Σπουδές στη Βουλγαρία

Glix

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ανδρεας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 162 μηνύματα.
και εγω ακριβως το ιδιο πραγμα θελω να μαθω.αρχισα απο σημερα να μπαινω σε διαφορα σαιτ αλλα δεν βρισκω λεπτομερειες
Μπες εδω https://www.universal.edu.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=1146&Itemid=465
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Εγώ πάλι ρε παιδιά,ζω για τη μέρα που θα αποφασίσει μια ριμάδα low-cost αεροπορική να κάνει δρομολόγιο Θεσσαλονίκη-Σόφια ή έστω Αθήνα-Σόφια να πεταγόμαστε στα γρήγορα και τζάμπα!:D
Μα η Ryan θα'ναι,μα η Easy,αδιαφορώ...άντε ρε κάντε τη μαγκιά να κερδίσετε πελατεία!
τι θέλεις να σπουδάσεις;
γιατί δε πας να μείνεις εκεί για όσο σπουδάζεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
τι θέλεις να σπουδάσεις;
γιατί δε πας να μείνεις εκεί για όσο σπουδάζεις;

Βασικά Φωκίων αγόρι μου (που έλεγε κι ο μέγας Ακάλυπτος) για δουλειά θα πήγαινα,τα διυλιστήρια στη γειτονική χώρα πληρώνουν καλά για τις διάφορες εργολαβίες και φυσικά για μηχανολογικό υλικό...βάλε και τη χαμηλή φορολόγηση και τα εργατικά,τι άλλο να θέλει κανείς;
Όλοι οι δικοί μας για εκεί την έχουν κάνει,σιγά μην περιμένουν τα ΕΛ.ΠΕ. να τους δώσουν καμιά σκοτωμένη δουλειά ή να παραγγέλνουν 5 βίδες και 4 ρακόρ της μισής ίντσας!
Προσωπικά περιμένω από γνωστή εταιρία μηχανολογικών έργων (συμφερόντων συγγενή) να σταματήσει να σνομπάρει τις εκεί δουλειές και να εισχωρήσει,ώστε να πάω κι εγώ μια βόλτα στην αρχή να δω τι παίζει,τι μπορώ να κάνω κι αν έχει "ψωμί" και για μας ή τείνει να γίνει η φάση όπως εδώ σε μερικά χρόνια!

Πάντως αν αυτό κάτσει σύντομα και δεν έχω ακόμη τελειώσει απ'το Τ.Ε.Ι. εννοείται πως θα συνέχιζα εκεί,στην ίδια φυσικά ειδικότητα!Άλλωστε όποιο μάθημα περνάμε ως φοιτητές εδώ δεν "χάνεται",πας στην καινούργια σχολή τους δίνεις πιστοποιητικό αναλυτικής βαθμολογίας και σου αναγνωρίζουν όσα μαθήματα "αντιστοιχίζονται"!;)

Όλα αυτά για να γίνουν όμως προϋποθέτουν την ύπαρξη των κατάλληλων συνθηκών!
Προς το παρόν,χωρίς επαγγελματικό ενδιαφέρον και με μόνο μέσο το...ΚΤΕΛ και το τρένο των τόσων ωρών ή το αεροπλάνο των 250€ τι να πάω να κάνω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Πιστεύω ότι δουλειά μπορεί να βρεθεί απλά πρέπει να σκεφτείς που θα κινηθεί η αγορά εργασίες λίγα χρόνια μετά. Π.χ. το 2004 τα καθηγητικά επαγγέλματα περνούσαν από τρελή κρίση αν κάποιος μπορούσε να προβλέψει την κατάσταση στην Ελλάδα τότε θα μπορούσε να πάει γρήγορα Κύπρο και να έλυνε μια για πάντα το πρόβλημα της ζωής του. Πλέον αφού μπήκε η Κύπρος Ε.Ε. το παιχνίδι τέλειωσε πάρα πολλοί Ελληνες πάνε εκεί και γράφονται απλά σε λίστα αναμονής, ενώ για να δουλέψουν πρέπει να κάτσουν 1 χρόνο αμισθοί ως δόκιμοι :) :):). Οι μάγκες που έκαναν τότε αυτή την κίνηση παίρνουν τώρα μισθό που ξεπερνάει τα 2000 ευρώ.

