Η γνώμη σας για το άλλο φύλο

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
μην το καταντησετε μαχη αρσενικων-θυληκων! :P Απλα εκφραστε ακριβως τι πιστευετε για το αλλο φυλο. Τι σας αρεσει, τι σας απωθει, αλλα και γενικους χαρακτηρισμους. Ποιατη αποψη σας? :D

ας πω εγω. Αυτα που θεωρω αρετες στις γυναικες ειναι η αντοχη τους ψυχολογικα, η ικανοτητα τους να εκφραζουν τα συναισθηματα τους (οταν το αποφασισουν). Φερονται περιεργα καποιες φορες, αλλα αυτο μας αναγκαζει να σκεφτουμε. Αν και ατου τους θεωρειται η εμφανιση θα ελεγα πως εμενα με εκπλησει περισσοτερο η ηρεμια τους στη συζητηση. Αυτο που με ενοχλει ειναι η υστερια σε ορισμενες και η φιλαρεσκια (=το να θενε να αποτελουν πειρασμο για τους αντρες). Αν και αυτα δν ισχυουν για ολες. Χαιρομαι που ειμαι αντρας! :D (εκτος κι αν εχω πολλααα να μαθω ακομα :hmm: )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Φιλε ανοιγεις θέμα...:PΧωρις να θελω να φανω υπερβολικος,αν με ρωταγε κανεις ποιό ειναι το ακριβότερο δωρο που μας εκανε οποιος κανει κουμαντο εκει πάνω θα ελεγα η γυναίκα.Ο,τι κι αν κάνουν οι άτιμες στην τελική μας κάνουν ο,τι θέλουν και τις λατρεύουμε κι από πάνω.Ασε που τελικά ακόμη και οι σκληροί του είδους στο τέλος την πατάνε...Φυσικά έχω κι εγώ τις προτιμήσεις μου,κι εμφανισιακές ισως αλλα και γενικότερα.Δε θα σταθω στις πρώτες πέραν του οτι πιστεύω πως η γυναίκα ειναι ομορφότερη όταν κρατά οσο το δυνατό περισσοτερα χαρακτηρηστικα στο φυσικό τους.Λιγο προσοχή στον εαυτο της-ωστε να αναδεικνυει τα δικα της χαρακτηρηστικά- και μέχρι εκει.Του νουμερο 1 που θα δω σε μια κοπελα απο αποψη εμφανισης ειναι το χαμογελο.Γενικότερα τωρα...θέλω μια γυναίκα ομως να παραμένει γυναικά.Εννοώ πως τα δυο φυλα δεν είναι ισα,αλλα ΙΣΟΤΙΜΑ,που σημαίνει ο,τι πρεπει να αντιμετωπίζονται εξ'ισου,αλλα δεν εχουν παντου ταυτοσημα χαρακτηρηστικά.Δηλαδή δε μιλάω για νοικοκυρια κι αλλα τετοια,πριν με κατηγορησουν τυχων φεμινιστριες,(γιατι ο αντρας που θα πιασει ξεσκονοπανο και μια χαρα αντρας παραμενει κι εχει και τις καλυτερες γυναικες,αν πιανετε το νοημα.),αλλα για το πως βγαζει η γυναικα τον εαυτο της προς τα έξω.Προσωπικά πιθανοτερο είναι να με γοητευσει μια ντροπαλη και μετρημενη κοπελα που δεν ανοιγεται με το παραμικρο και προς Θεου ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΠΡΟΣΟΧΗΣ.Να προσεχει το πως μιλάει (όταν ακούω κοπελα ειδικα μικρή σε ηληκία να χυδαιολογεί οσο ομορφη κι αν ειναι μου κανει κακιστη εντιπωση.Φυσικα και στα αγορια το ιδιο αλλα δεν ειναι το θέμα μας.)Εκτιμώ το να είναι ισχυρογνωμων οταν γνωριζομαστε κάλα πλεον και (οκ αυτο θα σοκαρει πολλους:D)όσο εξυπνοτερη τόσο το καλυτερο.Να έχει προσωπικότητα.Πολύ θετικό ειναι επισης μια κοπέλα να έχει το δικό της γούστο και να μην επηρεάζεται τοσο εύκολα από τη μάζα είτε μιλαμε για Τζούλιες ειτε για κάτι πιο αγνό αλλα επισης άχρηστο.Δεν απαιτώ να εχει ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ γούστο,δηλαδή δεν προκειται να τη διώξω για να δω μπάλα,χωρις να σημαίνει πως δε θα μου αρεσει αν κατσει επειδη καθομαι χωρις να την ενδιαφερει καν.Αν πάλι πρεπει να βάλω κατι που θα αρεσει και στους δυο δεν κολλαμε εκει,αλλα οπως και να το κανουμε αν κανει το παραπανω σε σκλαβώνει,ετσι?:PΛέω το πως βέπω εγω την ιδανική εκπροσωπο του αλλου φιλου γιατι γενικά δεν μπορώ να δώσω μια εικόνα για το πως βλεπω το άλλο φύλο.Καθε ανθρωπος ειναι διαφορετικός στην τελικη,είτε αντρας είτε γυναικα.

