Οι γονείς των φίλων

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,053 μηνύματα.
:( Θα σας διηγηθώ τι μου συνέβη σήμερα για να μου πέιτε τη γνώμη σας:
:) Πήγαμε για μπάνιο παρέα 8 άτομα από το σχολείο. Την ιδέα ενταξει την είχα ρίξει εγώ πρώτος. Περάσαμε πολύ ωραία και γυρίσαμε σπίτια μας κατά τις 6. Ως εδώ όλα καλά.
:/: Γύρω στις 7 με παίρνει στο κινητό μου η μητέρα ενός συμμαθητή μου από αυτούς που είμασταν μαζί στη θάλασσα. Αγριεμένη άρχισε να μου τα ψέλνει ότι εγώ παρασύρω το γιο της και αντί να κάθεται να διαβάζει τον πήγα εγώ στο μπάνιο!!!! Είπε και άλλα π.χ. ότι είμαι κακό παράδειγμα για το γιο της και κάπου με πρόσβαλε για κάτι που δεν θέλω να αναφέρω εδώ. Τα έχασα και δεν ήξερα τι να της πω. Να σημειώσω ότι με το παιδί κάνουμε μεν παρέα, αλλά δεν είναι και από τους κολλητούς μου. Την μητέρα του ούτε που την ήξερα. Τι ήθελε και αυτός και της έδωσε τον αριθμό μου? Δηλαδή εγώ φταίω που ο συμμαθητής μου πήγε για μπάνιο? Τον παρέσυρα εγώ και αυτός δεν έχει δική του γνώμη? Αυτός δεν ξερει αν έχει ανάγκη να διαβάσει ή όχι? Στην κυρία ήμουνα στο τηλέφωνο ευγενικός και της είπα ένα καλά-εντάξει γιατί τα είχα χάσει. Μήπως έπρεπε να της μιλήσω αλλιώς? Πάντως όλο το περιστατικό με σταναχώρησε. :redface:
Θα ήθελα τη γνώμη σας. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

solonas07

Δραστήριο μέλος

Ο Σόλων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 648 μηνύματα.
Ενα μεγάάάάαάαάλο ΕΛΕΟΣ αρμόζει στην περίπτωση σου φίλε μου. Όλο αυτο είναι κάπως υπερβολικό και παρατραβηγμένο ειδικά σε τέτοιας ηλικίας παιδιά... Πες τέτοιες μανάδες υπάρχουν αλλά το άλλο το παλικάρι; τι γίνεται; γυρνάει σπίτι και λέει στη μαμά τι γίνεται απ το σκολείο;;; και προδίδει και εσένα αντί να την γραψει στ' αρχ*δια του όταν τον ρώτησε; ΕΛΕΟΣ οπως προείπα. Το άλλο το παλικάρι λυπάμαι που μια ζωη θα ζει υπο τον κλοιό της μαμάς και δεν θ ανεξαρτητο ποιηθει ποτε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annaki!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μικρή Αννούλα... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 218 μηνύματα.
Λοιπόν,πρόσφατα σε μια σοβαρή έρευνα που έκανα στον γούγλη,βρήκα μια ιστοσελίδα με γυάλες για εφήβους!!!
Τρομερά σχέδια,ακόμα καλύτερες τιμές..Σου λέω κατενθουσιάστηκα!
Αν είναι,να σου τη στείλω και να την δώσεις σε αυτή την -κατά τ'άλλα ευγενέστατη και πολύύύύ ισορροπημένη-κυρία.
Πιστεύω πως θα την βολέψει,γιατί θα βάλει μέσα τον γίο της (μαζί με τα βιβλία)και θα είναι απόλυτα σίγουρη πως θα είναι απόλυτα αφοσιωμένος στα μαθηματάκια του!
Ναι,νομίζω θα ήταν το καταλληλότερο περιβάλλον ανατροφής του σπλάχνου της...

