[14/5/2010] Νεοελληνική Γλώσσα

Πώς τα πήγατε σήμερα ;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 191)
  • Πολύ καλά

    Ψήφοι: 22 11.5%
  • Καλά

    Ψήφοι: 65 34.0%
  • Μέτρια

    Ψήφοι: 44 23.0%
  • Άσχημα

    Ψήφοι: 8 4.2%
  • Χάλια

    Ψήφοι: 6 3.1%
  • Δεν είμαι υποψήφιος

    Ψήφοι: 46 24.1%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Παναγιώτης_Σ

Νεοφερμένος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θράκης και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Παιδιά, λύστε μου μια απορία όσοι γνωρίζετε, γιατί θα σκάσω... Αν στο άρθρο βάλεις το όνομα σου στο τέλος, επώνυμο βασικά, σου κόβει μονάδες ή μηδενίζεσαι; Ο αδερφός μου έκανε τη συγκεκριμένη πατάτα... Τι κάνουμε τώρα; :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timekeeper

Νεοφερμένος

Ο timekeeper αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Πολύ εύκολο το θέμα αλλά μου έφαγε πολύ ώρα η περίληψη... Φτου γαμώτο, το 17άρι θα το είχα για πλάκα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris91

Νεοφερμένος

Ο dimitris91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Παιδιά, λύστε μου μια απορία όσοι γνωρίζετε, γιατί θα σκάσω... Αν στο άρθρο βάλεις το όνομα σου στο τέλος, επώνυμο βασικά, σου κόβει μονάδες ή μηδενίζεσαι; Ο αδερφός μου έκανε τη συγκεκριμένη πατάτα... Τι κάνουμε τώρα; :(


Δε νομίζω να υπάρξει πρόβλημα!!! Αυτά συμβαίνουν, απλώς θα κολλήσουν λογικά κάποια ταινία πάνω στο όνομα. Για όνομα του θέου, όχι και μηδενισμός...ολυτε καν αφαίρεση μονάδων. Μπορείτε να είστε ήσυχοι επί του θέματος αυτού!! :) Καλή επιτυχία στον αδερφό σου και καλή συνέχεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Hlianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 286 μηνύματα.
Παιδιά, λύστε μου μια απορία όσοι γνωρίζετε, γιατί θα σκάσω... Αν στο άρθρο βάλεις το όνομα σου στο τέλος, επώνυμο βασικά, σου κόβει μονάδες ή μηδενίζεσαι; Ο αδερφός μου έκανε τη συγκεκριμένη πατάτα... Τι κάνουμε τώρα; :(

ξερω οτι απαγορευεται να βαλεις επωνυμο ακομα και ονομα εστω και αν δεν ειναι δικο σου..μαλλον θα κοπουν μοναδες αλλα δεν νομιζω να μηδενιστει..ας ρωτησετε τον διευθυντη ή το φιλολογο που του εκανε στο σχολειο μαθημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris91

Νεοφερμένος

Ο dimitris91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
ξερω οτι απαγορευεται να βαλεις επωνυμο ακομα και ονομα εστω και αν δεν ειναι δικο σου..μαλλον θα κοπουν μοναδες αλλα δεν νομιζω να μηδενιστει..ας ρωτησετε τον διευθυντη ή το φιλολογο που του εκανε στο σχολειο μαθημα

Ηλιάνα, δεν πιστεύω καν να αφαιρεθούν μονάδες!!! Είναι υπερβολή, δεν ειναι και τόσο σημαντικό λάθος. Εκτός αυτού, οι διορθωτές είναι και αυτοί καθηγητές και δε θα ήθελαν να συμπεριφερθούν έτσι σε μαθητές τους! :):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

penspinner

Νεοφερμένος

Ο penspinner αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 95 μηνύματα.
Τις λύσεις που μπορούμε να τις βρούμε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

musicrain1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Φάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 218 μηνύματα.
Παιδιά, λύστε μου μια απορία όσοι γνωρίζετε, γιατί θα σκάσω... Αν στο άρθρο βάλεις το όνομα σου στο τέλος, επώνυμο βασικά, σου κόβει μονάδες ή μηδενίζεσαι; Ο αδερφός μου έκανε τη συγκεκριμένη πατάτα... Τι κάνουμε τώρα; :(

