Είναι δυνατόν ένας άνθρωπος να μην έχει ανάγκη τον έρωτα;

Θάλλαζα

Νεοφερμένος

Η Θάλλαζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
γιατί θεωρώ ότι η ζωή πρέπει να τα έχει αυτά... Μια ευθεία γραμμή χωρίς δάκρυα, πόνο, ευτυχία, χαρά, δεσμεύσεις και αποδεσμεύσεις, συμβιβασμούς και διαπραγματεύσεις και τόσα άλλα για εμένα δεν είναι ζωή :)
........
P/s: Ο Ντόριαν Γκρέυ ανακάλυψε την φθορά του εαυτού του στο τέλος της ζωής του... Μέχρι να καταστρέψει το πορτραίτο του ζούσε με τα δικά του θέλω χωρίς να αντιλαμβάνεται τις συνέπειες των πράξεων του :) Στην πραγματική ζωή πάντα αντιμετωπίζουμε κάποια συνέπεια...δράση - αντίδραση

κοίταξε...ειλικρινά καταλαβαίνω τι εννοείς.
Ωστόσο δεν πιστεύετε ότι υπάρχουν μερικά συναισθήματα, που είναι καλύτερο να μην τα ζει κανείς;Δε μιλώ αυτή τη στιγμή αποκλειστικά για το εφήμερο ή μη συναίσθημα του έρωτα, μιλώ για άλλα που σου μένουν βαθιά μεσά σου και σε χαράζουν. Δεν έχουν υπάρξει στιγμές στη ζωή σας να έχετε πει "Οκ θα ήμουν καλύτερος άνθρωπος αν δεν το είχα ζήσει αυτό".
Εξάλλου πιστεύω ότι δεν έχουν όλοι οι άνθρωποι τις ίδιες αντοχές, εξου και δε θα προέτρεπα κανένα να δοκιμάσει τα όριά του. Δοκιμάζοντάς τα όρια, μερικοί χάνουν τον ίδιο τους τον εαυτό.

υ.γ. Κατά τη γνώμη μου αυτό έκανε ο Ντόριαν, που ήθελε να τα ζήσει όλα και που πάντα είχε επίγνωση των πράξεών του και των συνεπειών τους, απλά ήταν τόσο ματαιόδοξος που δεν άντεχε να τις κοιτάξει ούτε αυτός ούτε άλλος κανείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Δεν έχουν υπάρξει στιγμές στη ζωή σας να έχετε πει "Οκ θα ήμουν καλύτερος άνθρωπος αν δεν το είχα ζήσει αυτό".

ειλικρινά και με το χέρι στην καρδιά όχι....
αυτο που σκέφτομαι πάντα σε κάθε μορφής εμπειρία μου (καλή ή κακή) είναι ότι αυτές οι εμπειρίες μου είναι που έχουν "Χτισει" την προσωπικότητα που είμαι.
Αν δεν είχα περάσει το Χ ή το Ψ το πιο πιθανό είναι ότι δεν θα ήμουν το ίδιο άτομο.
Καλύτερο ή χειρότερο δεν το γνωρίζω αλλά δεν έχει και καμία σημασία γιατί αποδέχομαι σήμερα τον εαυτό μου όπως είμαι και τελικά καταλήγω στο ότι χαίρομαι για όσα πέρασα (καλά ή κακά) γιατί μου αρέσει η προσωπικότητα μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
κοίταξε...ειλικρινά καταλαβαίνω τι εννοείς.
Ωστόσο δεν πιστεύετε ότι υπάρχουν μερικά συναισθήματα, που είναι καλύτερο να μην τα ζει κανείς;Δε μιλώ αυτή τη στιγμή αποκλειστικά για το εφήμερο ή μη συναίσθημα του έρωτα, μιλώ για άλλα που σου μένουν βαθιά μεσά σου και σε χαράζουν. Δεν έχουν υπάρξει στιγμές στη ζωή σας να έχετε πει "Οκ θα ήμουν καλύτερος άνθρωπος αν δεν το είχα ζήσει αυτό".
Εξάλλου πιστεύω ότι δεν έχουν όλοι οι άνθρωποι τις ίδιες αντοχές, εξου και δε θα προέτρεπα κανένα να δοκιμάσει τα όριά του. Δοκιμάζοντάς τα όρια, μερικοί χάνουν τον ίδιο τους τον εαυτό.

