Διαγραφή από μία σχολή κι εγγραφή σε άλλη

Giannoulis

Νεοφερμένος

Ο Giannoulis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Τι χρειαζεται απο εγγραφα για να διαγραφεις απο καποια σχολη?οταν μαλιστα εχουν περασει τα 4 χρονια απο την μερα που εχεις εγγραφει?κατι για πασο ακουσα..αλλα πασο δν υπαρχει εφοσον περασαν τα 4 χρονια...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Στα 6 χρόνια νομίζω σου παίρνουν το πάσο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
το πάσο ισχύει για ν+2 χρόνια. ήταν η αρχή της εκπαιδευτικής μεταρρύθμισης όπως αντιλαμβάνεστε (και εκεί θα μείνει :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

songless_bird

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο songless_bird αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 345 μηνύματα.
Τι χρειαζεται απο εγγραφα για να διαγραφεις απο καποια σχολη?οταν μαλιστα εχουν περασει τα 4 χρονια απο την μερα που εχεις εγγραφει?κατι για πασο ακουσα..αλλα πασο δν υπαρχει εφοσον περασαν τα 4 χρονια...:hmm:
βασικα υπαρχει νομος που λεει, αν δεν ανανεωσεις την εγγραφης σου 2 συνεχομενα ή τρια μη συνεχομενα εξαμηνα, διαγραφεσαι αυτοματα απο τη σχολη. Αν δεν εχεις πατησει το ποδι σου δηλαδη εχεις διαγραφει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoulis

Νεοφερμένος

Ο Giannoulis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Εχουν περασει 6 χρονια κ δν ειχα διαγραφει...δν χρειαζεται να ανανεωνεις την εγγραφη σου κλπ..για τα αει τουλαχιστον!μια υπογραφη τελικα χρειαζοταν κ διαγραφηκα..μ ευχηθηκαν κ καλη σταδιοδρομια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Γιατί θες να διαγραφείς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
μπορατ εχεις δει ημερομηνια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
μπορατ εχεις δει ημερομηνια?
Μάλλον, πλεόν θα έχει ήδη διαγραφεί!:P

Ας προσποιηθούμε πως δεν έγινε ποτέ!:whistle:


ΥΓ:Για κάποιο λόγο νόμιζα πως ήταν στα αδιάβαστα μηνύματα μου...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dodos

Νεοφερμένος

Ο Dodos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Καλησπερα!

Η απορια μου ειναι η εξής:

Τι ισχύει για εκείνα τα άτομα που βρισκονται στο δίλλημα των πανελληνίων για δεύτερη φορά αλλα έχουν επιτύχει και σε μια σχολή μεν, δίχως ενδιαφέρον δε.

Σε περίπτωση εγγραφής στη σχολή γίνεται να ξαναδσουν πανελλήνιες εξετάσεις χωρίς να πρέπει να κάνουν διακοπή πρώτα?

Οποιαδήποτε επίσημη πηγή θα εκτιμηθεί

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Κοιτα εγω περασα σε μια σχολη περυσι αλλα δεν ειχε κανενα ενδιαφερον κ ετσι ξανα εδωσα..φετος τα πηγα λιγο καλυτερα απο περυσι. Αν τωρα εσυ εχεις περασει ηδη καπου κ θες να ξανα δωσεις τοτε δωσε. Φυσικα ομως πρεπει να γραφτεις στη σχολη που εχεις περασει ηδη για να μη χασεις τη θεση το ιδιο εκανα κ εγω φετος..ποτε δεν ξερεις τι προκειτε να γινει. Ισως τη δευτερη να μη πας καλυτερα απο την πρωτη φορα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dodos

Νεοφερμένος

Ο Dodos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Bam Bam ευχαριστω για την μπαμ μπαμ απαντηση!χαχα

Βασικά η απορία μου ήταν για την αδερφή μου μιας και εγώ εχω βρεί τον δρόμο μου...

