Mέγιστη διάρκεια φοίτησης

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Ένα ακόμη split εδώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο theio_vrefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 823 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από XRZ:
μιλας για εξαιρέσεις. Όλοι οι νόμοι τα λαμβάνουν υπόψην τους αυτά (πχ. άλλες πανελλήνιες για άτομα με σοβαρά και χρόνια προβλήματα υγιείας). Εδώ το θέμα είναι το κλασσικό και τυπικό φαινόμενο αιώνιου φοιτητή (άνευ λόγου και αιτίας)


όχι, μιλάω για ανθρώπινες καταστάσεις.
και δεν έχω δει διαφορετικές εξετάσεις στο πανεπιστήμιο για άτομα χωρίς γονείς ή για πολύτεκνους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από theio_vrefos:
όχι, μιλάω για ανθρώπινες καταστάσεις.
και δεν έχω δει διαφορετικές εξετάσεις στο πανεπιστήμιο για άτομα χωρίς γονείς ή για πολύτεκνους.

δυστυχώς δεν μπορεί το πανεπιστημιο να βγάζει αγράμματους όμως... Δίνει άλλες ευκαιρίες να μπουν τα άτομα χωρίς γονείς ή τα παιδιά πολυτέκνων...

Δεν έχουν όλοι οι αιώνιοι φοιτητές ψυχολογικά ή άλλου΄είδους προβλήματα ούτε δουλεύουν... και ο κλασσικός αιώνιος φοιτητής (για τον οποίο υποτί8εται συζητάμε) συνήθως δεν έχει κανένα ΄τέτοιο πρόβλημα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Andrew19

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Andrew19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 164 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από dooo:
ξέρεις πόσα ερωτηματολόγια συμπλήρωσα για αξιολόγηση καθηγητών στα 5 χρόνια στο εμπ?? αρκετά.
Ειδικά σε έναν που θάφτηκε από όλους απανταχού τους χου-μους, τα ερωτηματολόγια κατέληξαν πωπόχαρτα.

το ινγκλις/αμερικαν στάιλ είναι αρκετά καλό, αλλά εκεί πληρώνεις κιόλας...

USA πληρώνεις ναι, αλλά Αγγλία όχι! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diddle

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η diddle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 291 μηνύματα.
Δεν ξέρεις ότι τα παιδιά χωρίς γονείς κ τα παιδιά πολύτεκων έχουν διαφορετικό τρόπο αντιμετώπισης????Κατεμέ φτάνουν σε σημείο να το εκμεταλλεύονται και να θεωρούνται πιο ευνοημένοι από εμάς τους υπόλοιπους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο theio_vrefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 823 μηνύματα.
και πάλι όμως, δεν έχουμε ίδια αντιμετώπιση για όλους.

Επομένως απο το να βγεί ο άλλος αγράμματος, καλύτερα δεν θα είναι να τελειώσει στα 2v τι σχολή του και να κοιτάξει και τα προβλήματα του ταυτόχρονα?

Επίσης το ξέρω οτι πολλοί ειναι αυτοί που το εκμεταλλεύονται, αλλά υπάρχουν και άτομα με ανάγκες. Εσένα πως θα σου φαινόταν αμα άνηκες σε πολύτεκνη οικογένεια "δε θα πάρεις μεταγραφή γιατι υπάρχουν πολύτεκνοι που το εκμεταλλεύονται" ενώ είσαι αναγκασμένη να μείνεις στην αθήνα?
Δεν είναι λύση αφου εκμεταλλεύονται το ζήτημα να το αρνηθούμε σε όλους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diddle