υ.γ. Κατά τη γνώμη μου αυτό έκανε ο Ντόριαν, που ήθελε να τα ζήσει όλα και που πάντα είχε επίγνωση των πράξεών του και των συνεπειών τους, απλά ήταν τόσο ματαιόδοξος που δεν άντεχε να τις κοιτάξει ούτε αυτός ούτε άλλος κανείς.

Βασικά κι εγώ θα απαντούσα όχι :) Όπως είπε και Κουε (και σόρρυ που επαναλαμβάνομαι :redface:) ότι έζησα, ότι είμαι αυτή την στιγμή το οφείλω σε καταστάσεις και συναισθήματα που πέρασα...αρνητικά και μη... Αν δεν υπήρχαν αυτά σίγουρα θα ήμουν κάποιο άλλο άτομο με άλλη προσωπικότητα αλλά από την άλλη μ' αρέσει αυτό που έχω γίνει και αυτό που μπορώ να γίνω μέσα από τις καταστάσεις που σίγουρα θα περάσω... :) Αυτό που πάντα σκέφτομαι είναι ότι μαθαίνω... Αναπτύσσω άμυνες,αντοχές, δυνάμεις, διαφορετικό τρόπο σκέψεις, θέλω, πιστεύω κλπ. Με βλέπω να αλλάζω αλλά και μπορώ να κρίνω την αλλαγή πλέον... ωριμάζω με αυτά που ζω :) Εξελίζομαι...

Βασικά η ζωή δεν σε ρωτάει αν θες τώρα να ξεπεράσεις τα όρια σου 'η όχι... Απλά συμβαίνει να βιώνεις καταστάσεις που και εσύ ο ίδιος δεν θα μπορούσες να φανταστείς... Και να ανακαλύψεις όρια, να τα ξεπεράσεις ή να τα ελαττώσεις... Δεν θα έλεγα ποτέ σε κάποιον να...τώρα είναι η ευκαιρία σου να τεστάρεις τα όρια σου... απλά πιστεύω ότι ένα γεγονός σε αναγκάζει να τα οριοθετήσεις... Η ζωή δεν είναι ευθεία γραμμή... Και δεν μπορώ να φανταστώ άτομο που έχει μια ευθεία γραμμή στην ζωή του... Αν υπάρχει πραγματικά θέλω να τον γνωρίσω και να τον ρωτήσω πως τα κατάφερε :hmm:

P/s1: βασικά για το Ντόριαν την πλήρωνε το πορτραίτο του... Κάθε άσχημη πράξη αποτυπώνονταν εκεί... Το τέρας που ήταν ο ίδιος είχε γίνει το πορτραίτο του που αντικατόπτριζε την ψυχή του και που ο ίδιος από ένα σημείο και μετά αρνιόταν να την κοιτάξει... Ναι ήταν η ματαιοδοξία του αλλά ήξερε και ο ίδιος που μπορεί να βρει τα σημάδια... απλά όταν κοιτούσε το δικό του πρόσωπο έβλεπα μια καθάρια ψυχή... Οπότε δεν είχε κάποια συνέπεια πάνω του... Ο ίδιος δεν έβλεπε ότι καταστρέφονταν γιατί οι ενδείξεις υπήρχαν αλλού και είχε την τύχη ή ατυχία (;) να της αγνοεί επειδή το ήθελε :)
p/s2: με αυτή την ανάλυση λες να γίνουμε η αιτία να το διαβάσουν πολύ; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thodoris28

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών και επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος. Έχει γράψει 122 μηνύματα.
Δεν έχουν υπάρξει στιγμές στη ζωή σας να έχετε πει "Οκ θα ήμουν καλύτερος άνθρωπος αν δεν το είχα ζήσει αυτό".
.

δεν ξέρω για το παραπάνω αλλά έχουν υπάρξει αρκετές φορές που έχω πει οτι θα ήμουν καλύτερος άνθρωπος αν δεν το είχα κάνει αυτό! Από τι στιγμή όμως που το έκανα δυστυχώς δεν είμαι καλύτερος άνθρωπος.
Πιστεύω στην προσωπική ευθύνη όπως επισής και στο γεγονός ότι πολλές φορές εμείς ορίζουμε τη συμπεριφορά των άλλων απέναντί μας.
Μήπως επιλέγουμε εμείς ποιός είναι το θύμα; Ακομά και αν είναι ο ίδιος μας ο εαυτός;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Νομίζω διαπραγματεύεστε φιλοσοφικά το αν συμφωνείται ή όχι με το ότι δεν σε σκοτώνει σε κάνει δυνατότερο.

