Έρωτας και Ηλικία

ioannaki95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ioannaki95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 130 μηνύματα.
ρε παιδιά ντάξει δεν είναι όλοι έτσι όμως αν σε θέλουν για να περάσουν την ώρα τους φαίνεται απο την αρχή......γιατί να είναι τόσο κακό να τα έχει με έναν μεγαλύτερο κάποια κοπέλα??απλά οι συνομήλικοι δεν μας γοητεύουν τόσο όσο ένας μεγαλύτερος που θα είναι και πιο ώριμος αλλά θα νιώθουμε ασφάλεια μαζί του...(όπως ήδη είπαν και οι άλλες κοπέλες)....σίγουρα υπάρχουν πολλοι που θέλουν να εκμεταλλευτούν εμας τα κοριτσάκι αλλα μην τους βάζουμε και όλους στο ίδιο καζάνι...άσε που αν μας θέλουν μόνο για να περνάνε καλά με την πρωτη δυσκολία θα φύγουν αν κάνουν υπομονή όμως κάτι θα σημαίνει αυτο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Μορελο συμφωνω απολυτα. Πολυ σωστα τα λες. Δε αναφερομουν για τετοιες διαφορες ηλικιας. Λιγο σε πιο λογικα πλαισια πχ. 15χρονη με 16,17χρονο, που στη τελικη εχουν και κοινο κωδικα, δεν ειναι ο ενας ανατολη, ο αλλος δυση.

ε κοριτσια αν τα 15χρονα σκεφτονται μονο το σεξ οι 19+ τι σας θέλουν;;; Για να περνανε λιγο καλα οποτε τους ερθει. Πιστευω πως τετοιου τυπου αγορια - αντρες που ψαχνουν για "κοριτσακια" ηλικιας 15 -16,17 ειναι καραϋποκριτες... Σας λενε αρλουμπες και καλα οταν ειναι να εκφρασουν τα συναισθηματα τους κανοντας σας να νιωθετε πως εχετε διπλα σας τον ανθρωπο σας, αυτον που θελετε να ζησετε μαζι την υπολοιπη ζωη σας! Όμως μετα, πισω απ τις πλατες σας με την παρεα λεει ο καθε μαγκας- το αλανι: εχω βρει ενα κοριτσακι, ισα ισα για να περναω καλα και ολα καλα ολα ροδινα... Όταν μεγαλυτεροι, διαφορας ηλικιας 2-5 χρονων σε ηλικιες 14 - 17 να ειστε υποψιασμενες για τα παιχνιδια που κρυβουν αυτοι οι μαγκες...

Τωρα γενικευεις. Δηλαδη κι εσυ στα 20 σου θα ριχνεσαι σε 15χρονες επειδη θεωρουνται ανωριμες αρα "ευκολες", για να κανεις τη πλακα σου;
Δεν αντιλεγω, υπαρχουν παρα πολλοι τετοιοι που θελουν μονο να περνανε το καιρο τους, αλλα αμα η κοπελα δε δωσει το δικαιωμα του να φανει "ευκολη", και δε πεσει με τα μουτρα, και τελος παντων αν φερθει σοβαρα, δε θα αντιμετωπιστει ετσι. Στη τελικη, αν οντως δεν ειναι ανωριμη θα καταλαβει για τι ακριβως τη θελει. Αλλα δεν ειναι ολοι ετσι, μην υπερβαλουμε...

Ολα αυτα βεβαια δεν αντιπροσωπευουν μονο τους 19+. ^^

Επισης θα ήθελα να ρωτησω τι το κακο κανοντας σχεση με συνομηλικο...

Δε το θεωρω κακο, και δε νομιζω να μην τα φτιαχνουν οι κοπελες με συνομηλικους. Μαλιστα αυτες οι σχεσεις αντεχουν και στο χρονο απ' οτι εχω παρατηρήσει απο γνωστους.:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Εμενα δεν μου αρεσουν οι μεγαλυτερεςςςςςςςςςςςςςςςςς!

ούτε εμένα...:D
αλήθεια γιατί άραγε; μυρίζουν; :laugh: :laugh:

υπάρχουν Δημήτρη άντρες των 20+ που τα φτιάχνουν με 15χρόνες;
τι κώδικα επικοινωνίας έχουν; προσωπικά, η όλη κίνηση που φαίνεται ανώμαλη...

