Πώς να περάσω τη περιόδο του καλοκαιριού;

magasn1

Νεοφερμένος

Ο magasn1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Γειά σε όλους!!!μιασ που κοντεύουν να τελειώσουν τα σχολεία και έρχετε το καλοκαίρι,θα ήθελα να μου πέιτε κάποιες ιδέες για το πώς μπορώ να περάσω το καλοκαίρι...επιδή κάθε χρόνο συνέχεια μένω σπίτι και βαριέμαι αφάνταστα...εσεις τι κάνετε *κάθε καλοκαίρι;;
Σχόλιο:δέν ενδιαφέρομαι να διαβάσω λογοτεχνικά βιβλία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Γειά σε όλους!!!μιασ που κοντεύουν να τελειώσουν τα σχολεία και έρχετε το καλοκαίρι,θα ήθελα να μου πέιτε κάποιες ιδέες για το πώς μπορώ να περάσω το καλοκαίρι...επιδή κάθε χρόνο συνέχεια μένω σπίτι και βαριέμαι αφάνταστα...εσεις τι κάνετε *κάθε καλοκαίρι;;
Σχόλιο:δέν ενδιαφέρομαι να διαβάσω λογοτεχνικά βιβλία.
Αφού δεν έχεις κάποιο εξοχικό και δεν πας διακοπές, σκέφτεσαι την κατασκήνωση?
Υ.Γ. Αν θέλεις βάλε στα στοιχεία σου ηλικία ή τάξη. Νομίζω έτσι μιλάμε πιο καλά.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

magasn1

Νεοφερμένος

Ο magasn1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
12 χρονών είμαι.θα φτιάξω κάποια άλλη φορά το προφίλ μου.διακοπές θα πάω κάπου...πόσο όμως;;1ευδομάδα...μετά;;;Όχι κατασκήνωση..πήγα πέρυσι και δέν ήξερα κανέναν...χάλια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annaki!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μικρή Αννούλα... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 218 μηνύματα.
Κοίτα,αν ήσουν μεγαλύτερος,θα σου πρότεινα να ασχοληθείς με κάτι,για να βγάζεις και ένα χαρζτιλίκι..Πχ.σε μαγαζί συγγενή.
Λογοτεχνικά βιβλία δεν διαβάζεις(κακώς!!!)
Αν κάνεις κάποια ξένη γλώσσα,κάνε το καλοκαίρι θερινά μαθήματα,ώστε να γλιτώσεις μια τάξη χειμώνα.:)
Είχα κάνει και εγώ,και εκτός του ότι δεν βαριόμουνα,είχα πολύ ελεύθερο χρόνο και πήγα κανονικά διακοπές τον Αύγουστο.
Κάνε κάτι επιοικοδομητικό πάντως ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

magasn1

Νεοφερμένος

Ο magasn1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Να παιζω playstation οχι παντως εεε;;Κρίμα και έχω πάρει κάτι καινούριες κασέτες..εσυ συνήθως τι κάνεις;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annaki!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μικρή Αννούλα... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 218 μηνύματα.
Ε όχι και να παίζεις Playstation :P
Εγώ συνήθως βαριέμαι τη ζωή μου :redface: αλλά φέτος θα ασχοληθώ με κάτι για να βγάλω κάποια χρήματα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rosstrobon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Τανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Eγω εδω και 3-4 χρονια δουλευω καθημερινα καθε καλακαιρι.Βασικα απο περυσι...Καθημερινα 8ωρο αν και πηγαινα και παραπανω μερικες φορες στο μαγαζι του πατερα μου.Και περνουσα την ημερα μου καλα,μου αρεζε δηλαδη και ηταν ωραια και επαιρνα και το χαρτζιλικι μου.Τα βραδια κιθαρα και Pc αμα δεν ειχε εξοδο...

Στην ηλικια σου παντως και εγω καιγουμουν σε Pc και Playstation το καλοκαιρι.Οταν δεν πηγαινα υποτιθεται για δουλεια(τις περισσοτερες φορες)

Παντως ξανα σκεψου την κατασκηνωση και δες αν ειναι να πας με κανα φιλαρακι σου.Περνας ωραια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CSX2033

Νεοφερμένος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 68 μηνύματα.
Tρέχα στα kart και μόλις πας 2-3 φορές δεν θα θες να σταματήσεις!!!:clapup:

Συμβουλή: Μην πας όταν είμαι εγώ και χάσεις την αυτοπεποίθησή σου.:panwkatw: Χαχαχχα :D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
α εγω θα εχω πλουσιο καλοκαιρι και παλι!!!! πολλη ορειβασια, πολυ διαβασμα (εξωσχολικο εννοειται), μπανια και βολτες.