ας πω εγω. Αυτα που θεωρω αρετες στις γυναικες ειναι η αντοχη τους ψυχολογικα, η ικανοτητα τους να εκφραζουν τα συναισθηματα τους (οταν το αποφασισουν). Φερονται περιεργα καποιες φορες, αλλα αυτο μας αναγκαζει να σκεφτουμε. Αν και ατου τους θεωρειται η εμφανιση θα ελεγα πως εμενα με εκπλησει περισσοτερο η ηρεμια τους στη συζητηση. Αυτο που με ενοχλει ειναι η υστερια σε ορισμενες και η φιλαρεσκια (=το να θενε να αποτελουν πειρασμο για τους αντρες). Αν και αυτα δν ισχυουν για ολες. Χαιρομαι που ειμαι αντρας! :D (εκτος κι αν εχω πολλααα να μαθω ακομα :hmm: )


Αντικειμενικά κάτι που κατα μεσο ορο οι γυναικες κανουν καλυτερα απο εμας.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
H γνώμη μου για το αντίθετο φύλο.. Χμ.. Είναι αρκετά γενικό, έτσι δεν είναι? Υπάρχουν αγόρια που είναι πραγματικά (συγνώμη για την έκφραση) μαλά*ες, και υπάρχουν και άλλοι που θέλεις να κάνεις τα πάντα για να τους έχεις δίπλα σου.. Θα προσπαθήσω λοιπόν να αναφέρω μερικά χαρακτηριστικά που πιστεύω ότι έχουν τα αγόρια γενικά, χωρίς να τους βάζω όλους όμως σε ένα "τσουβάλι", για να μην παρεξηγηθώ κιόλας:)
Η απλοϊκότητα στον τρόπο σκέψης.. Είναι απίστευτο το πόσο διαφέρουν τα κορίτσια από τα αγόρια σε αυτό το θέμα:whistle: Αυτή η στάση πολλές φορές σε αφοπλίζει, και αυτό είναι... καλό:)
Η σαχλαμάρα. Τουλάχιστον η πλειοψηφία των αγοριών στην ηλικία μου διακατέχεται από μια βλακεία να το πω, χαζοχαρουμενίαση να το πω...:P Και μου αρέσει! Είναι ωραίο να σε κάνει ο άλλος να γελάς, αρκεί να ξέρει που πρέπει να σταματήσει και να είναι σοβαρός:eek:
Το που μπορείτε να φτάσετε για ένα κορίτσι... Είναι τόοοοσο γλυκό:redface:
Ο τρόπος τους να σε τουμπάρουν την τελευταία στιγμή.. Ακόμα και όταν έχεις νεύρα και ΑΑΑΑ αυτοί ξέρουν τι να κάνουν:/:
Και τώρα κάποια αρνητικά:P
Η ανικανότητα τους να καταλαβαίνουν κάποια πράγματα, που γι'αυτούς μπορεί να είναι ασήμαντα, αλλά για εμάς είναι σημαντικά:mad:
Η αναισθησία τους.. Μπορεί εμείς να βαλαντώνουμε σε μια συγκινητική ταινία αλλά αυτοί χασμουριούνται!
Η ζήλια... Ιιιιιι οτιδήποτε άλλο εκτός από τρελό-ζηλιάρικο αγόρι! Καυγάδεεεες..
Αυτά όλα εντελώς υποκειμενικά:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μπάμπης ο Άλλος

Δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ο Άλλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 418 μηνύματα.
Είναι τόσο όμορφο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annaki!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μικρή Αννούλα... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 218 μηνύματα.
Μπορεί να κατηγορούμε τα αγοράκια για πολλά παραπτώματα,αλλά δεν μπορώ να φανταστώ τη ζωή μου χωρίς αυτά.Θα ήταν λίγο...βαρετή :/: Το ίδιο-φαντάζομαι-ισχύει και για την άλλη πλευρά!
Αλληλοσυμπληρωνόμαστε και είμαστε και οι δύο εξίσου σημαντικοί,όχι μόνο για την διαιώνιση του γένους μας αλλά και για την αρμονία στη ζωή μας!:)
Δεν θα μιλήσω περί δικαιωμάτων,γιατί αυτά εννοούνται - ή τουλάχιστον έτσι θέλω να πιστεύω-εν έτη 21ου αιώνα( ναι,είμαι φεμινίστρια,τι θέλετε;;:P)

Στο θέμα μας τώρα...