όντως υπάρχουν πολύ ωραίες φοιτήτριες που σε στέλνουν στον 17ο ουρανό...
ειδικά κάτι Κύπριες ή και Κρητικιές φοιτήτριες μπουμπούκια μανουλομάνουλα...μμμμ :redface: :inlove: :D (μικρών ηλικιών φοιτήτριες 19-23, μετά μπακαλιαρεύουν :worry: :D)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kritikaros

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
ούτε εμένα...:D
αλήθεια γιατί άραγε; μυρίζουν; :laugh: :laugh:

υπάρχουν Δημήτρη άντρες των 20+ που τα φτιάχνουν με 15χρόνες;
τι κώδικα επικοινωνίας έχουν; προσωπικά, η όλη κίνηση που φαίνεται ανώμαλη...

όντως υπάρχουν πολύ ωραίες φοιτήτριες που σε στέλνουν στον 17ο ουρανό...
ειδικά κάτι Κύπριες ή και Κρητικιές φοιτήτριες μπουμπούκια μανουλομάνουλα...μμμμ :redface: :inlove: :D (μικρών ηλικιών φοιτήτριες 19-23, μετά μπακαλιαρεύουν :worry: :D)

καλά το μυρίστηκα ότι κάτι είπες εσύ περίεργο....
κανόνισε να λες τίποτα για καμιά ξαδέρφη μου δεν σε βλέπω καλά...θα σε πετύχω καμιά μέρα στη σχολή και θα σε αρπάξω:boxing::boxing:

πέρα από αυτό όμως σαφώς και δεν κοιτά ο έρωτας χρόνια και αυτό το βλέπουμε από τις πραγματικές εξαιρέσεις ΑΛΛΑ αν οι 15-16 κοιτάνε τους 18-19 επειδή είναι "ώριμοι" ο 18-19 γιατί να κοιτάξει την 15-16?
αν ήταν ώριμος δεν θα έψαχνε μια εξίσου ώριμη κοπέλα?ή μήπως δεν είναι αρκετά ώριμος και αυτός:whistle:

πάντως για να αποκαταστήσω και την τάξη και οι μεγαλύτερες κοπέλες μια χαρά είναι,αρκεί να σου αρέσει βέβαια η κοπέλα...
έχουν άλλη χάρη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Adam el único;2267578:
Κλασσικά...
1). Και όταν μεγαλώνετε ψάχνετε τα τεκνά:P:P

πρώτη αλήθεια αυτή που είπες!

δεύτερη αλήθεια αυτή που λέω και βλέπω:

2). Όλες οι κοπελίτσες ή οι φοιτητριούλες κάνουν πολυετείς σχέσεις μέχρι να παντρευτούν. Μόλις παντρευτούν προσπαθούν να ζήσουν σαν «θηλυκά» ψάχνοντας αλλού για φίκι-φίκι και ρίχνοντας κέρατο στον δύστυχο μ**λ**κα «μοναδική αγάπη»...προσπαθώντας να καλύψουν τα «κενά» νεότητας με σκοπό να ξανανιώσουν ότι δεν ένιωσαν στα 20 (πολλούς έρωτες).

3). Οι περισσότερες κοπελίτσες ή φοιτητριούλες, τα φτιάχνουν συνήθως με μέτριου iq ανδροειδή αγελαδόφατσες έχοντας εξασφαλίσει το φίκι-φίκι. Με καθοδηγίες της «μαμάς», δένουν και τον γάϊδαρό τους (δηλ., έναν μ**λ**κα άντρα ή αλλιώς καλό παιδί, που θα τον παντρευτούν για να εξασφαλιστούν κάποια στιγμή αφού καλοπεράσουν με τον πρώτο ή θα καλοπερνάνε παράλληλα φορώντας του καλού παιδιού, κέρατα - βλ. απαγορευμένες αγάπες, κρυφοί έρωτες).

