Ομαδάρχης σε κατασκήνωση

leo94

Νεοφερμένος

Η leo94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Ξέρεις από πότε πρέπει να αρχίσω να στέλνω αιτήσεις; Τα μεγάλα παιδιά 15-16 αιτών τα παίρνουν ενήλικες; ομαδάρχες γιατί δεν νομίζω ότι μπορώ να τους επιβληθώ. Οι βοηθεί τι ηλικία πρέπει να έχουν ενδιαφέρεται και η ξαδέρφη μου που είναι 14
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Ξέρεις από πότε πρέπει να αρχίσω να στέλνω αιτήσεις; Τα μεγάλα παιδιά 15-16 αιτών τα παίρνουν ενήλικες; ομαδάρχες γιατί δεν νομίζω ότι μπορώ να τους επιβληθώ. Οι βοηθεί τι ηλικία πρέπει να έχουν ενδιαφέρεται και η ξαδέρφη μου που είναι 14

Οι ιστοσελίδες των κατασκηνώσεων νομίζω αναφέρουν το από πότε πρέπει να αρχίσεις να τους στέλνεις αιτήσεις. Στην κατασκήνωση που ήμουν επέλεγες εσύ ποια ηλικιακή ομάδα παιδιών θα έπαιρνες άρα εξαρτιόταν από τη δική μας κρίση ποια ηλικία θα διαλέγαμε. Εγώ πάντως στα 14 ήμουν βοηθός και φέτος είδα παιδιά στα 12-13 να είναι βοηθοί, αρά δε χάνετε κάτι να ρωτήσετε στην κατασκήνωση αν θα μπορούσε να πάει ή όχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leo94

Νεοφερμένος

Η leo94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Οι ιστοσελίδες των κατασκηνώσεων νομίζω αναφέρουν το από πότε πρέπει να αρχίσεις να τους στέλνεις αιτήσεις. Στην κατασκήνωση που ήμουν επέλεγες εσύ ποια ηλικιακή ομάδα παιδιών θα έπαιρνες άρα εξαρτιόταν από τη δική μας κρίση ποια ηλικία θα διαλέγαμε. Εγώ πάντως στα 14 ήμουν βοηθός και φέτος είδα παιδιά στα 12-13 να είναι βοηθοί, αρά δε χάνετε κάτι να ρωτήσετε στην κατασκήνωση αν θα μπορούσε να πάει ή όχι.
blue_butterfly σε ευχαριστώ που μου απαντάς Μπήκα στα σάιτ και των τριών κατασκηνώσεων που υπάρχουν στην περιοχή που μένω και κανένα δεν έλεγε ούτε πότε να αρχίσουν να υποβάλλονται οι δηλώσεις γενικά και ούτε ένα σχόλιο για τους ομαδάρχες. Τι άλλο μπορώ να κάνω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Χαρά μου να σε βοηθάω.:happy: Δε σου δίνει κάπου στην ιστοσελίδα τα τηλέφωνα τους να πάρεις να ρωτήσεις;:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leo94

Νεοφερμένος

Η leo94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Χαρά μου να σε βοηθάω.:happy: Δε σου δίνει κάπου στην ιστοσελίδα τα τηλέφωνα τους να πάρεις να ρωτήσεις;:worry:

ναι δίνουν τηλ και έστειλα σε όλα email αλλά αφού λειτουργούν το καλοκαίρι δεν ξέρω πότε ανοίγουν για να αρχίσω τα τηλέφωνα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Για δοκίμασε να πάρεις τηλέφωνο αν δεν είναι κάποιος εκεί ίσως το έχουν κάνει εκτροπή σε κάποιο κινητό.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leo94

Νεοφερμένος

Η leo94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Για δοκίμασε να πάρεις τηλέφωνο αν δεν είναι κάποιος εκεί ίσως το έχουν κάνει εκτροπή σε κάποιο κινητό.;)

Δοκίμασα πριν λίγο και δεν απαντάνε θα δοκιμάσω και το πρωί. Ευχαριστώ για τις συμβουλές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Stela_Ous

Νεοφερμένος

Η Stela_Ous αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπερα παιδια.. ειμαι 22 και φοιτητρια... Δεν εχω παει ποτε σε κατασκηνωση αλλα μ΄αρεσουν πολυ τα παιδακια και σκεφτομουν φετος για ομαδαρχης ή στελεχος.. Ποια η διαφορα μεταξυ τους? Ποια τα καθηκοντα του στελεχους? (Εχει σημασια που ειμαι τελειως απειρη?)

