ]

'Οσο το ψάχνω αυτό βλέπω κι εγώ....ευχαριστώ!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marquis

Νεοφερμένος

Ο Marquis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 84 μηνύματα.
Πολλοί φοιτητές μένουν στην Κάτω Τούμπα. Είναι και σχετικά κοντά στα πανεπιστήμια και στο κέντρο.[/QUOTΕ]

'Οσο το ψάχνω αυτό βλέπω κι εγώ....ευχαριστώ!:)

Γενικώς στην Άνω/Κάτω Τούμπα μένουν πολλοι φοιτητές, και έχει και συχνή συγκοινωνία για το κέντρο, το οποίο δεν είναι μακριά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KostasTheGreek

Δραστήριο μέλος

Ο KostasTheGreek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Η αλήθεια είναι ότι ειδικά τα καινούργια σπίτια "εξαφανίζονται" αμέσως...εγώ βρήκα γκαρσονιέρα 45 τμ σε πολυκατοικία ενός έτους στην Κάτω Τούμπα (κοντά στην Παπάφη) τον Ιούλιο και ήδη είχε μείνει μόνο το δικό μου και ένα στούντιο γύρω στα 25 τμ...καλή περιοχή από άποψη ασφάλειας και απόστασης από το κέντρο (και από το ΠΑΜΑΚ) αλλά πολύ αλμυρά τα νοίκια...εμένα είναι 400 Ε το μήνα και το πρώτο που είχα δει ήταν 25 τμ με 350!! :whistle: Γενικά πιστεύετε ότι είναι καλή περιοχή για φοιτητές?

Παπάφη είναι πολύ καλή περιοχή για φοιτητές πανεπιστημίου.
Είναι πολύ κοντά τα πανεπιστήμια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KostasTheGreek

Δραστήριο μέλος

Ο KostasTheGreek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 716 μηνύματα.
αι μου
ρε,μη λέτε χαζομάρες.
Οκ,για λογαριασμο και για πόσο ρεύμα καταναλώνουν δεν ξέρω αλλά εμείς έχουμε στο σπίτι μας θερμοπομπούς πάνω απο 10 χρόνια και κάνουν μια χαρά τη δουλειά τους!
Τώρα θα μου πεις μιλάμε για Θεσσαλονίκη και όχι για Κρήτη αλλά μια χαρά το ζέσταιναν το σπίτι.
Και δεν κάνουν καθόλου μα καθόλου θόρυβο.
Και δε μυρίζουν καθόλου μα καθόλου.Μόνο στην αρχή κάθε χειμώνα που τους αναβουμε τις 2-3 πρώτες φορες γιατί είναι σκονισμένοι και καίγεται η σκόνη μεσα.:P

Μένεις Κρήτη και μου μιλάς για κρύο που 12 μήνες τον χρόνο είστε με τα καλοκαιρίνα ρούχα;
Πλάκα με κάνεις?
Έλα χειμώνα θεσσαλονική να νιώσεις κρύο και θα καταλάβεις γιατί δεν πρέπει να έχει θερμοπομπούς το σπίτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pepper ann

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Νικόλαος (Λασιθίου). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
αι μου

Μένεις Κρήτη και μου μιλάς για κρύο που 12 μήνες τον χρόνο είστε με τα καλοκαιρίνα ρούχα;
Πλάκα με κάνεις?
Έλα χειμώνα θεσσαλονική να νιώσεις κρύο και θα καταλάβεις γιατί δεν πρέπει να έχει θερμοπομπούς το σπίτι.
Έχεις δίκιο ότι σε μας τα πράγματα είναι πιο light,η πιο χαμηλή θερμοκρασία που έχουμε είναι συνήθως 6-7 βαθμοι,και αυτό ελάχιστες φορές.
Γι'αυτο κ δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη πάνω σε αυτό.
Αλλά είναι υπερβολές να λέτε ότι μυρίζουν και κάνουν θόρυβο.Βασικά είναι χαζομάρες:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top