Γίνονται όλα τυχαία;

gata_eisai

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η gata_eisai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
γεια σας παιδια...πιστευετε οτι ολα ειναι τυχαια ή οτι τιποτα δεν ειναι τυχαιο?????εγω παντως το δευτερο!πιστευω οτι ολα γινονται για καποιο λογο...συμβαινουν διαφορα πραγματα στην ζωη μας κ ερχονται στιγμες που λες τυχαιο ηταν!αλλα δεν νομιζω αμα το καλοσκεφτεις λες οτι επρεπε να γινει για να ετσι ερχεται και το επομενο!καλο ή κακο...δεν ξερω αν με καταλαβατε..αν ναι ακουω γνωμες...!!!:););)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
οχι,τιποτα δεν γινεται τυχαια,ολα για καποιο λογο γινονται,αυτο πιστευω εγω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annaki!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μικρή Αννούλα... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 218 μηνύματα.
Όλα στη ζωή είναι τυχαία.Τυχαίνει να βρεθούμε κάπου την πιο κατάλληλη/ακατάλληλη στιγμή,μπορεί να επηρρεαστεί όλη μας η ζωή από μερικές στιγμές...απλά γιατί έτυχε!Συγκυρίες.Μπορεί να πέσουμε πάνω στο άλλο μας μισό σε ένα κλάμπ γιατί εκείνο το βράδυ είχαμε και οι δύο(όπως και πολλές άλλες χιλιάδες κόσμου)την επιθυμία να διασκεδάσουμε έτσι.Ακόμα και το οτι υπάρχουμε είναι τυχαίο γεγονός.:whistle:(Αν δεν είχε πάει εκείνο το συγκεκριμένο σπερματοζωάριο στο ωάριο τώτα πιθανότατα θα ψαχνόμασταν ποιος ξέρει πού!:D:P:redface:)

Μετά απο κάποια γεγονότα και πολλές σατανικές συμπτώσεις άρχισα να αναρωτιέμαι αν όντως όσα μας συμβαίνουν είναι τυχαία.Αδυνατώ να πιστέψω πως κάτι/κάποιος αποφασίζει ή καθορίζει τις ζωές μας.Μερικές στιγμές όμως είναι σαν όντως να συμβαίνει αυτό.Δεν έχω ολοκληρωμένη άποψη πάνω στο θέμα ακόμα.Δεν ξέρω τι όντως συμβαίνει.
Για να καταλήξω...μάλλον είναι όλα θέμα στιγμής.Αν το καλοσκεφτείτε σχεδόν όλη μας η ζωή εξαρτάται απο αποφάσεις της στιγμης.Βρισκόμαστε σε ένα σταυροδρόμι επιλογών και διαλέγουμε αυτό που θεωρούμε καλύτερο.Είναι τυχαίο.Θα μπορούσαμε να επιλέξουμε κάτι άλλο.
Θα με ενδιέφερε και εμένα να ακουσω και άλλες απόψεις ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioanna1993

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ποιο άλλο; αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 312 μηνύματα.
Εγώ έχω καταλήξει πως όλα είναι τυχαία!Ειδάλλως θα τρελαθώ!Δε γίνεται κάποιες συμπτώσεις να συμβαίνουν για κάποιο λόγο,όποιος κι αν είναι αυτός!Απλά δεν το δέχομαι...Είναι πολύ δύσκολο να είναι όλα προσχεδιασμένα!Γιατί όπως πολύ σωστά ανέφερε η Άννα,ακόμη και η γέννησή μας τυχαία είναι!Σκεφτείτε ότι ο άνθρωπος που θα παντρευτείτε μπορεί να πέρασε προχθές δίπλα σας και εσείς ούτε καν να τον προσέξατε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Κάποια πράγματα γίνονται εντελώς τυχαία και κάποια άλλα έχουν λόγο που γίνονται (φυσική επιλογή)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annaki!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μικρή Αννούλα... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 218 μηνύματα.
Ιωάννα αυτό που λες το έχω σκεφτεί και εγώ πολλές φορές!
Μπορεί άτομα που δεν γνωρίζουμε/πέρασαν δίπλα μας/ζούν σε άλλη ήπειρο να παίξουν πολύ καθοριστικό ρόλο στη ζωή μας.Απλά γιατί πχ.μπορεί να βρεθούμε στο ίδιο νησί για διακοπές,στο ίδιο αεροπλάνο,στην ίδια παρέα....Τυχαία!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BYG123