(Πληρωνεσαι και για τα 2 και αν ναι ποσο θα παει περιπου φετος ?? Ειναι και δυσκολες οι εποχες :redface:..)

Ειμαι απο Κρητη , Ηρακλειο.. Ξερω 2 κατασκηνωσεις μονο ( χωρα των λωτοφαγων και κατασκηνωση ζωγραφακη) αλλα δεν ειδα τπτ για προκυρηξη ποτε ξεκινανε? ( μπορει καποιοσ να μου πει ποιες αλλες κατασκηνωσεις υπαρχουν στην Κρητη?

Συγνωμη για την εκταση του μνμτος και ευχαριστω εκ των προτερων!!! :D

:/ Καμια απαντηση??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

{~*1rèNe*~}

Τιμώμενο Μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,067 μηνύματα.
Καλησπερα παιδια.. ειμαι 22 και φοιτητρια... Δεν εχω παει ποτε σε κατασκηνωση αλλα μ΄αρεσουν πολυ τα παιδακια και σκεφτομουν φετος για ομαδαρχης ή στελεχος.. Ποια η διαφορα μεταξυ τους? Ποια τα καθηκοντα του στελεχους? (Εχει σημασια που ειμαι τελειως απειρη?)

(Πληρωνεσαι και για τα 2 και αν ναι ποσο θα παει περιπου φετος ?? Ειναι και δυσκολες οι εποχες :redface:..)

Ειμαι απο Κρητη , Ηρακλειο.. Ξερω 2 κατασκηνωσεις μονο ( χωρα των λωτοφαγων και κατασκηνωση ζωγραφακη) αλλα δεν ειδα τπτ για προκυρηξη ποτε ξεκινανε? ( μπορει καποιοσ να μου πει ποιες αλλες κατασκηνωσεις υπαρχουν στην Κρητη?

Συγνωμη για την εκταση του μνμτος και ευχαριστω εκ των προτερων!!! :D

Γεια!
Κι εγώ πρώτη φορά ψάχνω φέτος να πάω για ομαδάρχισσα, αλλά έχω προηγούμενη εμπειρία ως κατασκηνώτρια, οπότε μπορώ να σε βοηθήσω.
Οι ομαδάρχες είναι στελέχη. Στελέχη είναι επίσης οι κοινοτάρχες, ο αρχηγός, οι υπαρχηγοί και γενικά όσοι εργάζονται στην κατασκήνωση.
Όντως είναι δύσκολες εποχές, και σε μία που ξέρω προς το παρόν ποια θα είναι η αμοιβή, είναι 150Ε, ή μέχρι 200Ε, σε περίπτωση που είμαστε καλές και σωστές απέναντι στις υποχρεώσεις μας. :/:
Κι εγώ από Κρήτη αυτές τις δύο είχα δει όταν έψαχνα, οπότε δεν ξέρω κάποια άλλη να σου πω. Μια αναζήτηση στο ίντερνετ μπορεί να σε βοηθήσει, αν δεν το έχεις κάνει ήδη.
Το ότι δεν έχεις κατασκηνωτική εμπειρία ούτε σαν ομαδάρχισσα, αλλά ούτε και σαν κατασκηνώτρια, πρέπει να παίζει ρόλο, στις αιτήσεις και τις συνεντεύξεις πάντα ρωτάνε, αλλά νομίζω πως και πάλι έχεις πιθανότητες, ειδικά αν δεν υπάρχει μεγάλη ζήτηση για τις θέσεις των στελεχών. Επίσης, οι πιθανότητές σου αυξάνονται αν είσαι φοιτήτρια/απόφοιτος παιδαγωγικής σχολής ή ΤΕΦΑΑ.
Ελπίζω να σε βοήθησα!