Καλά,είμαστε σοβαροί τώρα;;;;;;;;;;;;:mad:
Πάει καλά η γυναίκα;;;Και άντε,πες αυτή δεν πάει..Ο φίλος σου όμως;;;
Το σκηνικό που περιγράφεις μου ακούγεται εξωφρενικό!Είναι δυνατόν να πήρε τηλέφωνο ξένο παιδί για να του τα ψάλλει επειδή ο δικός της πήγε για λίγες ώρες στη θάλασσα;;!!!
Φαντάσου τι καταπίεση τραβάει ο φίλος σου...!!!
Όπως πολύ σωστά είπες,βούληση και αποψη έχει!Και στην τελική,ούτε απο τον λαιμό τον έπιασες,ούτε σε έχει διορίσει η μανούλα του baby sitter του μπέμπη της!Για εμένα,το μεγαλύτερο μερίδιο ευθύνης το έχει ο φίλος σου.Προφανώς έχει ξεχάσει πως δεν είναι πλέον 6 χρονών για να καθαρίζει η μαμάκα του για τα ''κακά'' παιδάκια που τον έκαναν ''ντα'' στην παιδική χαρά ή τον έβαλαν να πετάξει πέτρες,ενώ εκείνα γελούσαν...!
Πιστεύω πως για να γλιτώσει την κατσάδα της μάνας του,έριξε το φταίξιμο σε εσένα..Λάθος!Αν δεν έχουμε το σθένος να ''απολογηθούμε'' για μια απλή βόλτα (''Ναι ρε μάνα πήγα για μπάνιο!Και;'' )τότε τρέχα γύρευε..

Επιπλέον,αν αφήνει την μαμά του να ανακατευεται στο τι θα κάνει και πότε θα το κάνει,φαντάσου τι θα γίνει όταν της πάει την πρώτη σοβαρή σχέση στο σπίτι ή όταν παντρευτεί!
Θεωρώ αρρωστημένες τις σχέσεις γονιού-τέκνου που δεν :
-έχουν κόψει τον ομφάλιο λώρο
-το παιδί,μια ανάσα πριν την ενηλικίωση,δεν τολμάει να μιλησει στον γονιο αλλά βάζει 3ους μπροστά(ειδικά για κάτι τόσο απλό,δηλαδή ένα μπάνιο στη θάλασσα με την παρέα!)
-υπάρχει εμπιστοσύνη,και απο τις δύο πλευρές

Συγνώμη για το μεγάλο μήνυμα αλλά δεν πίστευα πως υπάρχουν τέτοιο γονείς!:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariza_93

Δραστήριο μέλος

Η mariza_93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 770 μηνύματα.
αμαν και συ ρε δια πες μου μες τις εξετασεις τι τις ηθελες τις θαλασσες...ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ!!!!!!!!!!!!!!! παρασηρεις και τα αλλα παιδια.... :rofl: :rofl: .......ντροπη και παλι ντροπη.........














λιγο σοβαρα.....χμ οντως υπρχουν τετοιοι γονεις αλλα και το παιδι μπορουσε να μην δωσει τον αριθμο σου..... τι να πω..... καλα πιστευω της μιλησες.....αντε και αλλη φορα δεν εχει μπανιο μες τις εξετασεις!!!!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Έχω παρακολουθήσει και ευτυχώς όχι ζήσει (πάντα ήμουν καλό παράδειγμα πανάθεμα με :P) τέτοια κατάσταση και καταλαβαίνω ότι έχεις εκνευριστεί με το θράσος της μητέρας να ανακατευτεί και να σε κατηγορήσει για κάτι παράλογο. Το θέμα είναι να μην εναντιωθείς στο παιδί αυτό. Μου κάνει εντύπωση που είναι αγόρι, θα περίμενα ανάλογη συμπεριφορά αν ήταν κορίτσι. Φαντάσου πόσο καταπιεσμένος είναι. Πόσο έλεγχο πρέπει να περνά και πόσο υπερβολική ακούγεται η μητέρα του. Γνώμη μου άλλη φορά όταν τον καλείς να σκέφτεσαι πρώτα αν έχετε εξεταστική διαβάσματα υποχρεώσεις για να μην έρθεις σε δυσάρεστη θέση ξανά. Αν ήσουν πιο κοντά του, θα σου πρότεινα να το συζητήσεις ανοιχτά μαζί του, αλλά τώρα μάλλον θα τον κάνεις να ντραπεί κι άλλο γι'αυτό που συνέβη :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,053 μηνύματα.
Αλήθεια, τελικά ο φίλος μου αποδείχτηκε πολύ λακαμάς και μαμάκιας. Δηλαδή, όταν το μάλωσε η μάνα του της είπε ότι ο Δίας του είπε να πάει για μπάνιο? Και της έδωσε και το κινητό μου? Και γενικά λέει στη μάνα του πράγματα για τους φίλους του που δεν πρέπει? Πραγματικά ΕΛΕΟΣ!!!!!
.....αντε και αλλη φορα δεν εχει μπανιο μες τις εξετασεις!!!!!!!!!!!!!!!
Έλεγα να πάω και αύριο. :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariza_93

Δραστήριο μέλος

Η mariza_93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 770 μηνύματα.

