Όταν οι μαθητές ερωτεύονται καθηγητές

Ναι, ειμαι ερωτευμένος/η με τον/την καθηγητή/τρια μου!
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 5)
  • Ναι

    Ψήφοι: 1 20.0%
  • Όχι

    Ψήφοι: 1 20.0%
  • Κάτι νιώθω ή ένιωθα

    Ψήφοι: 1 20.0%
  • Με τίποτα

    Ψήφοι: 2 40.0%

annaki!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μικρή Αννούλα... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 218 μηνύματα.
Ιλιάκι,εμένα προσωπικά δεν με χαλάει η χαζομάρα,όταν την λένε φίλοι μου.Όταν την λέει το αγόρι μου εν ώρα σοβαρής συζήτησης,ε,ψιλοξενερώνω :redface:(ντάξει,είμαι κακιά,τι θέλετε;:P:P:P:D)
Και πάλι το θέμα της ανωριμότητας είναι πολύ σχετικό...Υπάρχει σε όλες τις ηλικίες.


Υ.Γ:Ποιος παίζει με τη βαθμολογία μου;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
Ιλιάκι,εμένα προσωπικά δεν με χαλάει η χαζομάρα,όταν την λένε φίλοι μου.Όταν την λέει το αγόρι μου εν ώρα σοβαρής συζήτησης,ε,ψιλοξενερώνω :redface:(ντάξει,είμαι κακιά,τι θέλετε;:P:P:P:D)
Και πάλι το θέμα της ανωριμότητας είναι πολύ σχετικό...Υπάρχει σε όλες τις ηλικίες.


Υ.Γ:Ποιος παίζει με τη βαθμολογία μου;:P
Εγώ εννοώ το δεύτερο είδος βλακείας. Το πρώτο ούτε εμένα με ενοχλεί:P
Το Υ.Γ. δεν το έπιασα:redface::redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annaki!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μικρή Αννούλα... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 218 μηνύματα.
Αν δεις,κάτω απο κάθε μας δημοσίευση έχουμε έναν αριθμό.Στα άλλα μέλη μπορείς να τον αυξήσεις ή να τον μειώσεις.Το δικό μου ανεβοκατεβαίνει,για αυτό ρώτησα :P :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
ΑΑ το έπιασαα:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
η γρια κοτα εχει το ζουμι :smoke:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

caramela

Νεοφερμένος

Η caramela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
εγω πιστευω οτι ειναι αρκετα φυσιολογικο....
ειδικα σ'αυτην την ηλικια..
συμφωνω με την κοπελα που ειπε οτι τα κοριτσια ψαχνουν για πιο ωριμους....
αυτο σε συνδυασμο με τον θαυμασμο που νιωθουν για τους καθηγητες τους τούς κανει να ερωτευονται...
και δε μιλαω για το αν απλα τους αρεσουν τα σωματικα χαρακτηριστικα των αλλων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gewrgia_D