Τώρα πιστεύω ότι η στροφή στην Βουλγαρία αλλά και σε άλλες Βαλκανικές χώρες (όχι σε Αγγλία, Γαλλία...) είναι η σωστή επαγγελματική κίνηση καθώς τα επόμενα χρόνια και αν χρεωκοπήσουμε θα έχουμε κύμα μετανάστευσης (οι δικοί μας αλλοδαποί θα πάνε στις χώρες τους αλλά το ίδιο και πολλοί Ελληνες).
Αυτοί που πάνε πριν από την μεγάλη μετανάστευση (πράγμα που το θεωρώ πλέον αρκετά κοντά) τότε θα έχουν πλεονέκτημα.

Θεωρώ καλύτερο να τελειώσεις το ΤΕΙ σου όσο πιο γρήγορα μπορείς και να πας να μείνεις μόνιμα εκεί και να βγάλεις και μία σχολή που μπορεί να αναγνωριστεί και στην Ελλάδα ως ανώτατη (γιατί το ΤΕΕ δε δέχεται τώρα το ΤΕΙ) ώστε να μπορείς να διεκδικήσεις στο πολύ μέλλον με την εμπειρία σου και τα 2 πτυχία μεγάλες θέσεις και στην Ελλάδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

killbill44

Νεοφερμένος

Ο killbill44 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
γεια σας παιδια σκεφτομαι να παω να σπουδασω στην βουλγαρια μηχανικος...μπορειτε να μου πειτε αν υπαρχει κανενα πανεπιστημιο αγγλοφωνο η αν οχι ποσο καιρο κανεις να μαθεις την γλωσσα?επισης αν θελει να δωσω κατατακτηριες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

despina123

Νεοφερμένος

Η despina123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
γεια σας παιδια, ειμαι μιση βουλγαρα και μιση ελληνιδα και σκοπευω να σπουδασω στη βουλγαρια νοσηλευτικη η μεαιυτικη, αλλα δεν θα δωσω πανελλαδικες εξετασεις και φετος δεν εχω δειδαχτει καθολου χημεια, θα δυσκολευτο να μπω σε καποια σχολη στησ σοφιασ η τησ φιλιπουπολη??? αν γνωριζεται κατι απαντηστε μου σας παρακαλω συντομα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GlobalEdu.gr

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος Παπαδάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 72 μηνύματα.
Χαιρετώ όλους τους παρευρισκομένους. Ενδιαφέρομαι για μεταπτυχιακό στη Βουλγαρία στα παιδαγωγικά.Υπάρχει κάποιος που να γνωρίζει πληροφορίες;Αν έχει σπουδάσει κιόλας ακόμα καλύτερα.Πληροφορίες όπως, για την παρακολούθηση των μαθημάτων,αναγνώριση από ΔΟΑΤΑΠ κ.λ.π

Τα μεταπτυχιακά στη Βουλγαρία στα Παιδαγωγικά είναι συνήθως βουλγαρόφωνα εκτός ελαχίστων εξαιρέσεων όπως το master στην Ειδική Αγωγή που είναι Αγγλόφωνο διάρκειας ενός έτους. Όλα τα προαναφερθέντα προγράμματα αναγνωρίζονται από τον ΔΟΑΤΑΠ αυτόματα χωρίς συμπληρωματικές εξετάσεις.

και εγω ενδιαφερομαι για το συγκεκριμενο θεμα. οποιος ξερει ας βοηθησει για διδακτορικο τιτλο.ευχαριστω

Το Αγγλόφωνο διδακτορικό στην Βουλγαρία είναι αρκετά ελαστικό αφού ζείς στην Ελλάδα και πηγαίνεις στη Βουλγαρία κάποιες μέρες του χρόνου για τις κατηδίαν συναντήσεις με τον επιβλέπων καθηγητή.

Σε Γαλλίες,Γερμανίες,Βουλγαρίες κ.λπ. μην ψάχνετε Αγγλόφωνα προγράμματα σπουδών!