Προσωπικά δεν συμφωνώ. Υπάρχουν πράγματα που κοστίζουν πολύ στον άνρθωπο και μένουν μόνιμα χαραγμένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλλαζα

Νεοφερμένος

Η Θάλλαζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
κακή επιρροή vkey ναι κατά βάση ότι τα πάντα είναι εμπειρίες, τα πάντα μέχρι σήμερα εξισώνονται σ' αυτό που μέχρι σήμερα είμαστε σήμερα και αυτό δεν αλλάζει, οπότε σίγουρα το καλύτερο είναι να μη μετανιώνουμε για τίποτα

vkey λες να γίνουμε αιτία να το διαβάσει πολύς κόσμος αυτό το βιβλίο...εγώ το διάβασα φέτος..και ειλικρινά δεν περίμενα να έχει τόσο...δε βρίσκω πως αντιστοιχεί ο έλληνας αυτή τη λέξη στο λεξικό... wit!...πανέξυπνους διαλόγους μεταξύ εκείνων των δύο άγγλων στα πρώτα τα κεφάλαια...και μετά πόσο ζωντανό το πορτραίτο εκείνου του ανθρώπου

thodoris28 δεν ξέρω...δεν πιστεύω ότι είναι θέμα θύτη ή θύματος

Demelene αυτό εννοώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
vkey λες να γίνουμε αιτία να το διαβάσει πολύς κόσμος αυτό το βιβλίο...εγώ το διάβασα φέτος..και ειλικρινά δεν περίμενα να έχει τόσο...δε βρίσκω πως αντιστοιχεί ο έλληνας αυτή τη λέξη στο λεξικό... wit!...πανέξυπνους διαλόγους μεταξύ εκείνων των δύο άγγλων στα πρώτα τα κεφάλαια...και μετά πόσο ζωντανό το πορτραίτο εκείνου του ανθρώπου

Ξέρω...ξέρω... οφφτόπικ :redface:

Ναι! Να φανταστείς έχω υπογραμμίσεις τους μισούς διαλόγους! Υπέροχο βιβλίο που βασικά με κράτησε ως το τέλος :) Το είχα διαβάσει πέρυσι...
Αυτό που μου έχει μείνει είναι η εξής ατάκα:
Με συμπαθείς και μάλιστα πολύ... Αντιπροσωπεύω για εσένα όλες τις αμαρτίες που δεν είχες ποτέ το θάρρος να κάνεις... (κάπως έτσι, είναι...αν θυμάμαι καλά!) αλλά το συνιστώ ανεπιφύλαχτα να το διαβάζει κάποιος!

Ψιτ...σας πείσαμε καθόλου ε; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
καταρχάς δεν πιστεύω ότι ο έρωτας είναι ανάγκη..

είτε τυχαίνει είτε όχι..

από κει και πέρα δεν μπορώ να πω ότι όσοι λειτουργούν επιφανειακά χωρίς συναισθηματική δέσμευση πράττουν κακώς ...είναι θέμα επιλογής τους..

μπορώ να πω όμως μετά βεβαιότητος ότι επειδή από κει που δεν το περιμένεις σου έρχεται αν τους έρθει την πατάνε πολύυυυυ χειρότερα απ' ότι οι υπόλοιποι. :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hamsteraki

