Σε ποια σχολή στοχεύετε για του χρόνου;

Avicii

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Υπόλυττος Βρεττός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 1,944 μηνύματα.
Στόχος μου είναι το τμήμα κινηματογράφου Θεσσαλονίκης.
Σας συμβουλεύω όλους να ακολουθήσετε αυτό που σας αρέσει χωρίς να σκέφτεστε την επαγγελματική αποκατάσταση... Είναι μεγάλο ζήτημα συμφωνώ αλλά, ο άνθρωπος πρέπει να κάνει πάντα αυτό που τον γεμίζει στη ζωή του και αν το κυνηγήσει αρκετά θα τα καταφέρει, να βρει εργασία και να είναι ευτυχισμένος! Επειδή μόνο και μόνο το αγαπά. Εύχομαι σε όλους να καταφέρουν και να πετύχουν σε αυτό που πραγματικά θέλουν να κάνουν!:)


Συμφωνώ απόλυτα με τα λεγόμενά σου και σε συγχαίρω, γιατί σε μια εποχή οικονομικής κρίσης , ενώ η πλειοψηφία των συνομηλίκων σου σκέφτεται καθαρά με κριτήρια αποκατάστασης, τολμάς να ακολουθήσεις αυτό που γουστάρεις.
Εύγε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bloublou

Νεοφερμένος

Η Bloublou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Σκεφτομαι για γαλλικη φιλολογια 'η αγγλικη.Βεβαια θελω τη γαλλικη πολυ περισσοτερο απο την αγγλικη!!!! δεν ξερω ομως τι απορροφηση εχει η γαλλικη :hmm:γνωριζει κανενας τιποτα??? αξιζει να μπω στη σχολη αυτη??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ge0_

Νεοφερμένος

Ο ge0_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
εγω θέλω Ναυπηγων Μηχανολογων Μηχανικων ΕΜΠ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rosstrobon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Τανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Σαν πρωτο στοχο εχω την Διοικηση και Οργανωση Επιχειρησεων του ΠΑΜΑΚ.
Επειτα Οικονομικο στο ΠΑΜΑΚ ή στο Αριστοτελειο,επειτα ή Βολο ή Γιαννενα ή τελος Κομοτηνη...


Εχω και καποιες σκεψεις για Μηχανολογων Μηχανικων του Αριστοτελειου.Αλλα εχει αρκετα υψηλα βαση...Μακαρι να γραψω τοσο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

T0n1X

Νεοφερμένος

Ο T0n1X αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Εγω σκέφτομαι για Φυσικο αθηνας ή για Μαθηματικό αθήνας και συγκεκριμενα θελω να ασχοληθώ με την αστροφυσική
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

loobs

Νεοφερμένος

Η μελινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
μπορώ να πω ότι συμφωνώ με πολλούς για όσα έχουν λεχθεί!!
εγώ θέλω σαν καλό παιδί να περάσω ΜΜΕ ή Φιλοσοφική, που κ τα 2 μ'αρεσουν τρελά... Φιλοσοφική για γλωσσολογία ή ΜΜΕ για δημοσιογράφος ταξιδιωτικής δημοσιογραφίας ή αρθρογράφος τέλος πάντων.. όχι τηλεόραση ή ραδιο... από μικρή το μόνο που μου αρέσει είναι να γράφω:D
όμως, όλοι με έχουν πρηξει να πάω Νομική, επειδή κ καλά μπορώ να μπω! επειδή κ καλα είναι η καλύτερη σχολή της θεωρητικής!
Ε ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΠΩ ΝΟΜΙΚΗ! ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ!;!;! :mad:
εγώ θα πάω να κάνω αυτό που γουστάρω, κι ας μείνω και μια ζωή άνεργη:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Daisy

