Μακιγιάζ σε εφηβικές ηλικίες

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
οχι πολλα πολλα απο αυτην την ηλικια.Ετσι γεμιζει το προσωπο με σπυρακια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Προς τις έφηβες κοπελιές: ότι δίνεις στον εαυτό σου, παίρνεις...Σκεφτείτε πως θα είστε στα 30 σας, αν θέλετε να τα κάνετε όλα τώρα. Σαν σιτεμένες κακοπερασμένες (κοινώς θα έχετε μπακαλιαρέψει με ρυτιδιασμένο δέρμα που όση σπάτουλα να βάζετε, η ρυτίδα θα είναι σαν ρωγμή αφυδατωμένου εδάφους).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioanna1993

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ποιο άλλο; αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 312 μηνύματα.
Εκτός του ότι στην ηλικία μας δε χρειάζεται να κρύψουμε και κάτι!Τα περισσότερα σπυράκια (εκτός από εκείνα τα εσωτερικά που γίνονται σαν καρούμπαλα!) εγώ τα βρίσκω φυσιολογικά...Και στο κάτω κάτω είναι κάτι της ηλικίας!Θα περάσει!Γιατί λοιπόν να κάνω το πρόσωπό μου πορτοκαλί ή μπεζ αλά Τζούλια και να μην το αφήσω φυσικό!Συμφωνώ με τη Λάουρα και πιστεύω πως το σωστό βάψιμο με σκοπό να αναδείξεις χείλη ή μάτια είναι πολύ ωραίο αρκεί να μην είναι έντονο και να είναι ανάλογο της εποχής και της ώρας!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.
+1 στον npb μονο καλο δεν κανουν ολα αυτα τα make up που βαζετε εσεις οι κοπελες συνεχεια!
Καλα στο σχολειο οι τουαλετες των κοριτσιων εχουν μετονομαστει σε hair-toilete μπαινουν κατα ομαδες μεσα με ολα τα συνεργα που μπορεις να βρεις στο κομμωτηριο κοιτιουντε στο καθρεφτη και αρχηζουν τις λακ τα κραγιον και κατι αλλα που δν τα ξερω .. lol!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioanna1993

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ποιο άλλο; αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 312 μηνύματα.
Χαχα ναι πολλές το κάνουν αυτό!Κουβαλάνε στις τσάντες τους τα πάντα:βούρτσα,λακ,μολύβι,ρουζ,make up...Ό,τι θες!Στο γυμνάσιο μου είχε πει μια κοπέλα που πήγαινε στην πρώτη ότι οι συμμαθήτριές της έβαζαν κραγιόν σε κάθε διάλειμμα σε περίπτωση που τις φιλήσει κάποιος από το λύκειο!!!(γιατί γυμνάσιο και λύκειο είναι δίπλα δίπλα!)Δηλαδή έλεος!!:down:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Χαχα ναι πολλές το κάνουν αυτό!Κουβαλάνε στις τσάντες τους τα πάντα:βούρτσα,λακ,μολύβι,ρουζ,make up...Ό,τι θες!Στο γυμνάσιο μου είχε πει μια κοπέλα που πήγαινε στην πρώτη ότι οι συμμαθήτριές της έβαζαν κραγιόν σε κάθε διάλειμμα σε περίπτωση που τις φιλήσει κάποιος από το λύκειο!!!(γιατί γυμνάσιο και λύκειο είναι δίπλα δίπλα!)Δηλαδή έλεος!!:down:

χαχαχαχαχαχαχαχα έλεος!! :clapup::clapup::clapup::clapup:
morelo, πάμε μια για την πλάκα, να την πέσουμε σε κοριτσάκια του λυκείου; έχουνε φάση! :laugh: :laugh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Ομαγκοντ! Παιδια νταξει ηρεμηστε. Το οτι καποια κοριτσια εχουν υιοθετησει το στυλ της "τρεντουλιαρας" με το ξασμενο μαλλι, τους 5τονους μέικ απ και τα 4κιλα eyeliner... δεν σημαινιει οτι το κανουν ολες. Μαλιστα αυτες ειναι συνηθως μικρης ηλικιας (12-15).
Στο δικο μου σχολειο, θα δεις κοριτσια να ντυνονται προκλητικα(ναι), αλλα δεν θα τις δεις και να βαφονται σε καθε διάλειμμα. Αυτα που λετε τα κανουν συνηθως εκτος σχολειου και το κανουν πιο πολυ "για τα ματια του κοσμου" για να τραβηξουν την προσοχη των αγοριων, για να μπουν στο ματι τους. Γιατι θελετε δεν θελετε αγορια, τετοια κοιτατε. Μια φυσικη κοπελα χωρις ιχνος μακιγιαζ και απλη, αλλα ομορφη, δεν θα τη προσεξετε καν, κι ας λετε ο,τι θελετε:P.
Και στη τελικη δικαιωμα τους μωρε. Αμα γουσταρουν τον εαυτο τους ετσι, καλα κανουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MaggieStudent