ε καλα αμα παιζεις και λιγο πλει δν πειραζει αλλα κανε και κατι αλλο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elinaki97

Νεοφερμένος

Η Roxanne αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Νέο Πετρίτσι (Σέρρες). Έχει γράψει 113 μηνύματα.
Εγώ το φετινό μου καλοκαίρι θα το περάσω κάνοντας πολύ χρήσιμα πράγματα..!:clapup:
Πρώτον:Θα πάω μουσική!(κιθάρα,φλογέρα έτσι ώστε του χρόνου με το καλό ο Σαμψών να μου βάλει 20!!!)
Δεύτερον:Θα πάω γυμναστήριο γιατί στις εξετάσεις πήρα 2 κιλά.
Τρίτον:Θα πάω φροντιστήριο αγγλικά!
Τέταρτον:Σκέφτομαι..:/:να γράψω το πρώτο μου μυθιστόρημα:spasiklas:!Αυτή την ιδέα μου την έδωσε ο φιλόλογός μας(κείμενα)και αν και ακούγεται αστεία εμένα μου φάνηκε πολύ δημιουργική..:redface:
Κοίτα,αν εσένα δεν σε καλύπτει τίποτα από αυτά μπορείς να δοκιμάσεις κάποιο άθλημα:strong: ή τέλως πάντων κάτι που να σου αρέσει..σκέψου τι ήθελες να κάνεις όλο αυτό τον καιρό που είχες διάβασμα:book::studying: και πραγματοπήοισε το τώρα!!:up:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
δουλεια ,μπανακια διαβασμα και ολα αυτα σε ενα αιγαιοπελαγιτικο νησι που ακουει στο ονομα ναξος!
χαχα,οσο σκεφτομαι οτι στο σπιτι μου εκει απο το δωματιο μου βλεπω ,μυκονο ,ικαρια,τηνο και καθομαι εδω στην αθηνα και βλεπω την απεναντι πολυκατοικια τρελαινομαιιιιιιιιιιιιιιιι!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paparounas

Νεοφερμένος

Ο paparounas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Τι να σε κανω που εισαι και μικρος... :P
Κοιτα, αν δεν μπορεις να πας διακοπες σε κανενα νησι, ασχολησου με την κηπουρικη, εμενα μου δινει μεγαλη χαρα να ασχολουμε με τον κηπο. Φυτεψε διαφορα φυτα (φρουτα, λαχανικα κλπ.) και κοιτα τα να μεγαλωνουν. (ακουγεται βαρετο αλλα δεν ειναι, τουλαχιστον για 'μενα...) και αν μπορεις να πας για μπανιο στη θαλασσα.
Μπορεις επισης να κανεις ιδιοκατασκευες, οπως γλυπτα απο ξυλο, πηλο κλπ. σπιτακια για πουλια...
Επισης εχεις ενα μεγαλο "βιβλιο" στα χερια σου, το internet, μπορεις να βρεις εκει πληροφοριες για φυτα, κηπο, γλυπτα και οτι αλλο θες.
Υπαρχουν πολλα πραγματα που μπορεις να κανεις. Θα σου δωσω μια συμβουλη, μην καθεσαι στον υπολογιστη ή στην τηλοραση για πανω απο 1 ωρα την ημερα, θα παει χαμενη ολη μερα. Καλυτερα να καθεσαι σα χανος (τροπος του λεγειν) και να κοιτας το απειρο παρα υπολογιστη και τηλεοραση...
Διαβασε για καποια πραγματα που σε ενδιαφερουν.
Αυτα προς το παρον απο εμενα... καλη συνεχεια!

*Σημειωση: Αν δεν εχεις κηπο βαλε σε καμια γωνια 5-6 γλαστρες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Υπαρχουν πολλα πραγματα που μπορεις να κανεις. Θα σου δωσω μια συμβουλη, μην καθεσαι στον υπολογιστη ή στην τηλοραση για πανω απο 1 ωρα την ημερα, θα παει χαμενη ολη μερα. Καλυτερα να καθεσαι σα χανος (τροπος του λεγειν) και να κοιτας το απειρο παρα υπολογιστη και τηλεοραση...
Διαβασε για καποια πραγματα που σε ενδιαφερουν.
Αυτα προς το παρον απο εμενα... καλη συνεχεια!
++
Συμφωνώ.
Εκτός από το γεγονός ότι ο υπολογιστής κουράζει άπειρα,δεν είναι και πολύ υγιές το να κάθεται κάποιος πολλές ώρες στον υπολογιστή (και σου μιλάει κάποια πραγματικά καμμένη όμως. :P)
Αν έχεις γενικότερα μια τάση προς το "κάψιμο" στο pc/playstation κλπ κανόνισε από τώρα που είσαι μικρός να θέσεις όρια στην χρήση τους.
Να βάζεις προτεραιότητες γενικά σε όσα πράγματα κάνεις.
Τώρα από εκεί και πέρα τι να σου πώ, δεν διαβάζεις και λογοτεχνία πανάθεμά σε ασχολήσου με κάποιο sport,δεν ξέρω τι αρέσει και στα αγόρια στην ηλικία σου,ίσως πολεμικές τέχνες,κάτι άκουσα και για kart πριν,ε μετά από εκεί και πέρα μπανάκια στη θάλασσα και ξεκούραση.

