[26/5/2010] Φυσική Κατεύθυνσης

Πώς τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 162)
  • Πολύ καλά

    Ψήφοι: 34 21.0%
  • Καλά

    Ψήφοι: 25 15.4%
  • Μέτρια

    Ψήφοι: 37 22.8%
  • Άσχημα

    Ψήφοι: 22 13.6%
  • Χάλια

    Ψήφοι: 14 8.6%
  • Δεν είμαι υποψήφιος

    Ψήφοι: 30 18.5%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

amalfi

Δραστήριο μέλος

Ο amalfi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 458 μηνύματα.
(δικαιολογήσατε την κατεύθυνση της δύναμης στο τελευταίο ερώτημα?)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

G.P.a.C.

Νεοφερμένος

Ο G.P.a.C. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Εγω θα συμφωνίσω με τον manos4 το 2ο μου φάνηκε πιο δύσκολο απο το 4ο. Τα υπόλοιπα ήταν νορμαλ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μπάμπης ο Άλλος

Δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ο Άλλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 418 μηνύματα.
παρεπιπτόντως το πρώτο Σ-Λ τί ήταν; το έβαλα Λάθος και είδα ότι κάποια παιδιά στην αρχή συμφωνούσαν αλλά ο φυσικός μου -πολύ βιαστικά στο τηλέφωνο- μου τα είπε Σ-Λ-Σ-Λ-Σ ενώ τα έβαλα Λ-Λ-Σ-Λ-Σ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fysikoss

Νεοφερμένος

Ο fysikoss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
μπάμπη σωστα τα εχεις βάλει

για το άλλο αν έχεις αριθμητικά λάθη τότε πιστέυω 2,5/4 να πάρεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

takis1992

Νεοφερμένος

Ο takis1992 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Εύκολο-Δύσκολο-Μέτριο?...Τί νομίζετε?:hmm:....Εγώ πάντος νομίζω πως ήταν σχετικά εύκολο...Αν και δεν πέριμενα με τίποτα ηλεκτρ. Ταλάντωση:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

182

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 95 μηνύματα.
παρεπιπτόντως το πρώτο Σ-Λ τί ήταν; το έβαλα Λάθος και είδα ότι κάποια παιδιά στην αρχή συμφωνούσαν αλλά ο φυσικός μου -πολύ βιαστικά στο τηλέφωνο- μου τα είπε Σ-Λ-Σ-Λ-Σ ενώ τα έβαλα Λ-Λ-Σ-Λ-Σ

το πρωτο ελεγε "το n ενος υλικου δεν εξαρταται απο την ταχυτητα του φωτος στο υλικο αυτο" οπως κιεσυ το εβαλα Λαθος, αλλα γιατι να ειναι σωστο??:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shikabalas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πολύκαστρο (Κιλκίς). Έχει γράψει 328 μηνύματα.
Μεχρι το Δ1 τα εχω ολα σωστα,δηλαδη 82 σιγουρα,αλλα απο κει και περα μπερδεψα τα μπουτια μου.Βρηκα βεβαια οτι acm1>acm2 αλλα οι σχεσεις που βρηκα ηταν σε συναρτη με το Τ και ο καθηγητης μου ειπε οτι το Τ ειναι διαφορετικο για τα δυο σωματα.Επισης στο Δ3 θεωρησα οτι εχουν διαφορετικες γωνιακες ταχυτητες,οποτε παει στραφι και εκεινο(ο λογος μου βγηκε 3).Για το τελευταιο ας το αφησω καλυτερα μεχρι και τις δυναμεις λαθος τις σχεδιασα.