Νεοφερμένος

Ο BYG123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Πιστευω πως ειναι συγκηριες και οχι τυχη δεν πιστευω στην τυχη αλλα στις μαθηματικες πιθανοτητες επιπλεον δεν μπορω να πιστεψω πως ολα εινα καθορισμενα και καποιος μας κανει οτι θελει γιαυτο δεν πιστευω και σε καποιο θρησκευαμα καθως δεν υπαρχει καποια αποδειξη επιστημονικα τεκμηριωμενη αλλα αλλο θεμα ειναι αυτο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
οχι,τιποτα δεν γινεται τυχαια,ολα για καποιο λογο γινονται,αυτο πιστευω εγω.

συμφωνω.

τυχαια, ιωανα195 δν εννοουμε απαραιτητα κατι που δν ειναι σχεδιασμενο αλλακατι απροβλεπτο, δλδ που νομιζαμε οτι δν θα γινει και εγινε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gata_eisai

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η gata_eisai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
οντως μας συμβαινουν διαφορα πραγματα,οπως το τα συναντησουμε καποια φορα καποιους ανθρωπους και απλα να τους κοιταξουμε και υστερα απο χρονια να τυχει να μαστε πολυ καλοι φιλοι...και να πουμε α ναι σε ειχα δει και γω τοτε!απιστευτο ετσι?δεν θα ηταν πολυ ωραια να ξερουμε τι μας επιφυλασσει το μελλον?ετσι δεν θα κανουμε και πραγματα που μπορει στο μελλον να αποβουν μοιραια....και ναι συμφωνω οτι η ζωη μας πολες φορες εξαρταται απο αποφασεις της ζωης μας και οτι κ μεις ειμαστε τυχαιοι!γενικα γινονται πολλα πραγματα τυχαια...το οτι ας πουμε ημουν στην ταδε καφετερια και γνωρισα αυτο το ατομο και γιναμε κολλητοι...δηλαδη αν το σκεφτεις ειναι τυχαιο που πηγα στην ταδε καφετερια και γνωρισα αυτον.. γιατι αν πηγαινα σε αλλη καφετερια προφανως δεν θα γνωριζα αυτον αυτην...και γιατι ομως να σκεφτομαστε ετσι?????και γιατι να μην πουμε ηταν το γραμμενο μας να παμε σε αυτην την καφετερια??και να λεμε οτι ετυχε??παιδια ποια ειναι η γνωμη σας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annaki!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μικρή Αννούλα... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 218 μηνύματα.
Γατούλα,να σου πω οτι δεν συμφωνώ με το οτι θα ήταν καλύτερα να ξέραμε το μέλλον μας.
Εγώ προσωπικά δεν θα ήθελα.Τι ενδιαφέρον θα είχε να ξέραμε πού θα σπουδάσουμε,αν θα παντρευτούμε,αν θα κάνουμε μια λάθος επιλογή ή μια σωστή.Εγώ προσωπικά ξενερώνω στην σκέψη.
Όπως προείπα,πιστεύω πως όλα όσα μας συμβαίνουν είναι δικές αποφάσεις.''Πήγα εκεί και έγινε αυτό''.Δεν ξέραμε φυσικά τι θα γίνει,όμως θα μπορούσαμε και να μην είχαμε πάει.Άρα οι ίδιοι δεν κάναμε την επιλογή μας;Χωρίς απαραίτητα να διαλέξαμε και τις συνέπειες της.
Η συζήτηση είναι μεγάλη και εξαρτάται απο τα πιστεύω του καθενός.Όπως είπε και ο BYG ,είναι και θέμα θρησκευτικών πιστεύω.Εγώ ας πούμε που γενικά δεν πιστεύω στο ''κάτι παραπάνω απο εμάς'' δεν μπορώ να πιστέψω και στα προκαθορισμένα γεγονότα,στην μοίρα αν θέλετε :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gata_eisai

