Φαρμακευτική vs Διαιτολογία & Διατροφολογία

athina:-)

Νεοφερμένος

Η athina:-) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Καλησπέρα! Δίνω δεύτερη φορά πανελλήνιες και ως πρώτες επιλογές έχω την φαρμακευτική και την διαιτολογία του Χαροκόπειου. Αν γράψω καλά και έχω περιθώριο επιλογής θα πρέπει να αποφασίσω και δεν ξέρω τι να διαλέξω :redface: Η αλήθεια είναι ότι η διαιτολογία μου αρέσει πιο πολύ και μου φαίνεται πολύ πιο ενδιαφέρουσα αλλά η φαρμακευτική είναι πιο ασφαλής επιλογή. Όσοι σπουδάζετε σε αυτές τις σχολές ή έχετε κάποια άποψη πείτε μου τη γνώμη σας. Ευχαριστώ πολύ!!!!!!!!!!:)
-------------------------------------------------
καλα συγνωμη σημερα εγινα μελος δεν ηξερα.και ειμαι και λιγο ασχετη απο υπολογιστες...μην βαρας:cry_x:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Καλώς ήλθες athina:-) και καλή διαμονή στο ischool.
Όπως σου είπε το Μαρουλάκι τα greeklish απαγορεύονται γιατί καθιστούν τα μηνύματα δυσανάγνωστα και δυσκολεύουν τις μηχανές αναζήτησης. Μην πτοείσαι όμως, δεν έγινε κάτι που έγραψες με greeklish αρκεί να μη συνεχίσεις να τα χρησιμοποιείς. Άσε το Μαρουλάκι που είναι άψογος χρήστης να λέει ό,τι θέλει ;)
Τώρα για την ερώτηση σου αν και δε σπουδάζω τίποτε από τα δύο γενικά είμαι της άποψης να σπουδάσεις αυτό που σ'αρέσει. Συμφωνώ ότι η διαιτολογία είναι τρομερά ενδιαφέρουσα και αν σκεφτείς ότι τα φαρμακεία είναι πλέον καταστήματα με καλλυντικά κοινώς γίνεται εμπόριο, θα διάλεγα διαιτολογία. Δεν συμφωνώ πως η φαρμακευτική είναι η ασφαλής λύση. Τίποτα δεν είναι σίγουρο, η οικονομική κρίση τους αγγίζει όλους, οι άδειες για να ανοίξεις φαρμακείο είναι πανάκριβες, οπότε κοίτα να βγάλεις με το καλό τα απαιτούμενα μόρια και ξανασκέψου το.
Θέλω να πιστεύω πως αν κάνεις αυτό που γουστάρεις θα αποκατασταθείς πολύ καλύτερα από κάτι άλλο που απλά σου προσδίδει status, και οι διαιτολόγοι/διατροφολόγοι δε μπορείς να πεις πως πεινάνε ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

athina:-)

Νεοφερμένος

Η athina:-) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
ευχαριστω παρα πολυ!!!!!!!!!!:D

μπορεις να μου πεις πως ειναι η φοιτητικη ζωη στην αθηνα?γιατι εχω ακουσει τα χειροτερα!!!!!!!!!!!!1
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Plz μην κάνεις πολλά ποστς στη σειρά, να επεξεργάζεσαι το προηγούμενο αν θες να προσθέσεις κάτι.
Τώρα για την ερώτηση σου, αν και σε καμία περίπτωση δεν πρέπει η πόλη να αποτελεί κριτήριο για την επιλογή σου, η φοιτητική ζωή στην Αθήνα είναι ιδιαίτερη. Θέλει πολλά λεφτά, χωρίς αμάξι είναι δύσκολα, υπάρχουν πολύ μεγάλες αποστάσεις, ο κόσμος είναι πιο κλειστός και δεν έχει το παρείστικο της επαρχίας. Επίσης αν το τμήμα σου δεν είναι στην πανεπιστημιούπολη συνήθως είναι και χάλια τα κτίρια. Αλλά δεν ξέρω αν θα την άλλαζα. Έχει απίστευτες ευκαιρίες για να ανοίξεις τα μάτια σου, διασκέδαση, ψυχαγωγία, κουλτούρα για όλα τα γούστα. Απλά όλα αυτα συνήθως προϋποθέτουν χρήματα. Πάντως το αν περάσεις στην επαρχία δεν συνεπάγεται πως θα περάσεις χάλια ούτε και το αντίστροφο ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prion

