Έχετε μετανιώσει για κάτι στην μαθητική σας πορεία;

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
εγω εχω μετανιωσει για κατι.απο την β' γυμνασιου που αρχισε η φυσικη επρεπε να ειχα δειξει πιο πολυ ενδιαφερον διοτι θα μαθαινα περισοοτερα πραγματα και θα ειχα καλυτεο βαθμο!αυτο ομως εγινε και στην γ γυμνασιου και στην α λυκειου!τωρα στην β' δεν προκειται να κανω και πολλα πραγματα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akiroskirios

Δραστήριο μέλος

Ο akiroskirios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
εγω εχω μετανιωσει για κατι.απο την β' γυμνασιου που αρχισε η φυσικη επρεπε να ειχα δειξει πιο πολυ ενδιαφερον διοτι θα μαθαινα περισοοτερα πραγματα και θα ειχα καλυτεο βαθμο!αυτο ομως εγινε και στην γ γυμνασιου και στην α λυκειου!τωρα στην β' δεν προκειται να κανω και πολλα πραγματα!

ποτέ δν είναι αργά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DoKi

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Άγιος Παύλος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Μετανιώνω που δεν εξάντλησα το όριο των απουσιών στη Β' Λυκείου.
Κατα τ'άλλα τίποτα. Νομίζω ότι πέρασα υπερβολικά μα υπερβολικά καλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
Μετανιώνω που δεν εξάντλησα το όριο των απουσιών στη Β' Λυκείου.
Κατα τ'άλλα τίποτα. Νομίζω ότι πέρασα υπερβολικά μα υπερβολικά καλά.
ουτε και εγω τις εξαντλησα στην α λυκειου αλλα οκ!καναμε τοσα κενα και χασαμε τοσα μαθηματα που ξεκουραστηκα!ειχε κλησει και το σχολειο μας 1 εβδομαδα λογω της γριπης!εγω εκανα νομιζω 50 απουσιες!και δικαιολογημενες και αδικαιολογητες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Επαναφέρω για να μας πούνε και οι απόφοιτοι τη γνώμη τους αφού έχουν πλέον μια ολοκληρωμένη εικόνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dmitsos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 929 μηνύματα.
Mετανιώνω που μέχρι τη Γ λυκείου έμενα απαθής στις αυθαιρέσιες των τούβλων - καθηγητών του δημόσιου σχολείου. Έβλεπα τον άλλον να μην ξέρει να κάνει μάθημα/να βαριέται/να μας το παίζει εξουσία και δεν μ' ένοιαζε. Ευτυχώς το άλλαξα αυτό στη Γ λυκείου. Και το θέμα είναι ότι δεν το δεχόντουσαν αυτό οι καθηγητές,την κριτική άλλα ούτε και ο διευθυντής (τον οποίο παρεπιπτόντως μια μέρα τον έστειλα να γαμηθεί και παραλίγο να πάρω αποβολή, μεσολάβησε ο σύλλογος ). Μου λέγανε ότ από καλό παιδί έγινα κωλόπαιδο επειδή δεν είχα ίδιες γνώμες μ' αυτούς σε πολλά θέματα (βλέπε αυθαίρετες ωριαίες αποβολές).
Οπότε, τώρα που το ξανασκέφτομαι, έχω μετανιώσει για ένα ακόμη πράγμα. Ότι πάντα ήμουν το καλό παιδί και το παράδειγμα για τους καθηγητές.

Πόσο μεγάλη μαλακία έκανα που ήμουν το καλό παιδί και το παράδειγμα σ' ένα σύστημα πιο σάπιο από ο,τιδήποτε άλλο που και η παιδεία εμφανίζει σοβαρή έλλειψη ακόμη και στα άτομα που την υπηρετούν. Όταν ο άλλος θεωρεί τον εαυτό του αυθεντία μέσα σ' έναν φορέα που κύριος σκοπός του είναι να παρέχει γνώση για να καταρρίπτουμε τις αυθεντίες, αισθάνομαι ντροπή που υπάρχαν άτομα που μου πανε μπράβο. Γιατί τώρα κατάλαβα γιατί με επαινούσαν. Γιατί συμβιβαζόμουν.
Αυτή τη στιγμή χαίρομαι περισσότερο που μ' είπανε κωλόπαιδο παρά που μου λέγανε μπράβο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Ήταν τεράστιο λάθος ότι δέχτηκα να πάρω το απουσιόλογιο για 3 χρόνια:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
παρα πολλα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Athr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 238 μηνύματα.
Μετανιωνω που επαιζα ασταματητα γκειμς (λ2 γοου) στο γυμνασιο (αν και περασα καλα + οτι εμαθα αρκετα πραγματα), που σταματησα το ποδοσφαιρο και ατημελησα την φυσικη μου κατασταση..
Μετανιωνω που δεν διαβαζα περισσοτερη εξοσχολικη φυσικη και μαθηματικα και δεν αξιοποιουσα οσο θα μπορουσα και επρεπε το μυαλο μου, που δεν εμαθα προγραμματισμο η να παιζω ενα οργανο...
Μετανιωνω που δεν διαβαζα την εκθεση και την περνουσα στο ντουκου τοσα χρονια και τωρα την τρεμω αν και ξερω οτι εχω δυνατοτητες..(θα μπορουσα να ειμουν πιο ανετος..)

