Ψωνίζοντας ρούχα

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Αν υπάρχει κάτι που βαριέμαι φρικτά, είναι το να ψωνίζω ρούχα και φαντάζομαι δεν είμαι ο μόνος στον πλανήτη. Προφανώς μιλάω για αγόρια, καθώς δεν νομίζω να υπάρχει κανένα κορίτσι που να συμφωνεί μαζί μου. Γι αυτό, οι θηλυκού γένους, αν δεν θέλουν από περιέργεια, ας μην διαβάσουν παρακάτω.
Ακόμα και η σκέψη “σήμερα θα πάω για ψώνια” είναι για μένα πιο οδυνηρή από τη σκέψη “αύριο έχω διαγώνισμα στα αρχαία”. Στο μαγαζί βλέπω το χαμόγελο του ιδιοκτήτη “μη χάσουμε τον πελάτη” και το βλέμμα της βαριεστημένης πωλήτριας “ελπίζω να μην μας καθυστερήσει αυτός”. Όταν με ρωτάνε “για σένα είναι;” Στο μυαλό μου έρχεται να πω “όχι, για τη γιαγιά μου”. Ύστερα η κλασική ανάκριση “τι νούμερο φοράς;” λες και θα έπρεπε να το ξέρω σαν τον αριθμό του κινητού μου. Και τότε έρχεται ο νεκροθάφτης από το Λούκι Λουκ με τη μεζούρα. Ακολουθεί η δοκιμασία του δοκιμαστηρίου. Βγάλε το δικό σου, ψάξε που θα το κρεμάσεις, σφήνωσαν τα παπούτσια, άλλος είπαμε φίλε, πώς μπαίνει αυτό, φτου καρφίτσα, καθρέφτη πού έχει, ωχ μικρό είναι, δεν υπάρχει στο ίδιο σχέδιο, έπεσε το κινητό μου, που είναι το δικό μου, ηλίθια κορδόνια, αυτό σας πηγαίνει, πόσο κάνει, με γεια σας. Αν το μαγαζί έχει πολύ κόσμο τα δεινά πολλαπλασιάζονται. Περίμενε ουρά στο ταμείο, δεν είναι για δώρο, έχετε ψιλά, ευχαριστούμε, ουφ επιτέλους τελείωσα.
Είτε μόνος πάω, είτε με τη μητέρα μου δεν αλλάζει κάτι στην ταλαιπωρία. Κάποτε πήγα με δύο φίλους μου για να ψωνίσουν και αυτοί, αλλά τελικά γυρίσαμε με άδεια χέρια καθώς καταλήξαμε αλλού. Μια φορά αποφασίσαμε να πάμε για ψώνια με το κορίτσι μου. Πάλι έζησα τα ίδια ακριβώς πάθη, αλλά τα χειρότερα δεν τα είχα φανταστεί. Έπρεπε να ψωνίσει κι εκείνη. Έτσι πέρασα μερικές αβάσταχτες ώρες κουβαλώντας τσάντες από μαγαζί σε μαγαζί, να στέκομαι περιμένοντας έξω από δέκα δοκιμαστήρια, να πρέπει να λέω τη γνώμη μου, να βαριέμαι του σκοτωμού. Ευτυχώς, μάλλον δεν με θέλει ξανά μαζί της σε τέτοια εκδρομή.
Η λύση του προβλήματος μου τις πιο πολλές φορές είναι να μου τα ψωνίζει μόνη της η μητέρα μου και να μου τα φέρνει στο σπίτι. Ξέρω, θα πείτε μωρό είσαι, πώς εμπιστεύεσαι κάποιον άλλο, κι αν δεν σου αρέσει, κι αν δεν σου κάνει. Βασικά εμπιστεύομαι το γούστο της, μια φορά μόνο δεν μου άρεσε κάτι. Το πρόβλημα είναι αν δεν μου ταιριάζει, οπότε εκεί ακούω γρίνια που πρέπει να πάει να το αλλάξει. Κοκκινίζω, λέμε τώρα, αλλά ομολογώ ότι με βολεύει η κατάσταση αυτή και πηγαίνω στα μαγαζιά αυτοπροσώπως, ή μάλλον αυτοσωμάτως, μόνον για δύσκολα στο μέγεθος είδη.
Θέλω να ρωτήσω, ποια είναι η σχέση σας με τα ψώνια ρούχων. Μάλλον τα αγόρια πιο πολύ ρωτάω γιατί νομίζω ότι για τα κορίτσια είναι διασκέδαση και γιορτή. Πηγαίνετε με χαρά ή καταναγκαστικά; Μόνοι ή με παρέα; Δέχεστε να σας τα αγοράζουν άλλοι; Ότι και να πείτε πάντως, εύχομαι καλά ψώνια σε όλους.