Τι να σε κανω που εισαι και μικρος... :P
Κοιτα, αν δεν μπορεις να πας διακοπες σε κανενα νησι, ασχολησου με την κηπουρικη, εμενα μου δινει μεγαλη χαρα να ασχολουμε με τον κηπο. Φυτεψε διαφορα φυτα (φρουτα, λαχανικα κλπ.) και κοιτα τα να μεγαλωνουν. (ακουγεται βαρετο αλλα δεν ειναι, τουλαχιστον για 'μενα...) και αν μπορεις να πας για μπανιο στη θαλασσα.
Από΄κει προέκυψε και το username,υποθέτω. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paparounas

Νεοφερμένος

Ο paparounas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Από΄κει προέκυψε και το username,υποθέτω. :P


Μπα, καμια σχεση, απλα δεν εβρισκα κανενα ονομα τοτε και εβαλα ενα οποιο να 'ναι. (βασικα ειχα ενα αλλο που αρχιζει με παπαρ... αλλα παραβαινε τους ορους χρησης του site :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CSX2033

Νεοφερμένος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 68 μηνύματα.
Μπα, καμια σχεση, απλα δεν εβρισκα κανενα ονομα τοτε και εβαλα ενα οποιο να 'ναι. (βασικα ειχα ενα αλλο που αρχιζει με παπαρ... αλλα παραβαινε τους ορους χρησης του site :P )


E, δεν πειράζει μωρέ....:D:D:D:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Μπα, καμια σχεση, απλα δεν εβρισκα κανενα ονομα τοτε και εβαλα ενα οποιο να 'ναι. (βασικα ειχα ενα αλλο που αρχιζει με παπαρ... αλλα παραβαινε τους ορους χρησης του site :P )
Χαχαχ. Κατάλαβα.

Για όλα υπάρχει μια εξήγηση τελικά... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Πέρα από την κατασκήνωση και την δουλειά γιατί δεν σκέφτεσαι τον εθελοντισμό?
Θα μπορούσες να ασχοληθείς με περιβαλλοντικές οργανώσεις ή ακόμη και κοινωνικού περιεχομένου. Πάρε και ένα φίλο σου μαζί για να έχει πιο πολύ πλάκα.
τώρα δεν ξέρω και που μένεις για να σου πω και άλλες δραστηριότητες.
Πάντως το καλοκαίρι περνάει ευχάριστα όταν διαρκώς αλλάζεις ασχολίες. Π.χ: την μία μέρα οργανώστε με τους φίλους σου μια ολοήμερη εκδρομή σε στυλ ποδηλατοδρομίας - αν φυσικά βοηθά και η περιοχή που μένεις-.
Την άλλη κατασκηνώστε με την παρέα σου στον κήπο κάποιου ή σε καμιά ταράτσα...
Παρέα να υπάρχει και καλή΄θέληση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Διώνη

Νεοφερμένος

Η Διώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Γειά σας παιδιά, σκεφτόμαστε με την αδερφή μου και ίσως 2 άλλες φίλες μας να πάμε αυτό το καλοκαίρι διακοπές - μιας και τελειώνω και με τις πανελλήνιες-. Εσείς τί έχετε να μας προτείνετε? Εξωτερικό ή εσωτερικό. Από εξωτερικό λατρεύουμε Ιταλία και έχουμε σκεφτεί και Ίμπιζα. Από εσωτερικό σίγουρα κάποιο νησί. Πάντως θέλουμε οπωσδήποτε να μείνουμε σε κάμπινγκ -και όχι κάποιο με πολύ ησυχία ;) - Από την άλλη ,αν είναι για Ελλάδα, θα μας άρεσε και το ελεύθερο κάμπινγκ, αλλά μόνο κάπου με ασφάλεια, γιατί θα είμαστε και μόνο κοπέλες... Εσείς τί έχετε να πείτε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Topic starter που δε θυμάμαι τ'όνομά σου:ξεκίνα μπάφους.Αν είσαι τυχερός θα γίνεις σαν εμένα :P
Διώνη:Ακριβό το εξωτερικό...Πάρο με τα χίλια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Να παιζω playstation οχι παντως εεε;;Κρίμα και έχω πάρει κάτι καινούριες κασέτες..εσυ συνήθως τι κάνεις;;

κασέτες? atari μήπως έχεις:confused:?

κάνε ότι γουστάρεις. παίξε playstation μέχρι να καεί.
αν είσαι απο αθήνα, πάνε και κατασκήνωση γιατί το καλοκαίρι στην αθήνα είναι απάλευτο.
εκεί θα ξεφύγεις απο τα τσιμέντα και θα έχεις νέες εμπειρίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top