  • Μου αρέσουν τα άτομα με άποψη,ειδικά όταν μπορούν να την υποστηρίξουν με εύστοχα επιχειρήματα.Αυτό μετράει πολύ για εμένα σε ένα αγόρι.Πιστεύω πως ο άντρας έχει απο την φύση του έναν πιο ηγετικό ρόλο,που προσωπικά το βρίσκω τέλειο και με ελκύει!(Προσοχή:Δεν αναφέρομαι σε ''πασάδες'' ή αγοράκια με αλλαζονικές συμπεριφορές..Αυτά είναι εκτός :D)
  • Τα αγόρια που είναι gentleman,ξέρουν πως να σε κάνουν να αισθανθείς όμορφα και σου φτιάχνουν την διάθεση!
  • Τα αγόρια με χίουμορ(όχι αυτοί που πετάνε άκυρα χαζοσχόλια και γελάνε μόνοι τους,πιστεύοντας ότι είπαν κάτι ..έξυπνο :P)
  • Τα αγόρια που έχουν εμπιστοσύνη στην κοπέλα τους και δεν θεωρούν αντίπαλο και πιθανό αντικαταστάτη τους όποιο αρσενικό(ενίοτε και θηλυκό) περπατάει/πετάει/κολυμπάει...
  • Τα αγόρια που ανοίγονται και μιλάνε στην κοπέλα τους.Όσο να'ναι,είναι περίεργο και για την άλλη να αναρωτιέται τι έχεις και κυκλοφορείς με μια μούρη μέχρι το πάτωμα ή γιατί βαράς τοίχους...:whistle:
Αντιθέτως:

  • Δεν μου αρέσουν τα άβουλα αγόρια που λένε συνέχεια ''ναι''.Μάλλον είμαι η μόνη στον πλανήτη που ξενερώνω με κάτι τέτοιο :confused:
  • Οι κλασσικοί πέφτουλες που για να οδηγήσουν την κοπέλα σε ένα κρεβάτι/μια τουαλέτα κάνουν ΤΑ ΠΑΝΤΑ!!!Πραγματικά,αυτούς τους τύπους δεν τους αντέέέέχωωωωω :/: Όσο ''τέλειοι'' και να είναι.Δυστυχώς έχει πολλούς αντιπροσώπους το αρσενικό γένος..:worry:
  • Όπως επίσης και αυτοί που βλέπουν μια κοπέλα και κάνουν σαν να μην έχουν ξαναδεί :P Τραγικό (σαν τον κόκορα όταν μπαίνει νέα κότα στο κοτέτσι ;))
Αυτά προς το παρόν...

έντιτ:Ξέχασα να γράψω τα ειλικρινή αγόρια που δεν φοβούνται την απόρριψη και τολμάνε.Όπως και αυτά που δεν εξαρτώνται απο τον μπαμπά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Απεχθάνομαι γυναίκες που βάζουν λίστες σαν την αποπάνω λίστα. Πιστεύω στην χημεία, στην φυσική, στην βιολογία μιας γνωριμίας και δυναμικά εξελισσόμενης σε σχέση. Δεν πιστεύω στα όρια, στα πρότυπα και στα λόγια. Πιστεύω στο αυθόρμητο (σαν παιδιά δημοτικού), στο πηγαίο αίσθημα και χιούμορ. Μου αρέσει η επικοινωνία και η κατανόηση. Δεν μπορώ την ζηλόφθονη χαζογκομενιά που έχουν πολλές κοπέλες. Δεν μπορώ το ερωτικό lifestyle σύμφωνα με τον πρώην της ή σύμφωνα με τα πρότυπα της "αγοράς". Θέλω ειλικρίνεια και σοβαρότητα εκεί που πρέπει. Μου αρέσουν οι αυθεντικές (και όχι οι δήθεν ψωνισμένες), οι καλλιεργημένες, οι λεπτές και όχι οι ξανθιές.


Δεν μπορώ άλλο τις ξανθιές. Έγινε όλη η Ελλάδα μικρή Πέγκυ Ζήνα...Ίλεος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annaki!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μικρή Αννούλα... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 218 μηνύματα.
Απεχθάνομαι γυναίκες που βάζουν λίστες σαν την αποπάνω λίστα.

Α,και δεν σου είπα το καλύτερο...!:P
Αυτή την λίστα την εχω εκτυπώσει και την κουβαλάω πάντα μαζί μου,για παν ενδεχόμενο...
Γνωρίζω πως οι τελίτσες κάνουν πιο ευανάγνωστο ένα κείμενο με προτιμήσεις και απωθητικά στοιχεία,αλλά όχι και να προκαλούν απέχθειαααα :P Τις αδικείς και είναι κρίμα...;)
Φιλικά και με την καλύτερη διάθεση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
ωχ..μεγαλο θεμα!