4). Καμία κοπελίτσα ή φοιτητριούλα δεν θέλει καλό παιδί για να τον βλέπει σαν αδερφό. Αυτό φαίνεται από το φρασεολόγιο εν ώρα φίκι-φίκι. Πόσες φαντασιώνονται εν ώρα φίκι-φίκι πολλούς άντρες ή φίλους του αγοριού τους ή κάποιον άλλο; Η κάθε κοπέλα θέλει κόναν τον βάρβαρο και τον πρόστυχο!...και οι σιτεμένες θέλουν τεκνά (από 25 χρονών και άνω που αρχίζει το σούρωμα) για να ξανανιώσουν. Μάλιστα, έχει παρατηρηθεί ότι οι γυναίκες ηλικιών 40 και άνω είναι πεινασμένες πολύ. Προσοχή δαγκώνουν...τεκνά. :P :D Οι καλές κουβέντες και η ευγένεια στην μαμάκα και στην αδερφή.


Αυτοί ήταν κάποιοι από τους διαχρονικούς νόμους της φύσης. Οποιαδήποτε μη αποδοχή τους, θα είναι λόγω ανωριμότητας, λόγω ψέματος, λόγω εγωισμού και ισχυρογνωμοσύνης. Η φύση έτσι λειτουργεί...Είναι κρίμα να κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλο. :P

@ Παναγιώτης: Μόνο η ξαδέρφη σου είναι Κρητικιά; Έλεος...:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

kritikaros

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
όχι αλλά 1ον έχω μεγάλο σόι
και 2ον είναι και αυτή................ :xtipao:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
πρώτη αλήθεια αυτή που είπες!

δεύτερη αλήθεια αυτή που λέω και βλέπω:

2). Όλες οι κοπελίτσες ή οι φοιτητριούλες κάνουν πολυετείς σχέσεις μέχρι να παντρευτούν. Μόλις παντρευτούν προσπαθούν να ζήσουν σαν «θηλυκά» ψάχνοντας αλλού για φίκι-φίκι και ρίχνοντας κέρατο στον δύστυχο μ**λ**κα «μοναδική αγάπη»...προσπαθώντας να καλύψουν τα «κενά» νεότητας με σκοπό να ξανανιώσουν ότι δεν ένιωσαν στα 20 (πολλούς έρωτες).

3). Οι περισσότερες κοπελίτσες ή φοιτητριούλες, τα φτιάχνουν συνήθως με μέτριου iq ανδροειδή αγελαδόφατσες έχοντας εξασφαλίσει το φίκι-φίκι. Με καθοδηγίες της «μαμάς», δένουν και τον γάϊδαρό τους (δηλ., έναν μ**λ**κα άντρα ή αλλιώς καλό παιδί, που θα τον παντρευτούν για να εξασφαλιστούν κάποια στιγμή αφού καλοπεράσουν με τον πρώτο ή θα καλοπερνάνε παράλληλα φορώντας του καλού παιδιού, κέρατα - βλ. απαγορευμένες αγάπες, κρυφοί έρωτες).

4). Καμία κοπελίτσα ή φοιτητριούλα δεν θέλει καλό παιδί για να τον βλέπει σαν αδερφό. Αυτό φαίνεται από το φρασεολόγιο εν ώρα φίκι-φίκι. Πόσες φαντασιώνονται εν ώρα φίκι-φίκι πολλούς άντρες ή φίλους του αγοριού τους ή κάποιον άλλο; Η κάθε κοπέλα θέλει κόναν τον βάρβαρο και τον πρόστυχο!...και οι σιτεμένες θέλουν τεκνά (από 25 χρονών και άνω που αρχίζει το σούρωμα) για να ξανανιώσουν. Μάλιστα, έχει παρατηρηθεί ότι οι γυναίκες ηλικιών 40 και άνω είναι πεινασμένες πολύ. Προσοχή δαγκώνουν...τεκνά. :P :D Οι καλές κουβέντες και η ευγένεια στην μαμάκα και στην αδερφή.


Αυτοί ήταν κάποιοι από τους διαχρονικούς νόμους της φύσης. Οποιαδήποτε μη αποδοχή τους, θα είναι λόγω ανωριμότητας, λόγω ψέματος, λόγω εγωισμού και ισχυρογνωμοσύνης. Η φύση έτσι λειτουργεί...Είναι κρίμα να κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλο. :P

@ Παναγιώτης: Μόνο η ξαδέρφη σου είναι Κρητικιά; Έλεος...:whistle:

Πω πω παρουσιάζεις τα πράγματα λες και τα κορίτσια είναι σκύλες που κοιτάνε μόνο το συμφέρον τους και ξελογιάζουν όλα τα αθώα αγοράκια-φοιτητές...Έλεος..