Λοιπόν, από έγκυρη πηγή, (δηλαδή συγγενή που βαθμολογεί), σε καμία περίπτωση δεν αφαιρούνται μονάδες ή μηδενίζεται το γραπτό. Απλώς ο διορθωτής που το πρωτοβλέπει το επισημαίνει, το αναφέρει στον πρόεδρο του βαθμολογικού κέντρου, το καλύπτουν πιθανώς και το γραπτό βαθμολογείται κανονικά και χωρίς καμία ποινή από βαθμολογητές που θα ορίστουν ώστε να είναι "αδιάβλητοι".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παναγιώτης_Σ

Νεοφερμένος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θράκης και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Αχ ρε παιδιά ειλικρινά δε ξέρω και έχω καταστεναχωρεθεί γιατί έχει διαβάσει και μελετήσει πολύ σκληρά. Και η επιτηρήτρια δε το πήρε χαμπάρι. Μα καλά πόσο ούφο όμως κι αυτή; Άσε που έπρεπε να το γράφει στο τέλος του θέματος, "Μην υπογράψετε το άρθρο"... Τέλος πάντων. Αν τα μελετάνε πριν την εξέταση και δουν οτι έβαλε όνομα και το καλύψουν τότε εντάξει. Ουφ, ευχαριστώ παιδιά όπως και να χει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Annie92

Νεοφερμένος

Η Annie92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Αιτιολογηση εβαλα αλλα ακουσα οτι καποιοι εβαλαν ορισμο και αιτιολογηση ενω αλλοι μονο ορισμο. Κι εγω στην αρχη μονο ορισμο εβαλα αλλα μετα το αλλαξα και εβαλα αιτιολογηση. Παντως κατα το ημισυ ειναι σωστο.

εγω τα' βαλα και τα δύο. Αν μάθει κανένας σίγουρα ποιό πήρανε σωστό να το πεί!

πάει ένα μάθημα... άντε να τελειώνουμε γιατι τα' χουμε παίξει! :wacko:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aristotelis13

Νεοφερμένος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
καλημερα παιδια και καλη επιτυχια σε ολους.εγω αποφοιτησα περυσι και βλεποντας τα θεματα μου φανηκαν πολυ ευκολα και βατα,λογω του οτι τα βλεπω ως τριτος.δεν ξερω πως θα τα εβλεπα αν σημερα βρισκομουν στη θεση σας λογω αγχους.ελπιζω σαν αυριανοι φοιτητες να γραψατε πως ενας παραγοντας που μπορει να συμβαλλει στη διαδικασια της αυτομορφωσης ειναι το πανεπιστημιακο ασυλο το οποιο δινει το δικαιωμα σε ολους τους ανθρωπους ανεξαρτητα απο την ιδιοτητα τους να παρακολουθουν διαλεξεις,σεμιναρια καθως και να διαβαζουν βιβλια στις βιβλιοθηκες.ετσι το πανεπιστημιο λειτουργει σαν ενα πραγματικο κεντρο ελευθερης διακινησης ιδεων...καλη συνεχεια σε ολους!
ΥΓ.το φαντασμα των πανελληνιων θα με ακολουθει για παντα..χαχαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παναγιώτης_Σ

Νεοφερμένος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θράκης και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Λοιπόν, από έγκυρη πηγή, (δηλαδή συγγενή που βαθμολογεί), σε καμία περίπτωση δεν αφαιρούνται μονάδες ή μηδενίζεται το γραπτό. Απλώς ο διορθωτής που το πρωτοβλέπει το επισημαίνει, το αναφέρει στον πρόεδρο του βαθμολογικού κέντρου, το καλύπτουν πιθανώς και το γραπτό βαθμολογείται κανονικά και χωρίς καμία ποινή από βαθμολογητές που θα ορίστουν ώστε να είναι "αδιάβλητοι".

Ηρέμησα... Να 'στε καλά παιδιά... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

musicrain1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Φάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 218 μηνύματα.
Τις λύσεις που μπορούμε να τις βρούμε?