Τώρα σχετικά,την Βουλγαρική μπορείς να κάτσεις ένα χρόνο και να την μάθεις καλά,δεν είναι τίποτα τραγικό...σκέψου το!

Η Βουλγαρική γλώσσα μαθαίνεται εύκολα σε ένα χρόνο αλλά το εύλογο ερώτημα που τίθεται είναι γιατί να χάσεις το χρόνο αυτό από τη ζωή σου ενώ υπάρχουν Αγγλόφωνα τμήματα.

Καλημέρα σε όλους...Ρε παιδιά σκέφτομαι για σπουδές στο αγγλόφωνο τμήμα της Ιατρικής στο Πανεπιστήμιο της Σόφιας.Το site τους είναι ελλειπάστατο..Μπορεί κάποιος να μου δώσει καμία γενική πληροφορία για το πως θα κινηθώ; Τι γίνεται με τις εισαγωγικές εξετάσεις και πώς μπορώ να προετοιμαστώ; Με τα απαραίτητα δικαιολογητικά για την εγγραφή και οτιδήποτε άλλο μπορεί να με βοηθήσει; Ευχαριστώ πολύ !!!!

Το Αγγλόφωνο τμήμα της Ιατρικής στο Πανεπιστήμιο της Σόφιας κοστίζει 6.000 ευρώ / χρόνο και χρειάζεται να δώσεις ένα τέστ στην Αγγλική γλώσσα επίπεδο Β2.

γεια σας παιδια, ειμαι μιση βουλγαρα και μιση ελληνιδα και σκοπευω να σπουδασω στη βουλγαρια νοσηλευτικη η μεαιυτικη, αλλα δεν θα δωσω πανελλαδικες εξετασεις και φετος δεν εχω δειδαχτει καθολου χημεια, θα δυσκολευτο να μπω σε καποια σχολη στησ σοφιασ η τησ φιλιπουπολη??? αν γνωριζεται κατι απαντηστε μου σας παρακαλω συντομα...

Θα σε συμβούλευα να έδινες Πανελλήνιες εξετάσεις γιατί ένα από τα δικαιολογητικά που ζητάνε τα Βουλγαρικά Πανεπιστήμια είναι μία βεβαίωση από το σχολείο σου ότι έχεις δικαίωμα πρόσβασης στην Τριτοβάθμια εκπαίδευση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dent expert

Νεοφερμένος

Ο Dent expert αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Γεια σας,

Σκοπος μου ειναι να σας κατατοπισω σχετικα με τις σπουδες στη βουλγαρια και τα σταδια που πρεπει να περασετε για να εγγραφειτε εκει καθως επισης και πληροφοριες σχετικα με τη ζωη, τους ανθρωπους, κοστος διαβιωσης κ.α . Εγω ο ιδιος ειμαι φοιτητης στο 3ο ετος οδοντιατρικης στη Φιλιππουπολη μια αρχοντικη και ιστορικη πολη στενα συνδεδεμενη με τον ελληνισμο.Θα χαρω να σας βοηθησω με αντικειμενικα κριτηρια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pupilloscope

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Σουβλειμαν ο Μεγαλομπεκρης. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ραπτόπουλο (Ευρυτανία). Έχει γράψει 813 μηνύματα.
Γεια σας,

Σκοπος μου ειναι να σας κατατοπισω σχετικα με τις σπουδες στη βουλγαρια και τα σταδια που πρεπει να περασετε για να εγγραφειτε εκει καθως επισης και πληροφοριες σχετικα με τη ζωη, τους ανθρωπους, κοστος διαβιωσης κ.α . Εγω ο ιδιος ειμαι φοιτητης στο 3ο ετος οδοντιατρικης στη Φιλιππουπολη μια αρχοντικη και ιστορικη πολη στενα συνδεδεμενη με τον ελληνισμο.Θα χαρω να σας βοηθησω με αντικειμενικα κριτηρια

Γιατι να παω Φιλιππουπολη και να μην ξαναπροσπαθησω 2η χρονια για οδοντιατρικη στην Ελλαδα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgia.94

