Έρωτας και Ηλικία

BYG123

Νεοφερμένος

Ο BYG123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
:confused::confused::confused:
Βρε BYG,εγώ δεν το έχω ακούσει ποτέ αυτό που λές.Δηλαδή να λένε κάποιον ανώριμο επειδή δεν συμβαδίζει με τη μάζα.Μπορεί να τον πούν κακόγουστο,κολλημένο,''Φυτό'' αλλά ανώριμο γιατί; :hmm:
Τι να πώ,μπορεί απλά να μην έτυχε ποτέ μου να το ακούσω...

Σίγουρα όλοι σχολιάζουν ανεξάρτητα απο το αν είναι/δεν είναι/πιστεύουν οτι είναι/πιστεύουν οτι δεν είναι ανώριμο.Αυτό νομίζω δεν μπορεί να κοντρολαριστεί :P

Λες τελικα να μην το εχω ακουσει και να το ονειρευτικα παιζει τι να σε πω.Παντος σοβαρa το εχω ακουσει αρκετες φορες γιαυτο τα εχω παρει με αυτη την σκατολεξει το μονο σιγουρο ειναι οτι ειμαστε off topic
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annaki!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μικρή Αννούλα... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 218 μηνύματα.
Όχι βρε,δεν εννοούσα οτι ονειρεύοσουνα :redface:
Τεσπα,τι να πω...Ακούμε τόσα και τόσα καθημερινά!:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kritikaros

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Η απάντηση είναι πολύ απλή. Εμείς ωριμάζουμε, συνήθως, όχι πάντα, πιο νωρίς απ'ότι εσείς. Που σημαίνει ότι ένας 18αρης έχει την ίδια ωριμότητα με μια κοπέλα 15 χρονών. Μιλάμε για μια ώριμη κοπέλα...


το ότι ένας καγκουροκάγκουρας 18 χρονών μπορεί "ίσως" να επικοινωνεί με μία κοπέλα 18 χρονών υπό το πέπλο μίας ψευτοωριμότητάς της δεν σημαίνει ότι αυτός ο 18χρονος είναι ένας ώριμος άνθρωπος της ηλικίας του.
σαφώς και μπορεί να επικοινωνούν και να περνάνε καλά και ....και.......και....

αλλά θα ήταν συνετό να μγην συνχέουμε καταστάσεις για να δικαιολουγούμε τα όσα βλέπουμε γύρω μας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
ο ερωτας δν εχει ηλικια...το πιστευω απολυτα, μα εσας τι σας αρεσουν, μεγαλυτεροι/ες ή μικροτεροι/ες? εμενα παντα μεγαλυτερες και το αμορε ειναι 21...τι πιστευετε γιαυτο το θεμα?

Συμφωνώ ο έρωτας δεν έχει ηλικία.

Δεν βάζω ταμπελίτσες ώστε να πώ μ'αρέσουν οι μικρότεροι,οι συνομίλικοι ή οι μεγαλύτεροι.Κάθε άνθρωπος έχει κάτι μοναδικό πάνω του το οποίο είτε θα με ελκύσει είτε θα με απωθήσει.
Έχω συναντήσει μικρότερους οι οποιοι ειναι άψογοι συζητητές και έχουν μεγάλη λίστα θεμάτων και προβληματισμών προς συζήτηση και γνωρίζω αρκετούς συνομίλικους ή μεγαλύτερους οι οποίοι φέρονται με επιπολαιότητα,δεν ξέρουν τι ζητάνε,που πατάνε και που βρίσκονται και φυσικά το αντίθετο.
Το βασικό για μένα είναι ο άλλος να είναι συναισθηματικά ώριμος,να ξέρει τι θέλει απο μένα,να μην αντιμετωπίζει τη σχέση του με επιπολαιότητα και με υπερμεγεθή ενθουσιασμό ο οποιος μετά από λίγο καιρό θα ξεφουσκώσει.
Όσο για ένα προηγούμενο ποστ στο οποίο διατυπώθηκε οτι ΟΛΕΣ μας ψάχνουμε έναν μεγαλύτερο για να νιώθουμε ασφάλεια κάνοντας μακροχρόνιες σχέσεις μέχρι να παντρευτούμε ακούγοντας τις συμβουλές της μαμάς για έναν καλό και πλουσιοπάροχο γάμο, έχω να πώ οτι τα τσουβάλια είναι για τις πατάτες και όχι για τους ανθρώπους,οπότε συνετό θα ήταν να μην μαζοποιούμε τα πάντα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

