Ισότητα των δύο φύλων

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
πιστευετε στην ισοτητα των δυο φιλων??? μηπως δν ειναι ισα μα εντελως διαφορετικα(χωρις καποιο να ειναι κατωτερο/ανωτερο)??? μηπως η συγκριση ειναι εντελως παραλογη επιδη μιλαμε για δυο εντελως διαφορετικα οντα που απλα ανοικουν στο ιδιο ειδος? μηπως ομως ειναι ισα τελικα, οχι ομοια μα ισα? αυτα ηταν καποια ερωτηματα που βρηκα σε διαφορα βιβλια και επιδη ουτε εγω εβγαλα κατι μιας και λενε οτι να ναι διαφορετικα το καθενα, προτεινω να το συζητησουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annaki!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μικρή Αννούλα... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 218 μηνύματα.
πιστευετε στην ισοτητα των δυο φιλων??? μηπως δν ειναι ισα μα εντελως διαφορετικα(χωρις καποιο να ειναι κατωτερο/ανωτερο)??? μηπως η συγκριση ειναι εντελως παραλογη επιδη μιλαμε για δυο εντελως διαφορετικα οντα που απλα ανοικουν στο ιδιο ειδος? μηπως ομως ειναι ισα τελικα, οχι ομοια μα ισα? αυτα ηταν καποια ερωτηματα που βρηκα σε διαφορα βιβλια και επιδη ουτε εγω εβγαλα κατι μιας και λενε οτι να ναι διαφορετικα το καθενα, προτεινω να το συζητησουμε.

Ναι,πιστεύω στην ισότητα των δύο φύλων.Είναι διαφορετικά,δηλαδή μια γυναίκα έχει διαφορετικές ικανότητες απο έναν άντρα και το ίδιο και ένας άντρας απο μια γυναίκα.
Χμ,και εγώ αυτό πιστεύω ως προς την σύγκριση.Άλλα προσφέρει ο ένας και άλλα ο άλλος.
Ναι,τελικά μάλλον εκεί καταλήγουμε.Ίσοι μα όχι όμοιοι :)(Το οποίο μπορεί να ισχύσει και σε φυλλετικό επίπεδο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
ναι και εγω πιστευω και λεω και ξαναλεω να μην καταφευγουμε σε αλλες εποχες (πχ. σε ενα αλλο τοπικ ειχα δει ενα ποστ που ελεγε "δεν ειναι δυνατον οι γυναικες που το παρελθον εχουν βιωσει ρατσιστικη αντιμετωπιση να υποστηριζουν το ρατσισμο μπλα μπλα μπλα..."... Γιατι υπηρξαν και εποχες που επικρατουσε μητριαρχια απλα το ποσοστο κυριαρχιας της πατριαρχιας ηταν μεγαλυτερο!...αυτοοο!:Pοοκ τα δυο φυλα ειναι διαφορετικα αλλα ισα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elenaki92

Δραστήριο μέλος

Η elenaki92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 590 μηνύματα.
Πιστεύω πως άντρες και γυναίκες είναι ίσοι ως προς τη σκέψη, την ελευθερία λόγου, σπουδών και γενικά ως προς οτιδήποτε προάγει τη γνώση και την πνευματική ανάπτυξη ενός ατόμου. Σαφώς και είναι ανομοιοι! Η σωματική διάπλαση του καθενός απ τα δύο φύλα τα λέει όλα! Είναι πιθανό ότι ένα βαρύ αντικείμενο που θα σηκώσει ένας άντρας, μια γυναίκα μπορεί να μη το σηκώσει (εκτός κι αν κάνει body building!) και αντίστοιχα, όπως εχω διαβάσει αλλά δε θυμάμαι πού, τον πόνο που αντέχει η γυναίκα κατά τη γέννα δε μπορεί να τον αντέξει ένας άντρας! Επομένως, ίσοι ως προς το πνεύμα, ανόμοιοι κι όχι άνισοι ως προς το σώμα... Αυτό πιστεύω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Πιστεύω πως άντρες και γυναίκες είναι ίσοι ως προς τη σκέψη, την ελευθερία λόγου, σπουδών και γενικά ως προς οτιδήποτε προάγει τη γνώση και την πνευματική ανάπτυξη ενός ατόμου. Σαφώς και είναι ανομοιοι! Η σωματική διάπλαση του καθενός απ τα δύο φύλα τα λέει όλα! Είναι πιθανό ότι ένα βαρύ αντικείμενο που θα σηκώσει ένας άντρας, μια γυναίκα μπορεί να μη το σηκώσει (εκτός κι αν κάνει body building!) και αντίστοιχα, όπως εχω διαβάσει αλλά δε θυμάμαι πού, τον πόνο που αντέχει η γυναίκα κατά τη γέννα δε μπορεί να τον αντέξει ένας άντρας! Επομένως, ίσοι ως προς το πνεύμα, ανόμοιοι κι όχι άνισοι ως προς το σώμα... Αυτό πιστεύω...
ναι σε αυτο εχεις δικιο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ailexc