Απο αυτα που δεν εκανα λετε να παρω κανα μοριακι?Η 82 να περιμενω τελικο βαθμο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos the great

Νεοφερμένος

Ο Nikos the great αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
έχω γράψει 8 ή ίσως 9 πιστεύω. Να 'ναι καλά ο από πίσω μου, χάρη σ'αυτόν έγραψα τα 5 από αυτά :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

agiostimotheos

Δραστήριο μέλος

Ο agiostimotheos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 562 μηνύματα.
karin
αμα ξεχασα το - στην εξισωση του ρευματος ποσο χανω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tarx_12

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο tarx_12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
μπορω να ρωτήσω κατι?? στο θεμα δευτερο το ερωτημα με την κρουση, μπορουσες να το βγαλεις χωρις ΑΔΟ?? με κινητικες ενέργειες?? αν μου το πιασουν σωστο θα εχω γραψει κανενα 15 αλλιως γυρω στο 13.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

takis1992

Νεοφερμένος

Ο takis1992 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Μεχρι το Δ1 τα εχω ολα σωστα,δηλαδη 82 σιγουρα,αλλα απο κει και περα μπερδεψα τα μπουτια μου.Βρηκα βεβαια οτι acm1>acm2 αλλα οι σχεσεις που βρηκα ηταν σε συναρτη με το Τ και ο καθηγητης μου ειπε οτι το Τ ειναι διαφορετικο για τα δυο σωματα.Επισης στο Δ3 θεωρησα οτι εχουν διαφορετικες γωνιακες ταχυτητες,οποτε παει στραφι και εκεινο(ο λογος μου βγηκε 3).Για το τελευταιο ας το αφησω καλυτερα μεχρι και τις δυναμεις λαθος τις σχεδιασα.

Απο αυτα που δεν εκανα λετε να παρω κανα μοριακι?Η 82 να περιμενω τελικο βαθμο?


Κάτι θα πάρεις σίγουρα...απο 84-86 περίπου..νομίζω:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!GeoRge!

Δραστήριο μέλος

Ο !GeoRge! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 641 μηνύματα.
παιδες γεια χαρα!
λοιπον...ολα σωστα εκτος απο αριθμητικο στο Δ4....ομως η ολη διαδικασια κ οι εξισωσεις π πηρα ηταν σωστες! :( ποσο θα μου κοψουν λετε απτα 8?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fysikoss

Νεοφερμένος

Ο fysikoss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
έγραψες οτι Κολ(πριν)=Κολ(μετά) ???πώς το πήγες??

george ισως 5/8 να πάρεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

coheNakatos

Δραστήριο μέλος

Ο Βαγγελης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 662 μηνύματα.
Το 3ο θεμα ηταν το δωρο για να σε μαμησουνε στο 4ο πιστευω , τα υπολοιπα βατα :);)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tarx_12

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο tarx_12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
Στην αρχη πηγα να κανω αδο αλλα μπερδευομουν δεν ξερω γιατι, ενω τα ηξερα καλα αυτα. Μετα εβγαλα τις κινητικες ενεργειες και τις αφαιρεσα. μαλλον λαθος. ΓΑΜΩΤΟ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

karin13

Νεοφερμένος

Η karin13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
1-2 μονάδες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsolis

Νεοφερμένος

Ο tsolis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 20 μηνύματα.

shikabalas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πολύκαστρο (Κιλκίς). Έχει γράψει 328 μηνύματα.
Κάτι θα πάρεις σίγουρα...απο 84-86 περίπου..νομίζω:hmm:

Αντε να δουμε,μακαρι.Παντως οπως και στα μαθηματικα,παλι απο προφανη πραγματα εχασα μοναδες γμτ.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aλεξια20

Νεοφερμένος

Η Aλεξια20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
παρεπιπτόντως το πρώτο Σ-Λ τί ήταν; το έβαλα Λάθος και είδα ότι κάποια παιδιά στην αρχή συμφωνούσαν αλλά ο φυσικός μου -πολύ βιαστικά στο τηλέφωνο- μου τα είπε Σ-Λ-Σ-Λ-Σ ενώ τα έβαλα Λ-Λ-Σ-Λ-Σ

Ο καθηγητης μου ειπε οτι συμφωνα με την υλη η απαντηση ειναι σωστη, αλλα συμφωνα με κατι αλλο (δεν καταλαβα και πολυ καλα) ειναι λαθος . εγω σωστο το εβαλα. ρε παιδεια στο β1 εβαλα την σωστη απαντηση αλλα δεν αιτιολογησα σωστα. βασικα αιτιολογισα με λογια και οχι με πραξεις. εχει κανενας καμια ιδεα για το αν θα μου τα κοουν ολα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

coheNakatos

Δραστήριο μέλος

Ο Βαγγελης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 662 μηνύματα.
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top