Τμήμα Επιστήμης των Υλικών - Πανεπιστήμιο Πατρών

kimonas69

Νεοφερμένος

Ο kimonas69 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Για να ενημερωνονται οι νεοι! γιατι απο τα σχολεια η ενημερωση σιγουρα δεν ειναι επαρκεις.....
Το τμημα αυτο ειναι ενα απο τα πιο επερχομενα στον χωρο της επιστημης ειναι καινουργιο (1999 ) και με τεραστειες προοπτικες .....
ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ αυτο καλυτερα διαβαστε το παρακατω αρθρο :
https://www.enet.gr/?i=news.el.episthmh-texnologia&id=132819

Για καλυτερη ενημερωση σας προτεινω να επισκεφτειτε το site του τμηματος αυτου:
https://www.matersci.upatras.gr/

good luck !:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,789 μηνύματα.
Γενικά, μας έχουν πει ότι τα Τμήματα της Σχολής Θετικών Επιστημών του Πανεπιστημίου Πατρών, έχουν αλλά και πρόκειται να αναβαθμιστούν στο άμεσο μέλλον με πρωτοποριακές προπτυχιακές κατευθύνσεις (-διδακτορική έρευνα) μαθημάτων, που σε πολλά Πανεπιστήμια της χώρας μας (αντίστοιχα Τμήματα) ή και του εξωτερικού διδάσκονται προς το παρόν, σε μεταπτυχιακό επίπεδο. Επίσης πρόκειται να ιδρυθούν και νέα ακαδημαϊκά Τμήματα με περισσότερες σύγχρονες εφαρμογές των θετικών επιστημών, άγνωστες προς το παρόν για τα ελληνικά δεδομένα. Εξάλλου, μην ξεχνάμε την πρωτοποριακή ίδρυση του Τμ.Βιολογίας το 1966 (πρώτου Τμήματος πανεπιστημιακών σπουδών στην βιολογία με οργανωμένη έρευνα) στην χώρα μας και συγκεκριμένα στο Πανεπιστήμιο Πατρών.

Ενδεικτικά, αναφέρω και την νεοϊδρυθείσα Εστία Επιστημών (κάτι πρωτόγνωρο για τα ελληνικά δεδομένα, με επίβλεψη από καθηγητές από το Πανεπ.Πατρών) στον χώρο των Αρσακείων Σχολείων Πάτρας, η οποία θα συμβάλει καταλυτικά στην ερευνητική ανάπτυξη των θετικών επιστημών του Πανεπιστημίου, όλων των επιστημονικών κλάδων, σταδιακά στα επόμενα χρόνια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Powershifter

Νεοφερμένος

Ο Powershifter αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Μεταπτυχιακό στα βίουλικά μπορεί να κάνει κάποιος απόφοιτος σε τμήμα Ιατρικής;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MONTA

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο MONTA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 164 μηνύματα.
Eιναι κανεις σε αυτη την σχολη για να μας παι περισσοτερα??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kimonas69

Νεοφερμένος

Ο kimonas69 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Ειμαι εγω πες μου οτι χρειαζεσαι!:)
απαντηση για το ποηγουμενο μυνημα
φυσικα και μπορεις να κανεις μεταπτυχιακο μετα στα βιουλικα
σε τμημα ιατρικης !! Γιατι να μην μπορουσες προφανως αφου και ενας ενας απο τους βασικους κλαδους της σχολης!
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Powershifter

Νεοφερμένος

Ο Powershifter αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Α,πολύ ωραία ευχαριστώ :)
Mιας και σπουδάζεις εκεί θα μπορούσες να μας πεις μερικά πράγματα σχετικά με το τμήμα;
Γενικότερης φυσεως,πχ εγκαταστάσεις,τι σου άφησε θετικές/αρνητικές εντυπώσεις,ότι θεωρείς σημαντικό για μας τους ενδιαφερόμενους που είμαστε απέξω ας πούμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kimonas69

