Γενικό -  Απορίες για σχολές στις πανελλήνιες

Mortis19

Νεοφερμένος

Ο Mortis19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Γεια σας θα παω Γ' Λυκειο και ακομα ειμαι στο ψαξιμο για σχολες. Πιο πολυ μου αρεσουν η πληροφορικη, τα μαθηματικα και η φυσικη, αλλα τα δυο τελευταια δεν προσφερουν καλη επαγγελματικη αποκατασταση (απ' οτι ξερω κι απο τον πατερα μου που ειναι μαθηματικος). Οποτε κατεληξα να κατευθυνθω προς τους υπολογιστες. Εχω ακουσει πολυ καλα σχολια για τις σχολες ΗΜΤΥ Πατρας και ΗΜΜΥ Αθηνας και Θεσαλλονικης (αν και οι ΗΜΜΥ ειναι πολυ ψηλες και μου φαινεται πολυ δυσκολο να πιασω πανω απο 19000). Δεν ξερω τις διαφορες μεταξυ τους και ποια ειναι καλυτερη και θα ηθελα να μαθω περισσοτερα για της Πατρας και του ΕΜΠ. Ακομα, η Διαμαντοπουλου εβαλε σε ισχυ το μετρο για τις μεταθεσεις για παιδια που οι γονεις τους εχουν ετησιο εισοδημα κατω των 45.000 ευρω και επειδη με πιανει και εμενα θα ηθελα να μαθω αν μπορω να παρω μεταθεση απ την ΗΜΤΥ (αν με το καλο περασω) στην ΗΜΜΥ (γιατι μου εχουν πει οτι ειναι οι ιδιες σχολες μονο το ονομα αλλαζει). Επισης, θα ηθελα να μαθω περισσοτερα και σχετικα με τις σχολες ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΚΑΙ ΤΗΛ/ΝΙΩΝ, ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΚΑΙ ΤΗΛΕΜΑΤΙΚΗΣ, ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ, ΕΦΑΡΜΟΣΜΕΝΩΝ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
Γεια σας θα παω Γ' Λυκειο και ακομα ειμαι στο ψαξιμο για σχολες. Πιο πολυ μου αρεσουν η πληροφορικη, τα μαθηματικα και η φυσικη, αλλα τα δυο τελευταια δεν προσφερουν καλη επαγγελματικη αποκατασταση (απ' οτι ξερω κι απο τον πατερα μου που ειναι μαθηματικος). Οποτε κατεληξα να κατευθυνθω προς τους υπολογιστες. Εχω ακουσει πολυ καλα σχολια για τις σχολες ΗΜΤΥ Πατρας και ΗΜΜΥ Αθηνας και Θεσαλλονικης (αν και οι ΗΜΜΥ ειναι πολυ ψηλες και μου φαινεται πολυ δυσκολο να πιασω πανω απο 19000). Δεν ξερω τις διαφορες μεταξυ τους και ποια ειναι καλυτερη και θα ηθελα να μαθω περισσοτερα για της Πατρας και του ΕΜΠ. Ακομα, η Διαμαντοπουλου εβαλε σε ισχυ το μετρο για τις μεταθεσεις για παιδια που οι γονεις τους εχουν ετησιο εισοδημα κατω των 45.000 ευρω και επειδη με πιανει και εμενα θα ηθελα να μαθω αν μπορω να παρω μεταθεση απ την ΗΜΤΥ (αν με το καλο περασω) στην ΗΜΜΥ (γιατι μου εχουν πει οτι ειναι οι ιδιες σχολες μονο το ονομα αλλαζει). Επισης, θα ηθελα να μαθω περισσοτερα και σχετικα με τις σχολες ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΚΑΙ ΤΗΛ/ΝΙΩΝ, ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΚΑΙ ΤΗΛΕΜΑΤΙΚΗΣ, ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ, ΕΦΑΡΜΟΣΜΕΝΩΝ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ.

