Θέλω πολύ να γίνω απουσιολόγος

elinaki97

Νεοφερμένος

Η Roxanne αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Νέο Πετρίτσι (Σέρρες). Έχει γράψει 113 μηνύματα.
υπάρχουν και παιδιά που έβγαλαν καθαρό 20..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Έχασα κάτι που δεν έγινα ποτέ απουσιολόγος και δεν επεδίωκα να πάρω αριστεία; Απλά, νιώθω πλέον, ότι έζησα πολύ ωραία ως παιδί και ως έφηβος. Άφησα τις δυνάμεις μου για αργότερα όπου τις χρειάζομαι πραγματικά. Η ζωή δεν είναι ένα ξερό γυμνάσιο και λύκειο...όπου ολίγον οι βαθμοί είναι εικονικοί (όποιος έχει μαχαίρι τρώει πεπόνι).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lucky sunray

Πολύ δραστήριο μέλος

Η lucky sunray αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,441 μηνύματα.
Σε συγχαιρω που εχεις φιλοδοξιες απο μικρη μονο προσεξε να μην μεινεις μονο σε αυτες...πρεπει να χαρεις και να ζησεις ανεμελα αυτα τα χρονια γιατι διαμορφωνεις προσωπικοτητα που σε καμια περιπτωση δεν πρεπει να στηριζεται μονο σε ενα απουσιολογιο!να γεμιζεις την μερα σου και με αλλες δραστηριοτητες χωρις να ξεχνας βεβαια τα "καθηκοντα" σου.
nPb:τι εννοεις οτι οποιοι ετυχε να παρουν απουσιολογιο δεν εζησαν ωραια ως παιδια-εφηβοι? δεν συμφωνω !! αποτελουσα μελος μια ταξης του λυκειου-γυμνασιου που δεν στερηθηκαμε τιποτα ας περναμε απουσιολογιο καθε χρονια με βαθμαρες απλως οταν επρεπε να διαβασουμε καθομασταν και διαβαζαμε.Καθε περιοδο της ζωης ειναι δυσκολη γι αυτο επιδιωκεις να κανεις οτι καλυτερο μπορεις.Συμφωνω παντως οτι οι βαθμοι ειναι εικονικοι αλλα πιστευω οτι ειναι ενας τροπος για να μαθουμε απο μικρη ηλικια τι σημαινει αξιοκρατια στο χωρο της δουλειας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Ελλάδα + αξιοκρατία = όνειρο θερινής νυκτός :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fly

Δραστήριο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 441 μηνύματα.
Ελλάδα + αξιοκρατία = όνειρο θερινής νυκτός :D
:lol::lol: δυστυχως....

Παρολα αυτα θεωρω οτι πολλες φορες ουτε το απουσιολογιο δινεται αξιοκρατικα. γιατι και εγω αν και ειμαι απουσιολογος (με 18,5 βεβαια αλλα οκ) υπαρχουν παιδια στην ταξη μου που σε καποια μαθηματα ειναι πιο καλα απο εμενα.ολοι μας καπου ειμαστε καλυτεροι. Γ λυκειου βεβαια φετος και ολοι γραμμενο το εχουμε το απουσιολογιο.εμεις ως ταξη το μονο που σκεφτομαστε ειναι πως θα σβησω καποιες απουσιες χωρις να με παρουν ειδηση. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
υπάρχουν και παιδιά που έβγαλαν καθαρό 20..
δευτερο τριμηνο!!!???????ΟΜG!διαμαρτυρομαι!!!εμας στα φιλολογικα εκτος ιστοριας δευτερο τριμηνο βαζουν μεχρι 19!!τι ειναι αυτα?ααα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lucky sunray

Πολύ δραστήριο μέλος

Η lucky sunray αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,441 μηνύματα.
Ελλάδα + αξιοκρατία = όνειρο θερινής νυκτός :D

ονειρο θερινης νυχτος...ωραια ταινια!:P
ας επανελθουμε λοιπον..οντως ισχυει αλλα οπως ειπα την μαθαινουμε ,εφοσον βεβαια εφαρμοζεται σωστα, τωρα το ποσο ισχυει στην κοινωνια που ζουμε ειναι μεγαλο θεμα και θα βγουμε off topic :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρούλα!!!