Ειναι και άλλα πολλα αλλα αυτα ειναι τα βασικοτερα.. δεν μπορουμε να εχουμε και τελεια ζωη right?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

karotenia

Δραστήριο μέλος

Η karotenia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 408 μηνύματα.
εγω εχω μετανοιωσει που δεν διαβαζα οσο επρεπε.......εβλεπα τους συμμαθητες μου να διαβαζουν συνεχεια......την αδερφη μου τωρα να διαβαζει πολυ...εγω γιατι βαριομουν τοσο? ακομα και στις πανελληνιες αρχισα να διαβαζω ουστικα ολα τα μαθηματα απο το πασχα και μετα.....(με επιασαν οι τυψεις!) μονο βιολογια διαβαζα καθημερινα και με προγραμμα.
επισης μετανοιωνω π στην τριτη λυκειου ειδκα δεν παρακολουθουσα πολυ τα μαθηματα γενικης παιδειας.....μπορει να μην τα εξεταζομασταν αλλα θα μπορουσα να μαθω πολλα πραγματα.
τελος μετανοιωσα π δεν πηρα αοθ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Μετάνιωσα που δεν την έπεσα στη Ναταλί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anta1996

Νεοφερμένος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 96 μηνύματα.
Ήταν τεράστιο λάθος ότι δέχτηκα να πάρω το απουσιόλογιο για 3 χρόνια:P

και εγώ μία από τα ίδια για πολλούς και διαφορετικούς λόγους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Well, γενικά δε μετανιώνω για τίποτα απ' ό,τι κάνω, στο σχολείο, μέσα, έξω, εδώ, wherever. Δε μπαίνω καν στη διαδικασία να το σκεφτώ βασικά, what is done is done.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
χοντρός καβγάς με καθηγητή:whistle:(αλλα δεν εχει και πολυ νοημα να μετανιώνεις για κατι που δεν μπορεις να αλλαξεις...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Αα μετανιωσα και για εκεινη την τυροπιτα που πηγα να πευαξω σε μια ηλιθια αλλα πηρε σβαρνα εναν νταη και μετα εφαγα της χρονιας μου:redface:ΑΑ και το οτι ειπα στην Ελενη οτι την αγαπω τον τριτο χρονοο:mad::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MetalChest

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 480 μηνύματα.
Μετανιώνω επειδή άργησα να καταλάβω πως δεν είναι δυνατόν να συγχωρούνται όλα τα πράγματα από όλους τους ανθρώπους. Πρέπει να θέτεις όρια και να κοιτάς τον εαυτό σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
συμφωνω γενικα με τον αλεξ kai to shadowfax...απλά ίσως αν γυρνούσα το χρόνο πίσω να αντιμετωπιζα ορισμένες καταστάσεις διαφορετικα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Εχω μετανοιωσει για ενα πραγμα κατα την μαθητικη μου πορεια μεχρι τωρα.Αυτο ειναι οτι φορτωσα τα μαθηματα στον κοκορα μετα την δευτερα γυμνασιου και ασχοληθηκα με 15μελη και τετοια.Αν γυρναγα το χρονο πισω τοτε θα προσπαθουσα να κρατησω μια επαφη, ωστε να μην εχω τοσα κενα τωρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
συμφωνω γενικα με τον αλεξ kai to shadowfax...απλά ίσως αν γυρνούσα το χρόνο πίσω να αντιμετωπιζα ορισμένες καταστάσεις διαφορετικα!
ναι οκ σε αυτο συμφωνω φιλε και εγω σε παρα πολλα πραγματα:/:
on:που δεν ζητησα ποτε απο την Νινα να βγουμε για ενα καφε...:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Που "παράτησα" μαθηματικά, φυσικές, χημείες από την β' γυμνασίου!! Ήταν αρκετά μεγάλο λάθος...
Κατά τ' άλλα όλα μια χαρά ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top