Γερμανικά στις Πανελλήνιες

shesavamp

Νεοφερμένος

Η shesavamp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Γεια σας:)
Βασικά,θα ήθελα να δώσω γερμανικά για να μπορέσω να μπω στο διερμηνείας k μετάφρασης στην κέρκυρα,αλλα το μονο μου πρόβλημα είναι ότι τελευταία φορα που έκανα γερμανικά ήταν πριν 3 χρονια.Έχω πάρει κανονικά mittelstufe k εκεί σταμάτησα.K τώρα που θέλω να δώσω γερμανικά βλέπω πως τα έχω ξεχάσει ολίγον τι.Μπορώ δηλαδή να κάνω μια συζήτηση απλά δυσκολεύομαι στο να γράψω k πάλι εκθέσεις k να θυμηθώ λεξιλόγιο...
Γνωρίζει κανεις σε τι επίπεδο είναι τα γερμανικά που δίνουμε στις πανελλήνιες?K κανέναν τρόπο για να μη έχω πρόβλημα όταν δώσω?A και η μετάφραση δη υφίσταται πλέον στις εξετάσεις ξένων γλωσσών έτσι?

ευχαριστώ πολύ:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
νομιζω ειναι επιπεδο Γ1 !! Αρα με καποιες επαναληψεις θα τα πας καλα !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
Λοιπον, επειδη και γω ενδιαφερομαι και θελω να περασω σε αυτη την σχολη, το εψαξα...

και...

Οι εξετασεις ειναι σε επιπεδο Β2. Δεν μπορει να ειναι Γ1 γιατι πολυ απλα στο δημοσιο σχολειο πιο πανω απο Β2 δεν μπορεις να κανεις. Αλλα καλο ειναι αμα εισαι Γ1 να εξασκησεις το Γ1 και οχι το Β2 ετσι ωστε να σου φανει παιχνιδακι στις εξετασεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athinoul@91

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 669 μηνύματα.
αααααα ειμαι φοιτητρια του τμηματος ξενων γλωσσων μεταφρασης και διερμηνειας και εχω ως γλωσσες εργασιας τα αγγλικα και τα γερμανικα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:D λοιπον, δεν ξερω για το επιπεδο των πανελληνιων παντως το επιπεδο της σχολης ειναι αρκετα υψηλο και οι καθηγητες απαιτητικοι, όπως αλλωστε και πρεπει, τουλαχιστον στα γερμανικα!!!! ως προς το τμημα υπαρχει θέμα που εχει αναπτυχθει και μπορειτε να ανατρεξετε εκει για "πληροφοριες". παντως για οτιδηποτε θελετε ρωτηστε με, ειμαι στη διαθεση σας!!!πάντως αν περασετε και σας το ευχομαι ολοψυχα να ξερετε οτι ειναι καταπληκτικη σχολη ως προς τις γνωσεις που προσφερει αλλα και πολυυυυυυ δυσκολη με την εννοια οτι εχει πολλα μαθηματα και πολλες ωρες. ως προς την οργανωση αφηστε το καλυτερα...δεν εχουμε δικο μας κτιριο αλλα ενοικιαζει το πανεπιστημιο δυο...
καλη επιτυχια και διαβασμααααα!!! ειναι αυτο που συνιστω για τη σχολη! φιλακια και καλη επιτυχια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
γεια σου αθηνά!!! ναι οντως και εχω ακουσει οτι ειναι πολυ δυσκολο να περασεις, αληθεύει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shesavamp

Νεοφερμένος

Η shesavamp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ παιδιά:)
Θα κοιτάξω αν είναι να κάνω πολλές επαναλήψεις γιατί θα ήθελα να είμαι σίγουρη ότι θυμάμαι αρκετά πράγματα.Ευτυχώς που με το που ξαναάνοιξα τα βιβλία επέστρεψε και η αγάπη μου για τη γλώσσα αυτή :)
Αθηνά,μπορείς να μας πεις περισσότερα για τη σχολή?Αλλά και για τη φοιτητική ζωή εκεί?
Προφανώς είμαστε αρκετοί που ενδιαφερόμαστε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
χαχαχα ναι! Και μια ερωτηση: (δεν ξερω αμα ειναι σχετικη βεβαια) Μπορεις να πας και για προξενος απο αυτη τη σχολη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athinoul@91