solonas07

Δραστήριο μέλος

Ο Σόλων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 648 μηνύματα.
Εννοω solona πως εχω παρατηρησει απο συζητεις πως ανωριμο θεωρουμε αυτον ο οποιος δεν συμβαδιζει με την μαζα δεν κανει αυτα που κανουν οι πολλοι πως το λενε π.χ δεν φερεται οπως φερονται οι αλλοι ας πουμε δεν παει στα club δεν μιλαει και δεν κυνηγαει ολοι μερα γκομενακια δεν ντυνετε οπως οι αλλοι ας πουμε δεν θα κατσει να δει αν τα χρωματα του ρουχου που φοραει τον πανε εχω λοιπον δει πολλες φορες να λενε αα δες των ανωριμο.Και αυτο που λεω (Και ποιος θα κρινει αν καποιος ειναι ανωριμος η οχι συναισθηματικα ας πουμε και στο κατω κατω αυτοι που λενε των αλλων ανωριμο μπορει αυτη να ειναι) δεν αναφερομαι σε εσενα καθολου ενοοω πως αυτα που εσυ θεωρεις ανωριμα για αλλους μπορει να ειναι ωρημα.Σορρυ εχεις δικαιο δεν μπορω να εξηγω σωστα βαλε με καλυτερα να λυσω καμια συναρτηση:)
Χα χα χα δεν πειραζει φιλε μου ο καθενας εχει την κλιση του! :) και το θεμα της εκφρασης λυνεται με προσπαθεια! :D
Λοιπον... κοιτα, το "ανωριμος" δεν κολλαει τοσο στις περιστασεις που περιγραφεις... Καποιον που κατακρινουν οι "φιλοι" του οταν δεν ειναι το "αλανι" που θελουν να ειναι για να κολλαει σ'αυτην την δηθεν υπερανω παρεα, τον λενε αυτοι κοτα, αδερφη κλπ (μαλιστα αυτοι μπορω να πω πως ειναι ανωριμοι!:P)
Η λεξη "ανωριμος" ακουγεται συνηθως στις σχεσεις και γενικα μεταξυ μιας κοινωνικης ομαδας - παρεας οταν δηλαδη ακουγονται λανθασμενες αποψεις που ειναι δηλαδη αντιθετες με τις ιδεολογιες και το επιπεδο της (μιλαμε παντα για υγιη πνευματικα ατομα) Πες αν ακουσες καπου αλλου τη λεξη να δουμε...!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
το ότι ένας καγκουροκάγκουρας 18 χρονών μπορεί "ίσως" να επικοινωνεί με μία κοπέλα 18 χρονών υπό το πέπλο μίας ψευτοωριμότητάς της δεν σημαίνει ότι αυτός ο 18χρονος είναι ένας ώριμος άνθρωπος της ηλικίας του.
σαφώς και μπορεί να επικοινωνούν και να περνάνε καλά και ....και.......και....

αλλά θα ήταν συνετό να μγην συνχέουμε καταστάσεις για να δικαιολουγούμε τα όσα βλέπουμε γύρω μας

Δηλαδή ένας φυσιολογικός ώριμος 19αρης δεν μπορεί να συννενοηθεί με μια 15χρονη.. Μάλιστα.. Οκ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kritikaros

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Δηλαδή ένας φυσιολογικός ώριμος 19αρης δεν μπορεί να συννενοηθεί με μια 15χρονη.. Μάλιστα.. Οκ...


να συνεννοηθεί μπορεί σε κάποια θέματα,σοβαρή σχέση δεν μπορεί να κάνει.
σχέση να είχαμε να λέγαμε,σαφώς.
αλλά για σοβαρή σχέση δεν γίνεται και αν γίνεται είναι 1 στο μύριο,και αν όλες οι μικρές που τα έχουν με μεγαλύτερους με τέτοια διαφορά που θέτεις ισχυρίζονται ότι είναι αυτές η εξαίρεση...ε,τότε κάτι πάει λάθος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

solonas07

Δραστήριο μέλος

Ο Σόλων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 648 μηνύματα.
Λιγο δυσκολα Ιλια...!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
να συνεννοηθεί μπορεί σε κάποια θέματα,σοβαρή σχέση δεν μπορεί να κάνει.
σχέση να είχαμε να λέγαμε,σαφώς.
αλλά για σοβαρή σχέση δεν γίνεται και αν γίνεται είναι 1 στο μύριο,και αν όλες οι μικρές που τα έχουν με μεγαλύτερους με τέτοια διαφορά που θέτεις ισχυρίζονται ότι είναι αυτές η εξαίρεση...ε,τότε κάτι πάει λάθος.