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο prion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 144 μηνύματα.
Η διατροφολογία δεν είναι πολύ περιοσμένη για πρώτο πτυχίο;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φανη@@

Νεοφερμένος

Η Φανη@@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Γειά σας είμαι καινούργια στο site και θα ήθελα την γνώμη σας. ..έδωσα φέτος πανελλαδικές εξετάσεις και πέρασα στο τει διατροφης και διαιτολογιας όμως δεν είναι αυτό που επιθυμούσα ..Εγώ ήθελα να σπουδάσω φαρμακευτικη αλλά όλοι λένε πως

Γειά σας είμαι καινούργια στο site και θα ήθελα την γνώμη σας. ..έδωσα φέτος πανελλαδικές εξετάσεις και πέρασα στο τει διατροφης και διαιτολογιας όμως δεν είναι αυτό που επιθυμούσα ..Εγώ ήθελα να σπουδάσω φαρμακευτικη αλλά όλοι λένε πως είναι πως δεν έχει καλή επαγγελματία αποκατάσταση ενώ το επάγγελμα του διαιτολόγου θα αναπτυχθεί στο μέλλον ....δεν είναι ότι δεν μου αρέσει το αντικείμενο της διαιτολογιας αλλά δεν ήταν εξαρχής το όνειρο μου ...δεν ξέρω τι να κάνω ...Έχω ήδη αρχίσει προετοιμασία για να ξανά δώσω πανελληνιες αλλά δεν είμαι σίγουρη εντελώς. ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

st2000

Νεοφερμένος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 112 μηνύματα.
Γειά σας είμαι καινούργια στο site και θα ήθελα την γνώμη σας. ..έδωσα φέτος πανελλαδικές εξετάσεις και πέρασα στο τει διατροφης και διαιτολογιας όμως δεν είναι αυτό που επιθυμούσα ..Εγώ ήθελα να σπουδάσω φαρμακευτικη αλλά όλοι λένε πως

Γειά σας είμαι καινούργια στο site και θα ήθελα την γνώμη σας. ..έδωσα φέτος πανελλαδικές εξετάσεις και πέρασα στο τει διατροφης και διαιτολογιας όμως δεν είναι αυτό που επιθυμούσα ..Εγώ ήθελα να σπουδάσω φαρμακευτικη αλλά όλοι λένε πως είναι πως δεν έχει καλή επαγγελματία αποκατάσταση ενώ το επάγγελμα του διαιτολόγου θα αναπτυχθεί στο μέλλον ....δεν είναι ότι δεν μου αρέσει το αντικείμενο της διαιτολογιας αλλά δεν ήταν εξαρχής το όνειρο μου ...δεν ξέρω τι να κάνω ...Έχω ήδη αρχίσει προετοιμασία για να ξανά δώσω πανελληνιες αλλά δεν είμαι σίγουρη εντελώς. ...
προτεινω φαρμακευτικη εχει πολλες προοπτικες περα απο την πωληση φαρμακων οπως φαρμακοβιομηχανιες ,ερευνα ,βιομηχανια καλλυντικων και αλλα. Η διατολογια μου φαινεται οτι ειναι περισσοτερο κορεσμενη απο την φαρμακευτικη παντως ειναι δικη σου η επιλογη οπως και να εχει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thodoris kn

Νεοφερμένος

Ο thodoris kn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Σοβαρα τωρα συγκρινουμε διαιτολογια με φαρμακευτικη?Mνημονια μεχρι ο fockos σταματησει να βλεπει σενιορα ελις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φανη@@

Νεοφερμένος

Η Φανη@@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Τότε τι προτείνεις? ? Πες μου την γνώμη σου! !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jaycut

Νεοφερμένος

Ο jaycut αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Η φαρμακευτικη σαρεσει περισσοτερο και εχει καλυτερη αποκατασταση,το κακο ειναι οτι θα περασεις ακομα ενα χρονο στο διαβασμα για τις πανελληνιες.2-1 νικα η φαρμακευτικη :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 9 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top