Νεοφερμένος

Ο kimonas69 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Η Επιστήμη των Υλικών είναι διεπιστημονική περιοχή στην οποία συναντώνται ευρύτατοι τομείς των βασικών θετικών επιστημών. Αυτοί είναι κατά κύριο λόγο της Χημείας και της Φυσικής, ειδικότερες και διαρκώς διευρυνόμενες περιοχές της Βιολογίας και της Γεωλογίας ενώ τα Μαθηματικά αποτελούν το εργαλείο ποσοτικής έκφρασης των φυσικών και χημικών νόμων που διέπουν την συμπεριφορά της ύλης.
Ο όρος Επιστήμη των Υλικών περιλαμβάνει την επιστημονική μελέτη, πειραματική και θεωρητική, της δομής και των ιδιοτήτων της συμπυκνωμένης ύλης στις διάφορες μορφές της, τον σχεδιασμό και την χημική σύνθεση μορφών με βελτιωμένες ιδιότητες σε σχέση με συγκεκριμένες χρήσεις και εφαρμογές καθώς και την αναζήτηση και σύνθεση νέων μορφών μοριακής οργάνωσης της ύλης.
Μερικές από τις σημαντικές πρόσφατες εξελίξεις στην Επιστήμη των Υλικών αφορούν τον σχεδιασμό μιας συνεχώς εμπλουτιζόμενης ποικιλίας υλικών με χρησιμότητα σε διάφορες ιατρικές εφαρμογές. Στον διεθνή, αλλά και στον ελληνικό χώρο, η έρευνα στην επιστήμη των υλικών βρίσκεται συγκριτικά σε πολύ υψηλά επίπεδα, τόσο από άποψη χρηματοδότησης όσο και απασχόλησης ανθρώπινου δυναμικού.
Επιπλέον, τα τελευταία χρόνια εμφανίζεται στην Ελλάδα ένας συνεχώς αναπτυσσόμενος κλάδος επιχειρήσεων και οργανισμών των οποίων οι δραστηριότητες σχετίζονται με παραδοσιακά ή προηγμένα υλικά και απασχολούν επιστημονικό προσωπικό σε εξειδικευμένες εργασίες και επιστημονική έρευνα.


Κατα την αποψη μου ειναι μια σχολη με ενα πολυ υψηλο επιπεδο σπουδων (οπως μπορεις να δεις τον οδηγο σπουδων - 3/4 ιδια μαθηματα με χημικους μηχανικους) που ειμαι σιγουρος οτι μπορει να ικανοποιησει οποιοδηποτε υποψηφιο θελει να ασχοληθει με τον κλαδο των θεττικων επιστημων !!Εγω προσωπικα ειμαι 100% ικανοποιημενος .Απο θεμα εγκαταστασεων ειναι αρκετα ικονοποιητα !!!
Για τους ενδιαφερομενος ,θεωρω σημαντικο να δωσουν ιδιαιτερη προσοχη σε οτι εχω πει και να καταλαβουν οτι ειναι μια επιστημη του μελλοντος ! Δεν ειναι τυχαιο οτι στο εξωτερικο οι αποφοιτοι τους τμηματος αυτου ειναι περιζητητοι !!Μπορεις να δεις και αυτο και να σου δωσει να καταλαβεις πολλα
https://est.msfc.nasa.gov/FMS/



Οτι θες ρωτησε με !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MONTA

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο MONTA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 164 μηνύματα.
είναι καλή σχολη?δύσκολη????
έχω ακούσει ότι έχει πολύ χημεία και πως η πλειοψηφία που περνάει σε αυτό το τμήμα ξαναδίνει..αληθεύει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kimonas69

Νεοφερμένος

Ο kimonas69 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Ειναι παρα πολυ καλη επιλογη !!!!!αντικειμενικα απλα ο κοσμος στην ελλαδα εχει ελειψη ενημερωσης οποτε μπορεις να καταλαβεις.....Για το θεμα χημειας ενταξει εχει χημεια αλλα οχι οπως το περιφραφεις....(εχει την απαιτουμενη...)
σαν θεμα δυσκολιας ναι ειναι αλλα για το παρακατω που λες δεν ισχυει!!!!!!!που το ακουσες αυτο ??!! διαβασε οτι εχω γραψει προηγουμενος και ρωτησε με οτι αλλο θες ....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erinys

