Διαγραφή από μία σχολή κι εγγραφή σε άλλη

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Η δηλωση δεν επικυρώνεται απ'ότι ξέρω. :!:
Παω να ψαξω τις σημειωσεις μου τοτε...:)

Ναι, ουτε εγω εχω σημειομενο οτι χρειαζοταν επικυρωσει. Παντως εγω την ειχα επικυρωσει. Δεν στο παιρνουν λαθος αν το πας επικυρωμρνο. Τουλαχιστον εμενα μου την δεχτηκαν.
Με εκανες και ξετρυπωσα ενα σωρο χαρτουρες Αλεξανδρα.:xixi::xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sstteelaaaaa

Νεοφερμένος

Η sstteelaaaaa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
ξερει κανεις το τηλ της γραμματειας του φυσικου ιωαννινων???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
φαξ ηθελα να γραψω, συγνωμη..:D
Μεσω κεπ ξερω οτι γιννεται γιατι πηρα σημερα τηλεφωνο στην γραμματεια της σχολης. Αλλα μου φανηκε παραξενο που δεν μου ζτησαν τιποτα αλλο.
-----------------------------------------

Οχι, δεν μου ζητησαν το πασο μου. Και γενικα τιποτα αλλο παρα μονο αυτο το χαρτι. Λες να αργησουν πολυ? Εγω αυριο μπορω να παω στο κεπ γιατι σημερα δεν προλαβαινω. Και αν μπορεσω θα το στειλω αυριο συστημενο. Επισης με φαξ μηπως μπορει να παει πιο γρηγορα και να μου ερθει και εμενα πιο γρηγορα? Παντως εμενα μονο ταχυδρομικως μου ειπαν απο την σχολη. Παλι καλα βασικα που γινεται απο εδω γιατι δεν θα μπορουσα να παω τοσο μακρυα.:)


Νομίζω πως μέσω ΚΕΠ είναι πιο σίγουρο και ας αργίσει και λίγο παραπάνω. Γενικά η διαγραφή από μία σχολή δεν είναι χρονοβόρα διαδικασία. Όμως σου είπαν ταχυδρομικώς. Στείλτα τότε ταχυδρομικώς και πες τους να σε ενημερώσουν μόλις τα λάβουν για να ξέρεις τι γίνεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maria17

Δραστήριο μέλος

Η Maria17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 450 μηνύματα.
Εγω ηθελα να διαγραφω απο το τμημα της σπαρτης οταν εγκριθηκε η μετεγγραφη για αθηνα και το εκανα μεσω κεπ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kgkolfis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kgkolfis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 254 μηνύματα.
αν πάω αυτοπροσώπως στη σχολή για να διαγραφώ θα πρέπει να έχω μαζί μου την υπεύθυνη δήλωση από τα ΚΕΠ ή θα μου δώσουν από τη γραμματεία της σχολής?

επίσης είναι η απλή υπεύθυνη δήλωση 1599/1986?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
παιδια εγω πηγα σημερα στα κεπ και εκανα τν διαγραφη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
ξερει κανεις το τηλ της γραμματειας του φυσικου ιωαννινων???


Να σου πω πως βρηκα το τηλεφωνο απο την δικια μου σχολη για να βρεις και το τηλεφωνο απο την δικη σου? :D
Πηρα στο 11 8 80 .... :P... η πιο ευκολη λυση...
-----------------------------------------
αν πάω αυτοπροσώπως στη σχολή για να διαγραφώ θα πρέπει να έχω μαζί μου την υπεύθυνη δήλωση από τα ΚΕΠ ή θα μου δώσουν από τη γραμματεία της σχολής?

επίσης είναι η απλή υπεύθυνη δήλωση 1599/1986?