Νεοφερμένος

Η MaggieStudent αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
έχουν καταντήσει τα σχολεία, να μην είναι σχολεία να είναι πασαρέλες..... Και δεν λέω όλα τα κορίτσια, όταν βάφονται νιώθουν αυτοπεποίθηση, αλλά όχι και στο σχολείο... μετά σου φταίνε οι δάσκαλοι που σου βάζουν χαμηλούς βαθμούς... Και φυσικά όλα αυτά δεν γίνονται μόνο για την αυτοπεποίθηση... για να βρουν αγόρια γίνεται... έχω δει πάρα πολύ ωραιές κοπέλες, ακόμα και στην ηλικία μου, να βάφονται λες και θα πάνε στα μπουζούκια και όλα αυτά γα τα αγόρια... :( Τα αγόρια της έχουνε για καλοπέραση... και μετά ρωτάνε γιατί της λέν εύκολες... λες και έτσι καταφέρνουν κάτι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Πού κολλανε οι χαμηλοι βαθμοι με το πως ντυνεται ο καθενας?
Σε πληροφω, στη ταξη μου η απουσιολόγος ειναι απο αυτες που λεμε τοση ωρα. Εντονα βαμμένη, προκλητικα ρουχα κτλ... αλλα ειναι πολυ καλη μαθητρια, κανείς δεν της στέρησε το βαθμο που αξιζει για την εμφανιση της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
συμφωνω με την Λαουρα η εμφανιση που παρουσιαζει κανεις ρε παιδια δεν εχει σχεση με το τι βαθμους παιρνει αλλα με τον χαρακτηρα του! Ειναι μερικοι εφηβοι που θελουν να μεγαλωσουν αποτομα ομως μονο σε εξωτερικη εμφανιση γιατι αν το παρεις απο ωριμη συμπεριφορα των συγκεκριμενων ατομων..αστα βραστα!!Εγω προσωπικα πιστευω οτι το να ντυνονται ετσι και να βαφονται σε τετοια ηλικια ειναι μεγαλη βλακεια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.
χαχαχαχαχαχαχαχα έλεος!! :clapup::clapup::clapup::clapup:
morelo, πάμε μια για την πλάκα, να την πέσουμε σε κοριτσάκια του λυκείου; έχουνε φάση! :laugh: :laugh:

Αμε! :P:P
Ε ναι νταξει ρε παιδια ειπαμε δεν ειναι ολες ετσι, κ γω προτιμω τις κοπελες με casual look και λιγο make up η καθολου,ειστε πιο θηλυκα-σεξυ ετσι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioanna1993

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ποιο άλλο; αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 312 μηνύματα.
Αμε! :P:P
Ε ναι νταξει ρε παιδια ειπαμε δεν ειναι ολες ετσι, κ γω προτιμω τις κοπελες με casual look και λιγο make up η καθολου,ειστε πιο θηλυκα-σεξυ ετσι :P

Έχω βγει βαμμένη και με προκλητικά ρούχα και έχω βγει και casual άβαφη(συνήθως).Βαμμένη με κοιτούσαν πολλοί,με νορμάλ ρούχα λίγοι!(Και δε νομίζω να είμαι τόσο μπάζο....):redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.
Εμενα απο την αλλη με εκωευριζει το γεγονος του βαψιματος στο σχολειο .Οκ δεν λεω οταν βγαινεις εξω να βαφτεις ''βεβαια οχι υπερβολικα''...αλλα οταν πηγαινεις σχολειο δεν χρειαζεται να ντυνεσαι θαρρεις και ετοιμαζεσαι να πας στο κλαμπ ειναι ελεος χανεται η αυτοεκτιμηση του εαυτου σου .Οποια κοπελα βαφεται πολυ πιστευω οτι δεν εχει αυτοεκτιμηση και αυτοπεποιθηση για τον εαυτο της και αυτο ειναι σιγουρο!!!!!Στην αβαφη κοπελα φαινεται η φυσικη ομορφια ενωη βαμμενη εντονα ειναι ψευτικη και οχι ομορφη!!!!Αν ξεβαφτιε τις περισσοτερες φορες θα ειναι ασχημη!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annaki!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μικρή Αννούλα... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 218 μηνύματα.
Έχω βγει βαμμένη και με προκλητικά ρούχα και έχω βγει και casual άβαφη(συνήθως).Βαμμένη με κοιτούσαν πολλοί,με νορμάλ ρούχα λίγοι!(Και δε νομίζω να είμαι τόσο μπάζο....):redface:

Ναι,αλλά πώς σε κοιτούσαν την πρώτη και πώς την δεύτερη φορά... :)
Εδώ είναι το θέμα! Αν μιλάς με το κατώ ή το πάνω κεφάλι του αγοριού.
Εμένα προσωπικά μου τη δίνει άσχημα να με βλέπουν τα αγόρια σαν ένα κομμάτι κρέας.Φαντάζομαι πως όταν βλέπουν μια κοπέλα με μίνι,εξω κοιλιά-πλάτη κτλ,γόβα....ε,δεν την περνάνε και για το σοβαρότερο άτομο :P.Ή μάλλον,το έθεσα λάθος.Βλέπουν μόνο όσα εξωτερικά χαρακτηριστικά έχει να δείξει και αγνοούν ή δεν μπαίνουν καν στον κόπο να δούνε τα υπόλοιπα. Βέβαια σε κάποιες αρέσει αυτό...Ο καθένας είναι ελεύθερος να κάνει ό,τι θέλει,δημοκρατία έχουμε :P
Ρε κορίτσια,να ρωτήσω και κάτι άλλο;
Γιατί πρέπει να καθορίζουμε τη ζωή μας με βάση αυτό που θα πουν ή θα σκεφτούν τα αγόρια;Γιατι μην μου πείτε πως οι κοπέλες που φτάνουν σε ακραίες εμφανίσεις το κάνουν για εκείνες.Το κάνουν για να τις γουστάρει ο τάδε,να τις σχολιάζει όλος ο αντρικός πληθυσμός του σχολείου/σχολής/καφετέριας,ή το κάνουν γιατί θέλουν συνεχή αυτοπροβολή του εγώ τους,και αυτός είναι ο πιο άμεσος τρόπος.
Εμένα γιατί μου θυμίζει Τζούλια όλο αυτό;:worry:Ξέρω κορίτσια που θέλουν να της μοιάσουν...:sick:
Σίγουρα οι σχέσεις με τα αγόρια είναι σημαντικές,αλλά δεν αποτελούν όλη μας τη ζωή.Και προσωπικά δεν με ενδιαφέρει η άποψη του άσχετου αλλά κάποιου που σημαίνει κάτι και για 'μένα...Ντάξει,το ξέρω,αμπελοφιλοσοφώ τώρα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Ναι,αλλά πώς σε κοιτούσαν την πρώτη και πώς την δεύτερη φορά... :) Εδώ είναι το θέμα! Αν μιλάς με το κατώ ή το πάνω κεφάλι του αγοριού.


Με το κάτω κεφάλι κρίνουν τα αγόρια της λυκειακής περιόδου λόγω της κρίσης που περνάνε...:D:D Σκέφτομαι εκείνα τα χρόνια και γελάω. :laugh: Ήμασταν πόσο ανώριμα αλλά μας άρεσε η ανωριμότητα...:D :D :laugh: Νομίζαμε ότι γίναμε μεγάλοι επειδή μπήκαμε στην εφηβεία...χαχαχαχαχα

