Γενικό -  Προετοιμασία για τη Γ' Λυκείου

Διώνη

Νεοφερμένος

Η Διώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Με έχετε κατααγχώσει όλοι σας. Είμαι θεωρητική και δεν έχω κάνει καθόλου προετοιμασία για του χρόνου. Είμαι καταδικασμένη????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

watson

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο watson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 151 μηνύματα.
Με έχετε κατααγχώσει όλοι σας. Είμαι θεωρητική και δεν έχω κάνει καθόλου προετοιμασία για του χρόνου. Είμαι καταδικασμένη????
Μην τους ακους.Ρωτα τα παιδια π δινουν τωρα πανελληνιες και θα σ πουν οτι πριν ενα μηνα δεν θυμοντουσαν ουτε αυτα π κανανε το καλοκαιρι!! θα θυμοντουσαν αυτα π κανανε το προηγουμενο χρονο;; Απλα.πιστευω,οτι ορισμενα φροντ θελουν να αρπαξουν χρημα απο νωρις και ορισμενοι γονεις πιστευουν οτι αν το παιδι τους τελειωσει νωρις την υλη , εγινε κατι...
Ξερω παιδια που κανανε επαναληψη μαθ κατ απο το νοεμβρη και γραψαν χειροτερα απο μενα που εκανα 3 βδομαδες επαναληψη..:) Αλλα γνωριζω και κοριτσι που εβγαλε 19800 και εκανε επαναληψεις απο το νοεμβρη..
Καλη ειναι και η επαναληψη, αλλα σημασια εχει τι ξερεις 20 μαη....;) Αλλωστε , αν αρχισει κανενας απο τοσο νωρις ,δε θα κουραστει;;
και μη πειτε οτι θα πιεστειτε, γιατι μετα απο ενα σημειο η κουραση σε εχει κανει να εισαι" μονιμα ζαλισμενος".. γενικα , εσυ απο θεωρητικη εχεις μια καλη ευκαιρια να κανεις μια καλη επαναληψη στα αρχαια β λυκειου.. και αστους αλλους να ασχολουνται με αντιστροφες συναρτησεις:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Διώνη

Νεοφερμένος

Η Διώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Μην τους ακους.Ρωτα τα παιδια π δινουν τωρα πανελληνιες και θα σ πουν οτι πριν ενα μηνα δεν θυμοντουσαν ουτε αυτα π κανανε το καλοκαιρι!! θα θυμοντουσαν αυτα π κανανε το προηγουμενο χρονο;; Απλα.πιστευω,οτι ορισμενα φροντ θελουν να αρπαξουν χρημα απο νωρις και ορισμενοι γονεις πιστευουν οτι αν το παιδι τους τελειωσει νωρις την υλη , εγινε κατι...
Ξερω παιδια που κανανε επαναληψη μαθ κατ απο το νοεμβρη και γραψαν χειροτερα απο μενα που εκανα 3 βδομαδες επαναληψη..:) Αλλα γνωριζω και κοριτσι που εβγαλε 19800 και εκανε επαναληψεις απο το νοεμβρη..
Καλη ειναι και η επαναληψη, αλλα σημασια εχει τι ξερεις 20 μαη....;) Αλλωστε , αν αρχισει κανενας απο τοσο νωρις ,δε θα κουραστει;;
και μη πειτε οτι θα πιεστειτε, γιατι μετα απο ενα σημειο η κουραση σε εχει κανει να εισαι" μονιμα ζαλισμενος".. γενικα , εσυ απο θεωρητικη εχεις μια καλη ευκαιρια να κανεις μια καλη επαναληψη στα αρχαια β λυκειου.. και αστους αλλους να ασχολουνται με αντιστροφες συναρτησεις:P

Καλά, είσαι τέλειος στο να εμψυχώνεις κόσμο!:clapup: Thx γιατί είχα ψιλοφρικάρει. Η αλήθεια είναι ότι τα αρχαία ήταν πάντα η λατρεία μου. Μπορεί να ακούγεται περίεργο. Δεν εννοώ ότι είναι εύκολα, απλά μου αρέσει να κάθομαι να ασχολούμαι με αυτά, παρά να λύνω συναρτήσεις, πόσο μάλλον αντίστροφες!:confused::P Με την ιστορία και την αποστήθιση δεν τα πάω και τόσο καλά, αλλά θεωρητική είμαι, αναγκαστικά την υφίσταμαι...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
αεππ θα κανει κανεις σας το καλοκαιρι? η δεν αξιζει? (ρωταω γιατι βλεπω οτι τα φροντιστηρια που κανουν θερινα προετοιμασια για γ κανουν 2-3 ωρες τη βδομαδα)(βεβαια εδω και τεχνολογια επικοινωνιων κανει εδω ενα φροντιστηριο το καλοκαιρι για τους μαθητες της β ! γιαυτο ρωταω ειναι υπερβολη η αξιζει)