Νεοφερμένος

Η erinys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Γεια σας!
Ειμαι αρκετα μπερδεμενη...
Αρχικα ηθελα Γεωλογια... Αλλα λογω του οτι ακουω διαφορα αρνητικα σχετικα με την επαγγελματικη αποκατασταση κ γενικα τις προοπτικες,
εχς καταληξει κ σε αλλες 2 σχολες... 1)Επιστημης των υλικων και 2)Ενεργειακης τεχνολογιας (ΤΕΙ)

Και τα 3 θεωρω πως με ενδιφερουν πολυ...

Πρεπει να αποφασισω...

@kimonas69, εχεις να με συμβουλεψεις κατι σαν "μεσα στα πραγματα" που εισαι?

'Η γενικα οποιος αλλος μπορει να με βοηθησει...

Σας ευχαριστω εκ των προτερων:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kimonas69

Νεοφερμένος

Ο kimonas69 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Καλησπερα κατ΄αρχας εγω απο την δικη μου θεση μπορω να σου πω οτι το τμημα της επιστημης των υλικων στην Πατρα στην Κρητη ειναι ειναι απο το ποιο ανερχομενα στο χωρο τον επιστημων με τεραστια εξελιξη τα τελευταια χρονια Πραγμα το οποιο σου δινει την δυναμη για μια πιο ανταγωνιστικη θεση στην ανταγωνιστηκη πλεον αγορα ....Πιο συγκεκριμενα το αντικειμενο της σχολης αυτης περιεχει μια ευρητητα γνωσεων πανω στο τομεα της επιστημης των υλικων...Επισης θελω να σου πω οτι δεν ειναι τυχαιο οτι στο εξωτερικο παραδειγμα η μεταλιολογοι του ΕΜΠ στην ελλαδα (φανταζομαι ξερεις) εχουν μεταονομαστη μηχ επιστημης των υλικων και δεν ειναι τυχαιο οτι η μεγαλυτεροι οργανισμοι και πανεπιστημια στον κοσμο εχουν παντα ενα τομεα η ενα τμημα materials science(NASA,MIT,OXFORD UNIV,CAMBRIGE UNIV και αλλα πολλα) .
Κατα την γνωμη μου το γεωλογικο δεν ειναι ασχημη επιλογη αλλα αν εισαι αναμεσα σε ΕΠ/ΥΛ και γεωλογικο δεν το συζηταω οτι η επιλογη σου ειναι ΕΠ/ΥΛ ...η σχολη της ενεργιακης τεχνολογιας εχει εντελως διαφορετικο αντικειμενο σπουδων ...φαντασου οτι εχει ροη μεσα η σχολη μηχανολογια και ηλεκτρολογια οποτε ειναι λιγo ασχετα με τα προηγουμενα και να σε βοηθησω περισσοτερο διαβασε αυτο https://www.spaceflight.esa.int/users/materials/index.html
Ρωτησε με οτι θες περαιτερω !!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erinys

Νεοφερμένος

Η erinys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Αρχικα, σε ευχαριστω παρα πολυ για το χρονο σου.
Απλα καταλαβαινεις, ειμαι στη φαση που πρεπει να κατασταλαξω καπου... και..δυσκολευομαι... ;)

Καταλαβαινω λοιπον απ'οτι μου λες, οτι στον τομεα αυτο η επαγγελματικη αποκατασταση ειναι αρκετα καλη...(οσο καλη μπορει να ειναι,σημερα)
Οποτε αυτο ειναι ενα "συν"..:)

Τελος, (δεν θα σε κουρασω πολυ:P) εχω ακουσει οτι και καλα επειδη η βαση ειναι χαμηλη γ αυτη τη σχολη, "δεν εχει να δωσει πολλα"...κ οτι πεφτει το επιπεδο... αν και μου φαινεται υπερβολικο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kimonas69

