Σπίτι στη Θεσσαλονίκη

gianniakos

Νεοφερμένος

Ο gianniakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Μακεδονίας (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 90 μηνύματα.
Παιδια η μποτσαρη τι λεει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,888 μηνύματα.
Αρκετά καλά είναι, βολεύει σχετικά και το βράδυ:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Poseidon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Poseidon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αταλάντη (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 350 μηνύματα.
ναι αρκεί να είναι κοντά σε δρόμο που παίρνει το 27 :Ρ :Ρ

κι εγώ μένω εκεί κοντά σε μια περιοχή με νεόκτιστες πολυκατοικίες, και όταν έχω πρωί μάθημα το χάνω (χουζουρεύω, όχι ότι δεν προλαβαίνω) αλλά δν πειράζει :Ρ τουλάχιστον είμαι δίπλα στις μεγάλες συναυλίες ;) μάλαμας, χαρούλης, παπακωσταντίνου.... όλοι έρχονται :Ρ ;)

Όχι ντάξει,και τα 34αρια πολύ γρήγορη διαδρομή έχουν.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Bρε σεις εγώ από Αμπελόκηπους κάνω 15λεπτά για Κολόμβου +7-10 λεπτά για Πανεπιστήμιο.
Εσείς πως κάνετε από Ηλιούπολη 20λεπτά για Πανεπιστήμιο;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Poseidon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Poseidon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αταλάντη (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 350 μηνύματα.
Για αμπελόκηπους μιλούσα και γω.Απλά το έβαλα στην ευρύτερη περιοχή για να καταλάβουν όσοι δε ξέρουν:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Makis_Vl

Δραστήριο μέλος

Ο Μάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Εγώ την Κυριακή μου την έχω γεμάτη!Θα ανέβω Σαλόνικα για σπίτι :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristina elen

Πολύ δραστήριο μέλος

Η xristina elen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.
Εγώ την Κυριακή μου την έχω γεμάτη!Θα ανέβω Σαλόνικα για σπίτι :D

τυχερεεεεεεεεε!!!εσυ θα σαι σαλονικαρααα!!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Πω ρε σεις!!Πραγματικά δε με νοιάζει αν θα μείνω σε συγγενείς ή σε εστία κλπ,αλλά το μόνο που ζηλεύω απίστευτα είναι αυτό το ψάξιμο του σπιτιού και η διακόσμησή του μετά και τα σχετικά!!Μ' αρέσουν τρελάα!!:/::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Αν δεν περάσω ΑΘήνα, μάλλον Θεσσαλονίκη θα είμαι-έχει σπουδάσει εκεί ο πατέρας μου άρα θα ξέρει τα μέρη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

xristina elen

Πολύ δραστήριο μέλος

Η xristina elen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.
Αν δεν περάσω ΑΘήνα, μάλλον Θεσσαλονίκη θα είμαι-έχει σπουδάσει εκεί ο πατέρας μου άρα θα ξέρει τα μέρη.

ε τοτε μην βιαστεισ..!!η θεσσ ειναι και πιο ευκολοκινητη...αλλωστε για πιο οικονομικα μπορεισ να βρεισ τωρα σπιτι και να πεισ τον ιδιοκτητη οτι θα μπεισ μετα τισ 15 σεπτεμβρη και κανετε τα συμβολαια για τοτε..ετσι εκανε ο αδερφοσ μου και δεν πληρωσε ενοικιο τον αυγουστο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λιβία Αυγούστα

Δραστήριο μέλος

Η Λιβία Αυγούστα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 457 μηνύματα.
Πλάκα κάνεις;:eek::eek:

Ρε' συ, στη Θεσσαλονίκη είδα γκαρσονιέρες με 150 ευρώ, και στην Κομοτηνή οι πιο φθηνές είναι 250;:'(
ΦΑΚ.
Δεν ξερω τι γκαρσονιερες ειδες στη Θεσσαλονικη με 150 ευρω,παντως στις βιωσιμες το ενοικιο παει πανω απο 400:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Δεν ξερω τι γκαρσονιερες ειδες στη Θεσσαλονικη με 150 ευρω,παντως στις βιωσιμες το ενοικιο παει πανω απο 400:whistle:

Με κοροϊδεύεις;
Συμμαθήτριά μου περνάει Ιστορία-Αρχαιολογία Θεσ/νίκη, και νοίκιασε ήδη δυάρι σε πολύ καλή περιοχή-σύμφωνα με τα λεγόμενα των ντόπιων «ξεναγών» της-, με 200 ευρώ το μήνα, και είναι ένα τέταρτο από το πανεπιστήμιο με συγκοινωνία.

Μάλλον δεν το έψαξες καλά.
Δε θέλω να ζήσω σε βίλα. Σε γκαρσονίερα θέλω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Λιβία Αυγούστα

Δραστήριο μέλος

Η Λιβία Αυγούστα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 457 μηνύματα.
Με κοροϊδεύεις;
Συμμαθήτριά μου περνάει Ιστορία-Αρχαιολογία Θεσ/νίκη, και νοίκιασε ήδη δυάρι σε πολύ καλή περιοχή-σύμφωνα με τα λεγόμενα των ντόπιων «ξεναγών» της-, με 200 ευρώ το μήνα, και είναι ένα τέταρτο από το πανεπιστήμιο με συγκοινωνία.
Δε σε κοροιδευω καθολου.Πιο καλα δε θα μπορουσα να το ψαξω.Φουσκαλες εβγαλαν τα ποδια μου περσι.Και βιωσιμο σπιτι στη Θεσσαλονικη
με 200 ευρω δε νοικιαζεις,ουτε με 300 εδω που τα λεμε-τουλαχιστον στο κεντρο που ηθελα εγω.Και ολοι οι φιλοι μου που σπουδαζουν Θεσσαλονικη και μενουν κεντρο πληρωνουν ενοικιο 330+.Τα πραγματα στη συμπρωτευουσα ειναι ΤΡΑΓΙΚΑ σε αυτο το θεμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Δε σε κοροιδευω καθολου.Πιο καλα δε θα μπορουσα να το ψαξω.Φουσκαλες εβγαλαν τα ποδια μου περσι.Και βιωσιμο σπιτι στη Θεσσαλονικη
με 200 ευρω δε νοικιαζεις,ουτε με 300 εδω που τα λεμε-τουλαχιστον στο κεντρο που ηθελα εγω.Και ολοι οι φιλοι μου που σπουδαζουν Θεσσαλονικη και μενουν κεντρο πληρωνουν ενοικιο 330+.Τα πραγματα στη συμπρωτευουσα ειναι ΤΡΑΓΙΚΑ σε αυτο το θεμα

Συγγνώμη κιόλας, αλλά εδώ θα διαφωνήσω.
Δεν ξέρω τι εννοείς εσύ βιώσιμο, αλλά επειδή έχω συζητήσει με φοιτητές της Θεσσαλονίκης από την περιοχή μου, μια χαρά ζουν όλοι σε σπίτια των 170 και 200 ευρώ, ούτε σοβάδες έπεσαν στα κεφάλια τους, ούτε τους έκλεψαν, ούτε τα σπίτια είναι ετοιμόρροπα.

Όλα είναι σχετικά. Ανάλογα με το τι ψάχνει καθένας.
Σου ξαναείπα, εγώ θέλω γκαρσονιέρα, και, όχι, δε θέλω τζακούζι ούτε δύο μπάνια, ούτε να χτίστηκε πέρυσι και να είμαι ο 2ος που θα μείνει μέσα.