Έλεγα να πάω και αύριο. :whistle:
ούτε να το σκέφτεσαι ..... θα έρθω εκει και θα σε πιασω απο το μαλλι....ολη η παραλια θα μας ακουσει !!!!!!!! :P ρε πως βάζεις εικόνες και εγώ δεν μπορώ?:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Κάτι παρόμοιο μου είχε τύχει και εμένα. Όχι, προσωπικά σε μένα, αλλά μέσα στη παρέα. Ήταν η κοπέλα μιας μητέρας και κατηγορούσε κάτι κορίτσια ότι δήθεν και καλά την παρασύρουν...
Κάποιοι γονείς δεν βλέπουν ότι το παιδί τους είναι παρασυρμένο από μόνο του, και αρέσκονται στο να ρίχνουν τις ευθύνες στους άλλους.
Δεν βλέπουν την αλήθεια κατάματα.
Εσύ καλά της μίλησες, τι να πεις και εκείνη την ώρα...
Απλά, πλέον θα ξέρεις που απευθύνεσαι και που όχι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αορ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο the less you know,the better it is.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 184 μηνύματα.
Aπλα ειναι τα πραγμτα...Η μαμα του βρήκε αφορμη εσενα για να μην κακολογήσει το γιό της..εχουν τοσο παραχαιδεμένα τ παιδιά σημερα οι γονεις που δεν αναγνωρίζουν κανενα ψεγάδι πανω τους....Δια εσυ καλα εκανες...αστους να χτυπιούνται....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
δν ξερω αν το συνταγμα οριζει 18 τα χρονια ενηλικιωσης αλλα νομιζω ενα παιδι β'λυκειου ειναι πλεον ανεξαρτητο! Δλδ ΕΛΕΟC!!! Αμα ειναι πραγματικη μανα και νοιαζεται για το γιοκα της ας τον αφησει να ζησει και να μαθει να φερεται ενανδρα! Και στο κατω κατω εσυ δν βλεπω να εφταιξες σε κατι, μια ιδεα εριξες, οποιος θελει ακολουθει. Κι αν τοσο πια εξαρταται απ'τη μανουλα ας της ζητουσε αδεια πριν ερθει! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,053 μηνύματα.
1) Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας. Μου βγάλατε και την παραμικρή υποψία να φταίω σε κάτι.
2) Σίγουρα το παιδί έχει πολλά προβλήματα. Στην αρχή είχα θυμώσει πολύ μαζί του αλλά τώρα νομίζω ότι τον λυπάμαι (ας μην ήταν σωστός).
3) Η σύνδεση μαζί του από τότε ως τώρα δεν είναι εφικτή (πιθανόν ο συνδρομητής έχει το τηλέφωνο του απενεργοποιημένο).
4) Το συζήτησα μόνο με ένα κορίτσι της παρέας και συμφωνήσαμε να μην πούμε τίποτα σε κανέναν άλλο (μην του δημιουργήσουμε και άλλα προβλήματα).
5) Νομίζω πάντως ότι τέτοιες μάνες είναι για μπάτσες.

Υ.Γ. Mariza_93: Είδες? Είμαι καλό παιδί και σε άκουσα και δεν πήγα σήμερα για μπάνιο :) (Για αύριο θα δούμε) :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariza_93

Δραστήριο μέλος

Η mariza_93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 770 μηνύματα.
Υ.Γ. Mariza_93: Είδες? Είμαι καλό παιδί και σε άκουσα και δεν πήγα σήμερα για μπάνιο :) (Για αύριο θα δούμε) :whistle:

μπραβο παιδι μου!!!!!! ουτε εγω πηγα.......:(......οσο για τα υπολοιπα καλα εκανες και δεν το πες στην υπολοιπη παρεα και να προσεξεις πως θα του μιλησεις την επομενη φορα ετσι ωστε να νιωθει ανετα !!!!!!!



Υ,Γ. τα καταφερα να βαλω εικονα.....ευχαριστω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
Δία ουάου και μπράβο! Είσαι πολύ υπεράνω και πιστεύω αυτή ήταν και είναι η καλύτερη στάση που μπορούσες να κρατήσεις.. Ας σκεφτούμε και τι θα περνάει αυτό το παιδί με τέτοια καταπιεστική μαμά... Εσένα μην σε νοιάζει, πάνε για μπάνιο και την επόμενη φορά απλά μην του προτείνεις να έρθει:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Αλήθεια, τελικά ο φίλος μου αποδείχτηκε πολύ λακαμάς και μαμάκιας. Δηλαδή, όταν το μάλωσε η μάνα του της είπε ότι ο Δίας του είπε να πάει για μπάνιο? Και της έδωσε και το κινητό μου? Και γενικά λέει στη μάνα του πράγματα για τους φίλους του που δεν πρέπει? Πραγματικά ΕΛΕΟΣ!!!!!