Νεοφερμένος

Η Γεωργία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
εγω πιστευω οτι ειναι αρκετα φυσιολογικο....
ειδικα σ'αυτην την ηλικια..
συμφωνω με την κοπελα που ειπε οτι τα κοριτσια ψαχνουν για πιο ωριμους....
αυτο σε συνδυασμο με τον θαυμασμο που νιωθουν για τους καθηγητες τους τούς κανει να ερωτευονται...
και δε μιλαω για το αν απλα τους αρεσουν τα σωματικα χαρακτηριστικα των αλλων
Συμφωνώ κι εγώ σε αυτό. Εγώ είμαι "τσιμπημένη" με έναν καθηγητή μου που είναι λιγάαααααααααακι (λέμε τώρα) μεγαλύτερος μου (αλλά φαίνεται πιο νέος) και οι φίλες μου μου λένε πως είναι άρρωστο και καθόλου φυσιολογικό και με βλέπουν σαν να είμαι τρελή. Αισθάνομαι πάρα πολύ άσχημα όταν τα ακούω όλα αυτά και κλαίω συνέχεια. Δεν το έχω πει σε κανέναν άλλον και νιώθω γενικά πολύ άσχημα γιατί δε με στηρίζει κανένας ψυχολογικά και δε με καταλαβαίνει. Θα πρότεινα σε όποιον το έχει νιώσει και ο ίδιος να το αποφύγει, αν χρειαστεί να αλλάξει και τμήμα, γιατί είναι πολύ δύσκολο. Και δεν έχει κανένα νόημα. Μη με παρεξηγήσετε, το ξέρω πως δεν είναι σωστό αλλά δε μπορώ να κάνω κάτι. Είμαι πολύ μπερδεμένη για να μπορέσω να σας εξηγήσω αυτή τη στιγμή... :redface: :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
βλέπω να φοράω μπούργκα όταν διοριστώ καθηγητής και είμαι πολύ νέος...:D :laugh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Συμφωνώ κι εγώ σε αυτό. Εγώ είμαι "τσιμπημένη" με έναν καθηγητή μου που είναι λιγάαααααααααακι (λέμε τώρα) μεγαλύτερος μου (αλλά φαίνεται πιο νέος) και οι φίλες μου μου λένε πως είναι άρρωστο και καθόλου φυσιολογικό και με βλέπουν σαν να είμαι τρελή. Αισθάνομαι πάρα πολύ άσχημα όταν τα ακούω όλα αυτά και κλαίω συνέχεια. Δεν το έχω πει σε κανέναν άλλον και νιώθω γενικά πολύ άσχημα γιατί δε με στηρίζει κανένας ψυχολογικά και δε με καταλαβαίνει. Θα πρότεινα σε όποιον το έχει νιώσει και ο ίδιος να το αποφύγει, αν χρειαστεί να αλλάξει και τμήμα, γιατί είναι πολύ δύσκολο. Και δεν έχει κανένα νόημα. Μη με παρεξηγήσετε, το ξέρω πως δεν είναι σωστό αλλά δε μπορώ να κάνω κάτι. Είμαι πολύ μπερδεμένη για να μπορέσω να σας εξηγήσω αυτή τη στιγμή... :redface: :worry:

Γεωργια μου μην ανησυχεις βρε συ.:) Θα σου περασει με τον καιρο.
Στο γυμνασιο, η κολλητη μου, ειχε παθει πλακα με τον Μαθηματικο που ειχαμε 3 χρονια. Ηταν ωραιος, εκανε πλακα, ανετος, εκανε και ωραιο μαθημα, γενικα ηταν πολυ καλος καθηγητης.:D
Τελος παντων, η καημενη κολλητη μου ντρεποταν να μας το πει, αλλα εμεις το ειχαμε καταλαβει, οταν το ομολόγησε, αρχισαμε να την πειραζουμε και να πεταμε διαφορες σποντες, και τα επαιρνε πολλες φορες...:whistle:
Και που λες αυτο το "τσιμπιμα" ηταν απλα ενθουσιαμος και θαυμασμος προς τον καθηγητη, και με τον καιρο της περασε και αρχισε να κοιταει αγορια της ηλικιας της.
Θελω να πω με λιγα λογια οτι δεν ειναι κατι τραγικο αυτο που σου συμβαινει, και συμβαινει σε πολλα κοριτσια και παντα περναει. Θα το θυμασαι μετα απο χρονια και θα γελας.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
Συμφωνώ κι εγώ σε αυτό. Εγώ είμαι "τσιμπημένη" με έναν καθηγητή μου που είναι λιγάαααααααααακι (λέμε τώρα) μεγαλύτερος μου (αλλά φαίνεται πιο νέος) και οι φίλες μου μου λένε πως είναι άρρωστο και καθόλου φυσιολογικό και με βλέπουν σαν να είμαι τρελή. Αισθάνομαι πάρα πολύ άσχημα όταν τα ακούω όλα αυτά και κλαίω συνέχεια. Δεν το έχω πει σε κανέναν άλλον και νιώθω γενικά πολύ άσχημα γιατί δε με στηρίζει κανένας ψυχολογικά και δε με καταλαβαίνει. Θα πρότεινα σε όποιον το έχει νιώσει και ο ίδιος να το αποφύγει, αν χρειαστεί να αλλάξει και τμήμα, γιατί είναι πολύ δύσκολο. Και δεν έχει κανένα νόημα. Μη με παρεξηγήσετε, το ξέρω πως δεν είναι σωστό αλλά δε μπορώ να κάνω κάτι. Είμαι πολύ μπερδεμένη για να μπορέσω να σας εξηγήσω αυτή τη στιγμή... :redface: :worry:

Δεν υπάρχει κανένας λόγος να αισθάνεσαι άσχημα, να χαλιέσαι και να κλαις! Σιγά. Δεν μπορείς να ελέγξεις το ποιος σου αρέσει. Δεν είναι κακό το ότι σου αρέσει... Αλλά ξέρεις ότι δεν πρόκειται να γίνει τίποτα, οπότε μπορείς να αρκεστείς στο να τον κοιτάς, και με τον καιρό θα σου περάσει όπως θα σου περνούσε και με κάποιον στην ηλικία σου, με τον οποίο δεν πρόκειται να γίνει κάτι. Εγώ πιστεύω ότι οι φίλες σου είναι υπερβολικές.. Δεν είναι αρρωστημένο να σε ελκύει ένας ώριμος άντρας, μάλλον φυσιολογικό θα το έλεγα για την ηλικία μας. Με το καιρό θα το ξεπεράσεις και θα βρεις άλλον να κολλήσεις:P... Μην στεναχωριέσαι!! Είμαστε μικρές ακόμα και δεν αξίζει να κλαις.. Έχουμε όλοι την ζωή μπροστά μας για να κλαίμε για άντρες:P Μπι στρονγκ:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gewrgia_D

Νεοφερμένος

Η Γεωργία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Γεωργια μου μην ανησυχεις βρε συ.:) Θα σου περασει με τον καιρο.
Στο γυμνασιο, η κολλητη μου, ειχε παθει πλακα με τον Μαθηματικο που ειχαμε 3 χρονια. Ηταν ωραιος, εκανε πλακα, ανετος, εκανε και ωραιο μαθημα, γενικα ηταν πολυ καλος καθηγητης.:D
Τελος παντων, η καημενη κολλητη μου ντρεποταν να μας το πει, αλλα εμεις το ειχαμε καταλαβει, οταν το ομολόγησε, αρχισαμε να την πειραζουμε και να πεταμε διαφορες σποντες, και τα επαιρνε πολλες φορες...:whistle:
Και που λες αυτο το "τσιμπιμα" ηταν απλα ενθουσιαμος και θαυμασμος προς τον καθηγητη, και με τον καιρο της περασε και αρχισε να κοιταει αγορια της ηλικιας της.
Θελω να πω με λιγα λογια οτι δεν ειναι κατι τραγικο αυτο που σου συμβαινει, και συμβαινει σε πολλα κοριτσια και παντα περναει. Θα το θυμασαι μετα απο χρονια και θα γελας.:D


Δεν υπάρχει κανένας λόγος να αισθάνεσαι άσχημα, να χαλιέσαι και να κλαις! Σιγά. Δεν μπορείς να ελέγξεις το ποιος σου αρέσει. Δεν είναι κακό το ότι σου αρέσει... Αλλά ξέρεις ότι δεν πρόκειται να γίνει τίποτα, οπότε μπορείς να αρκεστείς στο να τον κοιτάς, και με τον καιρό θα σου περάσει όπως θα σου περνούσε και με κάποιον στην ηλικία σου, με τον οποίο δεν πρόκειται να γίνει κάτι. Εγώ πιστεύω ότι οι φίλες σου είναι υπερβολικές.. Δεν είναι αρρωστημένο να σε ελκύει ένας ώριμος άντρας, μάλλον φυσιολογικό θα το έλεγα για την ηλικία μας. Με το καιρό θα το ξεπεράσεις και θα βρεις άλλον να κολλήσεις:P... Μην στεναχωριέσαι!! Είμαστε μικρές ακόμα και δεν αξίζει να κλαις.. Έχουμε όλοι την ζωή μπροστά μας για να κλαίμε για άντρες:P Μπι στρονγκ:D:D