Νεοφερμένος

Η ailexc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 90 μηνύματα.
Δεν διαχωρίζω τους ανθρώπους σε άντρες και γυναίκες γιατί έτσι είναι σαν να τους δείχνω με το δάχτυλο λέγοντας: "να εσύ είσαι έτσι". Δεν βλέπω τον λόγο να κάνω κάτι τέτοιο. Αν το κάνω είναι σαν να λέω ότι υπάρχει κάτι το διαφορετικό που αξίζει να το δείξω. Όμως εγώ δεν βλέπω κάτι το διαφορετικό είτε στους μεν, είτε στους δε.
Στα αρνητικά αυτού του κόσμου, οι άνθρωποι πονάνε και υποφέρουν το ίδιο άσχετα με της σωματικές τους διαφορές. Πώς μπορείς να πεις ότι εσύ είσαι άντρας / γυναίκα άρα υποφέρεις, πονάς, απελπιζεσαι λιγότερο από τον άλλον; Δεν έχω δει ούτε ένα άνθρωπο που να πονάει λιγότερο επειδή έχει διαφορετικό σωματότυπο από τον άλλον. (:confused:)
Στα θετικά αυτού του κόσμου όλοι δίνουν ανάλογα με τις δυνατότητες τους. Οι γυναίκες είναι καλές σε κάποια πράγματα ενώ σε κάποια άλλα όχι και οι άντρες το ίδιο. Και συνήθως οι μεν συμπληρώνουν τους δε. Προσωπικά ποτέ μου δεν κατάλαβα γιατί πρέπει να υπάρχει ένας κάποιος διαχωρισμός ανάμεσα στα δύο φύλλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Πιστεύω πως άντρες και γυναίκες είναι ίσοι ως προς τη σκέψη, την ελευθερία λόγου, σπουδών και γενικά ως προς οτιδήποτε προάγει τη γνώση και την πνευματική ανάπτυξη ενός ατόμου. Σαφώς και είναι ανομοιοι! Η σωματική διάπλαση του καθενός απ τα δύο φύλα τα λέει όλα! Είναι πιθανό ότι ένα βαρύ αντικείμενο που θα σηκώσει ένας άντρας, μια γυναίκα μπορεί να μη το σηκώσει (εκτός κι αν κάνει body building!) και αντίστοιχα, όπως εχω διαβάσει αλλά δε θυμάμαι πού, τον πόνο που αντέχει η γυναίκα κατά τη γέννα δε μπορεί να τον αντέξει ένας άντρας! Επομένως, ίσοι ως προς το πνεύμα, ανόμοιοι κι όχι άνισοι ως προς το σώμα... Αυτό πιστεύω...

πατερας μου [χειρουργος] μου ειπε οτι προκειται για διαφορετικα οντα, αλλο πραγμα τελειως, απλα ανοικουν στο ιδιο ειδος...τωρα μου φανηκε λιγο τραβηγμενο. τεσπα...

εγω προσωπικα θεωρω ισα τα δυο φυλα, διοτι παν'απ'ολα ειναι και οι δυο ανθρωποι, με κοινα προβληματα. αλλες ειναι οι αρετες των ανδρων (μεγαλυτερος κατα μεσο ορο πλυθησμου δεικτης ευφυιας, σωματικη ζωωδη δυναμη, ψυχικη αντοχη και αλλα πολλα) και αλλες των γυναικων (ομορφια, αποπλανητικη ικανοτητα, πονηρια, ηρεμια, χαρη, συμπονια, αντοχη στο σωματικο πονο, κ.α)....εμενα στους αντρες με ενοχλει η αλλαζονια (αλλα κι εγω την εχω οποτε δε μου πεφτει λογος) και στις γυναικες η φιλαρεσκια(το να θεωρουν πως με την ομορφια τους και μονο μπορουν να ελεγχουν τους αντρες). νομιζω πως συνετο ειναι ενας ανδρας ή γυναικα να προσπαθει να διωξει τα αρνητικα του φυλου του και να αποκτησει οσα θετικα του αντιθετου φυλου μπορει, χωρις να γινει ομοφυλοφιλος/λεσβια εννοειται, να διατηρει τον ανδρισμο/θυληκοτητα του αντιστοιχα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ailexc