Εμένα προσωπικά μου τη δίνει άσχημα να με βλέπουν τα αγόρια σαν ένα κομμάτι κρέας.Φαντάζομαι πως όταν βλέπουν μια κοπέλα με μίνι,εξω κοιλιά-πλάτη κτλ,γόβα....ε,δεν την περνάνε και για το σοβαρότερο άτομο :P.Ή μάλλον,το έθεσα λάθος.Βλέπουν μόνο όσα εξωτερικά χαρακτηριστικά έχει να δείξει και αγνοούν ή δεν μπαίνουν καν στον κόπο να δούνε τα υπόλοιπα. Βέβαια σε κάποιες αρέσει αυτό...Ο καθένας είναι ελεύθερος να κάνει ό,τι θέλει,δημοκρατία έχουμε :P
Ρε κορίτσια,να ρωτήσω και κάτι άλλο;
Γιατί πρέπει να καθορίζουμε τη ζωή μας με βάση αυτό που θα πουν ή θα σκεφτούν τα αγόρια;Γιατι μην μου πείτε πως οι κοπέλες που φτάνουν σε ακραίες εμφανίσεις το κάνουν για εκείνες.Το κάνουν για να τις γουστάρει ο τάδε,να τις σχολιάζει όλος ο αντρικός πληθυσμός του σχολείου/σχολής/καφετέριας,ή το κάνουν γιατί θέλουν συνεχή αυτοπροβολή του εγώ τους,και αυτός είναι ο πιο άμεσος τρόπος.
Εμένα γιατί μου θυμίζει Τζούλια όλο αυτό;:worry:Ξέρω κορίτσια που θέλουν να της μοιάσουν...:sick:
Σίγουρα οι σχέσεις με τα αγόρια είναι σημαντικές,αλλά δεν αποτελούν όλη μας τη ζωή.Και προσωπικά δεν με ενδιαφέρει η άποψη του άσχετου αλλά κάποιου που σημαίνει κάτι και για 'μένα...Ντάξει,το ξέρω,αμπελοφιλοσοφώ τώρα :P

...μου αρέσει πολύ η σκέψη σου όπως και η σκέψη πολλών δεσποινίδων του λυκείου! Σαν μεγαλύτερος σας κάνω χάζι. Με κάνετε να ξαναθυμηθώ τις χιλιάδες αμπελοφιλοσοφίες με τα κορίτσια και τα αγόρια στα διαλέιμματα στις κερκίδες του σχολείου (λύκειο)...υπό το στρες των πανελληνίων εξετάσεων (δευτέρα και τρίτη λυκείου). :D :D Να είστε καλά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lita Athens

Δραστήριο μέλος

Η Lita Athens αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 541 μηνύματα.
Μιας και το θέμα είναι ο καλλοπισμός στην εφηβεία, αν και, όπως προείπα σε άλλο μου post εδώ, δεν είμαι fan του έντονου μακιγιάζ και της προκλητικής εμφάνισης, θα ήθελα να θίξω και το άλλο άκρο, το οποίο είναι εξ'ίσου γελοίο με αυτό για το οποίο συζητούμε μέχρι τώρα. Πρόκειται λοιπόν για το στυλ της ΠΛΗΡΩΣ ΑΠΕΡΙΠΟΙΗΤΗΣ κοπέλας, που απαξιώνει κάθε ίχνος καλλοπισμού και δεν αναφέρομαι στο μακιγιάζ. Θα δώσω και παράδειγμα: Πρόκειται για την συνηθισμένη περίπτωση ατόμου που για να δείξει πως ασχολείται με πολύ σοβαρότερα πράγματα (με τί άραγε?) έρχεται στο σχολείο / πανεπιστήμιο με ρούχα σαν πιζάμες (τα οποία πιθανόν χρησιμοποιεί και ως πιζάμες...:/:), αχτένιστη κλπ. Εχω δεί κοπέλες στο πανεπιστήμιο ακόμη και με τρύπια παπούτσια!!!! Στο σχολείο μου, ευτυχώς, δεν είχαμε τέτοια φαινόμενα!
Ρωτώ λοιπόν...: Αυτού του είδους οι κοπέλες, που μπορεί να βαλουν τη μλούζα ως φούστα, να έρθουν άλουστες και αχτενιστες κλπ. τί ακριβώς θέλουν να παραστήσουν???

Οπως και το έντονο βάψιμο / ντύσιμο είναι αρνητικό, έτσι και το βρώμικο / ατιμέλητο / αδιάφορο look είναι εξ'ίσου αρνητικό.
Προσωπική άποψη, βέβαια!!!
Εννοείται πως ο καθένας μπορεί να ντύνεται όπως θέλει, αλλά αυτά τα δυο άκρα είναι, κατά τη γνώμη μου, υπερβολικά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annaki!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μικρή Αννούλα... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 218 μηνύματα.
Χαίρομαι που θυμάσαι αυτά τα ωραία χρόνια χαχα :P Καλά περνάμε μωρέ,λέει ο καθένας την βλάκεια του,μέσα στην φασαρία φυσικά δεν ακουει ούτε ο διπλανός του και νιλωθουμε ευτυχισμένοι επειδή το είπαμε :clapup:

Lita Athens,καλά και αυτό που περιγράφεις είναι ψιλοτραγικό.Μια ενδιάμεση κατάσταση ρε κορίτσιαααα :P Για να μην παρεξηγηθώ,δεν είμαι απο τις ατιμέλητες που μιλάνε με μίσος για τις κοπέλες που (υπέρ)περιποιούνται την εμφάνιση τους.Σε καθημερινή βάση προτιμώ πιο χαλαρά πράγματα πχ.μολυβάκι,eye liner...
Αυτά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Ρε Lita, δεν μιλάμε για το άκρο της απεριποίητης (σενάριο: η απεριποίητη πεθερά). Και εγώ το διαπιστρώνω στο Πανεπιστήμιο. Μάλλον ή δεν υπάρχει φράγκο (ύποπτο γιατί και άλλοι φτωχοί είναι αλλά ένα βρακί έχουν να βάλουν) για ανανέωση γκαρνταρόμπας (σε φυσιολογικά πλαίσια, ώστε να μην φοράμε και τρούπια ρούχα ή ρούχα ποτισμένα στον ιδρώτα, στην πυτιρίδα και στην βρώμα) ή μάλλον είναι εκείνο το άτομο που έχει αδιαφορήσει για τον εαυτό της (διαζύγιο με το σαπούνι). Τέτοια άτομα είναι απεριποίητα σε πολλά πράγματα. Συνήθως η καθαριότητα και η περιποίηση του σώματός μας, είναι ο καθρέπτης του εαυτού μας. Για πολλούς και πολλές...αποτελεί πολυτέλεια το πλύσιμο! Κάποιες τσούπρες-φοιτήτριες, έχω δει να μην πλένονται (φαίνεται η απλυσιά) και λόγω τρελοϊδεολογίας (π.χ. ΚΝίτισαα, Ιμίτισσα, Γκόθιτισσα,...κ.α. π_π_ριές). Προσωπικά, το πρώτο κριτήριο για να με γοητεύσει μια γυναίκα είναι η καθαριότητα και η προσωπικότητα (πάνε μαζί) και τέλος η ομορφιά...Αν είναι να βγάζεις γλίτσα από το δέρμα όταν την χαϊδεύεις (ή μύκητες όταν χαϊδεύεις τα τριχωτά ή αποτριχωμένα απόκρυφα...άστο :sick: )

Άλλη τρέλα είναι η μαζική προτίμηση των all stars ημιμποτακίων (με το άσπρο πλαστικό στο μπροστινό μέρος) όπου το πόδι βρωμάει από χιλιόμετρο, ας τα έχεις πλύνει 1 δις φορές (μαραμένα από το μούλιασμα). Το μαρτύριο το βιώνω στο Πανεπιστήμιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lita Athens

Δραστήριο μέλος

Η Lita Athens αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 541 μηνύματα.
Ρε Lita, δεν μιλάμε για το άκρο της απεριποίητης (σενάριο: η απεριποίητη πεθερά). Και εγώ το διαπιστρώνω στο Πανεπιστήμιο. Μάλλον ή δεν υπάρχει φράγκο (ύποπτο γιατί και άλλοι φτωχοί είναι αλλά ένα βρακί έχουν να βάλουν) για ανανέωση γκαρνταρόμπας (σε φυσιολογικά πλαίσια, ώστε να μην φοράμε και τρούπια ρούχα ή ρούχα ποτισμένα στον ιδρώτα, στην πυτιρίδα και στην βρώμα) ή μάλλον είναι εκείνο το άτομο που έχει αδιαφορήσει για τον εαυτό της (διαζύγιο με το σαπούνι). Τέτοια άτομα είναι απεριποίητα σε πολλά πράγματα. Συνήθως η καθαριότητα και η περιποίηση του σώματός μας, είναι ο καθρέπτης του εαυτού μας. Για πολλούς και πολλές...αποτελεί πολυτέλεια το πλύσιμο! Κάποιες τσούπρες-φοιτήτριες, έχω δει να μην πλένονται (φαίνεται η απλυσιά) και λόγω τρελοϊδεολογίας (π.χ. ΚΝίτισαα, Ιμίτισσα, Γκόθιτισσα,...κ.α. π_π_ριές). Προσωπικά, το πρώτο κριτήριο για να με γοητεύσει μια γυναίκα είναι η καθαριότητα και η προσωπικότητα (πάνε μαζί) και τέλος η ομορφιά...Αν είναι να βγάζεις γλίτσα από το δέρμα όταν την χαϊδεύεις (ή μύκητες όταν χαϊδεύεις τα τριχωτά ή αποτριχωμένα απόκρυφα...άστο :sick: )

ΑΚΡΙΒΩΣ!!!!!!