καποιος?:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dianechristy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η dianechristy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 185 μηνύματα.
αεππ θα κανει κανεις σας το καλοκαιρι? η δεν αξιζει? (ρωταω γιατι βλεπω οτι τα φροντιστηρια που κανουν θερινα προετοιμασια για γ κανουν 2-3 ωρες τη βδομαδα)(βεβαια εδω και τεχνολογια επικοινωνιων κανει εδω ενα φροντιστηριο το καλοκαιρι για τους μαθητες της β ! γιαυτο ρωταω ειναι υπερβολη η αξιζει)

Δεν χρειαζεται ΑΕΠΠ απο το καλοκαιρι.. Βγαινει η υλη αν αρχισεις τον Σεπτεμβριο... Εγω προσωπικα την εβγαλα τελη Απριλιου (ή καπου εκει γύρω). Μην βαραινεις το προγαμμα σου με πολλα μαθηματα.. Καλοκαιρινα θα προτεινα μονο μαθηματικα κατ για να βγουν οι μιγαδικοι και ΑΟΘ (αν εχεις σκοπο για 5 πεδιο). Τιποτα αλλο.. Βγαινει ολη η υλη στν ωρα της σε ολα τα μαθηματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexacker

Νεοφερμένος

Ο alexacker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 110 μηνύματα.
δεν ξερω ρε παιδια μου φαίνεται λιγακι υπερβολικό να ξεκινας μαθηματα κατά την διάρκεια της δευτέρας λυκειού για ττην τριτη... Βέβαια μπορει να τα λεω αυτά για να με καθυσυχασω επειδη ξεκινάω 15 ιουλίου :P.. τεσπα οπως βολεύει τον καθένα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

summer

Νεοφερμένος

Η summer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
θα παω δευτερα και κανω καλοκαιρινα. Λοιπον εχουμε αρχισει απο τωρα υλη της γ και λενε οτι και καλα θα εχουμε χρονο για να τα εμπεδωσουμε γιατι θα βγαλουμε την υλη νωρις. Κανουμε ταλαντωσεις μιγαδικους αυτο τον καιρο και εχω ψιλοφρικαρει γιατι μας εχουν βαλει στον δρομο των πανελληνιων απο τωρα. Ελπιζω να αξιζει ολη η κουραση γιατι χανω το μισο καλοκαιρι μου. Θα δουμε στο τελος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.
Ελεος!Σρυ κιολας αλλα μου φαινεται αδιανοητο αυτο!Και τι νομιζετε οτι θα θυμαστε μεχρι το χρονου απο μιγαδικους και ταλαντωσεις??Ειπαμε θερινα μαθηματα για προετοιμασια για την Γ Λυκειου οταν του χρονου θα πας Γ ναι,ολα να πηγαινεις του χρονου Β και να κανεις το καλοκαιρι φυσικη-μαθηματικα Γ Λυκειου μου φαινεται αδιανοητο...
Το εχουν παραξευτιλησει το θεμα αυτοι στα φροντιστηρια.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

summer

Νεοφερμένος

Η summer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Απο την μερια του φροντ. <Θα εχετε χρονο να τα εμπεδωσετε και να κανετε επαναληψη>
Απο την μερια τη δικη μου, πιστευω οτι εχεις δικιο κανω το καλοκαιρι 6 μαθηματα μαζι με αυτα της γ' 3 φυσικες δηλαδη και 3 μαθηματικα και πραγματικα εχω μπλεχτει + την κουραση 4 ωρες την ημερα + το διαβασμα στο σπιτι. Συμφωνω μαζι σου ειναι υπερβολικο. Εδωσες φετος πανελληνιες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sydney96

Δραστήριο μέλος

Η Βάσω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 748 μηνύματα.
Παιδιά σκέφτομαι του χρόνου στη Β',μια και έχω αποφασίσει ότι θα ακολουθήσω τη θετική κατεύθυνση τις επόμενες δυο χρονιές,μαζί με όλα τ' άλλα φροντιστήρια(μαθηματικά,φυσική κλπ) να ξεκινήσω και βιολογία κατεύθυνσης για τη Γ'.
Πως σας φαίνεται σαν ιδέα;Θα βοηθήσει καθόλου ή απλά θα επιβαρύνω κι άλλο το πρόγραμμά μου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Θα επιβαρύνεις κι άλλο το πρόγραμμά σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 018946

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
καλα νταξ χαλαρα μπορει να κατσω μαθηματικα κατευθυνσης να διαβασω απο την β αμα τελειωσω νωρις την υλη να πουμε αλλα τιποτα με φροντηστηρια και τετοιες μαλακιες δεν νομιζω .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Να ξερετε οτι μετραει η ποιοτητα και οχι η ποσοτητα ;) Καλυτερα να βγαζεις λιγο λιγο αλλα καλα παρα πολλα και οπως να ναι ;) . Επισης η προετοιμασια σας τουλαχιστον στα μαθηματικα και φυσικη καλυτερα θα ηταν να αρχιζει το καλοκαιρι(ή ακομα και απο τον σεπτεμβρη που αρχιζει το σχολειο) και οχι απο τον προηγουμενο οκτωβη(στην β λυκειου)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sydney96