Δραστήριο μέλος

Η Daisy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 734 μηνύματα.
Οδοντιατρική θεσσαλονίκης θέλω..
αλλά δεν ξέρω αν θα τα καταφέρω..:P
για να δούμε..:):):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

trelomaniakos

Νεοφερμένος

Ο trelomaniakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Εγώ είμαι θετική και στοχεύω για ιατρική με ειδικότητα παθολογία :D αν δεν περάσω τότε πολυτεχνείο για χημικών μηχανικών :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.
Αρα η επιλογή γίνεται με βάση τα μόρια και όχι ότι μας αρέσει; Συνήθως ότι μας αρέσει δηλώνουμε και όχι κάτι άλλο...για να είμαστε μέσα. Αυτή η λογική έχει δημιουργήσει άσχημο επίπεδο φοιτητών στα Ελληνικά Πανεπιστήμια, που δηλώνουν σχολές στον βρόντο ή αυτό που φαινομενικά τους αρέσει (?) αλλά και μια ομάδα σχολών...για να μην μείνουν απέξω. Το σωστό είναι να δηλώσεις εκείνο που σου αρέσει μόνο και να προσηλωθείς ώστε να το «πιάσεις» και να εισαχθείς. Αν δεν σου αρέσει κάτι συγκεκριμένο...οι σπουδές θα είναι μαρτύριο.

τώρα καταλαβαίνω γιατί μετά εμφανίζονται τα συμπτώματα βαρεμάρας της x επιστήμης εκ μέρους πολλών φοιτητών...:whistle:

Το -1 από εμένα με αγάπη. :P

Ξέρεις ότι συμφωνώ με πολλά από αυτά που λες, και τα παραπάνω δεν αποτελούν εξαίρεση, αλλά έχω την εντύπωση πως δεν χρειάζεται να επαναλαμβάνονται παντού.
Κι εγώ πχ, συμπλήρωσα στην αρχή τις περισσότερες αρχιτεκτονικές, και ως "έσχατη λύση" έβαλα μαθηματικό. Βέβαια μια ζωή ήθελα το πρώτο, αλλά το δεύτερο μου είχε γίνει έμμονη ιδέα. Το ότι κάποιος δηλώνει τελευταία μια σχολή με λιγότερα μόρια από την πρώτη, δεν σημαίνει πως δεν του αρέσει κιόλας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristososfp

Νεοφερμένος

Ο xristososfp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ. Έχει γράψει 101 μηνύματα.
Στρατιωτικη Σχολη Ευελπιδων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,788 μηνύματα.
Το -1 από εμένα με αγάπη. :P

χαίρομαι...:P συνάδελφε! αμοιβαίο...χαχαχαχαχα :clapup: :clapup: :laugh:

Κι εγώ πχ, συμπλήρωσα στην αρχή τις περισσότερες αρχιτεκτονικές, και ως "έσχατη λύση" έβαλα μαθηματικό. Βέβαια μια ζωή ήθελα το πρώτο, αλλά το δεύτερο μου είχε γίνει έμμονη ιδέα. Το ότι κάποιος δηλώνει τελευταία μια σχολή με λιγότερα μόρια από την πρώτη, δεν σημαίνει πως δεν του αρέσει κιόλας.

....και εγώ! δεν πέρασα στην 1η μου επιλογή. Βασικά στην χρονιά μου θυμάμαι, δεν πέρασε κανένας από το λύκειό μου, στην σχολή 1ης επιλογής. Από μια πλευρά καλύτερα. Δεν ήξερα πολλά πράγματα οπότε και δεν είχα τις "χαρές" που έχουν όσοι δηλώνουν αυτό που τους "αρέσει". Η μαγεία της επιστήμης μου ήρθε σταδιακά και με καθήλωσε. Βέβαια η δυσκολία κτλ πολλές φορές με έκανε να αναθεωρήσω αν άξιζε τον κόπο ή αν θα μπορέσω να ανταπεξέλθω σαν κύριος τις σπουδές μου. Και όντως με ατελείωτη ατομική προσπάθεια και επιμονή δόξα τω Θεώ δεν κόλλησα σε κανένα εξάμηνο, χωρίς κανένα φροντιστήριο. Αυτό είναι καλύτερο από μια αρχική "χαρά" της 1ης επιλογής να μετασχηματιστεί σε ξενέρα (πολύ σύνηθες φαινόμενο). Όσο λιγότερα ξέρεις τόσο καλύτερα για σένα, διότι οι εκπλήξεις του Μπανεπιστημίου είναι πολλές...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mikro_93