γενικα πιστευω πως αμα με ελκυει καποιος ερωτικα δεν εχει σημασια η εξωτερικη εμφανιση,οχι οτι δεν εχω κ εγω τις προτιμησεις μου..

Παντως θα συμφωνησω με προηγουμενα ποστ, θελω να ειμαστε ισοι,να με ακουει και να σεβεται τις αποψεις μου και τη διαφορετικοτητα μου εννοειται οτι και εγω κανω το ιδιο, αλλωστε δεν ειμαστε ολοι οι ανθρωποι ιδιοι και αυτο εξαρταται απο το περιβαλλον απο την οικογενεια απο... απο.... πολλους παραγοντες.

Μου αρεσει να εχω κοινα ενδιαφεροντα με τον αλλον(οι στατιστικες μου ως τωρα μου εχουν δειξει οτι δεν ταιριαζω με τιποτα με ανθρωπους που δεν εχω κοινα μαζι τους και αυτοι μαζι μου,ειτε προκειται για ερωτικη σχεση ,ειτε για φιλικη:hmm:).Ισα ισα αμα εχω κοινα περναω και πιο πολυ χρονο με τον ανθρωπο μου κανοντας πραγματα που ευχαριστουν και τους 2 και ετσι δεν πλλητουμε!

Μου αρεσουν πολλοι οι αντρες που εχουν τροπους και ειναι ευγενικοι (ισως ευγενικοι μεχρι αηδιας:hmm:).Αυτο για μενα ειναι πολυ σημαντικο για να μην πω το Α και το Ω για να ξεκονησω και να διατηρησω τη σχεση,αν ο αλλος δν εχει τροπους μπορει να με απωθησει με την συμπεριφορα του σε σημειο που κι να τον θελω θα με ξενερωσει και θα απομακρυνθω με ελαφρα πηδηματακια:P

Μου αρεσουν πολυ τα αγορια που ανοιγονται,λενε τα συναισθηματα τους,γενικα δεν το παιζουν σκληροι επειδη ειναι το ισχυρο φυλο και δεν φοβουνται να δειξουν το τι νιωθουν,το πως νιωθουν...ή να κλαψουν:hmm:

Καλα θα συμφωνησω με την Αννα,οτι με ξενερωνουν οι πεφτουλες και αυτοι οι κλασικοι ''γαματοι'' τυποι που νομιζουν οτι κατι ειναι...κι επισης το θρασσος τους οτι αρεσουν σε ολες και οτι μπορουν να τις εχουν ολες Jesus:eek:

Απεχθανομαι τα αβουλα πλασματα και αυτους που δεν περνουν πρωτοβουλιες αλλα επισης απεχθανομαι και αυτους που θελουν συνεχια να γινεται το δικο τους επειδη θελουν να δειξουν οτι εχουν το πανω χερι στη σχεση ή επειδη απλα και μονο ειναι μεγααααλοι εγωιστες.

Μην βριζετε,Οχι μην βριζετε,συνεχεια,δεν εισαι με τον κολλητο σου,με την κοπελα σου εισαι...πφφ και οχι δεν θελω να εμπλουτισω το λεξικο μου με τα υβριστικα σ λογια.

Καλα το να ειναι μονογαμικος το θεωρω στανταρ ετσι εννοειται,με το που μαθω για κουτσουκελα εχω σφυριξει και εχει ληξει σε χρονο dt:D...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Θα συμφωνήσω με nPb.
Kαι τα δυο φύλα έχουν τόσες αρετές.Τα καλούπια δεν μου αρέσουν. Όσο μεγαλώνει κανείς το καταλαβαίνει πιο πολύ αυτό.
Μου αρέσει η διαφορετικότητα που επικρατεί σε πολλά πράγματα μεταξύ μας, και όλο αυτό γενικά το κάνει πιο special.
Και στις δύο περιπτώσεις πάντως υπάρχουν μαλ@κες και μη.
Κάποια βασικά στοιχεία, που αλλάζουν από χαρακτήρα σε χαρακτήρα, ε για τον καθένα είναι απαραίτητο συστατικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
παιδια ολες οι αποψεις ειναι απαιχτες! Δλδ εχω μεινει, πολυ σωστοι! Εμενα με εξιταρει η συζητηση, αμα εχει ικανοτητα στο λογο και μου μιλα με επιχειρηματα συζητωντας σοβαρα επεσα! Μου αρεσουν οι εξυπνες κοπελες, οι εξυπνοτερες απο μενα. Επισης αυτες με περιπλοκη προσωπικοτητα. Ομως η μαγεια του ερωτα ειναι το οτι λατρευεις χωρις τσεκ απ! Δν μου αρεσουν οι ψευτογκομενες που νομιζουν οτι ειναι θεες, επισης αυτες κλεουσες που σε παρακαλανε σαν καημενες, ουτε αυτες οι φιλαρεσκες που προσπαθουν να μπουν αναμεσα σε μια σχεση με ελπιδες να σε ξελογιασουν. Οι δε πιο εκνευρηστικες ειναι αυτες που θεωρουν οτι με την ομορφια τους μπορουν να κανουν τα παντα και σε θελουν σκυλακι τους. Αγαπω τις σκεπτομενες, ωριμες και ηρεμες κοπελες, βεβαια και η τρελα και το χιουμορ ειναι απαραιτητα, μην το κανουμε και ενορια! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
Απεχθάνομαι γυναίκες που βάζουν λίστες σαν την αποπάνω λίστα.