Υ.Γ.: Α, οι αιτήσεις σε πολλές κατασκηνώσεις έχουν αρχίσει πάνω από ένα μήνα πριν, και έχουν τελειώσει, σε άλλες συνεχίζονται, και σε άλλες ξεκίνησαν τώρα. Απλά θέλει όσο πιο νωρίς γίνεται, αν θες να έχεις περισσότερες πιθανότητες. (Το λέω και για την κοπέλα που ρωτούσε στα προηγούμενα μηνύματα.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
leo94 καλημερα.Κι εγω σκεφτομουν να παω για ομαδαρχισα φετος.Μπηκα στο site της κατασκηνωσης που με ενδιεφερε και εστειλα e-mail για το ποτε γινονται οι αιτησεις και η συνεντευξη. Η απαντηση ηρθε σχετικα γρηγορα.Στη συγκεκριμενη κατασκηγνωση , οπως και στις περισσοτερες φανταζομαι , γινονται μετα το Πασχα.Οποτε ,για εμενα , το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να παρεις ενα τηλεφωνο εκει αμεσα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tabarly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 131 μηνύματα.
το σκέφτομαι και εγώ για το καλοκαίρι, αν και το φοβάμαι λίγο, δεν έχω μεγάλη εμπειρία με τα παιδιά, αν και τα 2 μικρά μου ξαδέρφια με αγαπάνε πολύ και όποτε με βλέπουν κάνουν σαν τρελά! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tania_K

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Tania_K αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Καλησπερα παιδια.. ειμαι 22 και φοιτητρια... Δεν εχω παει ποτε σε κατασκηνωση αλλα μ΄αρεσουν πολυ τα παιδακια και σκεφτομουν φετος για ομαδαρχης ή στελεχος.. Ποια η διαφορα μεταξυ τους? Ποια τα καθηκοντα του στελεχους? (Εχει σημασια που ειμαι τελειως απειρη?)

(Πληρωνεσαι και για τα 2 και αν ναι ποσο θα παει περιπου φετος ?? Ειναι και δυσκολες οι εποχες :redface:..)

Ειμαι απο Κρητη , Ηρακλειο.. Ξερω 2 κατασκηνωσεις μονο ( χωρα των λωτοφαγων και κατασκηνωση ζωγραφακη) αλλα δεν ειδα τπτ για προκυρηξη ποτε ξεκινανε? ( μπορει καποιοσ να μου πει ποιες αλλες κατασκηνωσεις υπαρχουν στην Κρητη?

Συγνωμη για την εκταση του μνμτος και ευχαριστω εκ των προτερων!!! :D

:/ Καμια απαντηση??

καλημέρα. Λοιπόν, μπορώ να σου απαντήσω στα περισσότερα.
Οι ομαδάρχες και τα στελέχη κάνουν τελείως διαφορετικές δουλειές. Πρώτον, οι ομαδάρχες είναι υπεύθυνοι για σπιτάκι με παιδάκια, ενώ τα στελέχη δεν ασχολούνται με τα παιδάκια κάνουν δουλειές που βοηθούν στην εύρυθμη λειτουργία της κατασκήνωσης (π.χ. σερβίρουν στην τραπεζαρία, μιλάνε με τους γονείς στο τηλεφωνείο και καλούν τα παιδάκια για να μιλήσουν μαζί τους, ανοιγοκλείνουν την πόρτα της πύλης ώστε να μπαινοβγαίνουν οι γονείς τα παιδιά τα στελέχη και όσοι θέλουν να μπουν ή να βγουν από την κατασκήνωση, δουλεύουν στο κυλικείο και πολλά άλλα.) Γενικά δεν έχουν παιδάκια.

Εμένα φέτος είναι η δεύτερη χρονιά μου, αλλά πέρυσι ήμουν και στέλεχος στο τηλεφωνείο και ομαδάρχισσα. Τα στελέχη τουλάχιστον στο σκούρα που πηγαίνω εγώ έχουν 2 βάρδιες καθημερινά που κρατάνε περίπου 2,5 3 ώρες εκτός από συγκεκριμένα πόστα όπως στην τραπεζαρία που πρέπει να πηγαίνουν σε κάθε γεύμα των παιδιών.

Στις περισσότερες κατασκηνώσεις πληρώνουν, στο σκούρα ([που πιθανότατα δεν σε νοιάζει μιας και μένεις Κρήτη) δεν πληρώνουν τους ομαδάρχες και τα στελέχη, τώρα για κοινοτάρχες πτερυγάρχες και σχολή στελεχών ( που δεν ξέρω ακριβώς τ είναι) δεν έχω ιδέα.