Εξαρτάται τι εννοείς σοβαρή σχέση.. Αν εννοείς τον γάμο τότε οκ δεν γίνεται..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kritikaros

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Εξαρτάται τι εννοείς σοβαρή σχέση.. Αν εννοείς τον γάμο τότε οκ δεν γίνεται..


δηλαδή εσύ εννοείς μόνο αυτό σοβαρή σχέση?
τότε τι να σου πω,όταν θα χτυπάς το κεφάλι σου στον τοίχο καλά να πάθεις,γιατί εσύ μπορεί να ερωτευθείς κάποιον και αργότερα να τον αγαπήσεις (ανεξαρτήτου ηλικίας) και αυτός θα γυρίσει να σου πει ξέρεις κοπελιά εγώ τόσο καιρό έκανα τον μαλάκα γιατί έχεις ωραία βυζιά,γιατί δεν μου τον πρήζεις πολύ,γιατί ότι σου πω τρέχεις σαν σκυλάκι γιατί ήθελα μία για να μην είμαι μόνος μου.

τότε θα καταλάβεις τι εννοώ αλλά θα είναι αργά,δυστυχώς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

solonas07

Δραστήριο μέλος

Ο Σόλων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 648 μηνύματα.
Ίλια ομως μην απογοητευεσαι... Υπαρχει παντα και η καλη οψη του νομισματος που θα την δεις με σωστη κριση και αντικειμενικοτητα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
δηλαδή εσύ εννοείς μόνο αυτό σοβαρή σχέση?
τότε τι να σου πω,όταν θα χτυπάς το κεφάλι σου στον τοίχο καλά να πάθεις,γιατί εσύ μπορεί να ερωτευθείς κάποιον και αργότερα να τον αγαπήσεις (ανεξαρτήτου ηλικίας) και αυτός θα γυρίσει να σου πει ξέρεις κοπελιά εγώ τόσο καιρό έκανα τον μαλάκα γιατί έχεις ωραία βυζιά,γιατί δεν μου τον πρήζεις πολύ,γιατί ότι σου πω τρέχεις σαν σκυλάκι γιατί ήθελα μία για να μην είμαι μόνος μου.

τότε θα καταλάβεις τι εννοώ αλλά θα είναι αργά,δυστυχώς...

Δεν είπα ότι θεωρώ αυτό σοβαρή σχέση. Ρώτησα αν εσύ το θεωρείς. Τεσπα, εγώ ξέρω ότι δεν είναι όλοι ίδιοι.. Αν εσύ ανήκεις στην κατηγορία των αγοριών που απλά "παίζουν" τι μπορώ να πω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kritikaros

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Δεν είπα ότι θεωρώ αυτό σοβαρή σχέση. Ρώτησα αν εσύ το θεωρείς. Τεσπα, εγώ ξέρω ότι δεν είναι όλοι ίδιοι.. Αν εσύ ανήκεις στην κατηγορία των αγοριών που απλά "παίζουν" τι μπορώ να πω?


αν αυτό κατάλαβες μετά από αυτά που σου έχω γράψει,τότε το ερώτημα είναι το τι μπορώ εγώ να πω....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,789 μηνύματα.
Πω πω παρουσιάζεις τα πράγματα λες...Ο καθένας είναι διαφορετικός.. Και αν ο άλλος είναι μαλ**ας στα 20 το ίδιο ήταν και στα 15..