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 669 μηνύματα.
καλησπερα και παλι!!!! αργησα γιατι εδινα! χαχα!λοιπον υπαρχουν παρα πολλα πραγματα που θελω να πω για αυτη τη σχολη και ποιυ τα εχω πει αν και δε νομιζω οτι αυτο ειναι το καταλληλο θεμα για να το αναπτυξω. βρειτε στο αι σκουλτα θεματα αυτα πληκτρολογωντας το ονομα της σχολης. επιπλεον μπορειτε να επισκεφθειτε το σαιτ της σχολης που ειναι : www.dflti.ionio.gr. εδω θα βρειτε τα παντα για τους καθηγητες, το προγραμμα σπουδων κτλ κτλ. δεν ξερω αν ειναι δυσκολο να περασεις παντως ειναι πολυ ζορι και θελει πολυυυυ διαβασμα! επιπλεον να θυμαστε οτι θα ασχολειστε με τις ξενες γλωσσες για ολοκληρη τη ζωη σας που σημαινει οτι θα πρεπει να τις ΛΑΤΡΕΥΕΤΕ!!!! και φυσικα να μαθαινεται και αλλες αφου πρωτα θα ξερετε σε τελειο επιπεδο τις γλωσσες εργασιας σας και τον πολιτισμο τους....ολα αυτα βεβαια σιγα σιγα:) γενικα οπως ξερετε τα ελληνικα ετσι θα πρεπει να ξερετε και τα αγγλικα και τα γερμανικα!!! παντως αυτο που θελει η σχολη αυτη ειναι ορεξη και παθος για γλωσσες και γνωσεις!!!!!
τωρα ως προς τη φοιτητικη ζωη η αληθεια ειναι πως εχει πολλους φοιτητες η κερκυρα γιατι εχει αρκετα τμηματα. βεβαια το μεγαλο κακο ειναι τοι ειναι πολυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ δυσκολο να βρεις σπιτι. οχι επειδη ειναι λιγα αυτα που προσφερονται αλλα επειδη ειναι σε αθλια κατασταση και ακριβα συναμα! τελευταια μερα πριν τα μαθηματα βρηκα σπιτι και αυτοοοο μακρυα! τελοσπαντων βολευει γιατι εχει λεωφορεια με καλα δρομολογια...σχεδον! παντως εχει πολυ καλη φοιτητικη ζωη και πιστεψτε με αξιζει. βεβαια στη σχολη τη δικη μας υπαρχουν παρα πολλα προβληματα καθως δεν εχουμε δικο μας κτιριο και οι περισσοτεροι καθηγητες ειναι συμβασιουχοι. μεχρι τωρα δεν εχει προκυψει καποιο προβλημα αλλα.....τελοσπαντων!
για το χρηστο: απο αυτη τη σχολη μπορεις να κανεις καταπληκτικα μεταπτυχιακα! παντως δεν υπαρχει καποια σχολη που να σε κανει προξενο. δινεις εξετασεις στο διπλωματικο σωμα αλλα δεν ειμαι σιγουρη... παντως μην νομιζετε οτι βγαινοντας απο τη σχολη θα ειστε εξπερ στις γλωσσες! αυτο εχει να κανει καθαρα με τη δικη σας προσπαθεια και δουλεια και φυσικα διψα για γνωση!!!!
να ξερετε επισης οτι η επαγγελματικη αποκατασταση δεν ειναι και η καλυτερη αλλα υπαρχουν πολλες διεξοδοι και απιστευτες ευκαιριες!!!!!!
και εγω μονη μου ενημερωνομουνα για τη σχολη και ηξερα οτι αυτο ηθελα να κανω εδω και πολλα χρονια!
ειμαι απολυτα ικανοποιημενη αν και τα πραγματα θα μπορουσαν να ειναι πολυ καλυτερα!!!
ρωτηστε με ρωτηστε με!:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shesavamp

Νεοφερμένος

Η shesavamp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Iσχύει το 6μηνο στο εξωτερικό?Άκουσα πως γίνεται για την συγκεκριμένη σχολή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athinoul@91

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 669 μηνύματα.
φυσικα και ισχυει!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! προς το παρον τουλαχιστον! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shesavamp

Νεοφερμένος

Η shesavamp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Απλά είχα ακούσει ότι ισχύει μόνο για αυτούς που επιλέγουν τον κλάδο της Μετάφρασης και ότι δεν υπάρχει αντίστοιχη δυνατότητα για τους φοιτητές που έχουν επιλέξει διερμηνεία..Αυτό ισχύει?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athinoul@91

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 669 μηνύματα.
ναι αυτο ισχυει! γενικα στη διερμηνεια μπαινεις μετα απο πραγματικαααα δυσκολες εξετασεις που δινεις ειτε στο 2ο ειτε στο 3ο ειτε οταν τελειωσεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
ωπα ωπα τι ειν το 6μηνο???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athinoul@91