Νεοφερμένος

Η ailexc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 90 μηνύματα.
νομιζω πως συνετο ειναι ενας ανδρας ή γυναικα να προσπαθει να διωξει τα αρνητικα του φυλου του και να αποκτησει οσα θετικα του αντιθετου φυλου μπορει, χωρις να γινει ομοφυλοφιλος/λεσβια εννοειται, να διατηρει τον ανδρισμο/θυληκοτητα του αντιστοιχα.
Κατά την γνώμη μου, σκοπός δεν είναι να αποκτήσει κάποιος τα θετικά του αντίθετου φύλλου. Όχι επειδή μπορεί να αφομιώσει κάποια αρνητικά πράγματα (που μπορεί να γίνει και αυτό βέβαια) αλλά επειδή είναι ποιο σημαντικό να ανοίξει την καρδιά του ώστε να αποδεχτεί τον άλλον όπως είναι. Με το να φορτώσω τον εαυτό μου με πράγματα που είναι ξένα προς εμέ δεν κερδίζω τίποτα. Με το να ανοίξω την καρδιά μου στον άλλον κερδίζω ολόκληρο άνθρωπο. Λίγο το έχεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Κατά την γνώμη μου, σκοπός δεν είναι να αποκτήσει κάποιος τα θετικά του αντίθετου φύλλου. Όχι επειδή μπορεί να αφομιώσει κάποια αρνητικά πράγματα (που μπορεί να γίνει και αυτό βέβαια) αλλά επειδή είναι ποιο σημαντικό να ανοίξει την καρδιά του ώστε να αποδεχτεί τον άλλον όπως είναι. Με το να φορτώσω τον εαυτό μου με πράγματα που είναι ξένα προς εμέ δεν κερδίζω τίποτα. Με το να ανοίξω την καρδιά μου στον άλλον κερδίζω ολόκληρο άνθρωπο. Λίγο το έχεις;

συμφωνω, μονο που αλλο λεω αλλο λες:P. εγω ειπα πχ ενα καλο των γυναικων ειναι ο συναισθηματισμος, ειναι κακο αφου ειναι αρετη αυτο το πραγμα να προσπαθησω ως αρσενικο να το καλλιεργησω και σε μενα για να με κανει καλυτερο ανθρωπο???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
συμφωνω, μονο που αλλο λεω αλλο λες:P. εγω ειπα πχ ενα καλο των γυναικων ειναι ο συναισθηματισμος, ειναι κακο αφου ειναι αρετη αυτο το πραγμα να προσπαθησω ως αρσενικο να το καλλιεργησω και σε μενα για να με κανει καλυτερο ανθρωπο???

Μα δε παει να πει οτι μονο οι γυναικες εχουν το καλο αυτο. Ειναι αναλογα τον ανθρωπο, και το πως μεγαλωνει. Τα στερεοτυπα θα μας φανε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Μα δε παει να πει οτι μονο οι γυναικες εχουν το καλο αυτο. Ειναι αναλογα τον ανθρωπο, και το πως μεγαλωνει. Τα στερεοτυπα θα μας φανε.

και παλι συμφωνω....λαθος παραδειγμα. :P ε δν ειμαι αρκετα εξυπνος για να σας δωσω να καταλεβετε οτι πρεπει να καλλιεργουμε ολες τις αρετες ασχετα με το αν ανοικουν στη πλειοψηφια των ανδρων/γυναικων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Δεν αναφερθηκα συγκεκριμενα σ' αυτο που ειπες. Αυτο που ειπα ηταν γενικο για ολους.
Δεν εισαι τουτο επειδη εισαι αντρας, και εγω ειμαι το αλλο επειδη ειμαι γυναικα.
Ο καθε ανθρωπος ειναι ξεχωριστος, ανεξαρτητως φυλου. Εχω γνωρισει αντρες που εχουν χαρακτηρα θηλυκού, εχω γνωρισει και γυναικες που εχουν χαρακτηρα αρσενικου (συμφωνα με τα στερεοτυπα). Αυτο δεν εγινε εσκεμενα, απλα συμβαινει.

πρεπει να καλλιεργουμε ολες τις αρετες ασχετα με το αν ανοικουν στη πλειοψηφια των ανδρων/γυναικων.

Αυτο εννοειται.:P Πραγμα δυσκολο ομως να καλλιεργησεις ΟΛΕΣ τις αρετες. Καλλιεργεις μονο αυτες που σου ταιριαζουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Δεν αναφερθηκα συγκεκριμενα σ' αυτο που ειπες. Αυτο που ειπα ηταν γενικο για ολους.
Δεν εισαι τουτο επειδη εισαι αντρας, και εγω ειμαι το αλλο επειδη ειμαι γυναικα.
Ο καθε ανθρωπος ειναι ξεχωριστος, ανεξαρτητως φυλου. Εχω γνωρισει αντρες που εχουν χαρακτηρα θηλυκού, εχω γνωρισει και γυναικες που εχουν χαρακτηρα αρσενικου (συμφωνα με τα στερεοτυπα). Αυτο δεν εγινε εσκεμενα, απλα συμβαινει.