ΚΛΙΚ ΚΛΙΚ​
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pepper ann

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Νικόλαος (Λασιθίου). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
χαχα
γαμάτο ποστ.
Είχε φάση :D
Και ενδιαφέρον θέμα.
Πραγματικά αναρωτιέμαι γιατί τα βρίσκετε τοσο μα τοσο βαρετα/κουραστικα/ενοχλητικά/εξουθενωτικα κτλ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Εγω,συνηθως,παω με την μανα μου,με την εννοια οτι την αφηνω να περιπλανιεται στο μαγαζι και γω να ψαχνω να βρω δικα μου ρουχα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

banis

Νεοφερμένος

Ο manos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 109 μηνύματα.
στα πολυκαταστηματα δοξα τω θεω,δεν ερχονται αυτες οι πωλητριες απο πανω σου και να στα πριζουν.αν θες εσυ σε εξυπηρετουν αλλιως σε χουν γραμμενο.εγω παντως απο τοτε που αρχισα να αγοραζω μονος τα ρουχα μου, πηγαινω με φιλους η σπανια με την αδερφη μου,οποια να ναι δηλ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
Πολλες φορες βαριεμαι τα ψωνια, αλλα απο την αλλη θελω να ειναι τελεια αυτα που αγοραζω και να μην δινω τζαμπα λεφτα, γι' αυτο οταν παω για ψωνια αργω και ζηταω παντα την γνωμη καποιου αλλου ατομου. Συνηθως παω με την μανα μου η με καμια φιλη (η γυναικεια αποψη μετραει βλεπετε...). Ενταξει δεν ειναι και τοσο τραγικο πια να παει κανεις για ψωνια :P