Δραστήριο μέλος

Η hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 743 μηνύματα.
Τον έρωτα δεν τον επιλέγεις αλλά σε επιλέγει.. οπότε εξ' αρχής το θεωρώ άκυρο. .ειδικά αν δεν το έχεις νιώσει και δεν έχεις πληγωθεί δεν υπάρχει λόγος να αντιδράς έτσι.. Όσον αφορά τις "εκπτώσεις" και τους "συμβιβασμούς".. μάλλον ο συγκεκριμένος άνθρωπος ή έχει κάνει σχέσεις που δεν τον κάλυπταν ή έχει επηρεαστεί από το περιβάλλον του.. Γιατί εκπτώσεις δεν υπάρχουν σε όλες τις σχέσεις...Γενικότερα πολύ θεωρία...
Ακόμα και στην περίπτωση που αληθεύουν όλα αυτά ας πούμε ότι είναι έτσι όπως ακριβώς τα λέει.. τότε θα σου πω ότι είμαι 1000% σίγουρη ότι όταν αυτός ο άνθρωπος βρει κάτι που θα τον καλύψει θα πέσει με τα μούτρα και τότε εύχομαι να μην πληγωθεί..γιατί δεν θα έχει εμπειρίες από σχέσεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Aαααχχχχχ, πόσο άδικο έχεις.....:) :) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Ο ερωτας και η αγαπη (με την ερωτικη εννοια αλλα κι οχι μονο) δεν σε επιλεγει...Θελοντας και μη για να ερωτευτεις και να αγαπησεις πρεπει να εισαι "ανοιχτος" σ'αυτο το συναισθημα και σ'αυτη την κατασταση.
Οπως λεει ενα αγγλικο ρητο "Το be loved be loveable".
Κι οχι οτι οποιος δεν θελει να αγαπησει δεν αγαπιεται ετσι;Απλουστατα δεν θελει και δεν το κανει.
Δεν ειναι αναγκη καποιος να μην αγαπαει μια κοπελα και να μην ερωτευεται μια κοπελα μονο και μονο επειδη εχει πληγωθει ή εχει απωθημενα ή φοβαται να μην πληγωθει κτλ κτλ κτλ.
Σε πολλα ατομα η οποιαδηποτε μορφη μονιμης ερωτικης σχεσης και με ενα ατομο, ισοδυναμη με περιορισμο της ελευθεριας τους και οχι μονο.
Θεωρουν περιττο κατι τοτοιο.(να ερωτευθουν-αγαπησουν)
Οποτε κυριαρχουν απεναντι στο ενστικτο τους.(αν ειναι η αγαπη ενστικτο.)
Κυριασρχουν απεναντι στο συναισθημα.
Τωρα δεν μπορω να το εξηγησω καλυτερα, αλλα πανω κατω καπως ετσι το βλεπω.
Προσωπικα ΔΕΝ μπορω να το κανω και δεν μπορω να τους πω εαν κανουν σωστα ή λαθος.(εχει σημασια αραγε?)
Μιας και σε τετοια VS οσα θετικα κι οσα επειχηρηματα μπορει να εχει η μια πλευρα, αλλα τοσα μπορει να εχει και η αλλη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Ούτε εγώ δε θα τα έλεγα καλύτερα Μάριε.....:) :) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Εγώ πιστεύω οτι αυτός ο άνθρωπος επικεντρώνει όλη του την ενέργεια σε κάτι που θεωρεί αυτός το πιο σημαντικό, τον εαυτό του. Πολλοί επιλέγουν να επικεντρώσουν όλη τους την ενέργεια κάτι, είτε στα παιδιά τους, είτε στις σπουδές τους, στην καριέρα τους, στο σύντροφο τους και κατα την άποψη μου αυτό δεν είναι σωστό, να στοιχηματίζεις όλα σου τα 'λεφτα' σε ένα άλογο.

Στη συγκεκριμένη περίπτωση νομίζω οτι η έννοια της σχέσης δεν χωράει στο μυαλό του συγκεκριμένου ανθρώπου διότι δεν μπορεί να φανταστεί οτι η καλοπέραση και η ευτυχία, που αυτή τη στιγμή εκείνος χαρίζει άπληστα στον εαυτό του, δεν θα κρατιέται μόνο απο τα δικά του χέρια αλλά και απο μίας άλλης κοπέλας. Δεν μπορεί να εμπιστευτεί δηλαδή, αυτό που έχει πιο σημαντικό απο όλα στη ζωή του, σε ακόμα έναν άνθρωπο και αυτός πιστεύω θα ήταν ο μόνος λόγος να μην κάνει μία σχέση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Πολλοί επιλέγουν να επικεντρώσουν όλη τους την ενέργεια κάτι, είτε στα παιδιά τους, είτε στις σπουδές τους, στην καριέρα τους, στο σύντροφο τους και κατα την άποψη μου αυτό δεν είναι σωστό, να στοιχηματίζεις όλα σου τα 'λεφτα' σε ένα άλογο.