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η diddle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 291 μηνύματα.
Δεν το αρνούμαστε ούτε σε όσους το έχουν πραγματικά ανάγκη αλλά ούτε κ σε όσους το εκμεταλλεύονται..Προφανώς αυτοί είναι που μας στερούν το δικαίωμα ίσης μεταχείρισης..Ολοι οι πολύτεκνοι άσχετα με την οικονομική τους επιφάνεια δικαιούνται μεταγραφές κ ειλικρινά δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να παίρνουν όλοι οι πολύτεκνοι μεταγραφές για τις σχολές της Αθήνας συγκεκριμένα...Στη σχολή μου οι εισακτέοι μέσω πανελληνιώνίων είναι 150 άτομα και με τις μεταγραφές των πολύτεκνων φτάνουμε τους 300!Είναι δίκαιο αυτό για εμάς τους υπόλοιπους???Γιατί κ καλά θεωρείται ότι οι σχολές της αθήνας έχουν μεγαλύτερο κύρος από τις υπόλοιπες(εντελώς λανθασμένη κ απαράδεκτη εντύπωση αυτή) και πρέπει οι πολύτεκνοι να επωφελληθούν την ευκαιρία να έρθουν Αθήνα και να συσσωρεύονται εδώ??Και φυσικά δεν εννοώ τις περιπτώσεις που υπάρχει οικονομικό σθένος έτσι?μη με παραξηγήσετε..Εκεί φυσικά και το αξίζουν!Αν κοιτάξετε γύρω σας στις σχολές σας όμως θα διαπιστώσετε ότι οι περιπτώσεις αυτές είναι πράγματι ελάχιστες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από theio_vrefos:
"δε θα πάρεις μεταγραφή γιατι υπάρχουν πολύτεκνοι που το εκμεταλλεύονται" ενώ είσαι αναγκασμένη να μείνεις στην αθήνα?
Δεν είναι λύση αφου εκμεταλλεύονται το ζήτημα να το αρνηθούμε σε όλους.

για αυτό ακριβώς ΌΛΟΙ ανεαξαιρέτως ο ιφοιτητές από πολύτεκνες (και πολυμελείς πλεον) οικογένειες παίρνουν μεταγραφή και αυτό ΔΕΝ άλλαξε όταν ειχε συζητηθεί να αλλάξει.

Και για αυτό ακριβώς όλοι με σοβαρά προβλήματα υγείας έχουν δικαίωμα μεταγραφής και παρόλο που έχει γεμίσει ο τόπος "μαιμου" αρρωστους φοιτητές κανείς δεν έχει σκεφτεί να το αλλάξει... Μην κάνουμε την τρίχα τριχιά... Ο νόμος τους βοηθάει όλους αυτούς. Ας μην είμαστε παράλογοι...

Και ξέρεις κάτι...? Ο αιώνιος φοιτητής -δυστυχώς- και σε 3ν χρόνια ΔΕΝ βγαίνει καταρτισμένος... Αυτό είναι το θέμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Ρε παιδιά σόρι λίγο διάβασα όσα γράφετε και εσείς έχετε δει κάποιον αιώνιο φοιτητή να είναι πολύτεκνος να έχει οικονομικό πρόβλημα??
Εγώ όχι, γιατί αυτά τα άτομα έχουν συνείδηση, άτομα αυτής της κατηγορίας γνωρίζω αρκετά και τελείωσαν τις σχολές τους στην ώρα τους ή ένα χρόνο το πολύ επιπλέον:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο theio_vrefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 823 μηνύματα.
στη σχολή μου είναι μια κυρία που έχει μπει εδω και πολλά χρόνια. Έχει τελειώσει φυσικό "στην ώρα της" και μετα έδωσε κατατακτήριες στο τμήμα μου. Έκανε οικογένεια και το παράτησε. Τώρα έχει 1 παιδί και συνεχίζει παράλληλα το τμήμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Virtuosofriend