Τι να σου πω? Εμενα μου ειπαν τον αριθμο 1659.. και ο θεος βοηθος...
Σημερα θα παω στο κεπ και θα δω.. Παντως εγω πιστευω πως αυτο το χαρτι ειναι καλυτερα να το παρεις απο το κεπ για να εχεις και το κεφαλακι σου ησυχο. Τι λες? Φαντασου να πας στην σχολη να κανεις την διαγραφη και να σου πουν "α.. δεν το εχουμε, πανε να το παρεις απο το μερος ταδε"...
Εγω παντως θα κανω την διαγραφη μου μεσω κεπ.. :iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Νομίζω πως μέσω ΚΕΠ είναι πιο σίγουρο και ας αργίσει και λίγο παραπάνω. Γενικά η διαγραφή από μία σχολή δεν είναι χρονοβόρα διαδικασία. Όμως σου είπαν ταχυδρομικώς. Στείλτα τότε ταχυδρομικώς και πες τους να σε ενημερώσουν μόλις τα λάβουν για να ξέρεις τι γίνεται.
Σ'ευχαριστω για την απαντηση..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

puma1991

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο puma1991 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Παιδια ειναι κανενας απο που να πηρε μεταγραφη απο οικονομικο πατρας και να εστειλε να δικαιολογιτικα μα κουριερ να μου πει και εμενα...γιατι σημερα δεν προλαβα τις ωρες που εξυπηρετουν τους φοιτητες να μου πει και εμενα για να τα στειλω
-----------------------------------------
κανεις??
-----------------------------------------
μα ουτε ενας??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

puma1991

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο puma1991 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Αλήθεια επειδή θα διαγραφτώ από τη Σχολή μου στην Αθηνά,ήθελα να ρώτησω,πότε είναι εφικτές οι διαγραφές????Πας μια συγκεκριμένη περίοδο ή είναι όλο το χρόνο???

Ευχαριστώ εκ των προτέρων
:thanks::D


Για την διαγραφη μπορεις να πας οποτε θες...αρκει να λειτουργει η γραμματεια της σχολης!!!Νομιζω μονο με το πασο!!!Αληθεια για ποιο λογο κανεις διαγραφη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eco-warrior

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ή Αμφιάραος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Βουλγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 925 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου!!!:thanks::DΘα το κάνω πολύ σύντομα...αλλά το πάσο μου είναι στην Αθήνα...δεν μου το έστειλαν..:mad:τι να κάνω??:(

Δεν στο έστειλαν :!:
Γιατί δεν επικοινωνείς με τη γραμματεία της σχολής σου, για να τους ενημερώσεις σχετικά;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eco-warrior

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ή Αμφιάραος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Βουλγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 925 μηνύματα.
Πάντως, πρώτα πάρε το πάσο που δικαιούσε και στη συνέχεια ζήτα να σε διαγράψουν απο τη σχολή σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eco-warrior

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ή Αμφιάραος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Βουλγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 925 μηνύματα.
μήπως θα χρειαστεί να παω αυτοπροσωπώς εκει??

Mάλλον...αν δεν σου ειναι κόπος.
Τουλάχιστον η δική μου σχολή μου έστειλε το πάσο στο σπίτι μου. Απ'όσο ξέρω και άλλες σχολές το ίδιο κάνουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

puma1991

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο puma1991 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Πωω και είναι πολύ μακρία...:(

Τέλος πάντων...να σαι καλά και σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες σου!!!:D

Για να μην στο σηκωνουν λογικα ειναι κλειστα!!!Η διαγραφη μπορει να γινει και χωρις να ερθεις...απλα στελνοντας μια υπ. δηλωση με courier!!!Απλα πρεπει να μιλησεις με την γραμματεια!!!Και να ερθεις Αθηνα αμα ειναι κλειστα δεν θα κερδισεις τπτ!!!Σε ποια σχολη εισαι στην Αθηνα μηπως εχω ακουσει τπτ!!!>>>???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GABRIELLA

