[21/5/2010] Αρχές Οργάνωσης και Διοίκησης Επιχειρήσεων και Υπηρεσιών Κατεύθυνσης

Πώς τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 91)
  • Πολύ καλά

    Ψήφοι: 46 50.5%
  • Καλά

    Ψήφοι: 15 16.5%
  • Μέτρια

    Ψήφοι: 9 9.9%
  • Άσχημα

    Ψήφοι: 3 3.3%
  • Χάλια

    Ψήφοι: 2 2.2%
  • Δεν είμαι υποψήφιος

    Ψήφοι: 16 17.6%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Τι πράξη κάνατε και σας βγήκε 5000000; :hmm:


Αποδοτικοτιτα=Κερδος/χρησιμοποιηθεν κεφαλαιο

0.1=500000/χ<=> χ=500000/0.1=5000000
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μπάμπης ο Άλλος

Δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ο Άλλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 418 μηνύματα.
Παιδιά ξέρετε αν στην άσκηση ήθελε και μοναδες μέτρησης?? :worry:

Δεν ξέρω, εγώ έβαλα.

Τι πράξη κάνατε και σας βγήκε 5000000; :hmm:

500.000/0,1=5.000.000 ευρώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yozerehs

Τιμώμενο Μέλος

Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 4,969 μηνύματα.
Παιδιά ξέρετε αν στην άσκηση ήθελε και μοναδες μέτρησης?? :worry:
Όχι, μάλλον. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AthensFinest

Νεοφερμένος

Ο AthensFinest αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Γρανίτσα (Ευρυτανία). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
500.000 / 0,10 (1/10)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evris7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 815 μηνύματα.
εγώ δεν έβαλα ποσότητα παραγωγής/αριθμός εργαζομένων
Έγραψα τον γενικό τύπο της παραγωγικότητας. Λέτε να μου κόψουν πάνω από ένα μόριο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μπάμπης ο Άλλος

Δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ο Άλλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 418 μηνύματα.
εγώ δεν έβαλα ποσότητα παραγωγής/αριθμός εργαζομένων
Έγραψα τον γενικό τύπο της παραγωγικότητας. Λέτε να μου κόψουν πάνω από ένα μόριο;

δεν πιστεύω, ίσα ίσα, κατά την γνώμη μου καλύτερα ο γενικός τύπος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AthensFinest

Νεοφερμένος

Ο AthensFinest αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Γρανίτσα (Ευρυτανία). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Μα είμαι τελείως μαλάκας...να τα έχω γράψει όλα και να μη θυμάμαι απ'έξω τον Fayol?Και το ήξερα ρε γαμώτο ότι δε τον θυμόμουν τόσο καλά και παρακάλαγα να μη πέσει...τέλος πάντων ανέπτυξα μία παράγραφο 10 σειρών περίπου, παίζει να μου δώσουν τα μισά μόρια?Έδωσα σωστά το νόημα και χρησιμοποίησα και κάποιες λέξεις μέσα από το βιβλίο που τις θυμόμουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evris7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 815 μηνύματα.
Θα δείξει. Απλά επειδή ζητούσε συγκεκριμένα την παραγωγικότητα εργάσιας.
Όμως έγραψα παραχθέντα προϊόντα/ χρησιμοποιηθέντα παραγωγικά μέσα και σε παρένθεση έβαλα την εργασία γιατί είναι και αυτή παραγωγικό μέσο σύμφωνα με το βιβλίο. Τέσπα μωρε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pepper ann

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Νικόλαος (Λασιθίου). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
και όμως έβαλαν άσκηση!!!

και μεις ειχαμε τελειώσει στο μισάωρο και περιμεναμε μεχρι να παει 10...
νταξει,μου'ρχεται να βγω στο μπαλκονι με τη ντουντουκα κ να βγαλω χαρουμενες κραυγες που δεν θα ξαναδιαβασω αυτη την κωλομαλακια :P

νιώθω τοοοοοοσο χαρουμενη :)
ελπιζω να τα παμε όοολοι μας καλα :)
κ καλη τύχη με τη φυσικη :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μπάμπης ο Άλλος

Δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ο Άλλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 418 μηνύματα.
Μα είμαι τελείως μαλάκας...να τα έχω γράψει όλα και να μη θυμάμαι απ'έξω τον Fayol?Και το ήξερα ρε γαμώτο ότι δε τον θυμόμουν τόσο καλά και παρακάλαγα να μη πέσει...τέλος πάντων ανέπτυξα μία παράγραφο 10 σειρών περίπου, παίζει να μου δώσουν τα μισά μόρια?Έδωσα σωστά το νόημα και χρησιμοποίησα και κάποιες λέξεις μέσα από το βιβλίο που τις θυμόμουν...