στα πολυκαταστηματα δοξα τω θεω,δεν ερχονται αυτες οι πωλητριες απο πανω σου και να στα πριζουν.αν θες εσυ σε εξυπηρετουν αλλιως σε χουν γραμμενο.εγω παντως απο τοτε που αρχισα να αγοραζω μονος τα ρουχα μου, πηγαινω με φιλους η σπανια με την αδερφη μου,οποια να ναι δηλ
που και που παω σε ενα μαγαζι που εχει μια σπαστικη πωλητρια... βαρεμενη να τη πω ? με νευρα να τη πω? ... ωρες ωρες λεω οτι δεν θα ξανα πατησω στο συγκεριμενο μαγαζι.. (για σφαλιαριτσες ειναι μερικες :whistle:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
Βασικα κι εγω πολλες φορες το βαριεμαι.Το βρισκω αγγαρεια.Μακαρι απλα να τα βλεπα και να τα παιρνα ετσι απλα,χωρις να ψαχνω ποσες ωρες για το καταλληλο ρουχο στο καταλληλο νουμερο(ειμαι και επιλεκτικη παναθεμα με),αλλα καταλαβαινω απολυτα πως νιωθετε.Το καλυτερο ειναι απλα να πας χαλαρος/η στην αγορα για βολτιτσα και αμα λαχει να μπεις σε κανα μαγαζακι να ριξεις μια ματια και ο,τι λαχει.Εμενα πιο πολυ μου τη δινει οταν κατεβαινω Θεσσαλονικη στην αδερφη που ισουται με Παρασκευη-Σαββατο ολη μερα αγορα.Και αντε πανε απο δω πανε απο κει,δες και τουτο,δοκιμασε και το αλλο,σου φευγουν τα ποδια και η ψυχη για λιγο.Θα μου πειτε ,''ε τι πας μωρε κι εσυ καημενη αφου σου τη δινε;'' αλλα αυτο με την ερευνα αγορας το χω και κανονα.Παντως δεν ειναι να τρεχετε τα αγορια με τα κοριτσια σας σε αγορες και τετοια για πολυ ωρα(μην πω καθολου).Πετυχαινω που και που διαφορους και πραγματικα τους βλεπω και τους λυπαμαι που καθονται με τις ωρες να περιμενουν.Το χειροτερο μου ομως στην ολη κατασταση ειναι οι πωλητριες.Αρκετες φορες θα σου τυχει καμια/κανενας πολυ ευγενικοι και εξυπηρετικοι και οχι πρηχτες.Αλλα ειναι μερικες/οι (ειδικα σε πιο ακριβα μαγαζια) που αν μπεις και δεν εισαι ντυμενος στην τριχα και με μαρκες και ολα τα συναφη σε κοιταν με ενα ματι λες σαν να σου λενε ''Σε λαθος μαγαζι μπηκατε''.Στην τελικη,πωλητριες ειναι δεν κανουν τιποτα τρομερο ,το καλυτερο που χουν να κανουν ειναι να 'ναι εξυπηρετικες σε ολους και οχι σ' οποιον τους καπνισει.Λες κι εγω εχω ορεξη να μπαινω στο καθε μαγαζι και να βλεπω την αλλη να με τρωει με τα ματια της ειτε γιατι της κακοφαινομαι ειτε για οποιονδηποτε αλλο λογο.Στην τελικη,στην αγορα παω οι στην πασαρελα,οποτε κοιταω να ντυνομαι και λιγο ανετα γιατι τοσες ωρες δεν ειναι για στενα τζιν και μπιχλιμπιδια.Ετσι μου ρχεται,ωρες ωρες,να παρω σβαρνα ολα τα ακριβα μαγαζια και να τις πρηξω ολες τους να δουνε τι θα πει ''καλος '' πελατης.Ετσι για το γαμωτο,να παρουν και τουτες μια γλυκα.Αυστο ειναι για μενα το πιο ενοχλητικο κομματι στην ολη διαδιακασια.Επισης ,συνηθως σε μαγαζια με καλλυντικα,προιοντα ομορφιας κ.λπ μπαινεις και μια στρατια σε περικυκλωνουν .Η μια δοκιμασε την κολονια,η αλλη τι θα θελατε,η αλλη βαλε και απο κεινο και παει λεγοντας και εσυ καταληγεις να τρεχεις λες και εισαι σε αγωνα δρομου να τις αποφυγεις και να φτασεις στο ταμειο(η στην εξοδο) σωος και αβλανης και ανενοχλοτητος(πανω απο ολα).Κατι τετοιες περιπτωσεις ειναι που μου χαλανε υπερβολικα τα ψωνια και με κανουν να μετανιωνω που παταω ποδι στο μαγαζι.



Το αν παω με χαρα ή οχι εξαρταται απο την διαθεση.Παντως πολλες φορες το συνδυαζω με ψυχαναγκασμο ή με αγγαρεια,αλλα τι να κανουμε ,τσιτσιδοι να μεινουμε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Να' σαι καλά βρε Δία, με έκανες και γέλασα.

Πραγματικά, πάντως, είστε όλα τα αγόρια ΙΔΙΑ. :|
Μόνο έναν γνωστό μου ξέρω που τρελένεται για ψώνια, και κάθε Σάββατο μετά τα Αγγλικά θυμάμαι, πήγαινε μόνος του για ψώνια στην Ερμού, και είχε πραγματικά πολύ ωραίο γούστο στα ρούχα. Αλλά εδώ μιλάμε για κανονικά αγόρια.