Και να πω κάτι γιαυτό που είπες παραπάνω: υπάρχουν Δημήτρη άντρες των 20+ που τα φτιάχνουν με 15χρόνες;
τι κώδικα επικοινωνίας έχουν; προσωπικά, η όλη κίνηση που φαίνεται ανώμαλη...

Μην τα γενικεύετε όλα. Δεν είναι όλοι οι άνθρωποι ίδιοι. Είναι η άποψή σου και είναι σεβαστή αλλά αυτό δεν σημαίνει πως είναι ανωμαλία όντως... Και να σε ρωτήσω κάτι.. Εσύ ερωτεύεσαι μόνο έξυπνες κοπέλες της ηλικίας σου? Δεν μπορείς να επικοινωνήσεις με μικρότερα κορίτσια? Η το θεωρείς τόοοοοσο ανώμαλο να σου αρέσει μια κοπέλα μικρότερή σου? nPb ο έρωτας είναι τυφλός, έτσι λένε, και έτσι είναι. Δεν μπορείς να διαλέξεις ποιον θα ερωτευτείς..

Και να πω και κάτι άλλο.. Ισχύει ότι ένας μεγάλος αριθμός αγοριών 20+ ψάχνει για κοριτσάκια για να γ****σει.. Αλλά όπως είπα και παραπάνω μην γενικεύετε τις καταστάσεις.. Ο καθένας είναι διαφορετικός.. Και αν ο άλλος είναι μαλ**ας στα 20 το ίδιο ήταν και στα 15..

πέρα από αυτό όμως σαφώς και δεν κοιτά ο έρωτας χρόνια και αυτό το βλέπουμε από τις πραγματικές εξαιρέσεις ΑΛΛΑ αν οι 15-16 κοιτάνε τους 18-19 επειδή είναι "ώριμοι" ο 18-19 γιατί να κοιτάξει την 15-16?
αν ήταν ώριμος δεν θα έψαχνε μια εξίσου ώριμη κοπέλα?ή μήπως δεν είναι αρκετά ώριμος και αυτός:whistle:
.
Η απάντηση είναι πολύ απλή. Εμείς ωριμάζουμε, συνήθως, όχι πάντα, πιο νωρίς απ'ότι εσείς. Που σημαίνει ότι ένας 18αρης έχει την ίδια ωριμότητα με μια κοπέλα 15 χρονών. Μιλάμε για μια ώριμη κοπέλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annaki!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μικρή Αννούλα... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 218 μηνύματα.
Ρε κοριτσια αν τα 15χρονα σκεφτονται μονο το σεξ οι 19+ τι σας θέλουν;;; Για να περνανε λιγο καλα οποτε τους ερθει. Πιστευω πως τετοιου τυπου αγορια - αντρες που ψαχνουν για "κοριτσακια" ηλικιας 15 -16,17 ειναι καραϋποκριτες... Σας λενε αρλουμπες και καλα οταν ειναι να εκφρασουν τα συναισθηματα τους κανοντας σας να νιωθετε πως εχετε διπλα σας τον ανθρωπο σας, αυτον που θελετε να ζησετε μαζι την υπολοιπη ζωη σας! Όμως μετα, πισω απ τις πλατες σας με την παρεα λεει ο καθε μαγκας- το αλανι: εχω βρει ενα κοριτσακι, ισα ισα για να περναω καλα και ολα καλα ολα ροδινα... Όταν μεγαλυτεροι, διαφορας ηλικιας 2-5 χρονων σε ηλικιες 14 - 17 να ειστε υποψιασμενες για τα παιχνιδια που κρυβουν αυτοι οι μαγκες...

Επισης θα ήθελα να ρωτησω τι το κακο κανοντας σχεση με συνομηλικο...