Νεοφερμένος

Η Χαρούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Ελινάκι,μην νοιάζεσαι για το απουσιολόγιο!!Καλό είναι να προσπαθείς για να παίρνεις όσες περισσότερες γνώσεις μπορείς!!Ξέρω τι εννοείς για ανταμοιβή των κόπων σου!Και εγώ έτσι πίστευα,ώσπου το λούστηκα πέρσι.Καθότι δίκαιη,έκανα πολλούς εχθρούς,γιατί τότε με γνώριζαν και με έβλεπαν ως απουσιολόγο και σαν την άριστη μαθήτρια και όχι σαν άτομο.Φέτος το αρνήθηκα και έχω το κεφάλι μου ήσυχο!!Γνωρίστηκα επίσης,καλύτερα με κάποια από τα παιδιά και με βλέπουν επιτέλους ως Χαρούλα!!Ευτυχώς!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alloc

Νεοφερμένος

Ο Alloc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
απογοητεύομαι όταν ακούω αυτή την επιθημία ειλικρινά !!!!
Κοριτσι μου απάντησέμου ειλικρινα ποιο νομίζεις ότι θα είναι το όφελος από ένα απουσιολόγιο 'εκτος από τη γκρίνια των καθηγητών τα παρακάλεια των μαθητών και το άγχος των ευθηνών για έναν ηλίθιο τιτλο,πες μου σε παρακαλώ!!!
από τη 3η γυμνασίου έχω μπλεξήματα με το απουσιολόγιο και να ξέρης ότι πέρσι όταν το ανέλαβα μετά από δύο περίπου μήνες παρετήθηκα!!!
Και να ξέρης ότι τη καλή φήμη δεν τη διαμορφώνει με απουσιολόγια και άλλες τέτοιες μπούρδες...Και αυτό στο λέω από προσωπική μου εμπειρία !!!

Για να έχει απουσιολόγιο κάποιος με αυτή την ορθογραφία, καταλαβαίνεις Ελίνα ότι δεν έχει αξία να κάθεσαι να σκοτώνεσαι για το απουσιολόγιο. Θα έπρεπε να είναι ο τελευταίος παράγοντας που θα μπορούσε να σε παρακινήσει να διαβάζεις. Υπάρχουν πολλοί και σημαντικοί λόγοι να είσαι τακτική και να μελετάς, το απουσιολόγιο δεν είναι ένας απο αυτούς.

Αλλά εάν εσένα το απουσιολόγιο μπορεί να αποτελέσει ένα κίνητρο για να επιμείνεις στο διάβασμα τότε συνέχισε έτσι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

staventoula

Νεοφερμένος

Η staventoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Ημουν δευτερη απουσιολογος στο δευτερο και τωρα και στο τριτο τριμηνο, στο πρωτο εγινε με κληρωση.

Εβγαλα 19 και 10/13, ενω η κοπελα που ειναι απουσιολογος 19 και 11/13 (Θεωρω οτι ηταν λιγο αδικοι οι βαθμοι της στο δευτερο αλλα τελος παντων)
Μου τη σπαει πολυ γιατι το παιζει κατι επειδη με περναει για λιγο και συνεχως πεταγεται στη ταξη σαν μην υπαρχουν αλλοι... Θελω πολυ να παρω απουσιολογιο...ετσι για να μαθει...κι οχι μονο γι' αυτο, επειδη θελω, μ'αρεσει, αν και ειναι ευθύνη πολυ μεγαλη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

elenaki92

Δραστήριο μέλος

Η elenaki92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 590 μηνύματα.
Ελινάκι, μη σε απασχολεί τόσο το απουσιολόγιο... Κάνε σωστά τη δουλειά σου για να αποκτήσεις βάσεις και να περάσεις εκεί που θες. Αυτό πρέπει να προέχει για σένα. Πίστεψε με, επειδή είχα το απουσιολόγιο στο γυμνάσιο είναι μεγάλη ευθύνη και βάρος που στην ουσία δε σου προσφέρει τίποτα. "είναι δημόσιο έγγραφο και προσέχετε μη το χάσετε" έτσι έλεγαν οι καθηγητές. Και μια φορά που καθηγητής έκανε μουτζούρα στο κουτάκι που γράφουμε το μάθημα εκείνης της ώρας εγώ κόντεψα να την πληρώσω γιατί ακόμη κι ο ίδιος ξέχασε τι είχε κάνει... Άσε που πολλές φορές θα βρεθείς σε δύσκολη θέση γιατί συμμαθητές σου ή και φίλες/φίλοι θα σου ζητήσουν να μη τους βάλεις την απουσία της κοπάνας γιατί στο τέλος θα μείνουν κι από την άλλη τους καθηγητές να υποστηρίζουν και δικαιολογημένα μπορώ να πω ότι αν συμβεί κάτι σ' αυτα τα παιδιά θα μπούνε μέσα... Επιπλέον να σου πω ότι όταν με το καλό πατήσεις στο λύκειο θα δεις ότι δε θα σε νοιάζει. Φέτος οι καθηγητές έχουν πάθει πλάκα με το τμήμα μας γιατί δε ξέρουν ποιος είναι απουσιολόγος για να συνεννοηθούν μαζί του. Το πρώτο τέταρτο της ώρας μπορεί να το εχω εγώ, το άλλο τέταρτο ο άλλος συμμαθητής μου κ.ο.κ. Πάντως να ξέρεις ότι αξιοκρατία σε πολλές περιπτώσεις στους βαθμούς δεν υπάρχει στις μέρες μας. Το εχω ψάξει πολύ το θέμα και κατάλαβα ότι είναι κυρίως θέμα συμπάθειας, γλειψίματος και μετά προσπάθειας. Μένεις σε μια πολύ όμορφη πόλη. Εκμεταλλεύσου το και τώρα που ανοίγει ο καιρός βγες έξω, κανε βόλτες, παίξε, κανε ό,τι θες. φυσικά διάβασε, αλλά κάποιες από τις χαρές που μπορείς να απολαύσεις τώρα μη της αφήνεις για αργότερα γιατί δε ξέρεις αν θα σου παρουσιαστεί ξανά αυτή η ευκαιρία... Αυτα τα λίγα από μένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VAGGKALL1