Kαι εμείς απεχθανόμαστε τους άντρες που απεχθάνονται τις γυναίκες:)
Φιλικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Εγώ πιστεύω ότι οι γυναίκες είναι τρελλές. Δεν ξέρετε τι θέλετε κορίτσια γι αυτό και δεν πρόκειται να σας καταλάβουμε ποτέ.

Θέλετε ο άντρας να είναι καλό παιδί αλλά να είναι και αλήτης. Να είναι ευαίσθητος και γλυκούλης (άχου μωρέ) αλλά να έχει και βαρβατίλα. Να μην πουλάει μούρη με τα λεφτά του μπαμπά αλλά να σας πηγαίνει σε πολυτελή εστιατόρια και να σας κάνει ακριβά δώρα (που να τα βρει ο 25άρης τα πολλά λεφτά ρε κορίτσια; για σκεφτείτε λίγο). Να είναι γνήσιο αρσενικό αλλά να μην κοιτάει άλλες γυναίκες (κοιτάει όχι πηδ*** "μπιπ"). Αν σας πάρει τηλέφωνο αμέσως μετά από το πρώτο ραντεβού ξενερώνεται γιατί σέρνεται από πίσω σας ενώ αν του τηλεφωνήσετε εσείς κορίτσια και δεν το σηκώσει τσατίζεστε αλλά ταυτόχρονα γοητεύεστε, σας την δίνει ρε παιδί μου. Να έχει μάτια μόνο για σας αλλά να μην είναι "κολλημένος" πάνω σας ενώ άμα σας πει μια φορά να βγει με τους φίλους του μόνο σας γυρίζει το μάτι. Αυτό που σας πιάνει όμως στις 4 η ώρα τα ξημερώματα και κάνετε την κλασική ερώτηση "Γιώργο, που πάει η σχέση μας;" δεν μπορώ να το καταλάβω με τίποτα. Είναι τόσο δύσκολο να περιμένετε μερικές ώρες να ξημερώσει ο Θεός τη μέρα;

Επίσης η τρέλλα που έχετε με τα ψώνια και ότι σας πιάνει όρεξη για αγαπουλίτσες όταν θέλουμε να δούμε μπάλα.

Ξεκαθαρίστε τι θέλετε και όλα θα γίνουν πολύ πιο απλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Απεχθάνομαι γυναίκες που βάζουν λίστες σαν την αποπάνω λίστα. Πιστεύω στην χημεία, στην φυσική, στην βιολογία μιας γνωριμίας και δυναμικά εξελισσόμενης σε σχέση. Δεν πιστεύω στα όρια, στα πρότυπα και στα λόγια. Πιστεύω στο αυθόρμητο (σαν παιδιά δημοτικού), στο πηγαίο αίσθημα και χιούμορ. Μου αρέσει η επικοινωνία και η κατανόηση. Δεν μπορώ την ζηλόφθονη χαζογκομενιά που έχουν πολλές κοπέλες. Δεν μπορώ το ερωτικό lifestyle σύμφωνα με τον πρώην της ή σύμφωνα με τα πρότυπα της "αγοράς". Θέλω ειλικρίνεια και σοβαρότητα εκεί που πρέπει. Μου αρέσουν οι αυθεντικές (και όχι οι δήθεν ψωνισμένες), οι καλλιεργημένες, οι λεπτές και όχι οι ξανθιές.


Δεν μπορώ άλλο τις ξανθιές. Έγινε όλη η Ελλάδα μικρή Πέγκυ Ζήνα...Ίλεος.