Σόλωνα δεν θα διαφωνήσω μαζί σου αλλά αυτό που περιγράφεις είναι η μια όψη του νομίσματος,που προσωπικά με ενοχλεί πολύ!!!:mad:
Δεν είναι κανόνας οτι ένας 19-20-21 χρονος σε θέλει μόνο για σεξ.Υπάρχουν πολλοί που σκέφτονται έτσι αλλά ας μην το γενικεύουμε.Είναι άδικο να μπαίνουν όλοι στο ίδιο τσουβάλι.
Σε αυτή την ηλικία υπάρχουν επίσης αγόρια που μπορεί να μην αναφέρουν ποτέ τη λέξη ''σεξ'',να είναι σωστοί απέναντι σου,να σε φροντίζουν και να νιώθουν ευθύνη.Μήπως είναι και αυτό άλλο ένα κόλπακι για να σε κάνουν να πιστέψεις οτι αποφασίζεις εσύ και να σε οδηγήσουν έμεσα στο κρεβάτι;!
Δεν νομίζω :)
Επίπλεον πιστεύω πως ένα αγόρι στα 20 που έχει σχέση με μια κοπέλα 15 χρόνων και έχει και στο μυαλό του το σεξ,αν την δει λίγο δύσκολη δεν θα κάτσει να το πιέσει;) Θα φύγει!
Κανείς δεν είπε οτι είναι κακό να κάνεις σχέσεις με συνομιλήκους.Ούτε λέμε οτι όποιος είναι 15=ανώριμος και όποιος 20=ώριμος :)Είναι καθαρά θέμα ανθρώπου!
Αυτά απο μένα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
Σόλωνα δεν θα διαφωνήσω μαζί σου αλλά αυτό που περιγράφεις είναι η μια όψη του νομίσματος,που προσωπικά με ενοχλεί πολύ!!!:mad:
Δεν είναι κανόνας οτι ένας 19-20-21 χρονος σε θέλει μόνο για σεξ.Υπάρχουν πολλοί που σκέφτονται έτσι αλλά ας μην το γενικεύουμε.Είναι άδικο να μπαίνουν όλοι στο ίδιο τσουβάλι.
Σε αυτή την ηλικία υπάρχουν επίσης αγόρια που μπορεί να μην αναφέρουν ποτέ τη λέξη ''σεξ'',να είναι σωστοί απέναντι σου,να σε φροντίζουν και να νιώθουν ευθύνη.Μήπως είναι και αυτό άλλο ένα κόλπακι για να σε κάνουν να πιστέψεις οτι αποφασίζεις εσύ και να σε οδηγήσουν έμεσα στο κρεβάτι;!
Δεν νομίζω :)
Επίπλεον πιστεύω πως ένα αγόρι στα 20 που έχει σχέση με μια κοπέλα 15 χρόνων και έχει και στο μυαλό του το σεξ,αν την δει λίγο δύσκολη δεν θα κάτσει να το πιέσει;) Θα φύγει!
Κανείς δεν είπε οτι είναι κακό να κάνεις σχέσεις με συνομιλήκους.Ούτε λέμε οτι όποιος είναι 15=ανώριμος και όποιος 20=ώριμος :)Είναι καθαρά θέμα ανθρώπου!
Αυτά απο μένα!