Δραστήριο μέλος

Ο VAGGKALL1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 404 μηνύματα.
Για να έχει απουσιολόγιο κάποιος με αυτή την ορθογραφία, καταλαβαίνεις Ελίνα ότι δεν έχει αξία να κάθεσαι να σκοτώνεσαι για το απουσιολόγιο. Θα έπρεπε να είναι ο τελευταίος παράγοντας που θα μπορούσε να σε παρακινήσει να διαβάζεις. Υπάρχουν πολλοί και σημαντικοί λόγοι να είσαι τακτική και να μελετάς, το απουσιολόγιο δεν είναι ένας απο αυτούς.

Αλλά εάν εσένα το απουσιολόγιο μπορεί να αποτελέσει ένα κίνητρο για να επιμείνεις στο διάβασμα τότε συνέχισε έτσι!
:'(:'(
τι να κανουμε η δυσλεξεια δεν κρυβεται και ο υπολογιστης δεν υπογραμμιζει τα λαθη μου!!!
αν και μεχρι και τις περυσινες ενδοσχολικες δεν ειχα εξετασει το θεμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Froufrouris

Νεοφερμένος

Ο Στέφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πυλαία (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Εμένα μου άρεσε πάντα η ιδέα του απουσιολογίου. Δεν το κρίβω... Στην πρώτη γυμνασίου το είχε ενας άλλος συμμαθητής μου (με διαφορά 19,6 εγώ και αυτός 19,8 -.-) και το είχε πάρει μόνο και μόνο επειδή είχε μεγάλο βαθμό στα μαθηματικά. Είχαμε πολύ αυστηρό μαθηματικό κ ο μεγαλύτερος βαθμός που έβαλε (που άνηκε στον συμμαθητή μου) ήταν 18. Σε μένα έβαλε 15...Αλλά εγω είχα σε όλα τα άλλα μαθήματα 20 κ ένα 19. Ο συμμαθητής μου είχε κ 17 κ 18. Η φιλόλογος απόρεισε που με πέρασε. Στην δευτέρα γυμνασίου απαλαγμένοι από αυτό το μαθηματικό τον πέρασα κ πείρα το απουσιολόγιο με διαφορά 19,9 αυτός και εγώ 19,11.
Για αυτό να ξες οτι ίσως η συμμαθήτριά σου δεν αξίζει τον τίτλο του απουσιολόγου. Βέβαια υπάρχουν και πολλά αρνητικά.
1)η καθημερινή μου επανάληψη πριν μπει ο καθηγητής στην τάξη πήγε κατα διαόλου
2)όταν όλα τα παιδιά παίζουν στις ασκήσεις σεισμού εγώ πρέπει να τρέχω να τους βρω έναν,έναν...-.-
3) πολύ μεγάλη ευθύνη
4) και κυριώτερο...πλέον διαβάζω τόσο πολύ που έχω γίνει φυτό φοβώντας μην μου πάρει το απουσιολόγιο πάλι ο άλλος και γίνω ρεζίλι. Βέβαια όταν περνάς τον άλλο για πολύ στο Μ.Ο δεν υπάρχει αυτο το πρόβλημα αλλά τώρα που έχουμε διαφορά 2 μορίων δεν έχω χρόνο για τίποτα και έχω μετατραπεί σε φυτό...Θα ήθελα να απαλαχτώ να τελειώνουμε αλλά το έχουμε πάρει πολύ ανταγωνιστικά... : (
Για αυτό σκέψου το λίγο πριν προσπαθήσεις να το πάρεις... ;)
(συγγνώμη για τα ορθογραφικά μου αλλα δεν το κατέω και πολύ το πληκτρολόγιο...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Magusta