Εγώ πάντως, δε θα πω σχεδόν ποτέ "ααα, βαριέμαι να πάω για ψώνια."
Και μόνο μια ανανεωσούλα μου δίνει μια χαρά, σα μωρό παιδί.:D

Για ψώνια, που λες, πάω είτε με φίλες είτε με την μαμά μου. Κατά καιρούς πηγαίνω και καμιά βόλτα με το αγόρι μου, αλλά τον λυπάμαι να τον τρέχω πάνω κάτω στα μαγαζιά, και στη τελική δε παίρνουμε και κάτι.:/:
Μία φορά θυμάμαι είχαμε πάει μαζί για ψώνια υποτίθεται :confused: και θα ψώνιζε αυτός. Εχμ... ΤΙΠΟΤΑ δε πήρε. Το ένα δε του άρεσε, το άλλο του ξίνιζε, και πλέον πάει μόνος του ή με φίλους για ψώνια.
Άντρες. :pfff:

Όσον αφορά αυτό που λες, με το να μου ψωνίζουν οι άλλοι, ΟΧΙ, δε μ' αρέσει και δε θέλω.
Έχω δικά μου γούστα, η μάνα μου αν μου πάρει κάτι, θα μ' αρέσει, αλλά δε θα με τρελαίνει, γενικά δεν εμπιστεύομαι εύκολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
Πολλες φορες βαριεμαι τα ψωνια, αλλα απο την αλλη θελω να ειναι τελεια αυτα που αγοραζω και να μην δινω τζαμπα λεφτα, γι' αυτο οταν παω για ψωνια αργω και ζηταω παντα την γνωμη καποιου αλλου ατομου.

Συμφωνω απολυτα.Οποτε καταληγεις ποσες ωρες να ψαχνεις το τελειο.Τουλαχιστον οταν ,επιτελους, το βρεις ,η ανακουφιση και η χαρα επισκιαζουν το πιασιμο της μεσης και των ποδιων σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
Συμφωνω απολυτα.Οποτε καταληγεις ποσες ωρες να ψαχνεις το τελειο.Τουλαχιστον οταν ,επιτελους, το βρεις ,η ανακουφιση και η χαρα επισκιαζουν το πιασιμο της μεσης και των ποδιων σου.
το κακο ειναι να μη βρεις τελικα αυτο που εψαχνες και να αγοραζεις κατι αλλο για να τελειωνεις :hypno:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
Εμενα προσοπικα μου αρεσει να φορω ωραια ρουχα (σε συνδειασμο να με βολευουν) αλλα απεχθενομε τη βολτα στην αγορα λιγο οτι εχω δυσκολω γουστω λιγο οτι βαριεμε το μονο σιγουρω ειναι οτι δεν θα με δειτε σε μαγαζια για ρουχα .Η λογικη ερωτησει ειναι και πως το καταφερνεις αυτο ευκολα στελνω τον υπαλληλο - μητερα στην αγορα με πληροφοριες για αυτο που θελω και στην τελικη μανα μου ειναι δεν ξερει τι μου παει(λιγο μαμουχαλιστικο αλλα τι να κανουμε που βαριομαστε και μας βολευει)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

athene

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Νηπιαγωγών Δυτικής Μακεδονίας (Φλώρινα) και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 423 μηνύματα.
Προσωπικά μου έχει τύχει πολλές φορές να βαρεθώ να πάω για ψώνια..:P Δεν ξέρω,μου φαίνεται πολύ εξαντλητικό..!!Είναι πολύ παράξενο??:hmm:

Αυτό που πιστεύω πάντα είναι το "Μέτρον Άριστον"..Μετά από συζητήσεις με φίλους έχω καταλάβει ότι αυτό που κουράζει τα αγόρια,στην πλειοψηφία τους(θέλω να ελπίζω),είναι η μανία των γυναικών με το shopping, όχι τα ψώνια σαν πράξη!Δηλαδή όταν θα τους αρπάξει η μάνα/φίλη/κολλητή/αγαπημένη και αρχίζει να τους τρέχει στα μαγαζιά!Να τον πάρεις μαζί σου,αλλά όχι πολλά πολλά..Άντρας είναι :).