Πες τα ρε Άννα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

solonas07

Δραστήριο μέλος

Ο Σόλων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 648 μηνύματα.
Κοπελιες ποτε δεν ημουν απολυτος σε αυτα που προελεγα! Μιλουσα γενικα για το τι γινεται στις περισσοτερες των περιπτωσεων. Θελω να πιστευω πως απευθυνομαι σε ωριμα και εξυπνα κοριτσια... Καταλαβαινω, ερχομενος στην θεση σας, πως με καποιον μεγαλυτερο ισως θα νιωθατε πιο ασφαλεις, "θα επικοινωνουσατε καλυτερα" και αρα θα ειχατε περισσοτερα κοινα ετσι ωστε να συζητητατε στις συναντησεις σας αλλα δεν νομιζω πως το κοινο των αγοριων ηλικιας 19+ που κανει σχεσεις με κοριτσια λυκειου ειναι και το πιο υγιες... Εσεις την πατατε με τετοιους ισως και για την ποζερια αλλα ισως και για την πραγματοποιηση του πολυποθητου ονειρου να κατακτησετε τα προαναφερθεντα στοιχεια!
Συμφωνα με ερευνες μεγαλο ποσοστο κοριτσιων ηλικιας 14-17 εχει υποκυψει στην πιεση που ασκουνε τα αγορια τους στον τομεα του σεξ! Καταλαβαινουμε πως κοριτσια τετοιων ηλικιων, ανωριμα διχως πιστη στον εαυτο τους και αναπτυξης της ταυτοτητας τους φοβουνται μην χζσουν τα αγορια τους και λυγιζουν! Αυτο κατι μου λεει...
Αυτη η μια οψη του νομισματος φίλη Αννα κυριαρχει δυστυχως... (παντα σε μεγαλο ποσοστο και οχι στο απολυτο...)
Εμείς ωριμάζουμε, συνήθως, όχι πάντα, πιο νωρίς απ'ότι εσείς. Που σημαίνει ότι ένας 18αρης έχει την ίδια ωριμότητα με μια κοπέλα 15 χρονών.
Ιλια νομιζω πως γινεσαι αρκετα απολυτη... Στην καθημερινοτητα να 'ξερες τι ανωριμες συναντω...!

Κοριτσια τωρα μια γενική ερωτηση... Τι σας τραβαει σε ενα αγορι; (παρακαλω ειλικρινεια!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BYG123

Νεοφερμένος

Ο BYG123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Ολοι εδω χρησιμοποιειτε αρκετες φορες την λεξη ανωριμος πιπιλα το εχετε κανει ξερετε τι ειναι ανωριμος ας μου πει καποιος???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annaki!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μικρή Αννούλα... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 218 μηνύματα.
Τεσπά Σόλωνα,ο καθένας μιλάει με βάση τις εμπειρίες του.
Δεν το έχω μελετήσει στατιστικά το θέμα και ούτε έχει πάρει ποτέ το μάτι μου κάποια σχετική έρευνα(Προσοχή!Δεν αμφισβητώ πως υπάρχουν έρευνες)
Αντίθετα,μιλάω με βάση όσα έχω βιώσει σε προσωπικό και φιλικό επίπεδο. Ο τύπος που περιγράφεις είναι γνωστό πως υπάρχει,αλλά εγώ τουλάχιστον δεν το έχω συναντήσει.Μάλλον ένα τέτοιο αγόρι αντιστοιχεί και στο ανάλογο κορίτσι (ο νοών νοείτω ;))Νομίζω πως τα αγόρια που αποσκοπούν στο σεξ δεν βάζουν ''υψηλούς και δύσκολους στόχους''.Αντίθετα,στοχευουν τα χαζογκομενάκια των 14-15-16-17 και κάνουν αμέσως τη δουλειά τους.

Δεν έχω συγκεκριμένα stadar...Μου αρέσει το αγόρι μου να έχει απόψεις,αν γίνεται όχι ίδιες με τις δικές μου,να μου αποπνέει ασφάλεια και εμπιστοσύνη...να νιώθω πως έχω σχέση και όχι ένα αγοράκι που μου λέει σε όλα ''ναι''...Χμ..αν μου έρθουν κι άλλα θα στα πω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

solonas07

Δραστήριο μέλος

Ο Σόλων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 648 μηνύματα.
ανώριμος -η -ο [anórimos] : ANT ώριμος. α. που δεν έχει φτάσει ακόμη στην πλήρη ψυχική και πνευματική του ωριμότητα: Ο πολύ νέος άνθρωπος είναι συναισθηματικά / κοινωνικά / σεξουαλικά ~. Ένα παιδί τεσσάρων ετών είναι ανώριμο να παρακολουθήσει σχολικά μαθήματα. Είναι ανώριμη για γάμο. Λαός κοινωνικά / πολιτικά ~, που δεν μπορεί να κρίνει σωστά, υπεύθυνα. Οι δικτάτορες θεωρούν τους λαούς ανώριμους για δημοκρατία. β. (ιατρ.) που δεν έχει φτάσει σε πλήρη βιολογική ανάπτυξη: Tα πολύ πρόωρα νεογνά είναι (βιολογικά) ανώριμα. ανώριμα ΕΠIΡΡ: Σκέπτεται / συμπεριφέρεται ~. [λόγ. αν- (δες α- 1) ώριμος, μτφρδ.: α: αγγλ. immature· β: γαλλ. immature]
https://www.greek-language.gr/greekL...afyllides/search.html?lq="ανώριμος+-η+-ο"&dq=
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Μάλλον ένα τέτοιο αγόρι αντιστοιχεί και στο ανάλογο κορίτσι (ο νοών νοείτω ;))Νομίζω πως τα αγόρια που αποσκοπούν στο σεξ δεν βάζουν ''υψηλούς και δύσκολους στόχους''.Αντίθετα,στοχευουν τα χαζογκομενάκια των 14-15-16-17 και κάνουν αμέσως τη δουλειά τους.