Νεοφερμένος

Η Magusta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Πρώτα απ'όλα σας χαιρετώ όλους μιας και είναι το πρώτο μου μήνυμα και ελπίζω να ακολουθήσουν πολλά ακόμα.Όσο για το απουσιολόγιο,μιλώντας από προσωπική πείρα,αποτελεί σίγουρα μια επιβράβευση για έναν καλό μαθητή,αλλά το γεγονός ότι δεν το έχεις πάρει ακόμη δεν πρέπει να σε αποθαρρύνει.Το αντίθετο μάλιστα,θα πρέπει να σου δίνει το κίνητρο να συνεχίσεις ακόμη και να ξεπεράσεις τον εαυτό σου.Αν όμως τελικά,και επιμένω αν,δεν τα καταφέρεις,δεν έγινε και τίποτα.Θυμήσου:κανένας δεν μπήκε στο Πανεπιστήμιο μόνο επειδή ήταν απουσιολόγος.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_ballet

Νεοφερμένος

Η love_ballet αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
αααααααααααχ όχι!!!! μην το κάνεις αυτο στον εαυτο σου!!!!
ειναι πραγματικά απαίσιο!!! τεράστια ευθυνη!! όλοι σε παρακαλανε να μη βαλεις απουσία και από πάνω σε φωναζουν και φυτο! χαλια χαλια σ λέω!!! εγω το εχω από την 1η γυμνασιου και φετος (Β λυκειου) το εδωσα!! βεβαια κι εγω στην αρχη το είχα πάρει πατριωτικά το θεμα!!! το είχα βάλει στοχο ζωης!!!:P
Τωρα αν το θελεις παρα πολύ καλά θα κάνεις να παλεψεις για αυτο και ειμαι σίγουρη ότι θα τα καταφερεις!!!!! :)
καλή επιτυχια και καλό διάβασμα!!!
ο απουσιολογος πόσ σε περνάει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elinaki97

Νεοφερμένος

Η Roxanne αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Νέο Πετρίτσι (Σέρρες). Έχει γράψει 113 μηνύματα.
Δεν μπορείς ναι πεις ότι έχουμε και τεράστια διαφορά...0.3 μόρια:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_ballet

Νεοφερμένος

Η love_ballet αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
έλα βρε ελινακι!!! είσαι πολύ κοντά!!! θα τα καταφερεις!!! (βεβαια μετα παιζει να το μετανιωσεις!)
αλλά μην απογοητευεσαι! άλλωστε μια γυναικα όλα τα μπορεί!!!!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

athena141

Νεοφερμένος

Η athena141 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Εγώ είχα το απουσιολόγιο και σου λεω οτι δεν χανεις και τιποτα πολλες φορες σου λενε οι φιλοι να σβησεις απουσιες και ερχεσαι σε πολυ δυσκολη θεση εγω πολλες φορες το μετανιωσα που το πηρα αλλα αμα το θες τοσο προσπαθησε περισσοτερο και θα τα καταφερεις εγω παντως δουλεψα πολυ και πηρα 20 παρα 1.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sophia_b

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σοφία-Ζωή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 298 μηνύματα.
το απουσιολογιο δεν ειναι τιποτα παραπανω απο μια ιδεα.. ολο το μπελα σου βρισκεις να καλυπτεις απουσιες και που πηγε το απουσιολογιο και που ειναι το βιβλιο υλης. το μονο θετικο για μενα που ημουν πρωτη τριτη γυμνασιου και φετος ειναι οτι στην αρχη της χρονιας και μονο που μπαινει ο καθηγητησ μεσα και ρωταει ποιος ειναι απουσιολογος, ξερει ηδη οτι εισαι καλη και τα καταφερνεις η μαλλον για την ακριβεια η καλυτερη εκει μεσα στα μαθηματα παντα. και σιγουρα δεν ειναι επιβραβαυση..... αγγαρια..:(ειμαι παθουσα, ξερω τι σου λεω.. επιβραβευση θα ηταν να περασεις εκει που θες στο τελος. κανενας που δεν υπηρξε απουσιολογος η σημαιοφορος δεν επαθε τιποτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Esperius

Νεοφερμένος

Ο Esperius αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 84 μηνύματα.
Το απουσιολογιο δεν το προσφερουν ως ανταμοιβη των προσπαθειων σου.Το παρουσιαζουν ετσι.Ο λογος που το δινουν στους καλυτερους μαθητες ειναι επειδη εχουν συνδεσει τον καλο μαθητη με τον πειθαρχημενο και σοβαρο μαθητη.Εγω ημουν τα δυο τελευταια χρονια απουσιολογος.Πραγματικα δεν μου προσεφερε τιποτα αλλο εκτος απο αγχος.Και εγω οταν ημουν στην ηλικια σου ειχα το ιδιο κολλημα,επειδη με ειχαν πρηξει οι δικοι μου.Δεν ειναι διακριση,ειναι ευθυνη που σε περιοριζει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top