Δραστήριο μέλος

Η georgia.94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 559 μηνύματα.
Απαραιτητη προυποθεση για μενα ειναι παντως να εχει βγαλει στις πανελληνιες κανεις μορια ανω των 12.000!Ξερω οτι δεν τα λαμβανουν υποψην τους αλλα απορω με κατι παιδια που ενω δεν εχουν τη δυνατοτητα κανουν τα αδυνατα δυνατα για να βγαλουν την τοπ σχολη εξω!Και ξερω ατομα που τα παρατησαν κιολας!Συμφωνεις dent expert?Για αγγλοφωνα γνωριζεις να μας πεις αν ειναι δυσκολη η γλωσσα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dent expert

Νεοφερμένος

Ο Dent expert αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Αν εχεις την ψυχολογικη δυναμη να ξαναδωσεις καντο..Χαιρομαι γι αυτους που τα καταφερνουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Γιατι να παω Φιλιππουπολη και να μην ξαναπροσπαθησω 2η χρονια για οδοντιατρικη στην Ελλαδα;

Γιατί όσα θα δώσεις για φροντιστήρια 2 χρονιές πανελλήνιες ώστε να μπεις σε υψηλόβαθμη σχλή θα τα δώσεις και στα δίδακτρα στο πανεπιστήμιο και το αποτελεσμα είναι πιο σιγουρο αν πας στην Φιλιππουπολη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pupilloscope

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Σουβλειμαν ο Μεγαλομπεκρης. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ραπτόπουλο (Ευρυτανία). Έχει γράψει 813 μηνύματα.
Αν εχεις την ψυχολογικη δυναμη να ξαναδωσεις καντο..Χαιρομαι γι αυτους που τα καταφερνουν

Oχι δεν το γραφω ειρωνικα ουτε προκειται για μενα.

Γιατι εσυ θα προτεινες σε εναν να παει Βουλγαρια αντι να ξαναδωσει;Εχει καποια πλεονεκτηματα;Αυτο ρωτησα.

Γιατί όσα θα δώσεις για φροντιστήρια 2 χρονιές πανελλήνιες ώστε να μπεις σε υψηλόβαθμη σχλή θα τα δώσεις και στα δίδακτρα στο πανεπιστήμιο και το παοτελεσμα είναι πιο σιγουρο αν πας στην Φιλιππουπολη

δηλαδη 6 χρονια επι 5 χιλιαδες ευρω το χρονο μας κανουν 30 χιλιαδες.Χωρια τα εξοδα για μετακινηση,εισιτηρια και διαμονη.

Ναι,ναι ιδιο ειναι το ποσο που δινεις για τα φροντιστηρια.

Μην ξανατρολλαρεις σε μηνυμα μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Dent expert

Νεοφερμένος

Ο Dent expert αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Απαραιτητη προυποθεση για μενα ειναι παντως να εχει βγαλει στις πανελληνιες κανεις μορια ανω των 12.000!Ξερω οτι δεν τα λαμβανουν υποψην τους αλλα απορω με κατι παιδια που ενω δεν εχουν τη δυνατοτητα κανουν τα αδυνατα δυνατα για να βγαλουν την τοπ σχολη εξω!Και ξερω ατομα που τα παρατησαν κιολας!Συμφωνεις dent expert?Για αγγλοφωνα γνωριζεις να μας πεις αν ειναι δυσκολη η γλωσσα?

Συμφωνω ειναι αδικη η ζωη γιατι καποιοι που εχουν λεφτα μπορει και να περναν πιο ευκολα τα μαθηματα..Ομως πιστευω πως περισσοτερο πρεπει να σε ενδιαερει τι θα κανεις εσυ και οχι οι αλλοι..Το επιπεδο ειναι πολυ καλο..Για αγγλοφωνα πρεπει να εχεις πτυχιο αγγλικων τοεφελ Β2..Αλλιως πρεπει να δωσεις ενα τεστ..Αν το περασεις μπαινεις 1ο ετος..Αν οχι κανεις και ενα προκαταρκτικο ετος στη γλωσσα των αγγλικων και βεβαια πληρωνεις γι αυτο..Παραλληλα με την αγγλικη διδασκεται κ η βουλαγαρικη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pupilloscope

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Σουβλειμαν ο Μεγαλομπεκρης. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ραπτόπουλο (Ευρυτανία). Έχει γράψει 813 μηνύματα.
Φοκο,σταματα εδω γιατι λες ανοησιες.