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 669 μηνύματα.
ωπα ωπα τι ειν το 6μηνο???
πφφφφ το πανεπιστημιο ειναι 4 χρονια δηλαδη αποτελειται απο 8 εξαμηνα. στο 4ο ετος δηλαδη το 7ο εξαμηνο γινεται υποχρεωτικα σε πανεπιστημια του εξωτερικου. η της αγγλιας η της γερμανιας η της γαλλιας!!! εφοσον βεβαια εχεις μαζεψει τις απαραιτητες διδακτικες μοναδες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tromos3

Νεοφερμένος

Ο Tromos3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Καλησπερα σε ολους.
Επειδη θελω να παρω το κανονικο τμημα της Διερμηνειας στην Κερκυρα και οχι ειδικευση ισπανικης γλωσσας,αφησα τα ισπανικα και αλλαξα κατευθυνση απο τεχνολογικη σε θεωρητικη...
Οι γνωσεις μου στα γερμανικα ειναι τα βασικα που καναμε στο γυμνασιο 3 χρονια,και τωρα θα ξεκινησω ταχυρρυθμα γερμανικα μονο για να μπω στην σχολη και να τα συνεχισω εκει!
Τωρα ερωτησεις στην Αθηνουλα:Τα γαλλικα ειναι υποχρεωτικα για εμας που δεν εχουμε ιδεα?Δεν με χαλαει να τα ξεκινησω,αλλα το επιπεδο στα πρωτα δυο εξαμηνα στα γερμανικα και στα γαλλικα που κυμαινονται περιπου?Για αγγλικα δεν συζητω,proficiency γαρ.
Σαν εξτρα γλωσσα μπορουμε να επιλεξουμε τα ισπανικα,οπως τα ιταλικα η τα τουρκικα π.χ.?
Το εξαμηνο θα υπαρχει σε 4 χρονια που θα φτασουμε εκει ή θα καταργηθει??
Και τελος,στην ειδικευση ισπανικης γλωσσας(αν και τελικα δεν θα την επιλεξω),κανουν μονο ισπανικα η και αλλες γλωσσες,π.χ.χ αγγλικα?
Thanks εκ των προτερων.. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
πφφφφ το πανεπιστημιο ειναι 4 χρονια δηλαδη αποτελειται απο 8 εξαμηνα. στο 4ο ετος δηλαδη το 7ο εξαμηνο γινεται υποχρεωτικα σε πανεπιστημια του εξωτερικου. η της αγγλιας η της γερμανιας η της γαλλιας!!! εφοσον βεβαια εχεις μαζεψει τις απαραιτητες διδακτικες μοναδες!

free of charge η πληρωνεις τα μαλλιοκεφαλα σου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athinoul@91

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 669 μηνύματα.
free of charge η πληρωνεις τα μαλλιοκεφαλα σου?
απο τη στιγμη που σε υποχρεωνει το πανεπιστημιο ειναι δωρεαν. εσυ ομως πληρωνεις τα εξοδα οπως πχ. το φαγητο και αλλα. το πανεπιστημιο και η εστια ειναι πληρωμενα. και εννοειται πως δεν ειναι διακοπες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athinoul@91