Νεοφερμένος

Ο Virtuosofriend αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Καλα ασε να γινει τετοιο πραγμα.Μακαρι,για τουλαχιστον 6 μηνες 8α ειναι κλειστα ολα τα πανεπιστημια και τα ΤΕΙ.
Δεν θα πω οτι ειμαι τακτικος στη σχολη μου,απλα και μονο γιατι περασα εκει επειδη το πανηλιθιο συστημα μας ,με εβαλε εκει.Και τωρα 8α με πεταξουν κιολας?Χαχαχαχα.Και δν φευγω μονος μου καλυτερα,δοξα το θεο δουλεια καλη εχω,το πολυ πολυ να φυγω για εξωτερικο να κανω αυτο που ηθελα και η χωρα μου δν με αφησε να κανω.
Δν λεω καλα τα λογια,καλα τα ν+2,χ+4,ψ+10 κτλ,αλλα για να μου πει καποιος πως στο διαολο καποιος ο οποιος ξεκινα για κατι, πληροφορικη πχ οπως εγω,ο οποιος δν του αρεσουν τα μαθηματικα ,οπως εγω πχ,και καταληγει στο φυσικο 8εσσαλονικης ,απο τις πιο δυσκολες σχολες σε οτι αφορα τα μαθηματικα????????Ποσο ηλι8ιο ειναι αυτο?Ποσο ανωριμο συστημα εχουμε?Για να μην αναφερθω οτι υπαρχουν αλλοι 10.000 φυσικαριοι παρομοια με εμενα.Σε ενα απαρχαιωμενο κτιριο,ταξεισ χωρις παρα8υρα,στα υπογεια,με κατι κα8ηγητες απο τον 1ο βαλκανικο.
Και ξαφνικα,τα "κεντρικα" αποφασισαν οτι δν αντεχουμε αλλο κοσμο,τον οποιο εμεις βαλαμε με το τεχνοκρατικο συστημα μας,στα ΑΕΙ και αποφασιζουν να πεταξουν καποιους εξω.Μακαρι να με πεταξεις ρε,χαρας τν παιδεια,που θα μας πεταξεισ κιολας.Δεν κοιτας εκει να φτιαξεις τα campus του εξωτερικου,που για φαγητο/στεγη/λογαριασμους φευγει τουλαχιστον καμμια 800αρα κα8ε μηνα.Για να μην βαλω μεσα αλλα εξοδα,οπως μετακινηση προς το πανεπηστιμιο,το περιφιμο internet (εδω γελαμε και χοντρα).Η ****λεσχη εδω,100 χρονια το ιδιο φαι!Ελεος ρε!
Καποιος ειπε για 40 μα8ηματα.Χα?Ποσα?50 κοντα + ποσα εργαστηρια.
Για την ιστορια , Μ.Ο αποφοιτισης απο το Φυσικο ΑΠΘ: 6.5 χρονια
Πατρα που ειναι ο ξαδερφος μου , 8 μεσα στο νερο.
Κουνιενται αυτοι ,και μιλαω για πολιτικους,τν οποιων τα παιδια σπουδαζουν εξω με τα δικα μας λεφτα.Αντε γεια ρε.
Α και κατι τελευταιο γιατι εχω φορτωσει και δν 8ελω να βρισω (respect to Michelle for her help),σχετικα με τιν επιβαρυνση του φορολογουμενου με τους extra φοιτητες.
Αυτο σας πειραξε και οχι ολες οι πανακριβες τελετες-δεξιωσεις που γινονται,πολιτικοι,Ολυμπιακοι,Eurovision,κληρωσεις αγωνων (οσοι ξερουν καταλαβαν, Ronaldinho κτλ),εξοδα πολιτικων οπως αυτοκινητα,laptop,και ενας θεος ξερει τι.Δηλαδη τι ακριβως σπαταλα ενας φοιτητης απο το δημοσιο χρημα?
Τα βιβλια τυπονονται απο τα πανεπηστιμια,με εξοδα δικα τους (χορηγιες κτλ).Οι λεσχες αντε να χαλανε μερικεσ χιλιαδες Ευρω καθε μερα.Αλλα και παλι εχω παει ελαχιστες φορες και καθε φορα που παω βλεπω,αλβανους ,Ρωσους,μαυρους μαζι με την πραματεια τους να τρωνε.Αρα δν σου φταιει ο φοιτητης για τν ελλειπη ελεγχο.
Δε βλεπω αλλα εξοδα,εκτος και αν οι 56k συνδεσεις που μοιραζουν ειναι δισβασταχτες για τν πΟΤΕ (ασε που δν λειτουργουν κιολας).
Last but not least, ουτε κουβεντα για εστιες και τετοια ετσι,περνα καμμια βολτα απο αυτες και πες μου μετα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Virtuosofriend:
Καλα ασε να γινει τετοιο πραγμα.Μακαρι,για τουλαχιστον 6 μηνες 8α ειναι κλειστα ολα τα πανεπιστημια και τα ΤΕΙ.
Δεν θα πω οτι ειμαι τακτικος στη σχολη μου,απλα και μονο γιατι περασα εκει επειδη το πανηλιθιο συστημα μας ,με εβαλε εκει.Και τωρα 8α με πεταξουν κιολας?Χαχαχαχα.Και δν φευγω μονος μου καλυτερα,δοξα το θεο δουλεια καλη εχω,το πολυ πολυ να φυγω για εξωτερικο να κανω αυτο που ηθελα και η χωρα μου δν με αφησε να κανω.
Δν λεω καλα τα λογια,καλα τα ν+2,χ+4,ψ+10 κτλ,αλλα για να μου πει καποιος πως στο διαολο καποιος ο οποιος ξεκινα για κατι, πληροφορικη πχ οπως εγω,ο οποιος δν του αρεσουν τα μαθηματικα ,οπως εγω πχ,και καταληγει στο φυσικο 8εσσαλονικης ,απο τις πιο δυσκολες σχολες σε οτι αφορα τα μαθηματικα????????Ποσο ηλι8ιο ειναι αυτο?Ποσο ανωριμο συστημα εχουμε?Για να μην αναφερθω οτι υπαρχουν αλλοι 10.000 φυσικαριοι παρομοια με εμενα.Σε ενα απαρχαιωμενο κτιριο,ταξεισ χωρις παρα8υρα,στα υπογεια,με κατι κα8ηγητες απο τον 1ο βαλκανικο.
Και ξαφνικα,τα "κεντρικα" αποφασισαν οτι δν αντεχουμε αλλο κοσμο,τον οποιο εμεις βαλαμε με το τεχνοκρατικο συστημα μας,στα ΑΕΙ και αποφασιζουν να πεταξουν καποιους εξω.Μακαρι να με πεταξεις ρε,χαρας τν παιδεια,που θα μας πεταξεισ κιολας.Δεν κοιτας εκει να φτιαξεις τα campus του εξωτερικου,που για φαγητο/στεγη/λογαριασμους φευγει τουλαχιστον καμμια 800αρα κα8ε μηνα.Για να μην βαλω μεσα αλλα εξοδα,οπως μετακινηση προς το πανεπηστιμιο,το περιφιμο internet (εδω γελαμε και χοντρα).Η ****λεσχη εδω,100 χρονια το ιδιο φαι!Ελεος ρε!
Καποιος ειπε για 40 μα8ηματα.Χα?Ποσα?50 κοντα + ποσα εργαστηρια.
Για την ιστορια , Μ.Ο αποφοιτισης απο το Φυσικο ΑΠΘ: 6.5 χρονια
Πατρα που ειναι ο ξαδερφος μου , 8 μεσα στο νερο.
Κουνιενται αυτοι ,και μιλαω για πολιτικους,τν οποιων τα παιδια σπουδαζουν εξω με τα δικα μας λεφτα.Αντε γεια ρε.
Α και κατι τελευταιο γιατι εχω φορτωσει και δν 8ελω να βρισω (respect to Michelle for her help),σχετικα με τιν επιβαρυνση του φορολογουμενου με τους extra φοιτητες.
Αυτο σας πειραξε και οχι ολες οι πανακριβες τελετες-δεξιωσεις που γινονται,πολιτικοι,Ολυμπιακοι,Eurovision,κληρωσεις αγωνων (οσοι ξερουν καταλαβαν, Ronaldinho κτλ),εξοδα πολιτικων οπως αυτοκινητα,laptop,και ενας θεος ξερει τι.Δηλαδη τι ακριβως σπαταλα ενας φοιτητης απο το δημοσιο χρημα?
Τα βιβλια τυπονονται απο τα πανεπηστιμια,με εξοδα δικα τους (χορηγιες κτλ).Οι λεσχες αντε να χαλανε μερικεσ χιλιαδες Ευρω καθε μερα.Αλλα και παλι εχω παει ελαχιστες φορες και καθε φορα που παω βλεπω,αλβανους ,Ρωσους,μαυρους μαζι με την πραματεια τους να τρωνε.Αρα δν σου φταιει ο φοιτητης για τν ελλειπη ελεγχο.
Δε βλεπω αλλα εξοδα,εκτος και αν οι 56k συνδεσεις που μοιραζουν ειναι δισβασταχτες για τν πΟΤΕ (ασε που δν λειτουργουν κιολας).
Last but not least, ουτε κουβεντα για εστιες και τετοια ετσι,περνα καμμια βολτα απο αυτες και πες μου μετα ;)