Διαφωνω. Το οτι καποιος εχει αυτο το σκεπτικο δε σημαινει παει μονο σε "χαζογκομενακια", (και προσωπικα ειμαι πολυ κατα αυτου του χαρακτηρισμου)παει ΣΕ ΟΠΟΙΑ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ, θα κανει τη κινηση του, θα παιξει το ρολο του κτλ. Απο κει και περα ειναι στη διαθεση του κοριτσιου το πως θα πραξει. Εξαλλου δε νομιζω τα "χαζογκομενακια" να θελουν να τους πουλησεις ερωτες.^^ Υπαρχει πιο απλος τροπος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annaki!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μικρή Αννούλα... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 218 μηνύματα.
Ολοι εδω χρησιμοποιειτε αρκετες φορες την λεξη ανωριμος πιπιλα το εχετε κανει ξερετε τι ειναι ανωριμος ας μου πει καποιος???

Ανώριμος για μένα είναι ο τύπος(ή η τύπισσα)που παίζει με τα συναισθήματα και τους ανθρώπους,δεν μπορεί να υποστηρίξει μια σχέση,τα αντιμετωπίζει όλα σαν παιχνίδι,δεν καταλαβαίνει οτι έχει ευθύνες...:) Το παιδί του λυκείου-Πανεπιστημίου, που έχει μείνει ακόμα στο νηπιαγωγείο...με λίγα λόγια!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BYG123

Νεοφερμένος

Ο BYG123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Και ποιος θα κρινει αν καποιος ειναι ανωριμος η οχι συναισθηματικα ας πουμε και στο κατω κατω αυτοι που λενε των αλλων ανωριμο μπορει αυτη να ειναι.Eσυ solona καλα τα λες βλεπω η χρηση τις λεξεις εχει γινει συνηθειο για οτι δεν μας αρεσει και οτι δεν θα επρεπε ακου τωρα δεν θα επρεπε να γινετε στην ηλιακια μας λες και υπαρχουν κανονες αν θα επρεπε να γινετε κατι σε συγκεκριμενη ηλικια απλα επειδη το επιβαλει η μαζα πολλες φορες σορρυ για το off topic

Ανώριμος για μένα είναι ο τύπος(ή η τύπισσα)που παίζει με τα συναισθήματα και τους ανθρώπους,δεν μπορεί να υποστηρίξει μια σχέση,τα αντιμετωπίζει όλα σαν παιχνίδι,δεν καταλαβαίνει οτι έχει ευθύνες...:) Το παιδί του λυκείου-Πανεπιστημίου, που έχει μείνει ακόμα στο νηπιαγωγείο...με λίγα λόγια!:)

Συμφωνω αννα ειδικα σε αυτο με τις ευθυνες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
Ιλια νομιζω πως γινεσαι αρκετα απολυτη... Στην καθημερινοτητα να 'ξερες τι ανωριμες συναντω...!

Κοριτσια τωρα μια γενική ερωτηση... Τι σας τραβαει σε ενα αγορι; (παρακαλω ειλικρινεια!)

Φυσικά και συναντάς ανώριμες.. Το βρίσκω απολύτως φυσιολογικό, και η αλήθεια είναι πως αρκετά κορίτσια ανήκουν σε αυτήν την κατηγορία.. Απλά εγώ μίλησα συγκριτικά... Είπα δηλαδή ότι στην ηλικία των 15-16-17 χρονών, είμαστε (σε μέσο όρο) πιο ώριμες απ'ότι τα αγόρια των 15-16-17 αντίστοιχα..
Τέλος πάντων, αυτό που θέλω να πω είναι πως δεν το βρίσκω παράλογο μια κοπέλα να έχει σχέσει με κάποιον μεγαλύτερό της, όυτε ανώμαλο...