Δραστήριο μέλος

Η GABRIELLA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας Πελοποννήσου (Καλαμάτα) και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 791 μηνύματα.
γεια σας παιδια.!!!ηθελα να ρωτησω αν κανενας ξερει πως γινεται η διαδικασια διαγραφης απο μια σχολη απο μακρια(μεσω κεπ).καποιος μου ειχε πει οτι απλα στελνεις την πιστοποιηση εγγραφης,το πασο και μια υπευθυνη δηλωση οτι θες να διαγραφεις απο αυτη τη σχολη.και αυτοι σου στελνουν την πιστοποιηση διαγραφης στο σπιτι σου σε τρεις μερες.αλλα δεν ξερω αν αυτα οντως ισχυουν.καποιος που να το εχει κανει για να μου πει με σιγουρια;;
ευχαριστω εκ των προτερων.:):):):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Αν πάρεις τηλέφωνο στη γραμματεία της σχολής σου θα είναι η πιο σίγουρη και η πιο απλή λύση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
γεια σας παιδια.!!!ηθελα να ρωτησω αν κανενας ξερει πως γινεται η διαδικασια διαγραφης απο μια σχολη απο μακρια(μεσω κεπ).καποιος μου ειχε πει οτι απλα στελνεις την πιστοποιηση εγγραφης,το πασο και μια υπευθυνη δηλωση οτι θες να διαγραφεις απο αυτη τη σχολη.και αυτοι σου στελνουν την πιστοποιηση διαγραφης στο σπιτι σου σε τρεις μερες.αλλα δεν ξερω αν αυτα οντως ισχυουν.καποιος που να το εχει κανει για να μου πει με σιγουρια;;
ευχαριστω εκ των προτερων.:):):):)

χμμ κοιτα εγω απο κοντα εκανα την διαγραφη για να πω την αληθεια.Αιτηση διαγραφης χρειαζεται οπωςδηποτε να κανεις ειτε μακρια ειτε κοντα να εισαι οπου γραφεις και τον λογο που διαγραφεσαι.Τωρα επειδη εισαι μακρια στειλε και την πιστοποιηση εγγραφης και το πασο (αν και το πασο το θεωρω περιττο )για να εισαι καλυμενη το πολυ πολυ αμα δεν χρειαζονται θα στα στειλουν πισω μαζι με την βεβαιωση διαγραφης.Δεν χρειαζεται κατι αλλο σε μενα τουλαχιστον δεν χρειαστηκε.Απλα να ζητησεις οπωσδηποτε την βεβαιωση διαγραφης γτ θα χρειαστει να την πας στην καινουργια σχολη οταν περασεις ειναι υποχρεωτικο αλλιως εχεις προβλημα και δεν μπορεις να γραφτεις. Αυτο ειναι το πιο σημαντικο τωρα τα αλλα τα βλεπεις στην πορεια για το τι χρειαζεσια ειτε με τηλεφωνο ειτε με το να σου στειλουν οτι θελουμε + αυτα και αυτα τα χαρτια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GABRIELLA

Δραστήριο μέλος

Η GABRIELLA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας Πελοποννήσου (Καλαμάτα) και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 791 μηνύματα.
σ ευχαριστω πολυ!!!μακαρι να περασω στην σχολη που θελω γιατι αλλιως θα αυτοκτονησω ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cyanna

Νεοφερμένος

Η cyanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Ξερει κανεις τι δικαιολογητικα απαιτουνται για τη διαγραφη απο μια σχολη?θελω να διαγραφω απο τη θεολογικη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koum

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο koum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Πέτρος (Αρκαδία). Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.
Ξερει κανεις τι δικαιολογητικα απαιτουνται για τη διαγραφη απο μια σχολη?θελω να διαγραφω απο τη θεολογικη...

Απλά πηγαίνεις στη γραμματεία της σχολής και ζητάς να διαγραφείς. Υπογράφεις μια αίτηση που θα σου δωθεί, and that's it... :)

Υ.γ. Πάντα κουβαλάμε και την αστυνομική μας ταυτότητα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top