Σόρρυ κιόλας που επεμβαίνω, αλλά κι αυτά που είπες εσύ μια "λίστα" αποτελούν.:worry:
Λίγες διαφορές τα δύο ποστ. :)

ontopic τώρα.

Η γνωμη μου για το αλλο φυλο... Νομίζω δεν έχω γνώμη, γιατί ο κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικός οπότε δε μπορείς να τους βάλεις όλους στο ίδιο τσουβάλι. Μπορώ και εγω να φτιάξω μια λίστα με όλα οσα θέλω και όσα δε θέλω, αλλά ποιο το νόημα; Ποτέ δε ξέρεις τι θα αγαπήσεις και πώς θα εξελιχθεί.
Παρόλα αυτά νομίζω ότι αν κάτι θα με ξενερώσει σε άντρα, το ίδιο θα με ξενερώσει και σε γυναίκα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Πραγματικά τόσο άτυχοι είστε οι άνδρες με τις γυναίκες που γνωρίζετε; Λολ, μου ακούγονται τόσο μα τόσο γραφικές οι περιγραφές, υπάρχουν ακόμη γυναίκες τόσο ξενέρωτες ή και οι ίδιοι καλλιεργείτε αυτήν την εικόνα. Άκου εκεί ψωνια την ώρα που βλέπει μπάλα:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Εγώ πιστεύω ότι οι γυναίκες είναι τρελλές. Δεν ξέρετε τι θέλετε κορίτσια γι αυτό και δεν πρόκειται να σας καταλάβουμε ποτέ.

Θέλετε ο άντρας να είναι καλό παιδί αλλά να είναι και αλήτης. Να είναι ευαίσθητος και γλυκούλης (άχου μωρέ) αλλά να έχει και βαρβατίλα. Να μην πουλάει μούρη με τα λεφτά του μπαμπά αλλά να σας πηγαίνει σε πολυτελή εστιατόρια και να σας κάνει ακριβά δώρα (που να τα βρει ο 25άρης τα πολλά λεφτά ρε κορίτσια; για σκεφτείτε λίγο). Να είναι γνήσιο αρσενικό αλλά να μην κοιτάει άλλες γυναίκες (κοιτάει όχι πηδ*** "μπιπ"). Αν σας πάρει τηλέφωνο αμέσως μετά από το πρώτο ραντεβού ξενερώνεται γιατί σέρνεται από πίσω σας ενώ αν του τηλεφωνήσετε εσείς κορίτσια και δεν το σηκώσει τσατίζεστε αλλά ταυτόχρονα γοητεύεστε, σας την δίνει ρε παιδί μου. Να έχει μάτια μόνο για σας αλλά να μην είναι "κολλημένος" πάνω σας ενώ άμα σας πει μια φορά να βγει με τους φίλους του μόνο σας γυρίζει το μάτι. Αυτό που σας πιάνει όμως στις 4 η ώρα τα ξημερώματα και κάνετε την κλασική ερώτηση "Γιώργο, που πάει η σχέση μας;" δεν μπορώ να το καταλάβω με τίποτα. Είναι τόσο δύσκολο να περιμένετε μερικές ώρες να ξημερώσει ο Θεός τη μέρα;

Επίσης η τρέλλα που έχετε με τα ψώνια και ότι σας πιάνει όρεξη για αγαπουλίτσες όταν θέλουμε να δούμε μπάλα.

Ξεκαθαρίστε τι θέλετε και όλα θα γίνουν πολύ πιο απλά.

Πραγματικά αν ήταν όλες οι γυναίκες έτσι,δεν θα υπήρχε αυτή τη στιγμή που μιλάμε αντρικός πληθυσμός στον πλανήτη Γη.

Μερικοί μου φαίνεται πως τα θέλει ο ποπός σας όσα σας κάνουν. Τραβάτε με κι ας κλαίω ένα πράγμα.

Συμφωνώ με την woochoogirl για τις γραφικές περιγραφές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
Εντάξει πρέπει να παραδεχτούμε ότι μερικές φορές(μόνο) δεν ξέρουμε τι θέλουμε..
Αλλά ας μην τρελαθούμε τώρα, δηλαδή εσείς είστε οι τρελά κατασταλαγμένοι τύποι και έτσι?:P
Όλοι οι άνθρωποι περνάνε φάσεις που δεν ξέρουν τι θέλουν.. Όχι μόνο οι γυναίκες! Απλά πρέπει να ξέρετε πότε θέλουμε τι.. Πρέπει να μας ψυχολογήσετε:) Και εμείς εσάς.. Εσείς είστε πιο εύκολοι στην ψυχολόγηση αυτό είναι όλο:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Kαι εμείς απεχθανόμαστε τους άντρες που απεχθάνονται τις γυναίκες:)
Φιλικά