Μια ερςτησούλα: είπες πως περασες σε μια σχολη γραφτηκες και φέτος ξαναέδωσες.πρεππει να διακοπσεις φετος για να πας στην αλλη σχολη κλπ???ποια είναι η διαδικασια αν γνωρίζεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

confusius

Δραστήριο μέλος

Η confusius αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 493 μηνύματα.
Βασικά απ ότι ξέρω εγώ,μπορείς να δώσεις κανονικότατα πανελλήνιες χωρίς να διαγραφείς,μπορείς να καταθέσεις και μηχανογραφικό χωρίς να διαγραφείς, αλλά θα πρέπει να διαγραφείς πρίν πας να γραφτείς στην καινούρια σου σχολή. Σε περίπτωση που δεν επιτύχεις στις πανελλήνιες ή το μετανιώσεις ή ό,τι άλλο,μπορείς να γυρισείς στη σχολή σου ανετα κι ωραία. :iagree::iagree:

[κι αυτό επειδή μέσα σ όλη τη χαρτούρα πριν γραφτούμε σε μια σχολή,κάπου συμπληρώνουμε μια υπεύθυνη δήλωση που λέει ότι δεν είμαστε εγγεγραμμένοι σε άλλη σχολή]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dodos

Νεοφερμένος

Ο Dodos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Dear confusius,

Oντως έχεις δίκιο σε αυτο λες για τη δήλωση, πραγματι ισχύει και σε ευχαριστω για την απαντηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Συγνωμη που δεν εγινα κατανοητη..οτι καταλαβα απαντησα. Αλλη φορα δε θα δινω μπαμ μπαμ απαντησεις. Αυτο που λεει η confusius πραγματι ισχυει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fame

Νεοφερμένος

Η fame αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
παιδια περσυ ειχα περασει στο τει εφαρμοσμενης πληροφορικης κ πολυμεσων ηρακλειου αλλα ξανα εδωσα πανελληνιες κ φετος λογικα περνας μαθηματικο πατρας.ξερετε πως μπορω να διαγραφω απο το τει π ειχα περασει?δεν μπορω να κατεβω κρητη γιατι μου πεφτει μακρια...ακουσα πως καπως γινεται μεσω του κεπ με φαξ.ξερει κανεις κατι??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lorinser

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο lorinser αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 127 μηνύματα.
απο οσο γνωριζω για διαγραφη πρεπει να πας αυτοπροσωπος!!!!!!ουτε με εξουσιοδοτηση δεν γινεται.ρωτησε το ομως και αλλου!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fame

Νεοφερμένος

Η fame αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
η κολλητη μου διαγραφτηκε απο την παλια σχολη της ετσι μεσω του κεπ.για αυτο το ειπα...αλλα στα κεπ που πηγα κ ρωτησα αυτοι δεν ειχα ιδεα:S
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kgkolfis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kgkolfis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 254 μηνύματα.
απο οσο γνωριζω για διαγραφη πρεπει να πας αυτοπροσωπος!!!!!!ουτε με εξουσιοδοτηση δεν γινεται.ρωτησε το ομως και αλλου!:)



γνωρίζεις αν το πιστοποιητικό διαγραφής χορηγείται αμέσως ή πρέπει να μεσολαβήσει κάποιο χρονικό διάστημα μέχρι να το πάρεις? επίσης, τι δικαιολογητικά χρειάζονται αν πας αυτοπροσώπως, μόνο το πάσο;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi_zoi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Εύη - Ζωή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 981 μηνύματα.
Τι γινετε με οσους ειναι ηδη γραμμενοι σε μια σχολη κ περνανε σε καποια αλλη?Πρεπει να ξεγραφτουν ή γινετε αυτοματα??? Γιατι κατα την εγγραφη ζητανε βεβαιωση οτι δεν εισαι εγγραμμενος σε αλλη σχολη....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hale

Δραστήριο μέλος

Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 616 μηνύματα.
Τι γινετε με οσους ειναι ηδη γραμμενοι σε μια σχολη κ περνανε σε καποια αλλη?Πρεπει να ξεγραφτουν ή γινετε αυτοματα??? Γιατι κατα την εγγραφη ζητανε βεβαιωση οτι δεν εισαι εγγραμμενος σε αλλη σχολη....
Αμα είσαι γραμμένη σε μια σχολη και περάσεις φέτος σε μια άλλη πρέπει να πας στη σχολή που ήσουν εγγεγραμμένη και να κάνεις αίτηση διαγραφής ώστε να σε διαγράψουν από τα μητρώα τους. Μετά αφού έχεις πάρει το χαρτί το οποίο διαβεβαιώνει ότι δεν είσαι πια στη σχολή μπορείς να πας να γραφτεις στη καινούργια σου σχολή (μαζί με το έγγραφο της διαγραφής από την προηγουμενη σχολή)! Επισης απαγορεύεται να είσαι γραμμένος/η σε 2 σχολές ταυτόχρονα γιατί αν το πάρουν χαμπάρι θα σε διαγράψουν και από τις 2!

Ελπίζω να βοήθησα!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top