Τώρα αν ο άλλος ξεκινήσει συνάμενος κουνάμενος ένα πρωινό για ψώνια μόνος του και συγχυστεί/απογοητευθεί/σιχαθεί κλπ την όλη διαδικασία και αποκτήσει αρνητικές εμπειρίες,τότε είναι λογικό να μην ξαναπατήσει το πόδι του στην "Αγοράααα"(βλ. Toy Story 3 :P). :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.
Εγω δεν βαριεμαι αλλα παω με την αισθηση οτι "καλα σιγα μη βρω κατι που να μου αρεσει παλι" και στο τελος αυτο γινεται και καταληγω να αγοραζω κατι που δε μου πολυαρεσει και να το φορεσω μονο μια φορα...
Πιο συχνα παω με φιλους μου γιατι εχουν καλο γουστο και ζηταω τη γνωμη τους... με την μανα μου οχι!!!Οσες φορες εχω παει μαζι της με εχει κανει ρεζιλι :P... ψαχνει τα παντα,οτι μου αρεσει εμενα δεν θα της αρεσει και θα μου λει "τι ειναι καλο αυτο?" "γιατι δεν παιρνεις αυτο που σου δειξα?" θα πιασει και κουβεντα με τις πωλητριες τις οποιες τις βαριεμαι φριχτα γιατι στεκονται πανω απτο κεφαλι μου καθονται παρα διπλα και καλα οτι συμμαζευουν τα ρουχα και κοιτανε τι θα παρω και ρωτανε συνεχεια "αυτο θα το παρεις?" "πολυ ωραιο σου πηγαινει" "τελιωσες?"
Επισης τα δοκιμαστηρια ειναι μεγαλο βασανο,αυτο το βαριεμαι πολυ!!Να εχω διαλεξει καποια ρουχα και να κλεινομαι σε ενα χωρο 1χ1 να βγαζω-βαζω ρουχα και να εχεις και τον καθε αδιακριτο να μην χτυπαει το πορτακι η να ρωταει αν ειναι κανεις μεσα αλλα να μπουκαρει χωρις να συμβαινει τιποτα!
Τελευταια εχω ψωνισει καποια πραγματα απτο ιντερνετ και ετσι γλυτωνω ολα τα παραπανω και καμποσα λεφτα επισης!
Αλλα νταξει η βολτα για ψωνια με φιλους ειναι παντα ωραια!! =)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

kritikaros

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
ωραίο θεματακάκι:clapup:

πραγματικά όταν πέφτει η ιδέα-πρόταση-(έστω) σκέψη να πάω για ψώνια κατευθείαν πέφτω σε κώμα αλλά ταυτοχρόνως η πίεση χτυπάει κόκκινο.
γιατί όλα αυτά γιατί πολύ απλά τα βαριέμαι αφόρητα,δεν τα μπορώ,καθθόλου όμως.
να πάω από εδώ-να πάω από εκεί-να πάω παραπέρα.....στην ουσία γυρνάω καμιά 10ριά δήμους της αθήνας για να βρώ κάτι...

αλλά πέρα από όλα αυτά έχω και άλλο πρόβλημα,αν δεν μου αρέσει ακριβώς-δεν θα το πάρω ποτέ.μπορώ να γυρνάω ώρες και ώρες αλλά να μην πάρω απολύτως τιποτα.....

θέλετε και άλλο....αν βρω κάτι που μου αρέσει ή σε μαγαζί με αρκετά πράγματα που να μου αρέσουν μπορώ να κάτσω με τις ωωωωωωωωωρες....με αρέσει πως να το κάνουμε????

...............το τελευταίο?ποτέ μα ποτέ δεν μπορώ να ψωνίσω μόνος μου,για κανέναν λόγο.πρέπει πάντα κάποιον να σέρνω από δίπλα για να πει μια κουβέντα αλλιώς όσο και να μου αρέσει κάτι δεν θα το πάρω:hmm:


όσο για τις πωλήτριες που έρχονται από πάνω σου και κατσικόνονται είτε από υποχρέωση είτε επειδή την έχουνε δει λάκης γαβαλάς και θα ήθελαν να ήταν αυτές με την μπουτονιέρα στην θέση του μπουτονιέρα(δεν ξέρω αν το λένε ακριβώς έτσι:redface:) τους λες ένα "θα σε φωνάξω όταν σε χρειαστώ,ευχαριστώ" και ταυτοχρόνως τις ψιλο-αγριοκοιτάς και καθάρισες.
αν συνεχίσουν το μπλα-μπλα και κρέμονται από πάνω μου την έχω κάνει με αλαφρά πηδηματάκια......:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZETAXA

Δραστήριο μέλος

Η ZETAXA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Eγω πηγαινω για ψωνια με τη μαμα μου με τις φιλες μου η και μονη μου. Η αληθεια ειναι οτι εμπιστευομαι τη μανα μου οταν ψωνιζει εκεινη για μενα γιατι ξερει το γουστο μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
....αναρωτιέμαι γιατί τα βρίσκετε τοσο μα τοσο βαρετα/κουραστικα/ενοχλητικά/εξουθενωτικα κτλ :P
Εγώ αναρωτιέμαι πώς εσείς δεν τα βρίσκετε τόσο....
το κακο ειναι να μη βρεις τελικα αυτο που εψαχνες και να αγοραζεις κατι αλλο για να τελειωνεις :hypno:
Το προτιμώ αντί να παρατείνεται το μαρτύριο από μαγαζί σε μαγαζί.
Εγώ πάντως, δε θα πω σχεδόν ποτέ "ααα, βαριέμαι να πάω για ψώνια."
Και μόνο μια ανανεωσούλα μου δίνει μια χαρά, σα μωρό παιδί.:D
Πάντα μετά τα ψώνια πέφτω στο κρεβάτι κατάκοπος και ξερός.
Eγω πηγαινω για ψωνια με τη μαμα μου......
Κι εγώ (για όσους δεν το κατάλαβαν γιατί έγραψα το θέμα) αύριο πάω για ψώνια με τη μητέρα μου.

ΚΛΙΚ ΚΛΙΚ​
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Θα αρχίζεις να βρίζεις αύριο. Τέτοιες μέρες γίνεται πανικός στα μαγαζιά, και ειδικά Παρασκευή.
Καλό κουράγιο.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cherie

Δραστήριο μέλος

Η Cherie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 768 μηνύματα.
Και αύριο μεθαύριο με το καλό που θα γίνεις φοιτητής τι θα κάνεις?:P

Έλα βρε έχει και εκπτώσεις... Και αφού δεν μπορείς να το αποφύγεις, χαλάρωσε και απόλαυσέ το:whistle: Λέω εγώ τώρα:P

Πάντως πολλά αγόρια έχουν αυτό το θέμα.. Ρούχα αγοράζετε μωρέ... Δεν σας παίρνουν το κεφάλι:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Θα αρχίζεις να βρίζεις αύριο. Τέτοιες μέρες γίνεται πανικός στα μαγαζιά, και ειδικά Παρασκευή. Καλό κουράγιο.:redface:
Ευχαριστώ για το κουράγιο που μου δίνεις. Δεν γίνεται να αλλάξει. Μέχρι τώρα το ανέβαλα λόγω διαβάσματος. Αύριο είναι η τελευταία μέρα γιατί την Κυριακή...........

.... αφού δεν μπορείς να το αποφύγεις, χαλάρωσε και απόλαυσέ το:whistle:
Αυτό το λένε οι Γάλλοι για το βιασμό. :P
.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

mts_

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Μαραθώνας (Αττική). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Φιλαράκι Δία, δεν μπορείς να φανταστείς πόσο σε νιώθω..

Σιχαίνομαι τα ψώνια, τα θεωρώ χάσιμο χρόνου.

Βέβαια, δεν ξέρω τι θα έκανα άμα δεν είχα την μάνα μου να με εφοδιάζει, με δικές της επιλογές που, παραδόξως, είναι και πολύ πετυχημένες!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θανάσης Χανιά

Νεοφερμένος

Ο Θανάσης Χανιά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Αύριο είναι η τελευταία μέρα γιατί την Κυριακή...........

ΑΚΡΙΒΩΣ αυτό ισχύει και για μένα..! :P

(νόμιζα ότι ήμουν ο μοναδικός στον πλανήτη γη που αισθάνεται έτσι.. )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top