δεν θέλω να στην πω απλά οτι μπήκες εκεί δική σου επιλογή ήταν:/:
Απο την στιγμή που δεν ήθελες αυτή την σχολή γιατί την έβαλες στο μηχανογραφικό σου??
Απλά για να περάσεις σε κάποια σχολή??
Ας έβαζες μόνο όσες έχουν σχέση με πληροφορική!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Virtuosofriend

Νεοφερμένος

Ο Virtuosofriend αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Υπηρχε περιπτωση να εμπαινα σε πληροφορικη και να εμπαινα στο φυσικο?
Ηταν η φυσικο η μαθηματικο.... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
εχω μια απλή ερωτησούλα.
Γιατί το δήλωσες το φυσικό τότε?


εντιτ. τώρα ειδα το ποστ σου μπανιμπανι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Virtuosofriend

Νεοφερμένος

Ο Virtuosofriend αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Γιατι απλα ηταν η μονη επιλογη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
ελεος βιρτ. Μπορεί να έχεις το γνώθι σ'αυτον, όσον αφορά τις δυνατότητές σου να περάσεις σε σχολή πληροφορικής, αλλά δεν ήταν η μόνη επιλογή, σόρυ. Μόνος σου το είπες για την αγγλια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Virtuosofriend

Νεοφερμένος

Ο Virtuosofriend αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Hmmm,μαλλον παρεξησες.Οι γονεις δν εχουν τα λεφτα να με στειλουν αγγλια.Ειπα οτι εγω τωρα μπορω να παω εξω αν με πεταξουν.
Αν θες οταν κατεβω Λαμια μπορω να σου στειλω μηχανογραφικο + βαθμους και να μου πεις εσυ τι 8α εβαζες ^.^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
κανα ΤΕΙ πληροφορικής που είναι πιο κάτω, ίσως?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Virtuosofriend:
Καλα ασε να γινει τετοιο πραγμα.Μακαρι,για τουλαχιστον 6 μηνες 8α ειναι κλειστα ολα τα πανεπιστημια και τα ΤΕΙ.


Eγώ πάλι σιχαίνομαι το επιθετικό ύφος των απανταχού εν δυνάμει αιώνιων φοιτητών που ΠΑΝΤΑ περνάνε στην επίθεση και ΠΑΝΤΑ τα ίδια και τα ίδια αραδιάζουν. Αυτά με τα μαθήματα και τα εργαστήρια τα ακούω βερεσέ... ναι και οι ηλετρολόγοι, που δηλώνουμε πχ 7 μαθήματα ανά εξάμηνο έχουμε πάντα 14 με τη λογκή του "το εργαστήριο (που έχει ξεχωριστή εξέταση!) είναι άλλο μάθημα από τη θεωρία!" Σορυ...! δεν είναι έτσι!!!

Αν δεν γούσταρες μαθηματικά σόρυ φίλε αλλά είσαι σε λάθος σχολή... Δεν θυμάμαι κανείς να σε ανάγκασε να τη βάλεις στο μηχανογραφικό σου. Δεν σου φταίει η σχολή (το φυσικό και έξω τα ΄΄ιδια κάνει, δεν πιστέυω οι φυσικοί του εξωτερικού να μην κάνουν μαθηματικά!) . Η ΜΑΤΑΙΟΔΟΞΙΑ ΣΟΥ ΣΟΥ ΦΤΑΕΙ!!! Γιατί ήθελες πληροφορική και δεν σθμπλήρωσες πληροφορική ΑΕΙ και μετά πληροφορική ΤΕΙ γιατί δεν ήθελες, σε περίπτωση που δεν έγραφες αρκετά καλά για το ΑΕΙ να λες ότι σπουδάζεις σε ΤΕΙ... Ήθελες να λες ΑΕΙ... Ε ας πρόσεχες δεν σου φταίει το φυσικό...

όσο για τα όρια τα ακούω βερεσέ... ΗΜΜΥ Αθήνας έχουν μ.ο. αποφοίτησης τα 8 χρόνια... ΒΕΒΑΙΑ, ΣΕ αυτους τους μέσους όρους το βάρος του 1 φοιτητή που κάνει 15 χρόνια είναι ίδιο με το βάρος των 50 φοιτητών που τελειώνουν σε 5-5.5...

Τέλος , ΙΣΩΣ αν οι active φοιτητές γίνουν όσοι είναι σε κανονικό έτος + μέχρι 2 χρόνια παραπάνω και όχι 3πλάσιοι και απο αυτούς που θα "έπρεπε" (με μεταγραφές κτλ) να είναι ΙΣΩΣ τότε δεν θα υπήρχε το πάτημα των τρελών κονδυλίων για τον υπέρογκο αριθμό φοιτητών και θα μπορούσε να διεκδικησει κανείς κάτι καλύτερο σε εστίες κτλ.

Γνώμη μου :)

edit: τι πάει να πει μαθηματικό ή φυσικό??? Σχολές πληροφορικής από την ίδια δέσμη/κατεύθυνση έρχονται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Virtuosofriend

Νεοφερμένος

Ο Virtuosofriend αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Εχουμε φυγει λιγακι απο το 8εμα νομιζω,αν 8ες να σου πω γιατι δν εβαλα ΤΕΙ μπορεις να μου στειλεις PM.
Στην κυρια απο τους ηλεκτρολογους , εσυ ηθελες να περασεις εκει ετσι?Μην μιλας αν η απαντηση ειναι ναι k?
Btw σας παρακαλω ρε κοριτσια οχι ολες μαζι :p ,ειμαι κ μονος μου στο σπιτι και φοβαμαι ^_^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top