Δραστήριο μέλος

Η Βάσω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 748 μηνύματα.
Αυτό λέω κι εγώ.Ότι μετράει η ποιότητα περισσότερο.Σίγουρα θα επιβαρυνθεί αρκετά το πρόγραμμά μου αλλά αυτό δεν με πειράζει και πολύ.Όσο να 'ναι θα είμαι πιο άνετη στη γ'.Άλλωστε,δυο χρόνια έμειναν ακόμη.Μπορώ να κάνω υπομονή πιστεύω.Και επιπλέον ένα ακόμη καλό είναι ότι δεν το κάνουν πολλοί,οπότε θα είμαστε ένα μικρό τμήμα 2-3ών ατόμων στο τμήμα και θα δουλεύουμε καλύτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psycho(Βασίλης)

Δραστήριο μέλος

Ο Psycho(Βασίλης) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 419 μηνύματα.
Τι πιστεύετε είναι καλό να κάνουμε προετοιμασία για την Γ από τώρα;

Σε μαθήματα όμως ΑΟΘ,ΑΟΔΕ και βασικές έννοιες φυσικής κατ.;
Προσωπικά θέλω να πάω καλά στις πανελλήνιες και έχω άνχος,ελεύθερο χρόνο έχω δε διαβάζω γενικής εκτός άλγεβρα,φυσική επειδή απλά δε τα μπορώ και θέλω να μπω σε Ηλεκτρολόγους Μηχανικούς και Μηχανικούς Η/Υ στο ΕΜΠ.Επίσης έχω κενά από άλλες τάξεις τα οποία καλύπτω σιγά σιγά (μέχρι τα Χριστούγεννα θα τα έχω καλύψει πιστεύω) και στα μαθήματα της Β (μαθηματικά κατ. φυσική γεν. άλγεβρα) δεν έχω πρόβλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

spyroskaftanis

Δραστήριο μέλος

Ο spyroskaftanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 453 μηνύματα.
Εγώ πιστεύω πως πρέπει να αρχίσεις!
Να σου πω την αλήθεια μετάνιωσα που στην Β' Λυκείου ήμουν αραχτός και σκεφτόμουν πολλές φορές το πόσο καλά θα ήταν να είχα βγάλει έστω μία φορά αυτό το ρημάδι το ΑΟΔΕ!
Οπότε αφού έχεις και ελεύθερο χρόνο κάντο! Μόνος σου!! Βγάλε τουλάχιστον τις θεωρίες από ΑΟΘ, ΑΟΔΕ, ΑΕΠΠ και θα είσαι πολύ πιο άνετος του χρόνου.
Φυσικά μπορείς να δουλέψεις και άλλα μαθήματα, όπως μιγαδικούς στα μαθηματικά, αλλά αυτό μπορεί να χρειαστεί και διδασκαλία και θα δυσκολευτείς περισσότερο να το κάνεις μόνος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psycho(Βασίλης)

Δραστήριο μέλος

Ο Psycho(Βασίλης) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 419 μηνύματα.
Καλησπέρα,σ ευχαριστώ που μου απάντησες.Έχω αγοράσει φυσική κατεύθυνσης του Μαθιουδάκη και το κάνω μαζί με τον αδερφό μου.Είμαστε ταλαντώσεις και στο φροντ που κάνουμε μια μικρή προετοιμασία είμαστε ΑΔΟ (ξεκινάμε από εκεί στο φροντ γιατί την ορμή την έχει και στο γενικής β).Μαθηματικά κάνω βασικές ασκήσεις συναρτήσεις,συμμετρίας,άρτιες περιττές,ακρότατα,μονοτονίες στο φροντ όλα αυτά,μόνος τίποτα ακόμα. Από ΑΟΔΕ έχω κατεβάσει αυτό https://www.economics.edu.gr/aode-epexergasmeni-thewria.html και το έχω δέσει σε βιβλίο.Δεν ξέρω αν είναι καλό και έχει όλη την ύλη (νομίζω την έχει) πάντως τα καταλαβαίνω.Από ΑΟΘ κατέβασα την εξεταστέα ύλη την έχει γράψει ο θαλαλαίος δημήτρης και από τι είδα τα εκτός δεν είναι γραμμένα δηλαδή έχει ότι πρέπει από θεωρία.Το έκανα βιβλίο κι αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Μια χαρά κομπλε εισαι! Μην αγχωνεσαι απο τώρα για μαθηματικά και φυσικη! Και απο τα Χριστούγεννα να αρχιζες,πάλι μια χαρά θα ήσουν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crash crash

Νεοφερμένος

Η Λαμπρινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
εμεις κανουμε στο φροντιστήριο και μαθηματικα κατευθυνσης Γ και φυσικη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikoslarissa

Δραστήριο μέλος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 669 μηνύματα.
εμεις κανουμε στο φροντιστήριο και μαθηματικα κατευθυνσης Γ και φυσικη..
Και εμεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top