Ενδεικτικές λύσεις βρίσκονται εδώ:
https://www.forthnet.gr/media/FOTOS\exetaseis2010\neoellhnikh glwssa apanthseis140510.pdf
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Annie92

Νεοφερμένος

Η Annie92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Παιδιά, λύστε μου μια απορία όσοι γνωρίζετε, γιατί θα σκάσω... Αν στο άρθρο βάλεις το όνομα σου στο τέλος, επώνυμο βασικά, σου κόβει μονάδες ή μηδενίζεσαι; Ο αδερφός μου έκανε τη συγκεκριμένη πατάτα... Τι κάνουμε τώρα; :(

Λένε πως θεωρείται διακριτικό στοιχείο ή κάτι τέτοιο. Το πολύ πολύ να το μουτζουρώσει κάποιος στο τέλος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.
Γενικα μετρια μου φανηκαν τα θεματα!! Την περιληψη την εγραψα μεα σε ενα τεταρτο,το κειμενο ηταν πολυ κατανοητο και εβγαινε ευκολα ασσε που ελεγε ακριβως τι ειναι η αυτομορφωση και ετσι πηρα και ιδεες και για την εκθεση!!! Οι ασκησεις νταξει και εγω αιτιολογηση εβαλα τροπο αναπτυξης και μου ειπαν ειναι σωστο στο φροντ,αλλοι εβαλαν αιτιο αποτελεσμα αλλα νομιζω ηταν προφανης αφου ελεγε η εκπαιδευση δεν ειναι κατανοητη μπλα μπλα,και σε παροτρυνει να ρωτησεις το γιατι δεν ειναι κατανοητη!!Και μετα λει επειδη αυτο αυτο κ αυτο,οποτε αιτιολογηση πρεπει να ειναι!!
Καλα τι την θελανε εκεινη την ερωτηση θεωριας??? Πωωωω πρεπει να εχασα απο κει δεν το ειχα διαβασει δικα μου εγραψα και 2-3 πραγματα ππου μου ειπε η πισηνη μου :P...
Εκθεση εγραψα 3μιση σελιδες δε ξερω αλλα ειχα εμπνευση μου φανηκε ωραιο το θεμα :)
Νομιζω τα πηγα καλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostasrousmath

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Παιδιά, λύστε μου μια απορία όσοι γνωρίζετε, γιατί θα σκάσω... Αν στο άρθρο βάλεις το όνομα σου στο τέλος, επώνυμο βασικά, σου κόβει μονάδες ή μηδενίζεσαι; Ο αδερφός μου έκανε τη συγκεκριμένη πατάτα... Τι κάνουμε τώρα; :(
Δεν είναι πατάτα........Ήρεμα..........έβαλε και επίθετο.......?αν ναι τότε από τον διορθωτή εξαρτάται, αλλά ήρεμα.......
Εγω στην βιολογία είχα γράψει 3 σελίδες για τον κύκλο του αζώτου και λεω με μια παράγραφο μετά η απάντηση στο ερώτημα που θέσατε είναι απο εκεί μέχρι εκει..........Πάντως να εύχεστε να μην είναι μ@λ@κ@ς ο διορθωτής.......
Η ζωή δεν είναι μόνο μια στιγμή, μόνο ένα μάθημα.........Να γράψει καλα στα επόμενα και να ξεχάσει τα πάντα........εξάλλου οτι έγινε έγινε........

Γενικα μετρια μου φανηκαν τα θεματα!! Την περιληψη την εγραψα μεα σε ενα τεταρτο,το κειμενο ηταν πολυ κατανοητο και εβγαινε ευκολα ασσε που ελεγε ακριβως τι ειναι η αυτομορφωση και ετσι πηρα και ιδεες και για την εκθεση!!! Οι ασκησεις νταξει και εγω αιτιολογηση εβαλα τροπο αναπτυξης και μου ειπαν ειναι σωστο στο φροντ,αλλοι εβαλαν αιτιο αποτελεσμα αλλα νομιζω ηταν προφανης αφου ελεγε η εκπαιδευση δεν ειναι κατανοητη μπλα μπλα,και σε παροτρυνει να ρωτησεις το γιατι δεν ειναι κατανοητη!!Και μετα λει επειδη αυτο αυτο κ αυτο,οποτε αιτιολογηση πρεπει να ειναι!!
Καλα τι την θελανε εκεινη την ερωτηση θεωριας??? Πωωωω πρεπει να εχασα απο κει δεν το ειχα διαβασει δικα μου εγραψα και 2-3 πραγματα ππου μου ειπε η πισηνη μου :P...
Εκθεση εγραψα 3μιση σελιδες δε ξερω αλλα ειχα εμπνευση μου φανηκε ωραιο το θεμα :)
Νομιζω τα πηγα καλα
Καλά αποτελέσματα.......Πάμε γι' άλλα τώρα.........Πάντως μπράβο σου..........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