Δηλαδη αυτος που πηγε Βουλγαρια 1η του επιλογη ηταν βουλγαρια;Φροντιστηρια δεν πηγε εδω;Χρηματα για φροντ δεν ξοδεψαν οι δικοι του;

Συγκρινεις οικονομικα τις 2 επιλογες;Η μια ειναι σε αλλη χωρα και με διδακτρα.

Απορω γιατι εκατσα να απαντησω.

@Warlord μην απαντας.Ναι,ναι για να περασω ιατρικη απο το δημοτικο εκανα φροντιστηρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dent expert

Νεοφερμένος

Ο Dent expert αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Η ζωή στη Βουλγαρία είναι πολύ φθηνή. Ένας φίλος μου έλεγε ότι ο κινηματογράφος πχ έχει 2-2,5ευρώ, το σπίτι του είναι στο κέντρο, νεοκλασσικό, τέλειο, 250 ευρώ. Λογικά και οι μετακινήσεις θα είναι είναι φθηνές σε σχέση με Ελλάδα. Εδώ, έβλεπα ντοκυμαντέρ που έλεγε ότι μία γυναίκα ήταν καθηγήτρια στο Πανεπιστήμιο και η σύνταξή της ήταν γύρω στα 150ευρώ. :worry:


Ε υπερβαλλουν λιγο δεν ειναι τοσο φτωχοι οι βουλγαροι..Ειδικα αν η αλλη ηταν καθηγητρια στο πανεπιστημιο σιγουρα επερνε παραπανω..Αλλα σε γενικες γραμμες ναι ειναι πολυ φθηνα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dent expert

Νεοφερμένος

Ο Dent expert αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Λέβα δεν έχει η Βουλγαρία; :hmm:

Η Βουλγαρια ακομα δεν εχει ευρω..1 ευρω=1.95 λεβα..Τα διδακτρα ομως πληρωνονται σε ευρω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,404 μηνύματα.
ΜΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΛΥΣΗ ΝΑ ΜΠΟΥΝ ΔΙΔΑΚΤΡΑ (:() και να διαλέγουμε τα πανεπιστημια μας ωστε να μην μας θεωρούν δεδομένους.

Καλά χαζός είσαι ή το παίζεις στο φόρουμ; Σοβαρά τώρα. Γιατί αν όντως τα εννοείς, να το κοιτάξεις. :confused::confused::confused:

Η Βουλγαρια ακομα δεν εχει ευρω..1 ευρω=1.95 λεβα..Τα διδακτρα ομως πληρωνονται σε ευρω

Οι Βούλγαροι δε τι τα πληρώνουν όμως; Μας συμφέρει που τα πληρώνουμε σε Ευρώ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

carpe_nochtem

Πολύ δραστήριο μέλος

Η carpe_nochtem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 943 μηνύματα.
Οι Βούλγαροι δε τι τα πληρώνουν όμως; Μας συμφέρει που τα πληρώνουμε σε Ευρώ;

Οι βούλγαροι προφανώς δεν μπαίνουν στα αγγλόφωνα τμήματα που είναι με πληρωμή,αλλά στα δικά τους με εξετάσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dent expert

Νεοφερμένος

Ο Dent expert αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Οι Βούλγαροι δε τι τα πληρώνουν όμως; Μας συμφέρει που τα πληρώνουμε σε Ευρώ;


Δεν εχει σημασια..Ουτως η αλλως και σε λεβα να πληρωνονται πρεπει να μετατρεψεις τα ευρω σε λεβα..Απλα εννοειται πως αν ο Βουλγαρος πληρωνει 500 ευρω το χρονο οδοντιατρικη για παραδειγμα εμεις πληρωνουμε 7000 ευρω..

Οι βούλγαροι προφανώς δεν μπαίνουν στα αγγλόφωνα τμήματα που είναι με πληρωμή,αλλά στα δικά τους με εξετάσεις.

Οχι φιλε μου εκει δεν ειναι δωρεαν οπως εδω..Καταβαλλουν και οι Βουλγαροι καποια ποσα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top