Νεοφερμένος

Η mikro_93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
ΤΕΙ Φυσικοθεραπείας ή Ιατρικά Εργαστήρια... Με χίλιαααα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

kesouras5

Νεοφερμένος

Ο kesouras5 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Εγώ πάλι, στοχεύω το τμήμα Πολιτικής επιστήμης και Δημόσιας Διοίκησης Αθηνών. Βέβαια, από μικρός το πάθος μου είναι οι Διεθνής και Ευρωπαϊκές Σπουδές, και εφόσον υπάρχει σαν κατεύθυνση στο τμήμα θα το ακολουθήσω !!!
φιλε και εγω σε αυτες τις σχολες στοχευω,αλλα με προβληματιζει πολυ η αποκατασταση που εχουν :hmm::hmm:
Βεβαια αυτην την εποχη πουθενα δεν εχει σιγουρη αποκατασταση,αλλα αυτες οι σχολες νομιζω εχουν ενα παραπανω προβλημα (?) :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

13diagoras

Δραστήριο μέλος

Ο 13diagoras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 550 μηνύματα.
Ας κάνουμε και ένα poll εμείς της B' μιας και σε ένα χρόνο θα είμαστε στο άγχος της προετοιμασίας για τις Εξετάσεις...
Επειδη το ειχα και απορια:D,αν περασεις σε καποια σχολη,π.χ.μαθηματικα που θες,τοτε μπορεις να επιλεξεις την πολη?(αυτο ισχυει για ολα τα παιδια πολυτεκνων?
Εγω πολυτεχνειο θελω να περασω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexacker

Νεοφερμένος

Ο alexacker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 110 μηνύματα.
Ιατρική στοχεύω ετσι ώστε να πιάσω καμιά Βιολογία :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athinoul@91

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 669 μηνύματα.
μεταφραστικό...:P
αληθεια γλυκια μου???? ποοοσοοοοοο χαιρομαι!!!!!!! αν θελεις καποια πληροφορια πες μου να σου πω! ειναι πραγματικα εκπληκτικη σχολη ομως να ξερεις οτι τα μαθηματα ειναι υπερβολικα πολλα και σχετικα δυσκολα ορισμενα. αν σου αρεσει πραγματικα και ξερεις σε πολυ καλο επιπεδο δυο ξενες γλωσσες μην το σκεφτεσαι!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariathess

Νεοφερμένος

Η mariathess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Νομική ή φιλολογία ! Ελπίζω να τα καταφέρω!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σοφιστής

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 779 μηνύματα.
Εγώ παιδιά στοχεύω Ιατρική................Μακάρι επειδή είμαι δυνατός σε όλα τα μαθήματα.Έχω αρχίσει και Μαθ. Κατ και μια χαρά τα πάω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
εγω στοχευω θεολογια η' κοινωνιολογια η' ιστορια&αρχαιολογια η' δημοτικη εκπαιδευση η' φιλολογια!.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgakisss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Εγώ που θα πάω τώρα 2α λυκείου πιάνομαι? Ας πω κι εγώ. Λοιπόν λέω ημμυ στο εμπ με ειδίκευση στα οικονομικά ( ροή Ο ). Αυτός είναι και ο μόνος λόγος που θέλω αποκλειστικά εμπ. Από κει και πέρα και επειδή τα μόρια είναι πολλά και ποτέ δεν μπορώ να ξέρω αν θα τα πιάσω σαν δεύτερη επιλογή έχω ΔΕΤ. Όπως καταλαβαίνεται θέλω κάτι που να συνδυάζει τεχνολογία με οικονομικά. Θα μου πείτε τώρα τι στοχεύω ακόμα δεν έχω πάει 2α λυκείου αλλά είναι καλό να έχεις στόχους :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top