κοιτα ηταν συγκεκριμενοι. απ τα 20 μορια τα 9 ηταν τα λογακια πριν αναφερει τις επιχειρησιακεσ λειτουργιες.
τα επομενα 5 ηταν τα ονοματα των λειτουργιων
και τα τελευταια 6 ηταν τα ονοματα των αλλων λειτουργιων

Δηλαδη για τα 5 μορια ηθελαν να γραψεις: Τεχνικη, εμπορικη, χρηματοοικονομικη, ασφαλειας και λογιστικη. (1 μοριο το καθενα)
για τα αλλα 6: Εργασιες σχεδιασμου, προβλεψης, οργανωσης, διευθυνσης των ατομων, συντονισμου και ελεγχου. (1 μοριο το καθενα)

Δεν ξερω τι εγραψες αλλά εαν δεν εγραψες συγκεκριμενα τις λειτουργιες τοτε το υπολοιπο κειμενο βαθμολογειται με αριστα τα 9 μορια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

funker_3

Νεοφερμένος

Ο funker_3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
να ρωτησω κατι οφ τοπικ
αοθ ποτε γραφουνε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shikabalas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πολύκαστρο (Κιλκίς). Έχει γράψει 328 μηνύματα.
Αντι για συντονισμου εγραψα προγραμματισμου εγω,αλλα νταξει 99/100 αντε 98 αμα βρουν και τιποτα αλλο να κοψουν.Μια χαρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AthensFinest

Νεοφερμένος

Ο AthensFinest αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Γρανίτσα (Ευρυτανία). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
πάλι καλά...άρα 9 μόρια από το πρώτο , συν χρηματοοικονομική και λογιστική που τις έγραψα...συν την οργανωση 12...άρα αν τα υπολογίζω σωστά, 92/100...μια χαρά!

ΑΟΘ στις 31!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

funker_3

Νεοφερμένος

Ο funker_3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
πάλι καλά...άρα 9 μόρια από το πρώτο , συν χρηματοοικονομική και λογιστική που τις έγραψα...συν την οργανωση 12...άρα αν τα υπολογίζω σωστά, 92/100...μια χαρά!

ΑΟΘ στις 31!
δηλαδη την δευτερα?
εμεις που δν εχουμε δηλωσει δν γραφουμε τπτ εκεινη την μερα ετσι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AthensFinest

Νεοφερμένος

Ο AthensFinest αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Γρανίτσα (Ευρυτανία). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
όχι δεν γράφετε..στο σχολείο μας έβαλαν την ακριβώς επόμενη ΑΟΘ για όσους το δίνουν ενδοσχολικά ώστε όσοι το έδιναν πανελλαδικά να έχουν χρόνο να διαβάσουν για τις εξετάσεις του σχολείου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Avatar

Νεοφερμένος

Ο Avatar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Παιδια βαλανε πολυ ευκολα κομματια και εγω με το διαβασμα μου αισθανομαι πολυ αδικημενος...δεν πειραζει ομως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pepper ann

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Νικόλαος (Λασιθίου). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Παιδια βαλανε πολυ ευκολα κομματια και εγω με το διαβασμα μου αισθανομαι πολυ αδικημενος...δεν πειραζει ομως!

τι κομματι θα μπορούσαν να βάλουν δηλαδή που θεωρείται δύσκολο?

εγώ ίσως να ήθελα καμιά ερώτηση θεωρίας παραπάνω,λίγες μου φανηκαν.
Αλλά για διοίκηση μια χαρά ηταν τα θεματα,περα απο την ασκηση,που φανταζομαι οτι μας εξεπληξε όλους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

funker_3

Νεοφερμένος

Ο funker_3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Παιδια βαλανε πολυ ευκολα κομματια και εγω με το διαβασμα μου αισθανομαι πολυ αδικημενος...δεν πειραζει ομως!
εσυ μετα απο χρονια που θα περασεις εκει που ηθελες αυτο θα θυμασαι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

182

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 95 μηνύματα.
ισως το μονο μαθημα οπου δεν μπορουν οιιι....αχαρακτηριστοι να κανουν "ψυχολογικο πολεμο"...:P
Τωρα δεν γινεται να εκφερεισ γνωμη για τα θεματα του αοδε...ισως για την ασκηση να αξιζει μια αναφορα, αλλα πιστευω οτι περισσοτερο βοηθησε παρα εκοψε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pop corn

Πολύ δραστήριο μέλος

Η pop corn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Παιδια εγω εχω στενοχωρηθεί. Στην τελευταία ερώτηση με τους παράγοντες υγεινής και τα κίνητρα έμπλεξα τα μπούτια μου. Τα μισά τα έγραψα, τα υπόλοιπα τα μπέρδεψα και έγραψα μερικά απ' αυτά που είχε δίπλα στις τεχνικές παρακίνησης. Το υπόλοιπο κείμενο εκτός από τις παύλες (-) είναι σωστό. Οι παύλες δεν είναι όλες σωστές. Καλά δεν το μπορώ καθόλου αυτό το μάθημα, ευτυχώς έφυγε απ τη μέση. Μέχρι τις 2 το βράδυ εχθές προσπαθούσα να τα μάθω... Πόσο λέτε να μου κόψουν στην τελευταία;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top