Άλλα δεδομένα έχει ο καθένας μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
Συγγνώμη κιόλας, αλλά εδώ θα διαφωνήσω.
Δεν ξέρω τι εννοείς εσύ βιώσιμο, αλλά επειδή έχω συζητήσει με φοιτητές της Θεσσαλονίκης από την περιοχή μου, μια χαρά ζουν όλοι σε σπίτια των 170 και 200 ευρώ, ούτε σοβάδες έπεσαν στα κεφάλια τους, ούτε τους έκλεψαν, ούτε τα σπίτια είναι ετοιμόρροπα.

Όλα είναι σχετικά. Ανάλογα με το τι ψάχνει καθένας.
Σου ξαναείπα, εγώ θέλω γκαρσονιέρα, και, όχι, δε θέλω τζακούζι ούτε δύο μπάνια, ούτε να χτίστηκε πέρυσι και να είμαι ο 2ος που θα μείνει μέσα.

Άλλα δεδομένα έχει ο καθένας μας.
Θα βρεις και με 200 ευρώ στη θεσσαλονίκη στούντιο δηλαδή ένας χώρος για όλα. εγώ τέτοιο είχα πέρυσι για 250 ευρώ. Φέτος έπεσαν τα ενοίκια κι άλλο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λιβία Αυγούστα

Δραστήριο μέλος

Η Λιβία Αυγούστα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 457 μηνύματα.
Συγγνώμη κιόλας, αλλά εδώ θα διαφωνήσω.
Δεν ξέρω τι εννοείς εσύ βιώσιμο, αλλά επειδή έχω συζητήσει με φοιτητές της Θεσσαλονίκης από την περιοχή μου, μια χαρά ζουν όλοι σε σπίτια των 170 και 200 ευρώ, ούτε σοβάδες έπεσαν στα κεφάλια τους, ούτε τους έκλεψαν, ούτε τα σπίτια είναι ετοιμόρροπα.

Όλα είναι σχετικά. Ανάλογα με το τι ψάχνει καθένας.
Σου ξαναείπα, εγώ θέλω γκαρσονιέρα, και, όχι, δε θέλω τζακούζι ούτε δύο μπάνια, ούτε να χτίστηκε πέρυσι και να είμαι ο 2ος που θα μείνει μέσα.

Άλλα δεδομένα έχει ο καθένας μας.
Ισως δεν εμεναν κεντρο;Γιατι οσο απομακρυνεσαι,συμφωνω,τα σπιτια ειναι πολυ καλυτερα και πολυ οικονομικοτερα.
Ουτε εγω εχω τετοιες απαιτησεις.
Για να καταλαβεις τι εννοω,εμενα περσι μου ειχαν δειξει σπιτι σε πολυκατοικια,στην οποια ειχαν το αρχηγειο τους οι Γερμανοι κατα το Β' παγκοσμιο πολεμο(!)και το ενοικιο ηταν 350 ευρω.
Εισαι πολυ τυχερος που θα εισαι Κομοτηνη,στο θεμα των σπιτιων σαφως υπερτερει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Κεντρο τα σπιτια ειναι χαλια και ακριβα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Κεντρο τα σπιτια ειναι χαλια και ακριβα

Αλλά είναι κέντρο :redface:

Ετσι,να τα λεμε αυτα,γιατι ο φιλος μας ο rainbowarrior δε με πιστευει!

Αλήθεια είναι, αν θες κέντρο σκατούλες θα βρεις, αλλά πληρώνεις την τοποθεσία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Αλλά είναι κέντρο :redface:

Και που ειναι κεντρο τι; οι αποστασεις ειναι πολυ μικρες δεν ειναι αθηνα οπου κανεις μια ωρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λιβία Αυγούστα

Δραστήριο μέλος

Η Λιβία Αυγούστα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 457 μηνύματα.
Αλήθεια είναι, αν θες κέντρο σκατούλες θα βρεις, αλλά πληρώνεις την τοποθεσία
Ειναι μεγαλοι εκμεταλλευτες,παντως!Στα σπιτια που νοικιαζουν ,εγω ουτε τη γατα μου δεν θα εβαζα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top