Έναρξη φροντιστηρίων για αποφοίτους λυκείου

strsismos88

Νεοφερμένος

Ο strsismos88 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Μαθηματικών Ιωαννίνων. Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά, είμαι απόφοιτος λυκείου και είχα δώσει πανελλαδικές το 2007 χωρίς επιτυχία:/:. Τώρα αποφάσισα να δώσω το 2011 πάλι. Ισχύει ότι τα μαθήματα στα φροντιστήρια σε τμήματα αποφοίτων ξεκινάνε λίγο αργότερα (Οκτώβρη); Γιατί μου φαίνεται ότι είναι λίγο αργά:hmm:.
Αν όχι πότε μου προτείνετε να ξεκινήσω φροντιστήριο; Θερινά μαθήματα είναι απαραίτητα;
Πολλά πράγματα τα θυμάμαι ακόμη, έχω ξεκινήσει ήδη μόνος να διαβάζω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Γεια σας παιδια, ειμαι αποφοιτος λυκειου και ειχα δωσει πανελλαδικες το 2007 χωρις επιτυχια:/:. Τωρα αποφασισα να δωσω το 2011 παλι. Ισχυει οτι τα μαθηματα στα φροντιστηρια σε τμηματα αποφοιτων ξεκινανε λιγο αργοτερα (Οκτωβρη); Γιατι μου φαινεται οτι ειναι λιγο αργα:hmm:. Αν οχι ποτε μου προτεινετε να ξεκινησω φροντιστηριο; Θερινα μαθηματα ειναι απαραιτητα;
Πολλα πραγματα τα θυμαμαι ακομη, εχω ξεκινησει ηδη μονος να διαβαζω
Τι κατευθυνση εισαι?

Οσο γι'αυτο που ρωτας,απ'οτι ξερω,τα μαθηματα για αποφοιτους ξεκινουν Οκτωβρη,οπως σωστα ειπες.

Επισης ξερω πως τα μαθηματα γινονται κυριως πρωινες ωρες.

Τωρα για το ποτε θα αρχισεις φροντιστηριο,ειναι καθαρα προσωπικη σου υποθεση.

Εχει να κανει με το τι σχολη θελεις να περασεις,με το ποσα κενα εχεις απο προηγουμενες χρονιες,με το ποσα πραγματα θυμασαι απο το 2007 που εδινες κλπ.

Γενικοτερα εγω ειμαι κατα των θερινων μαθηματων γιατι θεωρω οτι κουραζουν παρα πολυ τον μαθητη,τωρα απο κει και περα ειναι δικη σου η αποφαση. =)

Καλη επιτυχια σ'οτι κι αν κανεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aris-bas

Νεοφερμένος

Ο Άρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 69 μηνύματα.
καλησπερα παιδια!!Ειμαι και γω αποφοιτος λυκειου (τεχνολογικη κατευθυνση) και αποφασισα να ξαναδωσω το 2014(παλι στην ιδια κατευθυνση).Εχω καποιες ερωτησεις σχετικα με τα τμηματα αποφοιτων στα φροντηστηρια..οποιος γνωριζει ας μου απαντησει..αν μπορει ..:confused:
1) Τα μαθηματα σε τμηματα αποφοιτων ξεκινουν οντως λιγο αργοτερα(οκτωβρη) ;;
2) Γινεται η ιδια δουλεια(απο θεμα υλης,παραδοσης μαθηματος) οπως γινεται στη γ λυκειου ή οχι(επειδη θεωρουνται γνωστα)..;;;
3) Τα διδακτρα κυμαινονται στα ιδια επιπεδα με αυτα της γ λυκειου;;
4) Τα μαθηματα ή μαλλον οι ωρες των μαθηματων ειναι λιγοτερες;;
5)Η εκθεση και το ΑΟΔΕ ειναι απαραιτητα να τα ξαναπαρακολουθησω....;;
6)Τα θερινα θεωρουνται απαραιτητα ή οχι;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
καλησπερα παιδια!!Ειμαι και γω αποφοιτος λυκειου (τεχνολογικη κατευθυνση) και αποφασισα να ξαναδωσω το 2014(παλι στην ιδια κατευθυνση).Εχω καποιες ερωτησεις σχετικα με τα τμηματα αποφοιτων στα φροντηστηρια..οποιος γνωριζει ας μου απαντησει..αν μπορει ..:confused:
1) Τα μαθηματα σε τμηματα αποφοιτων ξεκινουν οντως λιγο αργοτερα(οκτωβρη) ;;
2) Γινεται η ιδια δουλεια(απο θεμα υλης,παραδοσης μαθηματος) οπως γινεται στη γ λυκειου ή οχι(επειδη θεωρουνται γνωστα)..;;;
3) Τα διδακτρα κυμαινονται στα ιδια επιπεδα με αυτα της γ λυκειου;;
4) Τα μαθηματα ή μαλλον οι ωρες των μαθηματων ειναι λιγοτερες;;
5)Η εκθεση και το ΑΟΔΕ ειναι απαραιτητα να τα ξαναπαρακολουθησω....;;
6)Τα θερινα θεωρουνται απαραιτητα ή οχι;;
1) Tέλη Σεπτέμβρη - αρχές Οκτώβρη.
2) Ίδια δουλειά σε γενικές γραμμές.
3) Είναι πιο χαμηλά στους αποφοίτους.
4) Όχι. Κανονικά.
5) Έκθεση αν το 'χεις για μένα δεν χρειάζεται να κάνεις μαθήματα ξανά. :/
Για ΑΟΔΕ δεν γνωρίζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kparas7

Νεοφερμένος

Ο kparas7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Σίγουρα όσο πιο νωρίς τόσο το καλύτερο... Απλά είναι λογικό να αρχίσουν λίγο αργότερα και όχι από το καλοκαίρι (θερινά τμήματα) γιατί υποτίθεται ότι υπάρχει ένα background ώστε να μπορέσει να βγει η δουλειά ακόμα και χωρίς καλοκαιρινή προετοιμασία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M1tsak0c

Νεοφερμένος

Ο M1tsak0c αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Γεια και από μένα, αποφάσισα λοιπόν να ξαναδώσω και εγώ πανελλήνιες. Ξέρω πως έχουν ξεκινήσει τα μαθήματα ήδη. Αν πάω και γραφτώ τώρα σε φροντιστήριο θα μπω σε τμήμα αρχικά?
Ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aceBill

Νεοφερμένος

Ο aceBill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Ανάλογα το φροντιστήριο και το επίπεδό σου. Ένας φίλος μου που γράφτηκε πριν απο καμια βδομάδα τον έβαλαν σε τμήμα με τελειόφοιτους λυκείου ενώ ένας άλλος σε άλλο φροντιστήριο τον έβαλαν σε τμήμα με τελειόφοιτους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ultimate

Νεοφερμένος

Ο Ultimate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπερα παιδια,γνωριζετε να μου πειτε καλα φροντιστηρια σε Δαφνη,Νεα σμυρνη,Παγκρατι,Αγιο Δημητριο κ γυρω κοντινες περιοχες ?Για τεχνολογικη κατευθυνση .. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
ΠΚ - Νεαπόλεως 13 - Βύρωνας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ultimate

Νεοφερμένος

Ο Ultimate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Ευχαριστω πολυ :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τελικά πού κατέληξες? Δεν ρωτάω από περιέργεια απλά επειδή έχω ακούσει τα καλύτερα γι αυτό το φροντιστήριο, θα ήθελα να μου πεις κι εσύ τη γνώμη σου (αν βέβαια πήγες σε αυτό).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top