Αγαπημένος τομέας μαθηματικών;

Αγαπημένος τομέας μαθηματικών;
Multiple votes are allowed. Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 145)
  • Άλγεβρα

  • Ανάλυση

  • Γεωμετρία

  • Πιθανότητες-Στατιστική

  • Θεωρία Αριθμών

  • "Μαθηματικά" και "αγαπημένο" δεν τα χρησιμοποιώ στην ίδια πρόταση!

  • Άλλος τομέας

  • Κανένας

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο theio_vrefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 823 μηνύματα.
οπως λεει και ο Νικος Παπαζογλου......

Ένα κι ένα κάνουν δύο, λένε μες στο καφενείο
Μα εγώ, εγώ με σένα, ένα κι ένα κάνουν ένα

Ένα κι ένα κάνουν δύο, λένε στο μηχανουργείο
Μα εγώ, εγώ με σένα, Θεέ μου γίνομαι κανένα

Ένα κι ένα κάνουν δύο, λένε μέσα στο κουρείο
Μα μετά τον Ησαΐα, ένα κι ένα κάνουν τρία


:D :D :D

που χάθηκες εσύ :D:D:D?
μάλλον το περνάει απο σώμα με modx :P ο παπάζογλου σε κάθε στροφή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsipouro

Διάσημο μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,037 μηνύματα.
Μου αρέσει η ανάλυση στους περισσότερους τομείς της (Διαφορικός λογισμός, ολοκληρωτικός λογισμός, διαφορικές εξισώσεις, αριθμητική ανάλυση και άλλα). Δε μου άρεσει η Γεωμετρία, καθόλου όμως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Μπορώ να πω ποιόν αντιπαθώ? :):):)

Την Άλγεβρα :mad:

Ομάδες, μορφισμοί, καλύψεις... μου γυρνάνε τ' άντερα :mad:
επειδή... για τους άλλους είναι απλά, μα δεν μπορώ να κατανοήσω :(
...όλοι τα κατάφερναν στο χαλαρό, εγώ έπρεπε να προσπαθώ δίπλα και τρίδιπλα :mad:



και πάνω που τα έσιαξα έτσι ώστε να μη τη ξαναδώ μπροστά μου :mad:
πήγε και μπήκε από το παράθυρο :mad:

αργκκκκ!:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsipouro

Διάσημο μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,037 μηνύματα.
Ένα τέτοιο αίσθημα έχω και έχω για τη Γεωμετρία και την Προτασιακή Λογική (το μόνο κεφάλαιο στα Διακριτά που δεν κατάλαβα ποτέ μου όσο και να το διάβαζα). :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Και εγω μισω Αλγεβρα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Λατρεύω τη Γεωμετρία... :inlove:

Μισώ την Άλγεβρα και τη Στατιστική
:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina_s

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η katerina_s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
Συγγνώμη που ποσταρω αν και ειμαι των θεωρητικων επιστημων..αλλα επρεπε οπωσδήποτε να σας πω πως ποτε δεν μου αρεσαν τα μαθηματικα!! Λιγο καταφερα στην τριτη λυκειου να τα συμπαθησω με τη στατιστικη και τις πιθανοτητες, αλλα αυτη η συμπαθεια ποδοπατηθηκε απο το μαθημα (και τον καθηγητη) της Στατιστικης που ειχα στη σχολη!! Ευτυχως ξεμπερδεψα και με τα 2 μαθηματα! Μπλιαξ!!!!:mpliaks::mpliaks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

morrison100

Νεοφερμένος

Ο morrison100 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 49 ετών και επαγγέλεται Στατιστικολόγος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
μαθηματικος κι εγω...αλλα fan της στατιστικης, όχι ομως αυτο που εχουμε ολοι στο μυαλο μας απο το πανεπιστημιο - πιθανοτητες,συνδυαστικη κτλ - υπαρχει ενας τομεας της, πολυ εφαρμοσμενος ομως, αρρηκτα συνδεμενος με software, προς χρηση data mining, modelling, και αλλες εφαρμογες κυριως πληροφορικης...:):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosoulita

Νεοφερμένος

Η drosoulita αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Λατρευω τομεα στατιστικης κ μισω τομεα γεωμετριας.Μεγαλο προβλημα οι αναλυτικες γεωμετριες,πολυ μεγαλο ομως!Οπως κ να χει ομως τα μαθηματικα δεν ειναι απλα μια επιστημη,ειναι τροπος σκεψης κ -με λιγη υπερβολη- σταση ζωης!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vicki

Νεοφερμένος

Η Vicki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Στη Σουηδία πάντως είναι άλλο τμήμα το τμήμα μαθηματικών, άλλο το τμήμα στατιστικής και άλλο τμήμα το τμήμα στατιστικής και οικονομικών.. Αυτοί οι άνθρωποι έχουν καταλάβει την ουσία νομίζω. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,315 μηνύματα.
προσωπικα δεν ξερω κανενα κλαδο τον μαθηματικων που να ειναι τελειως ξεχωριστος απο τους αλλους.

κανεις τοπολογια χωρις αλγεβρα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Λατρεύω τη Γεωμετρία... :inlove:

Μισώ την Άλγεβρα και τη Στατιστική
:mad:

Το αυτό και εγώ. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερωφίλη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κομπάρσα βου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,648 μηνύματα.
Ανάλυση ολέ ολέ ολέ :D:D:spasiklas:
Άντε και η γεωμετρία καλή είναι...

Αυτοί οι πίνακες σε ποια κατηγορία ανήκουν; Τα έκανα στη σχολή και δε μπορώ να πώ ότι ενθουσιάστηκα..


Ας είναι Α=(αij) και Β=(βij) δύο πίνακες ν×μ. Θα είναι ίσοι (δηλαδή Α = Β) αν και μόνο ισχύε ότι:
Για κάθε
είναι
.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,315 μηνύματα.
τι εννοεις που ανοικουν οι πινακες? δεν ανοικουν καπου χρησημοποιουντε παντου οπως οι αριθμοι, ειναι σαν να λες το 5 που ανοικει στην θεωρια αριθμων η την αλγεβρα?

τυπικα εχουμε συνδεσει τους πινακες με τους γραμμικους μετασχηματισμους (i.e. την γραμμικη αλγεβρα) αλλα αυτο δεν λεει κατι, πινακες χρησημοποιουντε παντου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Apro

Διάσημο μέλος

Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Άγιος Ιωάννης Ρέντης (Αττική). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
γεωμετρία φυσικά...
πρέπει να γνωρίζετε όμως, οτί η γεωμετρία δε βασίζεται σε αληθινά (πραγματικά)μεγέθη...γεωμετρία είναι το χάος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ariadnium

Νεοφερμένος

Η ariadnium αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
αλγεβρα και θεωρια αριθμων....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Ε από τα λίγα που έχω κάνει μου αρέσουν η Άλγεβρα(συναρτήσεις κυρίως τι άλλο;:P) και η στατιστική ως επιστήμη γενικότερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
οι διαφορικές εξισώσεις και
η αριθμητική επίλυση διαφορικών..κ.α. εξισώσεων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chainsaw

Νεοφερμένος

Ο chainsaw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Σητεία (Λασιθίου). Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Oι διαφορικες εξισωσεις εντασσονται στην αλγεβρα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Oι διαφορικες εξισωσεις εντασσονται στην αλγεβρα;

οι διαφορικές εξισώσεις ανήκουν στον ευρύ κλάδο των εφαρμοσμένων μαθηματικών
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top