...βιάστηκες και απάντησες και απάντησες άλλα αντί άλλων. Όπως είπε και ο Παναγιώτης και άλλοι συνομιλητές (π.χ. Solonas), ισχύουν κατά 99.9 % στην Ελληνική κοινωνία. Όπως εσείς (οι κοπέλες) βγάζετε συμπερασματικούς συλλογισμούς και προσπαθείτε να τους κατοχυρώσετε εθιμοτυπικά χωρίς σαφή κριτήρια, έτσι και εσείς θα πρέπει να δεχτείτε κάποιες αλήθειες, όπως για παράδειγμα ότι τα αγοράκια των 18-20+ χρονών όταν την πέφτουν σε κολιτσάκια των 16-17 χρόνων, με αποκλειστικό σκοπό το σεξ και όχι να κάνουν κανελομένο ριζόγαλο με τις φίλες της κοπελίτσας τους...κτλ. Πάρτε το είδηση. Έχω βαρεθεί να βλέπω κοπέλες να σκέφτονται με τον ίδιο τρόπο απέναντι στο ανδρικό φύλο (π.χ. περί ανωριμότητας,..κτλ) όταν και οι ίδιες είναι κατά 99% ανώριμες. Ποιος είναι ικανός και τέλειος ώστε να κρίνει ανώριμο κάποιον; ε; :confused: :mad: Πείτε μου. Με τι κριτήρια κρίνεται η ανωριμότητα εκ μέρους του θηλυκού πληθυσμού; Η δικιά σας συμπεριφορά είναι ώριμη; Που κάνετε κάτι ηλίθιες χαζοχαρουμενιές ώρες-ώρες και γίνεστε σπαστικές ή έχετε ανώριμη λογική σε πολλά θέματα; ε; :mad: Προσωπικά εξοργίζομαι με τις «χυλόπιτες» περί ανωριμότητας. Δεν δέχομαι την υποκειμενική καθαρά άποψη της άλλης περί ανώριμης προσωπικότητάς ενός αγοριού. Είναι υποκειμενική πως να το κάνουμε...Ας κοιτάξει τα μούτρα της. Τέτοια λέτε και κάνετε, και έχετε προκαλέσει προβληματικές σχέσεις. Έχετε γίνει προβληματικές προσωπικότητες και ψάχνετε...για νορμάλ προσωπικότητες με αρρωστημένα «κριτήρια». Νορμάλ προσωπικότητες δεν υπάρχουν. Σε προβληματικές καταλήγετε, αλλά τότε που το διαπιστρώνετε κοπανάτε το «γυναικείο» κεφάλι σας στον τοίχο. Κατά 99% τέτοια θηλυκά βλέπω. Θηλυκά δίχως άποψη, σκέψη, προσωπικότητα. Όλες ψάχνουν μια από τα ίδια μπιπ...που να τις ικανοποιεί για κάθε x που ανήκει στο σύνολο των πραγματικών αριθμών. Οι «καλοί» νέοι (που διαθέτουν κάποια παιδεία, κάποια μόρφωση, κάποια τελοσπάντων κουλτούρα και τρόπους συμπεριφοράς λογικού ανθρώπου) καταλήγουν να τους τρώει η μ**λ**κία. Απλά, έχετε εκ φύσεως, δει ότι υπάρχει μεγάλη προσφορά σε άντρες...και παίζετε με αισθήματα και «βιολογικές» ανάγκες. Παίζετε με τον έρωτα...παίζετε με κάτι φυσιολογικό για να σπάσετε πλάκα. Γιατί ξέρετε ότι λίγο ερεθισμένο βυζί να δείξετε μέσα από το ξώπλατο ρουχαλάκι, θα ρίξετε πολλούς...Και πείτε μου εσείς τα άβγαλτα μικρά τι περισσότερο θέλετε να βρείτε σε έναν 20+ ή εν γένει μεγαλύτερο ηλικιακά νεαρό; Για ποια αληθινή αγάπη μιλάτε; Τι είναι η αληθινή αγάπη και κατά πόσον είναι αληθινή; Υποκειμενικό και πάλι. Τέτοιες μπούρδες για να γίνονται σχέσεις (μια από τα ίδια). Μάθατε και την αληθινή αγάπη που δεν ξέρετε ούτε το 1 της χιλίοις από αυτόν που νομίζετε ότι αγαπάτε και ότι σας αγαπάει. Σπάνια η αγάπη! Πολύ σπάνια...Όσο δεν υπάρχει το σύνηθες φαινόμενο της κατανόησης σε μια σχέση, τόσο δεν υπάρχει αγάπη. Τόσο αχόρταγες έχετε γίνει; Φάγατε την ερωτική ζωή με το κουταλοπίρουνο και ψάχνετε διακαώς για άγριες εμπειριες; Σας φαίνονται ανώριμα τα 15-17χρονα αγόρια όταν και οι ίδιες είστε ανώριμες. Καθίστε εκεί με την ηλικία σας και χαρείτε την με αγοράκια 15-17 χρονών. Έχετε χρόνια να μπείτε στο κλάμπ των «ώριμων» ή ενήλικων...και να κάνετε «κουφές» τρέλες (και τότε). Μην προτρέχετε της ηλικίας σας. Μην διαταράσσετε την φυσική εξέλιξη κάποιων πραγμάτων. Προς μεγάλη μου έκπληξη τέτοιες ψωνισμένες συμπεριφορές εκ μέρους του θηλυκού κόσμου, μόνο στην Ελλαδιστάν έχω συναντήσει...Έλεος δηλαδή.