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 669 μηνύματα.
Καλησπερα σε ολους.
Επειδη θελω να παρω το κανονικο τμημα της Διερμηνειας στην Κερκυρα και οχι ειδικευση ισπανικης γλωσσας,αφησα τα ισπανικα και αλλαξα κατευθυνση απο τεχνολογικη σε θεωρητικη...
Οι γνωσεις μου στα γερμανικα ειναι τα βασικα που καναμε στο γυμνασιο 3 χρονια,και τωρα θα ξεκινησω ταχυρρυθμα γερμανικα μονο για να μπω στην σχολη και να τα συνεχισω εκει!
Τωρα ερωτησεις στην Αθηνουλα:Τα γαλλικα ειναι υποχρεωτικα για εμας που δεν εχουμε ιδεα?Δεν με χαλαει να τα ξεκινησω,αλλα το επιπεδο στα πρωτα δυο εξαμηνα στα γερμανικα και στα γαλλικα που κυμαινονται περιπου?Για αγγλικα δεν συζητω,proficiency γαρ.
Σαν εξτρα γλωσσα μπορουμε να επιλεξουμε τα ισπανικα,οπως τα ιταλικα η τα τουρκικα π.χ.?
Το εξαμηνο θα υπαρχει σε 4 χρονια που θα φτασουμε εκει ή θα καταργηθει??
Και τελος,στην ειδικευση ισπανικης γλωσσας(αν και τελικα δεν θα την επιλεξω),κανουν μονο ισπανικα η και αλλες γλωσσες,π.χ.χ αγγλικα?
Thanks εκ των προτερων.. :)
μα και φυσικα και δεν ειναι υποχρεωτικα τα γαλλικα. θα εχεις γλωσσες εργασιας η αγγλικα και γερμανικα η αγγλικα και γαλλικα η γαλλικα και γερμανικα. τωρα κοιταξε, το θεμα δεν ειναι ποιο ειναι το επιπεδο στα πρωτα δυο εξαμηνα αλλα και το ποιο θα ειναι και τα επομενα. το επιπεδο των μαθητων ποικιλλει. αλλοι εχουν παρα πολυ καλο, αλλοι καλο και αλλοι μετριο. το θεμα βεβαια ειναι οτι ακομα και αν εχεις ενα καλο επιπεδο αν δεν ασχολησε με τις γλωσσες και τα εχεις ριξει γενικα στο κοκορα τοτε....παει...πεταξε το πουλακι! οσο πιο υψηλο επιπεδο εχεις τοσο το καλυτερο. και να θυμαστε οτι το πτυχιο στις γλωσσες δινει σιγουρα καποια πιστοποιηση ομως αν το εχετε παρει εδω και 2-3 χρονια και θυμαστε ελαχιστα τοτε θα πρεπει να τα ξαναπιασετε παλι. και αυτο οχι μονο για τη σχολη αλλα και για την δουλεια σας μετεπειτα αφου με αυτο θα ασχολειστε.
στην επιπλεον γλωσσα δεν μπορεις να επιλεξεις μαθηματα ισπανικων αλλα μονο τουρκικα και ιταλικα...πες μου οτι διαβασες τον οδηγο σπουδων...
αυτο για το εξαμηνο το ειπα γιατι εχουν ειπωθει παρα πολλα ενοψει οικονομικης κρισης, αλλα μην φοβαστε....δεν προκειται να γινει κατι τετοιο. ελπιζω τουλαχιστον.
οχι στο ισπανικης δεν κανουν αγγλικα...
:)
ρωτηστε με ρωτηστε με...αν και εχω εξεταστικη και πολυ διαβασμα...ρωτηστε ρωτηστε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
μα και φυσικα και δεν ειναι υποχρεωτικα τα γαλλικα. θα εχεις γλωσσες εργασιας η αγγλικα και γερμανικα η αγγλικα και γαλλικα η γαλλικα και γερμανικα. τωρα κοιταξε, το θεμα δεν ειναι ποιο ειναι το επιπεδο στα πρωτα δυο εξαμηνα αλλα και το ποιο θα ειναι και τα επομενα. το επιπεδο των μαθητων ποικιλλει. αλλοι εχουν παρα πολυ καλο, αλλοι καλο και αλλοι μετριο. το θεμα βεβαια ειναι οτι ακομα και αν εχεις ενα καλο επιπεδο αν δεν ασχολησε με τις γλωσσες και τα εχεις ριξει γενικα στο κοκορα τοτε....παει...πεταξε το πουλακι! οσο πιο υψηλο επιπεδο εχεις τοσο το καλυτερο. και να θυμαστε οτι το πτυχιο στις γλωσσες δινει σιγουρα καποια πιστοποιηση ομως αν το εχετε παρει εδω και 2-3 χρονια και θυμαστε ελαχιστα τοτε θα πρεπει να τα ξαναπιασετε παλι. και αυτο οχι μονο για τη σχολη αλλα και για την δουλεια σας μετεπειτα αφου με αυτο θα ασχολειστε.
στην επιπλεον γλωσσα δεν μπορεις να επιλεξεις μαθηματα ισπανικων αλλα μονο τουρκικα και ιταλικα...πες μου οτι διαβασες τον οδηγο σπουδων...
αυτο για το εξαμηνο το ειπα γιατι εχουν ειπωθει παρα πολλα ενοψει οικονομικης κρισης, αλλα μην φοβαστε....δεν προκειται να γινει κατι τετοιο. ελπιζω τουλαχιστον.
οχι στο ισπανικης δεν κανουν αγγλικα...
:)
ρωτηστε με ρωτηστε με...αν και εχω εξεταστικη και πολυ διαβασμα...ρωτηστε ρωτηστε!

ποσα περιπου μορια χρειαζεται για να μπει καποιος στη σχολη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
περσι ηταν 19194 μορια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top