είσαι σίγουρος για αυτό?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mortis19

Νεοφερμένος

Ο Mortis19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Καπου το διαβασα... Δεν ειμαι και απολυτα σιγουρος αν ισχυει ή θα ισχυσει αλλα καπου το διαβασα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
μήπως έχεις λίνκ?
edit:λάθος έκανες φίλε μου " των τριών τελευταίων ετών να μην υπερβαίνει τις 45.000 ευρώ"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mortis19

Νεοφερμένος

Ο Mortis19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Εσυ κανεις λαθος https://www.tanea.gr/default.asp?pid=2&ct=1&artId=4583251
ο μέσος όρος του συνολικού οικογενειακού εισοδήματος των τριών τελευταίων οικονομικών ετών δεν υπερβαίνει το ποσό των 45.000 ευρώ. Εμενα ο μεσος ορος των εισοδηματων των τριων τελευταιων χρονων ειναι κατω απο 45.000...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
Όντως μλκία είπα."εφόσον ο μέσος όρος του συνολικού οικογενειακού εισοδήματος, των τριών τελευταίων οικονομικών ετών δεν υπερβαίνει το ποσό των 45.000 ?, σε ποσοστό θέσεων 4% επί του αριθμού των εισακτέων, με βάση το σύνολο των μορίων που πέτυχαν στις Πανελλήνιες Εξετάσεις.".Αλλά και πάλι είναι πολύ λίγες οι θέσεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mortis19

Νεοφερμένος

Ο Mortis19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Το ξερω υποθετικα μιλαω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZETAXA

Δραστήριο μέλος

Η ZETAXA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Γεια σας θα παω Γ ' Λυκειο και ακομα ειμαι στο ψαξιμο για σχολες . Πιο πολυ μου αρεσουν η πληροφορικη , τα μαθηματικα και η φυσικη , αλλα τα δυο τελευταια δεν προσφερουν καλη επαγγελματικη αποκατασταση ( απ ' οτι ξερω κι απο τον πατερα μου που ειναι μαθηματικος ) . Οποτε κατεληξα να κατευθυνθω προς τους υπολογιστες . Εχω ακουσει πολυ καλα σχολια για τις σχολες ΗΜΤΥ Πατρας και ΗΜΜΥ Αθηνας και Θεσαλλονικης ( αν και οι ΗΜΜΥ ειναι πολυ ψηλες και μου φαινεται πολυ δυσκολο να πιασω πανω απο 19000) . Δεν ξερω τις διαφορες μεταξυ τους και ποια ειναι καλυτερη και θα ηθελα να μαθω περισσοτερα για της Πατρας και του ΕΜΠ . Ακομα , η Διαμαντοπουλου εβαλε σε ισχυ το μετρο για τις μεταθεσεις για παιδια που οι γονεις τους εχουν ετησιο εισοδημα κατω των 45,000 ευρω και επειδη με πιανει και εμενα θα ηθελα να μαθω αν μπορω να παρω μεταθεση απ την ΗΜΤΥ ( αν με το καλο περασω ) στην ΗΜΜΥ ( γιατι μου εχουν πει οτι ειναι οι ιδιες σχολες μονο το ονομα αλλαζει ) . Επισης , θα ηθελα να μαθω περισσοτερα και σχετικα με τις σχολες ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΚΑΙ ΤΗΛ / ΝΙΩΝ , ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΚΑΙ ΤΗΛΕΜΑΤΙΚΗΣ , ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ , ΕΦΑΡΜΟΣΜΕΝΩΝ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ .

Παντως μη σκεφτεσαι και πολυ την επαγγελματικη αποκατασταση με τα σημερινα δεδομενα!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Mortis19

Νεοφερμένος

Ο Mortis19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Παντως μη σκεφτεσαι και πολυ την επαγγελματικη αποκατασταση με τα σημερινα δεδομενα!;)

Το ξερω αλλα δεν ειναι αυτο το θεμα μας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mortis19

Νεοφερμένος

Ο Mortis19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Κανεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mortis19

Νεοφερμένος

Ο Mortis19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Μπορει καποιος να μου λυσει τις αποριες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prion

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο prion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 144 μηνύματα.
Aπορίπτεις φυσικό και μαθηματικό επειδή ''δεν έχουν αποκατάσταση'' αλλά ενδιαφέρεσαι για σεμφε από την βγαίνεις...φυσικός ή μαθηματικός.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Υπάρχουν στατιστικά στοιχεία χαμηλούς αποκατάστασης; Ή όλοι λέμε λόγια της πλώρης;