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η gata_eisai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
εχεις δικαιο ναι..οσο για την θρησκεια ειναι πολυ μεγαλο θεμα κ θελει και πολυ συζητηση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spyroskaftanis

Δραστήριο μέλος

Ο spyroskaftanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 453 μηνύματα.
Όλα στη ζωή είναι τυχαία.Τυχαίνει να βρεθούμε κάπου την πιο κατάλληλη/ακατάλληλη στιγμή,μπορεί να επηρρεαστεί όλη μας η ζωή από μερικές στιγμές...απλά γιατί έτυχε!Συγκυρίες.Μπορεί να πέσουμε πάνω στο άλλο μας μισό σε ένα κλάμπ γιατί εκείνο το βράδυ είχαμε και οι δύο(όπως και πολλές άλλες χιλιάδες κόσμου)την επιθυμία να διασκεδάσουμε έτσι.Ακόμα και το οτι υπάρχουμε είναι τυχαίο γεγονός.:whistle:(Αν δεν είχε πάει εκείνο το συγκεκριμένο σπερματοζωάριο στο ωάριο τώτα πιθανότατα θα ψαχνόμασταν ποιος ξέρει πού!:D:P:redface:)

Μετά απο κάποια γεγονότα και πολλές σατανικές συμπτώσεις άρχισα να αναρωτιέμαι αν όντως όσα μας συμβαίνουν είναι τυχαία.Αδυνατώ να πιστέψω πως κάτι/κάποιος αποφασίζει ή καθορίζει τις ζωές μας.Μερικές στιγμές όμως είναι σαν όντως να συμβαίνει αυτό.Δεν έχω ολοκληρωμένη άποψη πάνω στο θέμα ακόμα.Δεν ξέρω τι όντως συμβαίνει.
Για να καταλήξω...μάλλον είναι όλα θέμα στιγμής.Αν το καλοσκεφτείτε σχεδόν όλη μας η ζωή εξαρτάται απο αποφάσεις της στιγμης.Βρισκόμαστε σε ένα σταυροδρόμι επιλογών και διαλέγουμε αυτό που θεωρούμε καλύτερο.Είναι τυχαίο.Θα μπορούσαμε να επιλέξουμε κάτι άλλο.
Θα με ενδιέφερε και εμένα να ακουσω και άλλες απόψεις ;)

Συμφωνώ απολύτως μαζί σου :clapping:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
Και εγώ συμφωνώ με την Άννα(περίεργο:P). Εν μέρη βέβαια... Δηλαδή πιστεύω όντως ότι τα περισσότερα πράγματα στην ζωή μας βασίζονται στην τύχη.. Απ'το πιο μικρό έως και το πιο μεγάλο. Ώρες ώρες όμως, είναι να απορεί κανείς και να σκέφτεται, μα πως είναι δυνατόν αυτό να έχει να κάνει μόνο με τύχη?
Ας πούμε πχ, ότι είσαι σε ένα πάρτυ μιας κοπελιάς που δεν ξέρεις καλά. Περνάς βαρετά, ξενερώνεις όλο το βράδυ και τελικά κατά τις 1 αποφασίζεις να φύγεις. Την επόμενη μέρα συνειδητοποιείς ότι ξέχασες χθες εκεί την τσάντα σου... Πηγαίνεις να την πάρεις και σου ανοίγει την πόρτα ο κούκλος αδερφός αυτής της κοπελιάς και εσύ μένεις κάγκελο. Και μετά με τα πολλά, αφού τον γνωρίσεις τα φτιάχνετε και είσαι απίστευτα ευτυχισμένη. Και όλα αυτά από τι? Από ένα ξεχασμένο τσαντάκι σε ένα πάρτυ που πήγες και δεν πέρασες καν καλά.
Ξέρω ακούγεται επιστημονική φαντασία... Αλλά τέτοια συμβαίνουν πολλά. Ε λοιπόν, εγώ πιστεύω ότι αυτό ήταν να γίνει και έγινε... Δηλαδή πόσο τυχαίο μπορεί να είναι ένα τέτοιο γεγονός? Οι πιθανότητες είναι λίγες.. Πιστεύω ότι μερικές φορές κάποια πράγματα είναι να γίνουν και γίνονται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spyroskaftanis