ειναι θεμα χαρακτηρα αλλα και εκπαιδευσης, με τι ανθρωπους συναναστρεφεσαι, τι βιβλια διαβαζεις κτλ. σιγουρα δν ειναι θεμα φιλου. ομως λεω πως πρεπει να καλλιεργουμαστε ως προς ολα.

Δεν αναφερθηκα συγκεκριμενα σ' αυτο που ειπες. Αυτο που ειπα ηταν γενικο για ολους.
Δεν εισαι τουτο επειδη εισαι αντρας, και εγω ειμαι το αλλο επειδη ειμαι γυναικα.
Ο καθε ανθρωπος ειναι ξεχωριστος, ανεξαρτητως φυλου. Εχω γνωρισει αντρες που εχουν χαρακτηρα θηλυκού, εχω γνωρισει και γυναικες που εχουν χαρακτηρα αρσενικου (συμφωνα με τα στερεοτυπα). Αυτο δεν εγινε εσκεμενα, απλα συμβαινει.



Αυτο εννοειται.:P Πραγμα δυσκολο ομως να καλλιεργησεις ΟΛΕΣ τις αρετες. Καλλιεργεις μονο αυτες που σου ταιριαζουν.

κοιταξε, ο χαρακτηρας ειναι ενα χαος κανονικο, καθε δευτερολεπτο η εικονα σου για τον κοσμο αλλαζει...νταξ λιγο υπερβολικο αυτο αλλα γενικα δν μπορεις να προσδιορισεις ενα ατομο με μαθηματικη ακριβεια. μαλλον θα επρεπε να πουμε "...μονο αυτες που μπορουμε' και οχι "...μονο αυτες που μας ταιριαζουν", δλδ σε καποιους ταιριαζει να εχουν αρνητικα και σε αλλους οχι? δν ξερω...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
κοιταξε, ο χαρακτηρας ειναι ενα χαος κανονικο, καθε δευτερολεπτο η εικονα σου για τον κοσμο αλλαζει...νταξ λιγο υπερβολικο αυτο αλλα γενικα δν μπορεις να προσδιορισεις ενα ατομο με μαθηματικη ακριβεια. μαλλον θα επρεπε να πουμε "...μονο αυτες που μπορουμε' και οχι "...μονο αυτες που μας ταιριαζουν", δλδ σε καποιους ταιριαζει να εχουν αρνητικα και σε αλλους οχι? δν ξερω...:D

Απλά σκέψου ότι ο κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικός και ότι δεν μπορούν όλοι να κάνουν τα πάντα. Και υπάρχουν άνθρωποι που απλά τους ταιριάζουν κάποια χαρακτηριστικά και κάποια συγκεκριμένα πράγματα και αυτά καλλιεργούν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
α, οκ, ετσι το δεχομαι, σορρυ λαουρα! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elenaki92

Δραστήριο μέλος

Η elenaki92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 590 μηνύματα.
Αυτό με τις αρετές ταιριάζει σε φιλοσοφική συζήτηση... Να γράψω εδώ την άποψη μου σύμφωνα με αυτα που έχει πει ο Πρωταγόρας με το Σωκράτη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Αυτό με τις αρετές ταιριάζει σε φιλοσοφική συζήτηση... Να γράψω εδώ την άποψη μου σύμφωνα με αυτα που έχει πει ο Πρωταγόρας με το Σωκράτη?

αν και αυτωνων το θεμα ηταν αν η αρετη διδασκεται, θα μου αρεσε πολυ:D για πεει!!

ας πω κι εγω ομως κατι με το οποιο συμφωνω απολυτα....σωκρατης προς ισχομαχο : "τιποτα δν θεωρω εγω να εχουν κατωτερο οι γυναικες απ'τους αντρες, και μπορεις να μαθεις στη γυναικα σου θαρρω ενα σωρρο πραγματα"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

elenaki92

Δραστήριο μέλος

Η elenaki92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 590 μηνύματα.
Επειδή δεν έχει και παααρα πολύ σχέση με ισότητα 2 φύλων θα το γράψω στο thread για φιλοσοφικές συζητήσεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
οκ, θα παω να το δω...ομως θεωρω πως ναι, τα δυο φυλα ειναι ισα, και να πω κι αυτο παντα ειχα τις γυναικες σε μεγαλυτερη εκτιμηση και δν ξερω το γιατι :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
για μενα τα δυο φυλα ανηκουν στο ιδιο ειδος αλλα παραμενουν ανομοια και ισα μαζι... δηλαδη ειναι διαφορετικοι μεταξυ τους σε εμφανιση αλλα ειναι ισοι(ιδιοι) σε ευκαιριες, συναισθηματα κτλ. ... και οσο για τις ευκαιριες μπορει να μην ειναι ισες στον καθε τομεα αλλα εξισορροπουνται... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top