(εδώ δεν ξέραμε πόσους δημοσίους είχαμε...θα ξέρουμε αν το Μαθηματικό ή το Φυσικό έχει αποκατάσταση; :hmm:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prion

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο prion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 144 μηνύματα.
Γιατί,ξέρουμε τα 18χρονα τι γίνεται στην αγορά εργασίας;Ο μέσος μαθητής δεν θα συναντήσει τον κορυφαίο μαθηματικό που ξεκίνησε από ενα πτυχίο και έγινε ακαδημαικός,δεν θα συναντήσει το γιατρό που έγινε ερευνητής,ούτε τον οικονομολόγο που έγινε στέλεχος σε τράπεζα.
Θα συναντήσει τον καθηγητάκο μαθηματικό του σχολείου του,τον 50χρονο γιατρό που περιμένει για ειδικότητα,τον οικονομολόγο που μοιράζει φυλλάδια πιτσαρίας.Ο μέσος μαθητής με αυτούς θα έχει επαφή.Ε,προφανώς για να δικαιολογήσουν οι εν λόγω επαγγελματίες τη δικιά τους αποτυχία,θα κατηγορήσουν τον κλάδο που δεν έχει και καλά προοπτικές.Όχι τον εαυτό τους που πέρασε σε μια σχολή παίζοντας τζόκερ με το μηχανογραφικό.Η ανεύθυνη γενιά τους γεννά άλλη μια ανεύθυνη γενιά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Ναι σαφώς. Όσοι διαβάζουν είτε στο μαθηματικό, είτε στο φυσικό είτε στην ιατρική...κτλ δεν θα πάνε χαμένοι. Το αν μια επιστήμη έχει απορρόφηση όπως ψάχνει ο Mortis19, εξαρτάται από τον ίδιο τον πτυχιούχο, πόσο όρεξη για δουλειά έχει μετά, πόσο "κυνηγάει" ευκαιρίες, τι επιστημονικά προσόντα έχει, τι επάγγελμα επιθυμεί περίπου να κάνει, αν παρακολουθεί τις επιστημονικές εξελίξεις πάνω στην επιστήμη του ώστε να "δικτυωθεί" αν μπορεί,...κτλ. Ο καθένας μας με ένα πτυχίο Μαθηματικού, Φυσικού, Ιατρικής,...κτλ προσπαθεί να το κάνει ανταγωνιστικό με άλλα «ζαρζαβατικά». Ένα πτυχίο από μόνο του είναι ένα κουρελόχαρτο, ότι επιστήμη να έχεις σπουδάσει, γιατί οι πτυχιούχοι σε όλες τις ειδικότητες μας μπαίνουν από το παράθυρο...διότι οι είσοδοι φράκαραν από την πολυκοσμία.

Για παράδειγμα η φυσική έχει πολλές πόρτες με πολύ ψάξιμο και μετεκπαίδευση. Πόσοι όμως πτυχιούχοι φυσικοί τις "ψάχνουν" ή έχουν τα κότσια να τις "ψάξουν"; Δεν φταίει η φυσική σαν επιστήμη ή σαν Τμήμα, αν ο επιστήμονας φυσικός δεν ξέρει ή δεν μπορεί να βρει δουλειά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anastassis

Νεοφερμένος

Ο Anastassis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Εγώ που κοίταξα στα site και των δυο σχολών στο ΕΜΠ έχει περισσότερες ροές (12) σε αντίθεση με της Πάτρας που έχει (4) τώρα δεν ξέρω κατά πόσο γίνονται.Αφού έχεις αποκλίσει το Μαθηματικό και το Φυσικό μην σκέφτεσαι για ΣΕΜΦΕ.Όμως κατά την άποψη μου καλύτερα να πας μαθηματικό ή Φυσικό παρά ΣΕΜΦΕ.Γίνε πιο συγκεκριμένος για τις άλλες.
P.S το ΗΜΜΥ είναι πολύ δύσκολη σχολή γιαυτό πήγαινε αν το θες πραγματικά και όχι επειδή μπορεί να έχεις ακούσει πως έχει καλή αποκατάσταση
ή ότι άλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Florenc

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Florenc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 125 μηνύματα.
αυτο για τις μεταγραφες για οικονομικους λογους, ΞΕΧΑΣΕ ΤΟ.
κανενας δεν παιρνει μεταγραφη. αμα το σκεφτεις δεν υπαρχουν και πολλοι ελληνες με εισοδημα πανω απο 15000 :P οποτε ρεαλιστικα μιλωντας ο μονος τροπος να παρεις μεταγραφή είναι να "ενισχυσουν" η μαμα και ο μπαμπας με κανα κουτσουβελο.
παντως το κακο στην ελλαδα ειναι οτι ξερουμε πολυ λιγα για τις σχολές. το ζητούμενο ειναι πως θα μαθουμ βεβαι :P.