Φίλε Byg123 μην ψάχνεις απαντήσεις περί ανωριμότητας όταν υπάρχει η ανωριμότητα και στο αντίθετο φύλο (ως φυσιολογικό στοιχείο μιας εφήβου και γενικότερα ενός ανθρώπου). Προσωπικά, νιώθω ανώριμος σε πολλά πράγματα γιατί μεγαλώνω συνέχεια, αλλά όχι μειονεκτικά. Και προσωπικά, έχω γραμμένη την άποψη πολλών για το πρόσωπό μου. Δεν θεωρώ κάποιον ικανό να με κρίνει. Όπως και εγώ δεν κρίνω άλλον. Δεν έχω τέτοια χαρίσματα. Απλά έχω μάθει να ακούω συμβουλές ή προτάσεις. Όχι «τελεσίδικες» κριτικές ατόμων που με γνώρισαν σε λίγο καιρό (π.χ. μια κοπέλα). Για να μάθεις κάποιον, μια ζωή δεν φτάνει. Άρα οι κριτικές περί ανωριμότητας απορρίπτονται ως παράλογες. Νιώθω ότι όσο μεγαλώνω θα αποκτάω όλο και περισσότερη γνώση, σοφία και εμπειρίες. Αυτό είναι ζωή. Ζωή δεν είναι τα στάνταρς και τα καλούπια. Οι παλιότερες εποχές ήταν ένα ωραίο δείγμα, αγνού και φυσιολογικού έρωτα χωρίς την ύπαρξη ορίων, μη και πρέπει. Η ίδια η πορεία της κοινωνίας...άλλαξε την οπτική μιας σχέσης. Ο καταναλωτισμός στα αισθήματα. Όλοι προσποιούνται (εκατέρωθεν) γιατί «έτσι πρέπει». Από ποιόν άραγε; Όλες αναπαράγουν τα ίδια κλισέ για το ανδρικό φύλο...αλλά τελικά, τον γάϊδαρο παντρεύονται στο τέλος. Αυτόν δηλαδή, που έδεσαν κάποια στιγμή για να εξασφαλιστούν, όταν δεν θα τις παίρνει ηλικιακά να χαζολογήσουν. ΔΕΝ είναι τυχαίο που η χώρα μας, είναι η πρώτη χώρα παγκοσμίως σε διαζύγια..ΔΕΝ είναι τυχαίος ο μαμακισμός και των δυο φύλων. ΔΕΝ είναι τυχαία η προσποιητή «παρθενιά» ή «ηθική» κοπέλα...και η λαίμαργη συμπεριφορά στην πρώτη σχέση... :hmm:Μόνο στην Ελλάδα της υπερβολής και κακέκτυπης αντιγραφής γίνονται όλα αυτά. Δείτε τι κυκλοφορεί κάθε βράδυ σε μπαράκι...

Ρε Byg123 ποια-ες έχει καθιερώσει τέτοια κλισέ ότι είσαι in και ώριμος αν πηγαίνεις σε μπαράκια, αν φοράς all star, αν ακούς Xατζηγιάννη και Gaga,...κ.α. ηλιθιότητες να τις ρίξω ένα χέρι βρίσιμο; :P Θα τρελαθώ...:D :laugh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

annaki!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μικρή Αννούλα... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 218 μηνύματα.
να συνεννοηθεί μπορεί σε κάποια θέματα,σοβαρή σχέση δεν μπορεί να κάνει.
σχέση να είχαμε να λέγαμε,σαφώς.
αλλά για σοβαρή σχέση δεν γίνεται και αν γίνεται είναι 1 στο μύριο,και αν όλες οι μικρές που τα έχουν με μεγαλύτερους με τέτοια διαφορά που θέτεις ισχυρίζονται ότι είναι αυτές η εξαίρεση...ε,τότε κάτι πάει λάθος.