Σόρρυ που επεμβαίνω αλλά έχω να παρατηρήσω δυο πράγματα:

α). Λάουρα, είπα την γνώμη και σε όποιον-α αρέσει. Δημοκρατία έχουμε. Δεν γράφω posts για να ικανοποίησω κάποιες ή να αρέσω σε κάποιες. Λέω αυτό που πιστεύω.
β). Iliaki ξαναδιάβασε αυτό που είπα. Μην παραφράζεις όσα λέω. Δεν είπα ότι δεν μου αρέσουν οι γυναίκες. Απεχθάνομαι τις γυναίκες για x,y,z λόγους όπου ανέφερα μερικούς...:) Δεν γίνεται όλοι να αρέσουμε σε όλους όυτε όλοι να θέλουμε όλες. Υπάρχει προσφορά και ζήτηση. Το δημοκρατικό δικαίωμα στην προσωπική διαφορετική άποψη και στην επιλογή...:) Απλά, στον ερωτικό τομέα κινούμε με βάση κάτι που μπορεί να τελείως απαρατήρητο για πολλές...:whistle:

Νομίζω ότι ο Γιώργος περιέγραψε ακριβώς το προφίλ της μέσης "αρπαγμένης" Ελληνίδας που νομίζει ότι είναι το κέντρο του κόσμου. Ευτυχώς που υπάρχουν οι φυσιολογικές Δυτικοευρωπαίες που κινούνται περισσότερο ανθρώπινα εντός λογικών πλαισίων. Δηλαδή, ζούνε την ζωή χωρίς ηλίθιες κινήσεις. Χωρίς ηλίθιες ερωτήσεις. Χωρίς ηλίθια τουπέ...Τι νομίζουν ότι είναι οι Ελληνίδες νέες; ε; :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
Σόρρυ που επεμβαίνω αλλά έχω να παρατηρήσω δυο πράγματα:

α). Λάουρα, είπα την γνώμη και σε όποιον-α αρέσει. Δημοκρατία έχουμε. Δεν γράφω posts για να ικανοποίησω κάποιες ή να αρέσω σε κάποιες. Λέω αυτό που πιστεύω.
β). Iliaki ξαναδιάβασε αυτό που είπα. Μην παραφράζεις όσα λέω. Δεν είπα ότι δεν μου αρέσουν οι γυναίκες. Απεχθάνομαι τις γυναίκες για x,y,z λόγους όπου ανέφερα μερικούς...:) Δεν γίνεται όλοι να αρέσουμε σε όλους όυτε όλοι να θέλουμε όλες. Υπάρχει προσφορά και ζήτηση. Το δημοκρατικό δικαίωμα στην προσωπική διαφορετική άποψη και στην επιλογή...:) Απλά, στον ερωτικό τομέα κινούμε με βάση κάτι που μπορεί να τελείως απαρατήρητο για πολλές...:whistle:

Νομίζω ότι ο Γιώργος περιέγραψε ακριβώς το προφίλ της μέσης "αρπαγμένης" Ελληνίδας που νομίζει ότι είναι το κέντρο του κόσμου. Ευτυχώς που υπάρχουν οι φυσιολογικές Δυτικοευρωπαίες που κινούνται περισσότερο ανθρώπινα εντός λογικών πλαισίων. Δηλαδή, ζούνε την ζωή χωρίς ηλίθιες κινήσεις. Χωρίς ηλίθιες ερωτήσεις. Χωρίς ηλίθια τουπέ...Τι νομίζουν ότι είναι οι Ελληνίδες νέες; ε; :D

Ε? Άλλαξα κάτι εγώ? Εσύ είπες απεχθάνεσαι τις κοπέλες που κάνουν λίστες(να σημειώσω ότι συμφωνώ με την Λάουρα, στην ουσία και εσύ λίστα έκανες απλά σε μορφή κειμένου:)). Ε και εγώ σου λέω απεχθάνομαι αυτούς που απεχθάνονται τις κοπέλες για τον οποιοδήποτε χ,ψ,ζ λόγο.
Ακριβώς, εδώ συμφωνούμε(ουάου). Δεν γίνεται όλοι να αρέσουμε σε όλους..