Καταρχάς θα ήθελα να σας ευχαριστήσω για τα λόγια σας.:D Μου φτιάξατε πολύ τη διάθεση! Βασικά να σας πω το θέμα είναι η συμπεριφορά των φίλων μου. Όλες τους λένε πως η συμπεριφορά μου είναι άρρωστη, ενώ ουδέποτε έδειξα σημάδια παράνοιας (ΟΚ, με ψιλοενοχλεί όταν λένε κάτι άσχημο για εκείνον και του επιτίθενται προσωπικά χωρίς να υπάρχει λόγος, αλλά τίποτα το τρελό), και αυτό με στεναχωρεί πολύ και γι'αυτό κλαίω. Κι εγώ θέλω να πιστεύω πως θα το ξεπεράσω σιγά σιγά. Δεν έχω πρόβλημα με το να είμαι ερωτευμένη μαζί του, και το έχω αποδεχτεί και είμαι ΟΚ, αλλά με πειράζουν πολύ αυτά που μου λένε οι φίλες μου. Εγώ βέβαια τις είπα πως άμα λένε εμένα "άρρωστη" τότε πως θα πρέπει να αποκαλέσουν ένα παιδόφιλο ή κάτι τέτοιο αλλά εκείνες επέμεναν!!! Δεν είναι πολύ σπαστικό; Υποτίθεται πως έχουμε φίλους για να μας στηρίζουν και όχι για να μας χαρακτηρίζουν τόσο άσχημα κιόλας!:worry::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Και η συμπεριφορά των φίλων σου μου φαίνεται φυσιολογική. Δεν ξέρουν πώς να σου φερθούν σε τέτοιες περιπτώσεις και αντιδράνε με λάθος τρόπο.
Κι αυτό που κάνουν, νομίζω για να σε βοήθησουν το κάνουν, και όχι για να σε κάνουν να νιώσεις άσχημα...
Σκέψου οτι δεν μπορούν να καταλάβουν το τι νιώθεις και πράγμα πρωτόγνωρο γι' αυτές, το θεωρούν και "άρρωστο".
Το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να τους μιλήσεις... Αν όχι με τη πρώτη ή τη δεύτερη, με τη πέμπτη φορά θα καταλάβουν και θα σταματήσουν να έχουν αυτή τη συμπεριφορά.

Αν δεν αλλάξει κάτι με τις φίλες, απλά μην ασχολείσαι και μη σε νοιάζει το τι λένε. Εσύ να τα έχεις καλά με τον εαυτό σου, και αστες.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lyan_14

Νεοφερμένος

Η lyan_14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Καρδίτσα (Καρδίτσα). Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Έχουν δίκιο τα κορίτσια, Γεωργία. Γενικότερα, όχι μόνο σε σένα, δεν θα έπρεπε να νιώθυομε άσχημα επειδή μας ελκύει κάποιος άλλος, οποιασδήποτε ηλικίας, οποιουδήποτε επαγγέλματος κλπ. Είναι δικαίωμά μας, αρκεί να μην το παρατραβάμε.

Λοιπόν αφού το θέμα έχει απήχηση, θα γράψω κι εγώ το πρόβλημά μου....Νομίζω πως είμαι κι εγώ "τσιμπημένη" με έναν καθηγητή μου....το θέμα είναι πως μου είναι δύσκολο να το αποδεχτώ, πόσο μάλλον να το πω στις φίλες μου.... :( Πάντα με ελκύουν οι λάθος άνθρωποι....

Ξαναβάζω την ερώτηση: Πιστεύετε πως θα έπρεπε να ενημερώνουμε τους καθηγητές μας σε μια τέτοια περίπτωση;
Από την μια είναι το ότι θα ανακουφιστείς από ένα μεγάλο βάρος. Από την άλλη είναι το ότι θα νιώσει κι ο άλλος περίεργα, άσε που μπορεί μετά από αυτό να την κοπανίσει από το σχολείο και να νιώσεις ακόμα χειρότερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Πιστεύετε πως θα έπρεπε να ενημερώνουμε τους καθηγητές μας σε μια τέτοια περίπτωση;