Νεοφερμένος

Ο kimonas69 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Αυτο που μου λες μπορω να το χαρακτηρισω ως αστειο και μονο .Η βαση της σχολης επεσε τα τελευταια 1-2 χρονια για κοιτα και λιγο παλαιοτερα ...
Το θεμα οτι πεφτει το επιπεδο ισχυει ,αλλα οχι το επιπεδο της σχολης αλλα το επιπεδο των φοιτητων ..πραγμα που δεν σε ενδιαφερει και πολυ....Τελος παντων ειναι μια πολυ καλη επιλογη αν διαλεξεις αυτη την σχολη .
Απο κει και περα good luck και η αποψη μου ειναι μην ακους κανενα και να κανεις αυτο θες .;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,789 μηνύματα.
Το χαμηλό επίπεδο των φοιτητών είναι ένα θέμα που σύμφωνα με τους καθηγητές Παν/μίου, δεν έχει να κάνει με τα μόρια των πανελληνίων που κατά την γνώμη τους (και γνώμη των γραπτών στις εξεταστικές) είναι "εικονικά". Έχει να κάνει με το χαμηλό επίπεδο του Ελληνικού σχολείου και στις "διδακτικές" πρακτικές. Η κριτική σκέψη δεν αποκτιέται στα 20 χρονών. Η ζημιά έγινε. Το παιδί διαμορφώνει χαρακτήρα, λογική αντίληψη, κριτική και σύνθετη σκέψη από τα προσχολικά του χρόνια και όχι...ξαφνικά στο λύκειο ή στο Πανεπιστήμιο. Όλοι ξέρουμε από ποια σχολεία αποφοιτήσαμε. Άρα μην περιμένουμε να δούμε θεαματικές αλλαγές στην νοοτροπία των φοιτητών. Η σημερινή Ελληνική φοιτητική γενιά, ανεξαρτήτως μορίων, σε κάθε σχολή, βράζει στο ίδιο καζάνι. Μια ερώτηση σε άσκηση στην εξεταστική να παραλλαχτεί ελαφρώς για να φανεί η κριτική σκέψη των φοιτητών και ο "διαβασμένος"...και το μάθημα βγαίνει "παλούκι" με παταγώδη αποτυχία στην εξεταστική. Άρα ο kimonas69 έχει δίκιο. Το χαμηλό επίπεδο των φοιτητών υπάρχει τόσο από τις υψηλομοριακές σχολές μέχρι τις χαμηλομοριακές. Αφού ξέρουμε σε τι βούρκο, σκονάκι, αντιγραφή και παπαγαλία επιπλέει το Ελληνικό Πανεπιστήμιο, αγαπητοί υποψήφιοι φοιτητές, για ποιο "επίπεδο φοιτητών" μιλάτε; Είναι γενικευμένο το κακό...:whistle: Μην κρύβουμε την βρωμιά μας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

amarienne

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Κύμη (Εύβοια). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Υπάρχει κάποιος σπουδαστής εδώ; Θα ήθελα πληροφοριές για τη σχολή.
Βασικά με ενδιαφέρει η αποκατάσταση. Δεν θα την δηλώσω πρώτη επιλογή όμως είναι η μόνη από τις επιλογές μου που δεν γνωρίζω καλά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akis92

Νεοφερμένος

Ο akis92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
καλησπέρα είμαι κύπριος και έχω περάσει στο συγκεκριμένο κλάδο,φυσικά τώρα είμαι φαντάρος..αλλα θα ήθελα να έχω μια ιδέα!!καλή δουλειά στο θέμα πληροφόρησης αλλα θα ήθελα να μάθω περισσότερα για την επαγγελματική αποκατάσταση ενός φοιτητή που τελειώνει..αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει λίγο λεπτομερειακά :P ... ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Harry0000

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χάρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 201 μηνύματα.
Η προθεσμία εγγραφής και τα απαιτούμενα χαρτιά για την εγγραφή εδώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειρηνη_23

Νεοφερμένος

Η Ειρηνη_23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
σκευτομαι και εγω να δηλωσω αυτην την σχολη αλλα δυστηχως ελαχιστοι την γνωριζουν οποτε δεν μπορει να με βοηθησει κανεισ..