Soooo true! :thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Εγώ πιστεύω οτι αυτός ο άνθρωπος επικεντρώνει όλη του την ενέργεια σε κάτι που θεωρεί αυτός το πιο σημαντικό, τον εαυτό του. Πολλοί επιλέγουν να επικεντρώσουν όλη τους την ενέργεια κάτι, είτε στα παιδιά τους, είτε στις σπουδές τους, στην καριέρα τους, στο σύντροφο τους και κατα την άποψη μου αυτό δεν είναι σωστό, να στοιχηματίζεις όλα σου τα 'λεφτα' σε ένα άλογο.

Στη συγκεκριμένη περίπτωση νομίζω οτι η έννοια της σχέσης δεν χωράει στο μυαλό του συγκεκριμένου ανθρώπου διότι δεν μπορεί να φανταστεί οτι η καλοπέραση και η ευτυχία, που αυτή τη στιγμή εκείνος χαρίζει άπληστα στον εαυτό του, δεν θα κρατιέται μόνο απο τα δικά του χέρια αλλά και απο μίας άλλης κοπέλας. Δεν μπορεί να εμπιστευτεί δηλαδή, αυτό που έχει πιο σημαντικό απο όλα στη ζωή του, σε ακόμα έναν άνθρωπο και αυτός πιστεύω θα ήταν ο μόνος λόγος να μην κάνει μία σχέση.

Συμφωνώ απολύτως........ :thumbup: :thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Amarylis

Νεοφερμένος

Η Amarylis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
είμαι καινούργια εδώ όμως το θέμα μου κέντρισε το ενδιαφέρον μια και με έχει απασχολήσει κατά καιρούς.Πιστεύω ότι ο άνθρωπος αυτός έχει πρόβλημα με την "οικειότητα" (ψυχική) που απαιτείται σε μια σχέση.Ίσως φοβάται μήπως αποκαλυφθούν στοιχεία του εαυτού του που προτιμά να παραμένουν εντελώς προσωπικά, μπορεί να φοβάται-χωρίς να το ομολογεί βέβαια- την απόρριψη ή την "αποτυχία".Προσπαθεί να αποφύγει το "τίμημα" μιας ερωτικής σχέσης , όμως κι αυτό δεν είναι ένας συμβιβασμός τελικά...?
Πιστεύω όμως και κάτι άλλο..ο άνθρωπος αυτός πρέπει να είναι πολύ μα πολύ ρομαντικός εν τέλει...
ευχαριστώ για την φιλοξενία..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
Ξέρω άτομο που μέχρι τα 29 του δεν είχε ερωτευτεί ποτέ και πίστευε ότι δεν επρόκειτο να του συμβεί και ποτέ.

Ε, μέχρι που του συνέβη.

Βέβαια αυτός είχε κάνει και έκανε σχέσεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
είμαι καινούργια εδώ όμως το θέμα μου κέντρισε το ενδιαφέρον μια και με έχει απασχολήσει κατά καιρούς.Πιστεύω ότι ο άνθρωπος αυτός έχει πρόβλημα με την "οικειότητα" (ψυχική) που απαιτείται σε μια σχέση.Ίσως φοβάται μήπως αποκαλυφθούν στοιχεία του εαυτού του που προτιμά να παραμένουν εντελώς προσωπικά, μπορεί να φοβάται-χωρίς να το ομολογεί βέβαια- την απόρριψη ή την "αποτυχία".Προσπαθεί να αποφύγει το "τίμημα" μιας ερωτικής σχέσης , όμως κι αυτό δεν είναι ένας συμβιβασμός τελικά...?
Πιστεύω όμως και κάτι άλλο..ο άνθρωπος αυτός πρέπει να είναι πολύ μα πολύ ρομαντικός εν τέλει...
ευχαριστώ για την φιλοξενία..:)
Γκκκκκκκκαννννννν......
Λάθος..!!! :):):):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
μηπως η μισελ μας μιλαει για τον πειρατη?

απο την αρχη αυτος μου ηρθε στον μυαλο...
αλλα κ να μην μιλαει για αυτον...
σιγουρα σε αυτο το θεμα μου τον θυμιζει πολυ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
μηπως η μισελ μας μιλαει για τον πειρατη?

απο την αρχη αυτος μου ηρθε στον μυαλο...
αλλα κ να μην μιλαει για αυτον...
σιγουρα σε αυτο το θεμα μου τον θυμιζει πολυ
Μωρέ λες;
:hmm::hmm::hmm::hmm::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top