Σπουδές στη Γερμανία

Narcissa

Νεοφερμένος

Η Narcissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλίας (Λάρισα) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Στο Gießen,50 km απ τη Φρανκφουρτη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athinoul@91

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 669 μηνύματα.
Στο Gießen,50 km απ τη Φρανκφουρτη
Έλα ρε!!! :P Εγώ θα είμαι 100 κάτι χιλιόμετρα νότια της Φρανκφουρτης! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

billtsolakis

Νεοφερμένος

Ο Bill Tsolakis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
παιδια και εγω θα ειμαι φρανκφουρτη!στειλτε μου σε πμ skype κλπ! <3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Narcissa

Νεοφερμένος

Η Narcissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλίας (Λάρισα) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 109 μηνύματα.
athinoul@91 σε ποια πολη??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athinoul@91

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 669 μηνύματα.
athinoul@91 σε ποια πολη??
Στο Germersheim! Υπάγεται στο Πανεπιστήμιο του Mainz απλώς μόνο το Μεταφραστικό του Πανεπιστημίου είναι απομωνομένο :P Johannes Gutenberg Universität Mainz - FTSK Germersheim. Είναι δίπλα στον Ρήνο! Εσείς???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Narcissa

Νεοφερμένος

Η Narcissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλίας (Λάρισα) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 109 μηνύματα.
εμενα λεγεται Justus-Liebig Universität Gießen και βρισκεται στο κεντρο της πολης.το Gießen βρισκεται 50κμ βορεια της Φρανκφουρτης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PriNcEsS DuFFy

Νεοφερμένος

Η PriNcEsS DuFFy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Σκόπελος (Μαγνησία). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
εξαρταται απο τη σχολη
Αλλα γενικα θελει αριστη γνωση της γερμανικης και της αγγλικης
παντως για ιατρικη που ειδα θελει αριστο απολυτηριο(19+)\αν
αν θελετε μπορω να σας φερω πληροφοριες απλα πειτε μου σχολη

Α και για αυτο που ειπες για το αν σου φερονται αλλιως επειδη εισαι Ελληνας ακουσα διαφορα...Οτι π.χ υπαρχουν προκαταληψεις λογω της οικονομικης μας καταστασης κ.τ.λ.

Μπορεις να μου πεις για αρχιτεκτονικες σχολες? Τι χρειαζομαι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
θα μου αρεζε πολυ σαν ιδεα να παω αργοτερο με το καλο για μεταπτυχιακο στη Γερμανια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
θα κανω αιτησεις για μεταφραση και νομικη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Μπορεί να σας ενδιαφέρει: Έκθεση Γερμανικών Πανεπιστημίων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athinoul@91

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 669 μηνύματα.
θα κανω αιτησεις για μεταφραση και νομικη!
χαχα...λίγο άσχετα μεταξύ τους αλλά αφού το θες!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
δεν εχει σημασια που ειναι ασχετα μεταξυ τους... αρκει να μου αρεσει το καθενα ξεχωριστα ως αντικειμενο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athinoul@91

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 669 μηνύματα.
δεν εχει σημασια που ειναι ασχετα μεταξυ τους... αρκει να μου αρεσει το καθενα ξεχωριστα ως αντικειμενο.

Μου αρέσει που είσαι ευσυνείδητος! :):) Ό,τι είναι λοιπόν να γίνει, ας γίνει!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos90

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο manos90 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 274 μηνύματα.
Παιδια τι παιζει με την πιστοποιηση γλωσσας στα μεταπτυχιακα της γερμανιας; Εχω παρει το Β1 goethe ,εχω δωσει και δυο φορες το C1 αλλα κοπηκα.Αυτο μπορει να βοηθησει καθολουή οχι ;

Οι αλλες εξετασεις testdaff kai dsh τι επιπεδο δυσκολιας εχουν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
δε νομιζω να σε βοηθησει ιδιαιτερα το Β2 σε επιπεδο μεταπτυχιακου και ειδικα αν το πηρες πριν χρονια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leni.student

Νεοφερμένος

Η leni.student αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Επειδη ψαχνω και εγω πληροφοριες για τις σπουδες στην Γερμανια,οσον αφορα την πιστοποιηση της γλωσσας ξέρω ότι ζητουν το C1 του Goethe Institut,εαν καποιος δεν το εχει μπορει να παει με το επιπεδο του Β2 Goethe αλλα θα πρεπει να παρακολουθησει εκει καποια υποχρεωτικα μαθηματα ενισχυσης της γλωσσας(νομιζω ετσι λεγονται) ή να περασει απο ειδικες εξετασεις μεσα στο Πανεπιστημιο,αλλα και παλι εξαρταται απο το Πανεπιστημιο.Για το testdaff και το dsh δεν εχω ακουσει πολλα,μαλιστα προσφατα τα εμαθα και [FONT=&quot]δεν γνωριζω εαν αναγνωριζονται επισημα,χρειαζεται ψαξιμο.[/FONT][FONT=&quot]Πιστευω παντως οτι οι εξετασεις τους θα ειναι πιο ευκολες απο αυτες του Goethe σιγουρα.[/FONT][FONT=&quot]Το Goethe ειναι σαν το Cambridge των αγγλικων γι'αυτο ειναι και τοσο απαιτητικο!

[/FONT][FONT=&quot]Εγω παλι εχω μια αλλη ερωτηση και απο οτι εχω παρακολουθησει την συζητηση δεν εχει γινει καποια αναφορα....[/FONT][FONT=&quot]ποσα μορια πρεπει να γραψει κανεις στις πανελληνιες για να γινει δεκτος απο τα πανεπιστημια της Γερμανιας,ξερω οτι ειναι αναλογα το Πανεπιστημιο αλλα πανω κατω που κυμαινονται??:redface:...[/FONT][FONT=&quot]εαν γνωριζετε θα με βοηθουσε πολυ η απαντηση σας![/FONT][FONT=&quot][/FONT][FONT=&quot][/FONT]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
απο 10 εως 18,5 :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
εγω φοβαμαι μηπως δε με δεχτουν γιατι πηρα το κλαινες στην 1η λυκειου. Αλλα ενταξει σε περιπτωση δεν γινει δεκτο θα δωσω ενα τεστνταφ τσακα τσακα και τελειωσε το θεμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

trick

Νεοφερμένος

Η trick αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Δεν ζητούν όλα τα πανεπιστήμια το ίδιο πτυχίο για πιστοποίηση γλωσσομάθειας, ούτε και ίδιο επίπεδο. Ένας καθοριστικός παράγοντας του γλωσσικού επιπέδου που απαιτείται είναι και η σχολή για την οποία ενδιαφέρεται κανείς. Οι θετικές σχολές αρκούνται με λιγότερα σε σχέση με τις θεωρητικές σε γενικές γραμμές πάντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
για τις σχολες που θελω το kleines ειναι ο,τι πρεπει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top