Δραστήριο μέλος

Ο spyroskaftanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 453 μηνύματα.
Ας πούμε πχ, ότι είσαι σε ένα πάρτυ μιας κοπελιάς που δεν ξέρεις καλά. Περνάς βαρετά, ξενερώνεις όλο το βράδυ και τελικά κατά τις 1 αποφασίζεις να φύγεις. Την επόμενη μέρα συνειδητοποιείς ότι ξέχασες χθες εκεί την τσάντα σου... Πηγαίνεις να την πάρεις και σου ανοίγει την πόρτα ο κούκλος αδερφός αυτής της κοπελιάς και εσύ μένεις κάγκελο. Και μετά με τα πολλά, αφού τον γνωρίσεις τα φτιάχνετε και είσαι απίστευτα ευτυχισμένη. Και όλα αυτά από τι? Από ένα ξεχασμένο τσαντάκι σε ένα πάρτυ που πήγες και δεν πέρασες καν καλά.
Ξέρω ακούγεται επιστημονική φαντασία... Αλλά τέτοια συμβαίνουν πολλά

Έλα τώρα πες την αλήθεια. Σου έχει συμβεί αυτό, δεν το είπες τυχαία ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
Λοιπόν, εγώ πιστεύω και είμαι σίγουρη πλέον γι αυτό πως τίποτα δεν είναι τυχαίο! Εμείς καθορίζουμε τη μοίρα μας. Εμείς σκεφτόμαστε κι αποφασίζουμε τι θέλουμε να κάνουμε στο μέλλον, σήμερα-αύριο-μεθαύριο-σε μια ώρα-σε ένα σταυροδρόμι κτλ. Εμείς αποφασίζουμε ή αν θέλετε καλύτερα επιλέγουμε τους φίλους μας, το κλαμπ που θα πάμε και θα διασκεδάσουμε, την ταινία που θα δούμε, το καλό ή το κακό(ναι, για μερικούς όντως ισχύει) που θα κάνουμε. Και είμαστε υπεύθυνοι των πράξεών μας!!! Το ίδιο συμβαίνει και στους υπόλοιπους. Απλά ορισμένα πράγματα μερικές φορές εμείς τα βλέπουμε ότι γίνονται τυχαία επειδή ο άνθρωπος από τη φύση του του αρέσει να ενθουσιάζεται, να ονειροπολεί, να φαντάζεται, να εκστασιάζεται. Σκεφτείτε το λίγο λογικά, γίνετε ρεαλιστές και θα καταλάβετε τον συλλογισμό μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.
Πολλα πραγματα συμβαινουυν καθαρα απο τυχη αλλα η τυχη απο μονη της ειναι κατι το απροσδιοριστο,αν δεν προσπαθησεις για κατι πως θα σου ερθει η τυχη?? ουρανοκατεβατα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
Έλα τώρα πες την αλήθεια. Σου έχει συμβεί αυτό, δεν το είπες τυχαία ;)

Νοπ. Έχω ακούσει όμως. Αλλά όπως είπε και η κοπελιά από πάνω οι επιλογές μας μας οδηγούν σε ορισμένες καταστάσεις. Και η τύχη συμβάλλει για να γίνουν κάποια πράγματα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ShatteredIce

Δραστήριο μέλος

Η ShatteredIce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 573 μηνύματα.
Τυχαίο....;;;; Δε νομίζω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Silence_

Διάσημο μέλος

Η _Silence_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,382 μηνύματα.
παιδια τιποτα απολυτως δεν ειναι τυχαιο ολα για καποιο λογο γινονται..........!!!!!;););););)
τυχαιο???!!!ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ!!!!!!!:):):D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 828 μηνύματα.
Όχι,τίποτα δεν είανι τυχαίο κατά τη γνωμη μου. Μου έχουν συμβεί κάποιες καταπληκτικές,θα το έλεγα συμπτώσεις.Όλα γίνονται για κάποιο λόγο, για κάποιο σκοπό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top