Έκανα σοβαρή σχέση με άτομο 3 χρόνια μεγαλύτερο.
Οι σχέσεις κοριτσιών της ηλικίας μου με μεγαλύτερα αγόρια,είναι γύρω στον ένα χρόνο.Περίπου.Βέβαια η σοβαρότητα μιας σχέσης δεν κρίνεται απο τη διάρκεια,αλλά για να είσαι με έναν άνθρωπο τόσο καιρό,δεν κάνεις και πλάκα!;)

Κατά τη γνώμη μου,οι σοβαρές σχέσεις γενικά σπανίζουν στις ηλικίες μας(και βάζω και τους 25ρηδες μέσα).Δεν ξέρω πώς μπορεί να οριστεί κάτι ''σοβαρό''.Ο καθένας το αντιλαμβάνεται διαφορετικά.Μάλλον οι αληθινές σχέσεις είναι είδος προς εξαφάνιση.
Προφανώς και με εμένα κάτι πάει ''λάθος'':)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
nPb έχεις κάτι με τις κοπέλες? Προς τι η τόση επιθετικότητα? Δεν μπορώ να σε καταλάβω..Εν μέρη σε αυτά που λες έχεις δίκιο. Να σημειώσω ότι εγώ προσωπικά δεν σε έκρινα ούτε σε χαρακτήρισα ως ανώριμο.. Μιλάω γενικά, όπως γενικά μιλάς και εσύ και λες τόσα και τόσα που τα διαβάσα και τι να σου πω... Φοβήθηκα. Βγάζεις κάτι σαν κακία λες και είμαστε τα κορίτσια.. Δεν ξέρω πως να το θέσω.. Συγνώμη αν σε πείραξαν αυτά που είπα, είναι απλά η άποψη μου. Απλά δεν μπορώ να καταλάβω προς τι όλη αυτή η ένταση. Είμαι τελείως off topic.



Παναγιώτη αυτό που κατάλαβα εγώ είναι ότι είσαι πολύ κάθετος σε αυτά που λες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εύα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Παιδιά εγώ πάντως όταν έιπα ότι μου αρέσουν περισσότερο οι μεγαλύτεροι γιατί με κάνουν να αισθάνομαι πιο ασφαλής δεν εννοούσα ντε και καλά 20+..εννοούσα 16-17 άντε 18 γιατί συνήθως είναι πιο ώριμοι από τους συνομίληκους..αλλά αν δω ένα άτομο συνομίληκο το οποίο είναι πιο σοβαρό(δηλαδή είναι υπεύθυνο, ξέρει που πατάει και που βρίσκεται)δεν θα το απέρριπτα!Επίσης θα μου άρεσε να μπορεί να επιβληθεί στους άλλους..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
nPb έχεις κάτι με τις κοπέλες? Προς τι η τόση επιθετικότητα? .
μισογυνης παιδι μου:crazy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

solonas07

Δραστήριο μέλος

Ο Σόλων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 648 μηνύματα.
Επίσης θα μου άρεσε να μπορεί να επιβληθεί στους άλλους..!
Με τον λογο;!;)

Οι σχέσεις κοριτσιών της ηλικίας μου με μεγαλύτερα αγόρια,είναι γύρω στον ένα χρόνο.
Σωπα καλε! Που ζεις;! :P Στην ταξη καθε μερα το τι ακουμε... Τι για φανταρους τι για φοιτητες...! Αστα να πανε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εύα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Με τον λογο;!;)
Με τον λόγο..με την προσωπικότητά του γενικότερα! Σόλωνα αν ψάχνεις για συνταγές δεν νομίζω στο τέλος να μείνεις ικανοποιημένος! Πιστεύω θα ήταν καλύτερο να κάνεις κάτι πρώτα επειδή αρέσει σε σένα και μετά επειδή αρέσει σε κάποιο κορίτσι..δεν χρειάζεται να βιαστείς να κάνεις σχέση (αν αυτός είναι ο λόγος που μου το ρωτάς)! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top