Απλώς θεώρησα πως μιας και το θέμα είναι ο καλλοπισμός (το μακιγιάζ είναι απλώς ένα μέρος του), καλόν θα ήταν να θίξω και το άλλο άκρο!!! Μέτρον άριστον!!! Ούτε το σοβάτισμα, ούτε και η έλλειψη καθαριότητας είναι θετικά φαινόμενα!!! Και τα δυο, κατά τη γνώμη μου, είναι οικτρά!!!


Οσο για τη μια αιτία του φαινομένου που ανέφερες, τη φτώχια, έχω να πω πως δεν τη θεωρώ επαρκή... Στο κάτω-κάτω κάποιος που είναι τοοοοοοοοοοοοοοοοσο φτωχός δεν έρχεται στο πανεπιστήμιο, αλλά εργάζεται εκείνες τις ώρες για να εξασφαλίσει τα προς το ζην!!!!:whistle::whistle::whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tiger

Νεοφερμένος

Η tiger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Ναι,αλλά πώς σε κοιτούσαν την πρώτη και πώς την δεύτερη φορά... :)
Εδώ είναι το θέμα! Αν μιλάς με το κατώ ή το πάνω κεφάλι του αγοριού.
Εμένα προσωπικά μου τη δίνει άσχημα να με βλέπουν τα αγόρια σαν ένα κομμάτι κρέας.Φαντάζομαι πως όταν βλέπουν μια κοπέλα με μίνι,εξω κοιλιά-πλάτη κτλ,γόβα....ε,δεν την περνάνε και για το σοβαρότερο άτομο :P.Ή μάλλον,το έθεσα λάθος.Βλέπουν μόνο όσα εξωτερικά χαρακτηριστικά έχει να δείξει και αγνοούν ή δεν μπαίνουν καν στον κόπο να δούνε τα υπόλοιπα. Βέβαια σε κάποιες αρέσει αυτό...Ο καθένας είναι ελεύθερος να κάνει ό,τι θέλει,δημοκρατία έχουμε :P
Ρε κορίτσια,να ρωτήσω και κάτι άλλο;
Γιατί πρέπει να καθορίζουμε τη ζωή μας με βάση αυτό που θα πουν ή θα σκεφτούν τα αγόρια;Γιατι μην μου πείτε πως οι κοπέλες που φτάνουν σε ακραίες εμφανίσεις το κάνουν για εκείνες.Το κάνουν για να τις γουστάρει ο τάδε,να τις σχολιάζει όλος ο αντρικός πληθυσμός του σχολείου/σχολής/καφετέριας,ή το κάνουν γιατί θέλουν συνεχή αυτοπροβολή του εγώ τους,και αυτός είναι ο πιο άμεσος τρόπος.

Εμένα γιατί μου θυμίζει Τζούλια όλο αυτό;:worry:Ξέρω κορίτσια που θέλουν να της μοιάσουν...:sick:
Σίγουρα οι σχέσεις με τα αγόρια είναι σημαντικές,αλλά δεν αποτελούν όλη μας τη ζωή.Και προσωπικά δεν με ενδιαφέρει η άποψη του άσχετου αλλά κάποιου που σημαίνει κάτι και για 'μένα...Ντάξει,το ξέρω,αμπελοφιλοσοφώ τώρα :P

Συμφωνω απολυτα μαζι σου και να προσθεσω το γεγονος οτι τα περισσοτερα αγορια δεν περιποιουνται καθολου τον εαυτο τους και ,προς Θεου,δεν εννοω να ξυριζονται και να βγαζουν τα φρυδια τους(ελεος) αλλα να αλλαζουν και ενα ρουχο που και που,να βαζουν λιγη κολωνια...και ρωτω,γιατι εμεις να κανουμε τοσα πολλα για να αρεσουμε και τα αγορια να μην κανουν τιποτα και να τρεχουμε και σαν σκυλια απο πισω τους??Ισως πρεπει να γινουμε λιγο εγωιστριες και σε αυτο το θεμα γιατι απο εγωισμο μια χαρα παμε σαν φυλο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top