Μπορώ να δηλώσω μια σχολή, αν δεν έχω ελληνική υπηκοότητα;

misu7

Νεοφερμένος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Ιωάννης Ρέντης (Αττική). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Καλησπέρα...

Ξαναδίνω φέτος πανελλαδικές, και θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση σχετικά με την εισαγωγή σε σχολές! Σκέφτομαι να βάλω την Σχολή Πλοιάρχων Εμπορικού Ναυτικού, αλλά δεν ξέρω αν παίζει κάποιο πρόβλημα με την υπηκοότητα ή την καταγωγή. Είμαι Ρουμάνος, 8 χρόνια στην Ελλάδα.

Ευχαριστώ! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anestios

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο anestios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 160 μηνύματα.
ΝΟΜΙΖΩ οτι πρεπει να εχεις ελληνικη υπηκοοτητα για να μπεις σε αυτη την σχολη.τωρα δεν ξερω αμα περασεις στην σχολη μπορει να στην δωσουνε.γιατι δεν παιρνεις ενα τηλεφωνο στην σχολη αυτη να ρωτησεις τι γινεται;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misu7

Νεοφερμένος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Ιωάννης Ρέντης (Αττική). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Ναι... σκέφτηκα να μιλήσω μαζί τους, αλλά έψαχνα τον τρόπο. Άντε να δούμε τι θα δούμε πάλι!

Ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anestios

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο anestios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 160 μηνύματα.
Ναι... σκέφτηκα να μιλήσω μαζί τους, αλλά έψαχνα τον τρόπο. Άντε να δούμε τι θα δούμε πάλι!

Ευχαριστώ!
βρηκα ενα τηλ.δεν ξερω αμα δουλευει.
210-4128060
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

etud

Νεοφερμένος

Ο etud αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Μία απορία. Αλλοδαπός στο τμήμα Εκπαιδευτικής και Κοινωνικής Πολιτικής του ΠΑ.ΜΑΚ., μπορεί να περάσει? Έχω την αίσθηση πως απαιτείται ελληνική υπηκοότητα, αλλά βλέπω και παιδιά μεταναστών να το επιθυμούν? Μήπως τζάμπα το λιγουρεύονται, ρε παιδιά, και στο τέλος τους κόψουν μια και καλή την όρεξη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Πάντως έχω συμφοιτητή Αλβανικής καταγωγής, ο οποίος ήρθε σε μικρή ηλικία στην Ελλάδα με τους γονείς του. Το γελοίο σε όλη την υπόθεση, είναι ότι αφού πάρει το πανεπιστημιακό πτυχίο δεν θα μπορεί μόνο να συμμετάσχει στους διαγωνισμούς του ΑΣΕΠ! Άρε αθάνατη Ελλαδιστάνα! Πουθενά στον πολιτισμένο δυτικό κόσμο δεν γίνεται αυτό...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

etud

Νεοφερμένος

Ο etud αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Πάντως έχω συμφοιτητή Αλβανικής καταγωγής, ο οποίος ήρθε σε μικρή ηλικία στην Ελλάδα με τους γονείς του. Το γελοίο σε όλη την υπόθεση, είναι ότι αφού πάρει το πανεπιστημιακό πτυχίο δεν θα μπορεί μόνο να συμμετάσχει στους διαγωνισμούς του ΑΣΕΠ! Άρε αθάνατη Ελλαδιστάνα! Πουθενά στον πολιτισμένο δυτικό κόσμο δεν γίνεται αυτό...:/:

Γεγονός. Η συμμετοχή στο ΑΣΕΠ και γενικά στο δημόσιο προϋποθέτει ελληνική υπηκοότητα! Γ...ω τον πολιτισμό των χιλιάδων χρόνων. :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anestios

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο anestios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 160 μηνύματα.
με την νεα νομοθεσια θα παρετε την υπηκοοτητα και δεν θα υπαρχει προβλημα για τις σχολες αυτες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top