Δε νομιζω να νιωσεις καλυτερα αν του το πεις. Εγω προσωπικα αν ημουν σε τετοια θεση, με το να του το ελεγα θα με εκανε να αισθανθώ χειροτερα.
Με τι κουραγιο θα τον ξανακοιτουσα στα ματια; Με τι κουράγιο θα μπορουσα να του ξαναμιλησω; Θα κοκκινιζα και θα ενιωθα οτι ολοι με δειχνουν με το δαχτυλο τους.
Ο καθηγητης απο την αλλη, θα βρεθει σε πολυ δυσκολη θελει... Δηλαδη να του το πεις με σκοπο να σου πει, τι;
Δεν ξερω πως το βλεπουν αλλοι, αλλα εγω ειμαι της αποψης αυτης. Εξαλλου, πού ξερεις οτι δε θα σου περασει σε εναν μηνα;
:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gewrgia_D

Νεοφερμένος

Η Γεωργία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Και η συμπεριφορά των φίλων σου μου φαίνεται φυσιολογική. Δεν ξέρουν πώς να σου φερθούν σε τέτοιες περιπτώσεις και αντιδράνε με λάθος τρόπο.
Κι αυτό που κάνουν, νομίζω για να σε βοήθησουν το κάνουν, και όχι για να σε κάνουν να νιώσεις άσχημα...
Σκέψου οτι δεν μπορούν να καταλάβουν το τι νιώθεις και πράγμα πρωτόγνωρο γι' αυτές, το θεωρούν και "άρρωστο".
Το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να τους μιλήσεις... Αν όχι με τη πρώτη ή τη δεύτερη, με τη πέμπτη φορά θα καταλάβουν και θα σταματήσουν να έχουν αυτή τη συμπεριφορά.

Αν δεν αλλάξει κάτι με τις φίλες, απλά μην ασχολείσαι και μη σε νοιάζει το τι λένε. Εσύ να τα έχεις καλά με τον εαυτό σου, και αστες.:P

Έχουν δίκιο τα κορίτσια, Γεωργία. Γενικότερα, όχι μόνο σε σένα, δεν θα έπρεπε να νιώθυομε άσχημα επειδή μας ελκύει κάποιος άλλος, οποιασδήποτε ηλικίας, οποιουδήποτε επαγγέλματος κλπ. Είναι δικαίωμά μας, αρκεί να μην το παρατραβάμε.

Λοιπόν αφού το θέμα έχει απήχηση, θα γράψω κι εγώ το πρόβλημά μου....Νομίζω πως είμαι κι εγώ "τσιμπημένη" με έναν καθηγητή μου....το θέμα είναι πως μου είναι δύσκολο να το αποδεχτώ, πόσο μάλλον να το πω στις φίλες μου.... :( Πάντα με ελκύουν οι λάθος άνθρωποι....

Ξαναβάζω την ερώτηση: Πιστεύετε πως θα έπρεπε να ενημερώνουμε τους καθηγητές μας σε μια τέτοια περίπτωση;
Από την μια είναι το ότι θα ανακουφιστείς από ένα μεγάλο βάρος. Από την άλλη είναι το ότι θα νιώσει κι ο άλλος περίεργα, άσε που μπορεί μετά από αυτό να την κοπανίσει από το σχολείο και να νιώσεις ακόμα χειρότερα...