Απότι καταλαβαίνω σαρεσουν τα αμθηματικα κτλ. μεταξυ μαθηματικου και φυσικου διαλεξε μαθηματικο γιατι μετα μπορεις να ασχοληθεις με φυσικη-εχεις τα εφοδια. ενω το αντιστροφο δεν ισχυει,

οσον αφορα το σεμφε. Ε - Λ - Ε- Ο - Σ, το 90% αυτων που λενε απο την αρχη σεμφε επιλεγουν εμπ και οχι σεμφε ;)
να την αποφυγεις. δεν βγαινεις τπτ.

τα μαθηματικα ομως δεν εμπλεκονται μονο στο πολυτεχνειο και το μαθηματικο/φυσικο. για κοιτα λιγο σε οικονομικο-διοικητικα και εγω περυσι για ημμυ σκεφτομουν αλλα το εψαξα περισσοτερο και κατεληξα δετ.

το μαθηματικο παντως ειναι δυσκολη σχολη μεν αλλα ειναι κλειδι διοιτι μπορεις να ασχοληθεις με παρα πολλα πραγματα μετα, τα μαθηματικα ειναι η βαση για τα παντα
*τωρα με το ανοιγμα του επαγγελματος των μηχανικων πολυ φοβαμαι οτι οι μηχανικοι θα τα βρουν σκουρα σε μερικα χρονια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Τι εννοείς κατά πόσο γίνονται οι κατευθύνσεις Anastassis; Δηλ., εμείς εκεί στην Πάτρα λη στην Αθήνα στο Καποδιστριακό,...κτλ κάνουμε διακοπές; Δηλ., αλλού εκτός ΣΕΜΦΕ βγαίνουν λιγότερο επιστήμονες;

Πάντως το ΣΕΜΦΕ ανήκει σε πολυτεχνείο που σημαίνει ότι τα κονδύλια είναι περισσότερα (όσο μια ολόκληρη σχολή), περισσότερα μαθήματα για να προκύψει 5ετές πτυχίο,..κτλ. Όμως δεν θα ήταν επιστημονικά παράδοξο και εγκληματικό οι Μαθηματικοί από Μαθηματικά Τμήματα με "λιγότερα" μαθήματα να υστερούν έναντι των Μαθηματικών της ΣΕΜΦΕ; Και δεν αναφέρομαι σε Μαθηματικούς μόνο της δημόσιας εκπαίδευσης αλλά και για ερευνητές Μαθηματικούς σε κορυφαία ερευνητικά κέντρα, Αστεροσκοπεία, Μετεωροσκοπεία, Στατιστικά Γραφεία,..κτλ. Μην κοιτάτε πλήθος μαθημάτων αλλά περιεχόμενο ύλης. Για παράδειγμα μάθημα ενός εξαμήνου σε απλό 4ετές Μαθηματικό, μπορεί να είναι σπασμένο σε 2 ή 3 εξαμηνιαία μαθήματα στην ΣΕΜΦΕ (με την αρίθμηση Ι,ΙΙ,ΙΙΙ,...).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anastassis

Νεοφερμένος

Ο Anastassis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Σε καμία περίπτωση δεν θέλω να μειώσω κάποιο τμήμα.Εγώ για το ΗΜΜΥ ΕΠΜ λέω κατά πόσο γίνονται όλες οι ροές δεν ξέρω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Σε όλα τα Τμήματα υπάρχουν ελλείψεις. Δεν διδάσκονται όλα τα μαθήματα όπως πρέπει ή ότι γράφει ο οδηγός σπουδών. Τα μαθήματα είναι καθαρά θέμα διδάσκοντα. Δυστυχώς στην Ελλάδα, η πλειοψηφία των διδασκόντων είναι κάπως...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top