οποτε οποιος μπορει θα το εκτιμισω πολυ..
Λοιπον καταρχας κολαω στο θεμα τις επαγγελματικης αποκαταστασης εχει η ελλαδα υπηρεσιες που να βασιζονται σε αυτο το αντικειμενο..επισης αναφεθηκε παραπανω οτι ειναι δυσκολη σχολη, απλα ανυσηχω για την χημεια που μιας και θα μπω απο τεχνολογικη κατευθυνση δεν εχω ιδεα..ποια ειναι η διαφορα με τα ιωαννινα απο οτι καταλαβα εχει γινει πολυτεχνικη αρα θα εχει και μεγαλυτερη επαγγελματικη αποκατασταση;

και τελος πιος ηταν ο βαθμος του πρωτου εισαχθεου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Harry0000

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χάρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 201 μηνύματα.
σκευτομαι και εγω να δηλωσω αυτην την σχολη αλλα δυστηχως ελαχιστοι την γνωριζουν οποτε δεν μπορει να με βοηθησει κανεισ..

οποτε οποιος μπορει θα το εκτιμισω πολυ..
Λοιπον καταρχας κολαω στο θεμα τις επαγγελματικης αποκαταστασης εχει η ελλαδα υπηρεσιες που να βασιζονται σε αυτο το αντικειμενο..επισης αναφεθηκε παραπανω οτι ειναι δυσκολη σχολη, απλα ανυσηχω για την χημεια που μιας και θα μπω απο τεχνολογικη κατευθυνση δεν εχω ιδεα..ποια ειναι η διαφορα με τα ιωαννινα απο οτι καταλαβα εχει γινει πολυτεχνικη αρα θα εχει και μεγαλυτερη επαγγελματικη αποκατασταση;

και τελος πιος ηταν ο βαθμος του πρωτου εισαχθεου;

Ως πρωτοετής σε αυτή την σχολή και μη έχοντας αρχίσει ακόμα μαθήματα δεν γνωρίζω κάτι για την χημεία.
Για την επαγγελματική αποκατάσταση κοίτα εδώ. Δεν γνωρίζω κάτι παραπάνω.... :/:
Τώρα ο βαθμός του πρώτου ήταν γύρω στα 16000 μόρια και του 9ου 15171 (εγώ ήμουν:P:redface::P)

Αν θέλεις κάτι άλλο ρώταμε, όμως μην περιμένεις και πολλά γιατί στην σχολή έχω πάει μόνο μια φορά, για την εγγραφή :P

ΥΓ. Καλωσήρθες στην παρέα του ischool !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ειρηνη_23

Νεοφερμένος

Η Ειρηνη_23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Ως πρωτοετής σε αυτή την σχολή και μη έχοντας αρχίσει ακόμα μαθήματα δεν γνωρίζω κάτι για την χημεία.
Για την επαγγελματική αποκατάσταση κοίτα εδώ. Δεν γνωρίζω κάτι παραπάνω.... :/:
Τώρα ο βαθμός του πρώτου ήταν γύρω στα 16000 μόρια και του 9ου 15171 (εγώ ήμουν:P:redface::P)

Αν θέλεις κάτι άλλο ρώταμε, όμως μην περιμένεις και πολλά γιατί στην σχολή έχω πάει μόνο μια φορά, για την εγγραφή :P

ΥΓ. Καλωσήρθες στην παρέα του ischool !!!

ααα συνχαρητηρια για την θεση σου:D
πιστευω και ελπιζω αν αποφασισω να παω τελικα σε αυτη την σχολη να μπω πρωτη:P
στα επαγγελματικα δικαιωματα γραφει οτι μπορεις να διδαξεις στην δευτεροβαθμια εκπαιδευση.. φανταζομε ως φυσικος?
οποτε οταν αρχισουν τα μαθηματα θελω πολυ να μου πεις την γνωμη σου:)
ευχαριστω για το καλωσορισμα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top