Λοιπόν, να σας πω. Έχω μιλήσει πολλές φορές στις φίλες μου γι'αυτό το θέμα, και τους έχω πει πως αισθάνομαι άσχημα όταν το λένε αυτό. Εκείνες όμως μερικές φορές μου το κοπανάνε λες και είναι κάτι το τόσο απαίσιο, ενώ εγώ πολλές φορές δεν το αναφέρω καν το θέμα. Γενικά δε μιλάω για εκείνον, μόνο τον σκέφτομαι. Και προσπαθώ να μη νοιάζομαι αλλά με τη μια από τις 3 φίλες μου είχα πολύ καλή σχέση και ήμασταν μαζί από πολύ μικρές, και νόμιζα πως την ήξερα και πως δε θα αντιδρούσε έτσι. Και εκείνη είναι ερωτευμένη με κάποιον και είχα την εντύπωση πως θα με καταλάβαινε.
Τελοσπάντων. Αγαπητή lyan_14 , γιατί να μην αποδεχτείς το γεγονός ότι σου αρέσει; Εντάξει, εγώ το είπα στις φίλες μου και απ'ότι φαίνεται δεν έπραξα σωστά. Σε καταλαβαίνω όμως απόλυτα. Άμα σε αγαπάνε οι φίλες σου θα το αποδεχτούνε, και θα το αποδεχτείς και εσύ.
Ως απάντηση στην ερώτηση σου θα σου έλεγα πως εγώ δε θα το έκανα και κατά ένα 90% δε θα το κάνω. Είναι δύσκολο να του το κρύψω αλλά ευτυχώς κανένας (ούτε καν αυτός πιστεύω) δεν το έχει πάρει χαμπάρι. Δε θα το έκανα όμως γιατί είμαι αρκετά ερωτευμένη μαζί του ώστε να μη θέλω να καταστρέψω με οποιονδήποτε τρόπο τη ζωή του. Φαντάσου μόνο πως είσαι στη θέση του: είναι ένας άνθρωπος μεγάλος σε ηλικία, που πιθανότατα (δεν είναι απόλυτο αυτό βέβαια) θα έχει δημιουργήσει μια οικογένεια με παιδιά, έχει τη δουλειά του, είναι μια χαρά και ξαφνικά εμφανίζεται μια γλυκύτατη έφηβη (η οποία είναι και μαθήτριά του) και του κάνει μια ερωτική εξομολόγηση. Πως θα ένιωθες εσύ;
Βέβαια (θα είμαι απόλυτα ειλικρινής) η άποψη μου δεν αποτελείται μόνο από αυτό το κομμάτι. Κατα βάθος σε μένα μιλάει το άλλο 10% που μου λέει να του το πω γιατί αλλιώς θα σκάσω. Αλλά εγώ δε θέλω να υπακούσω σε αυτό για τους λόγους πυ προανέφερα. ΟΜΩΣ ίσως να ήταν καλό να του το πεις, να του ζητήσεις να συζητήσετε κανονικά και να προσπαθήσει να σε καταλάβει και εάν υπάρξει κάποιο πρόβλημα να μιλήσεις εσύ με τους γονείς σου. Είμαι υπέρ του διαλόγου σε όλες τις περιπτώσεις, ακόμη και σε αυτή, αλλα εγώ δε θα το έκανα επειδή φοβάμαι, και γενικά είμαι πολύ ανασφαλές άτομο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioannaki95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ioannaki95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 130 μηνύματα.
αν και στο σχολείο μου που είναι δίπλα με το λύκειο δεν έχει γίνει τίποτα τέτοιο..... δεν ξέρω πιστεύω ότι είναι ένας ενθουσιασμός και τίποτα περισσότερο...ίσως οι κοπέλες και τα αγόρια να γοητεύονται απο τα μερικά χρονάκια που έχει ο καθηγητής/τρια και να τους κινεί την περιέργεια τι θα γινόταν αν συνέβαινε κάτι ερωτικό μεταξύ τους.....εμάς πάντως όλοι άνω των 50 είναι.... αλλά αν ένας καθηγητής είναι 25χρ. μελαχρινός γαλανομάτης τότε αλλάζει το πράγμα......χιχιχι πλακίτσα...:redface::redface::redface:στα 18 όμως με έναν καθηγητή 25χρ. θα ήταν πολύ ωραία περιπέτεια πάντως....:):redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kate-Bender

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η KaTe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 228 μηνύματα.
..κανουμε τον σταυρο μας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CSX2033

Νεοφερμένος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 68 μηνύματα.
Eμένα μου αρέσει αυτή που μου κάνει ιδιαίτερα.:redface: Είναι 19-20 χρονών, αλλά σίγουρα δεν παίζει να γίνει τίποτα ούτε να της το πω ποτέ... :/::whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gogouli

Νεοφερμένος

Η gogouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
παιδια ειμαι ερωτευμενη με εναν καθηγητη μου...!!!:/:τι να κανω???plz HELP!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Χαχ, πόσο είναι ο καθηγητής;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top