Όσο για την ερώτηση σου.. Αυτό που με τραβάει σε ένα αγόρι είναι η ειλικρίνια.. Ότι λέει να το εννοεί, και ότι θέλει να το λέει, έτσι αποφεύγεις πολλά προβλήματα, και βρίσκεις λύσεις σε άλλα.. Θέλω να είναι ώριμος(ώριμος= να ξέρει τι θέλει, γιατί το θέλει, να μην λέει βλακείες όοοοολη την ώρα, να μπορεί να κρατήσει τις αποφάσεις του, να μην την κάνει στα δύσκολα και πολλά άλλα), ίσως και λίγο γλυκός αλλά πάνω απ'όλα θέλω να είναι καλός άνθρωπος..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

solonas07

Δραστήριο μέλος

Ο Σόλων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 648 μηνύματα.
BYG123

Κατ' αρχην δυσκολευτηκα παρα πολυ για το τι λες...
Και ποιος θα κρινει αν καποιος ειναι ανωριμος η οχι συναισθηματικα ας πουμε και στο κατω κατω αυτοι που λενε των αλλων ανωριμο μπορει αυτη να ειναι.
Αν διαβασες τα προηγουμενα ποστ μου κατακρινω το προτυπο του ανωριμου ( ανωριμος με βαση την δικια μου αποψη, οποιος βρει κατι λαθος σε αυτο το προτυπο που εχω περιγραψει στα ποστ και ειναι αντιθετος ας το πει) λες να ειμαι λοιπον αυτο που κατακρινω;;; Τι να σου πω...
Πιο κατω σ' αυτο με τους κανονες και τη μαζα δεν βγαζω νοημα εξηγησε το λιγο καλυτερα...

Απλά εγώ μίλησα συγκριτικά...
Αφου συγκριτικα οφειλω να συμφωνησω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

BYG123

Νεοφερμένος

Ο BYG123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Εννοω solona πως εχω παρατηρησει απο συζητεις πως ανωριμο θεωρουμε αυτον ο οποιος δεν συμβαδιζει με την μαζα δεν κανει αυτα που κανουν οι πολλοι πως το λενε π.χ δεν φερεται οπως φερονται οι αλλοι ας πουμε δεν παει στα club δεν μιλαει και δεν κυνηγαει ολοι μερα γκομενακια δεν ντυνετε οπως οι αλλοι ας πουμε δεν θα κατσει να δει αν τα χρωματα του ρουχου που φοραει τον πανε εχω λοιπον δει πολλες φορες να λενε αα δες των ανωριμο.Και αυτο που λεω (Και ποιος θα κρινει αν καποιος ειναι ανωριμος η οχι συναισθηματικα ας πουμε και στο κατω κατω αυτοι που λενε των αλλων ανωριμο μπορει αυτη να ειναι) δεν αναφερομαι σε εσενα καθολου ενοοω πως αυτα που εσυ θεωρεις ανωριμα για αλλους μπορει να ειναι ωρημα.Σορρυ εχεις δικαιο δεν μπορω να εξηγω σωστα βαλε με καλυτερα να λυσω καμια συναρτηση:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annaki!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μικρή Αννούλα... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 218 μηνύματα.
:confused::confused::confused:
Βρε BYG,εγώ δεν το έχω ακούσει ποτέ αυτό που λές.Δηλαδή να λένε κάποιον ανώριμο επειδή δεν συμβαδίζει με τη μάζα.Μπορεί να τον πούν κακόγουστο,κολλημένο,''Φυτό'' αλλά ανώριμο γιατί; :hmm:
Τι να πώ,μπορεί απλά να μην έτυχε ποτέ μου να το ακούσω...

Σίγουρα όλοι σχολιάζουν ανεξάρτητα απο το αν είναι/δεν είναι/πιστεύουν οτι είναι/πιστεύουν οτι δεν είναι οι ίδιοι ανώριμοι.Αυτό νομίζω δεν μπορεί να κοντρολαριστεί :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top