arisgr1992

Νεοφερμένος

Ο arisgr1992 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Γειά σας και από εμένα!Όντως τα θέματα ήταν λίγο outsider όπως και το περίμενα, αλλά από βαθμό δυσκολίας δεν μπορώ να πώ ότι ήταν και τρομερά. Κατάφερα να τα βγάλω όλα μέσα σε 2 ώρες και 45 λεπτά ( λογικός χρόνος δηλαδή) με αρκετή προσήλωση συνέπεια κτλ :P.Τεσπα άντε να δούμε τί θα κάνουμε και την Δευτέρα με τα Μαθηματικά Γενικής :) .Άντε βρε καλή μας επιτυχία!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aLmOsT_nOrMaL

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Καταρχάς καλημέρα και καλώς σας βρήκα :D

Θεωρώ πως τα φετινά θέματα έκθεσης ήταν από εύκολα έως γελοία για ένα μαθητή ικανοποιητικά διαβασμένο.
Το θέμα "αυτομόρφωση" αναλυόταν πληρέστατα στο κείμενο που δινόταν. Οι ασκήσεις ήταν βατές θεωρώ, εκτός αυτής με τον επιστημονικό λόγο, για την οποία χρειαζόταν καλή ανάγνωση του σχολικού (την οποία δεν είχα κάνει :P ). Και η περίληψη έβγαινε αρκετά εύκολα.

Θέλω να ευχαριστήσω και δημόσια την καθηγήτρια έκθεσης στο σχολείο, με την οποία είχαμε δουλέψει το συγκεκριμένο θέμα 100000 φορές, ενώ στο φροντιστήριο ούτε καν το θίξαμε!! Μας είχε τονίσει πολλές φορές το θέμα "δια βίου εκπαίδευση" και το είχαμε αναπτύξει εκτενέστατα!!! τελικά το δημόσιο σχολείο ίσως και να αρκεί για να τα βγάλεις πέρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yozerehs

Τιμώμενο Μέλος

Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 4,969 μηνύματα.
Γενικά καλά τα πήγα, αλλά έκανα κάτι λάθη στην έκθεση... :hmm: Περίπου 13 υπολογίζω ότι θα πήρα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παναγιώτης_Σ

Νεοφερμένος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θράκης και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Δεν είναι πατάτα........Ήρεμα..........έβαλε και επίθετο.......?αν ναι τότε από τον διορθωτή εξαρτάται, αλλά ήρεμα.......
Εγω στην βιολογία είχα γράψει 3 σελίδες για τον κύκλο του αζώτου και λεω με μια παράγραφο μετά η απάντηση στο ερώτημα που θέσατε είναι απο εκεί μέχρι εκει..........Πάντως να εύχεστε να μην είναι μ@λ@κ@ς ο διορθωτής.......
Η ζωή δεν είναι μόνο μια στιγμή, μόνο ένα μάθημα.........Να γράψει καλα στα επόμενα και να ξεχάσει τα πάντα........εξάλλου οτι έγινε έγινε........

Από το μικρό όνομα μόνο το αρχικό αλλά και όλο το επίθετο. Άσχετο, τι τίτλο βάλατε στο άρθρο; Εγώ έβαλα το εξής "Προς γνώση και αυτομόρφωση".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aLmOsT_nOrMaL

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Άσχετο, τι τίτλο βάλατε στο άρθρο; Εγώ έβαλα το εξής "Προς γνώση και αυτομόρφωση".

Καλό!! Εγώ δεν είχα πολύ έμπνευση... "Ανάγκη για μόρφωση μετά το σχολείο"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top