Έλεγα να πάω και αύριο. :whistle:


Δώσε το κινητό του στη μαμά σου να τον πάρει και αυτόν τηλέφωνο!!!
:D:D

Πέρα από την πλάκα. Αν ήμουν στη θέση σου, με πολύ ευγενικό τρόπο της λες ότι ο γιόκας της έχει κρίση και μπορεί να αποφασίσει αν θα κάτσει να διαβάσει ή αν θα πάει για μπάνιο.. Και στην τελική για να της βγω και από πάνω, θα της έλεγα να τον μεγάλωνε καλύτερα για να αποφάσιζε να κάτσει να διαβάσει.. Αλλά πώς να τον μεγαλώσει καλά αν έχει λανθασμένη κρίση???
Κρίμα το παιδί....


Σκληρό και κακό, ξέρω.. Αλλά έτσι πρέπει να αντιμετωπίζεις τέτοιους ανθρώπους μήπως πέσουν από το κρεβάτι και ξυπνήσουν!:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Κάτι αντίστοιχο με το θέμα του Δία συζητούσα σήμερα με μία ξαδέρφη μου. Δυστυχώς πολλοί γονείς δεν ξέρουν πως να συμπεριφερθούν προκειμένου να δημιουργήσουν ένα ασφαλές περιβάλλον για τα παιδιά τους. Τις περισσότερες φορές κάνουν πατάτες. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
παιδια γεια σας και απο εμενα !!!δεν ξερω αν θα επρεπε να παραθεσω και εγω το δικο μου προβλημα εδω αλλα τελικα ειπα να το κανω..να μην κανω δικο μου τοπικ μιας και το θεμα ειναι παρομοιο.....:(λοιπον εγω εχω μια πολυ καλη κολλητη την οοποια γνωρισα το καλοκαρι...με λιγα λογια ειμαστε κολλητες!!!!!!!!!!!!λοιπον για να σας πω και εγω πως ειμαστε 15 χρονων και θα παμε πρωτη λυκειου..οι γονεις της κοπελας ειναι παρα πολυ αυστηροι,δηλαδη κανουν βολτες κοντα στο σπιτι μας με τα ποδια ,με τα ποδηλατα κλπ και παντα της λενε να παει σπιτι πριν νυχτωσει παλια πριν της 9 τωρα πριν τις 8!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!παιδια πραγματικα οταν μου λεει πως πρεπει να φυγει κουναω συγκαταβατικα το κεφαλι μου...επισης μου ειπε πως δεν την αφηνουν να παει σε 2ημερες τριημερες κλπ ..και μοθ ειπε το κορυφαιο πως θα πεισει τους γονεις της να την αφησουν φετος μεχρι τις 10 ΕΞΩ!!!παιδια πραγματικα δεν ξερω τι να κανω..επισης πολλες φορες την λενε και για την ενδυμασια ...δηλαδη τωρα το καλοκαρι να εχει 45 βαθμους και να ειναι με ΤΖΙΝ και μπλουζα με μανικι λιγο πιο κατω απο το λαιμο..παιδια βοηθεια !!παιδακια μου πραγματικα δεν ξερω τι να κανω!!ειναι κολλητη μου .ταιριαζουμε παρα πολυ...επισης με αυτο τον τροπο και οι γονεις της καταπιεζουν και εμενα ....οχι βολτες χωρις ηλιο με την κολλητη.....λες και θα γινει κολοκυθα..πραγματικα πειτε μου πως να το χειριστω!!!!!!!!!!!!!1ΣΟΡΡΥ ΑΜΑ ΕΙΝΑΙ OUT OF TOPIC!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Δε νομίζω ότι μπορεί ένας τρίτος να επέμβει στο πως οι γονείς θα μεγαλώσουν το παιδί τους. Μπορείς να πεις στην κολλητή σου πως αν και αυτή την ενοχλεί η κατάσταση να τους μιλήσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
δεν μπορω να πω οτι με ενοχλει ιδιαιτερα αλλα με προβληματιζει αρκετα.......εσυ τι θα εκανες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Δεν είπα ότι ενοχλεί εσένα. Είπα πως αν η κοπέλα αισθάνεται καταπιεσμένη θα της συνιστούσα να τους μιλήσει.
Αυτό θα έκανα εγώ, νομίζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top