Και κάτσε.. .Ποιες νομίζουμε ότι είμαστε? Δεν κατάλαβα. Από που και ως που εσύ μας υποτιμάς? Από που και ως που εσύ μας κρίνεις? Ποιος είσαι εσύ που μπορείς να μιλάς έτσι για τα κορίτσια και τις γυναίκες γενικά? Μας ξέρεις και από εχθές? Μίλησε καμία μας έτσι για τα αγόρια και τους άντρες?
Κοίτα Νίκο.. Δεν μπορείς να μιλάς έτσι και να κράζεις.. Αμφιβάλλω αν έχεις γνωρίσεις έναν πολύ μικρό αριθμό γυναικών, δεν μπορείς να μιλάς έτσι γενικά κράζοντας.. Άκου εκεί... Νομίζουμε ότι είμαστε ότι γουστάρουμε.. Εσύ ποιος νομίζεις ότι είσαι, και έχεις το δικαίωμα να μιλάς έτσι για εμάς? Και τώρα θα πεις το κλασικό, δημοκρατία έχουμε, έχω δικαίωμα να πω την άποψή μου και να μην σε νοιάζει τι λέω. Θα πεις και 2-3 φράσεις που θα τις διαβάσω και δεν θα καταλάβω τίποτα ε και θα νομίζεις με τάπωσες. Τεσπα.. Πρόσεχε λίγο την επιθετικότητα σου.. Την μεταδίδεις και στους άλλους. Δες πως κάθομαι και μιλάω νυχτιάτικα...
Πφφ.. Φιλικά(λέμε τώρα:redface:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annaki!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μικρή Αννούλα... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 218 μηνύματα.
Ε? Άλλαξα κάτι εγώ? Εσύ είπες απεχθάνεσαι τις κοπέλες που κάνουν λίστες(να σημειώσω ότι συμφωνώ με την Λάουρα, στην ουσία και εσύ λίστα έκανες απλά σε μορφή κειμένου:)). Ε και εγώ σου λέω απεχθάνομαι αυτούς που απεχθάνονται τις κοπέλες για τον οποιοδήποτε χ,ψ,ζ λόγο.
Ακριβώς, εδώ συμφωνούμε(ουάου). Δεν γίνεται όλοι να αρέσουμε σε όλους..

Και κάτσε.. .Ποιες νομίζουμε ότι είμαστε? Δεν κατάλαβα. Από που και ως που εσύ μας υποτιμάς? Από που και ως που εσύ μας κρίνεις? Ποιος είσαι εσύ που μπορείς να μιλάς έτσι για τα κορίτσια και τις γυναίκες γενικά? Μας ξέρεις και από εχθές? Μίλησε καμία μας έτσι για τα αγόρια και τους άντρες?
Κοίτα Νίκο.. Δεν μπορείς να μιλάς έτσι και να κράζεις.. Αμφιβάλλω αν έχεις γνωρίσεις έναν πολύ μικρό αριθμό γυναικών, δεν μπορείς να μιλάς έτσι γενικά κράζοντας.. Άκου εκεί... Νομίζουμε ότι είμαστε ότι γουστάρουμε.. Εσύ ποιος νομίζεις ότι είσαι, και έχεις το δικαίωμα να μιλάς έτσι για εμάς? Και τώρα θα πεις το κλασικό, δημοκρατία έχουμε, έχω δικαίωμα να πω την άποψή μου και να μην σε νοιάζει τι λέω. Θα πεις και 2-3 φράσεις που θα τις διαβάσω και δεν θα καταλάβω τίποτα ε και θα νομίζεις με τάπωσες. Τεσπα.. Πρόσεχε λίγο την επιθετικότητα σου.. Την μεταδίδεις και στους άλλους. Δες πως κάθομαι και μιλάω νυχτιάτικα...
Πφφ.. Φιλικά(λέμε τώρα:redface:)

Για να σας πω κυρία Ίλια...
Δεν μου αρέσει καθόλου ο τρόπος σας!!!Καθόλου όμως!!!Για σοβαρευτείτε λίγο!
Μην ξεχνάτε πως είστε ένα απλό(και διπλό) 16χρονο κοριτσάκι...Αφήστε τον κόσμο να μιλήσει!Και κατεβάστε τους τόνους

Τστστστς ... Δεν μπορώ πιά!!! :mad: :P
Και στην τελική να ανοίγετε και κανα λεξικό αν δεν καταλαβαίνετε!Δεν σας φταίει κανείς..

Ε δεν μπορώ βραδιάτικα...Είπα να μην μιλήσω,αλλά με έβγαλες απ τα ρούχα μου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Ε? Άλλαξα κάτι εγώ? .. Την μεταδίδεις και στους άλλους. Δες πως κάθομαι και μιλάω νυχτιάτικα...
Πφφ.. Φιλικά(λέμε τώρα:redface:)

Ουδέν σχόλιο, επειδή σέβομαι την εφηβικοπαιδική σου ηλικία αλλά και επειδή βαριέμαι να απαντάω σε ηλίθιες "επιθέσεις" εφηβικής λογικής. :rolleyes: Έχω πιο σοβαρά πράγματα να κάνω...:popcorn:

Επειδή δεν με ξέρεις και από χθες ηρέμησε σε παρακαλώ πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top