Περνάω στους ομαδάρχες, είναι υπεύθυνοι για ένα σπιτάκι περίπου 12 ατόμων (στην δεύτερη περίοδο έχει και 16-18 παιδάκια, στην τρίτη έχει και 10, μιλάω για σκούρα που ξέρω πάντα που είναι μεγάλη κατασκήνωση). Κοιμούνται στο ίδιο σπιτάκι μαζί τους, τους ξυπνάνε, φροντίζουν να πλυθούν το πρωί, να ντυθούν να φάνε να ετοιμαστούν για θάλασσα ή αθλητικό πρόγραμμα ναι κάνουν μπάνιο μετά να είναι ήσυχα το μεσημέρι το απόγευμα πάλι να ετοιμαστούν και το βράδυ να κοιμηθούν στην ώρα τους. Βέβαια αυτά αλλάζουν από ηλικία σε ηλικία. Δηλαδή αν έχεις κατασκηνωτές 15 χρονών είναι όλοι μέρα ελεύθεροι έχεις τα κινητά τους και συνεννοείστε έτσι ενώ αν έχει πιο μικρούς φροντίζεις γ όλα αυτά κι αν έχεις παιδάκια κάτω από 8 χρονών πρέπει να είσαι κ δίπλα όταν μιλάν με τους γονείς τους και άλλα.
Επίσης, οι ομαδάρχες κάνουν τα τραγούδια τα συνθήματα τα σκετσάκια και όλα αυτά που είναι να κάνουν τα παιδιά. https://www.youtube.com/watch?v=UNpTBBevAaE αυτό ως δείγμα. Βέβαια εδώ είναι 9 σπιτάκια συνήθως οι κοινότητες είναι 4-5...

Εγώ πέρυσι που με πήραν ήμουν τελείως άπειρη και μάλιστα η υπεύθυνη της κατασκήνωσης είπε στην δικιά μου υπεύθυνη ότι θα γίνω πολύ καλή ομαδάρχισσα όποτε δεν παίζει ρόλο. Τουλάχιστον όχι σε όλες τις κατασκηνώσεις. Τώρα οι δηλώσεις ξεκινάνε από φεβρουάριο ίσως και ιανουάριο όποτε μάλλον είναι αργά για φέτος.

Ελπίζω να σε κάλυψα στα περισσότερα, για κατασκηνώσεις στην Κρήτη δεν ξέρω. Googlαρε το.

Πάντα να πας. ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΑΑΑΑΑΑ!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anestios

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο anestios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 160 μηνύματα.
εχει τελειωσει η περιοδος υποβολης αιτησεων ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Αυτό εξαρτάται από την κάθε κατασκήνωση αν και σε πολλές πιστεύω πως δε θα έχει τελειώσει. Επικοινώνησε με αυτές που θέλεις για να μάθεις.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anestios

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο anestios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 160 μηνύματα.
Αυτό εξαρτάται από την κάθε κατασκήνωση αν και σε πολλές πιστεύω πως δε θα έχει τελειώσει. Επικοινώνησε με αυτές που θέλεις για να μάθεις.:D

εχω στειλει e-mail σε 3 κατασκηνωσεις και καμια δεν μου απαντησε.:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Τα τηλέφωνά τους δεν μπορείς να τα βρεις;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

{~*1rèNe*~}

Τιμώμενο Μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,067 μηνύματα.
Πάρε τηλέφωνα, είναι πιο αποτελεσματικό, αλλά νομίζω πως στις περισσότερες κατασκηνώσεις έχουν κλείσει οι προθεσμίες τώρα... Στις περισσότερες είναι Φεβρουάριο-Απρίλιο, συνήθως....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KatiexXxMissMexX

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 149 μηνύματα.
Ρε ρε, για αναγεννηση ξερει κανεις πως ειναι? Επειδη δηλωσα και θα παω και για σεμιναριο, ξερει κανεις να πει τι δουλεια πεφτει και ποσο πληρωνεσαι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerina.k

Νεοφερμένος

Η Katerina.k αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Παιδιά είμαι 17 χρονών και σκέφτομαι να πάω το καλοκαίρι σε καμιά κατασκήνωση για ομαδάρχης ή κάτι τέτοιο... δεν έχω πάει ποτέ μου σε κατασκήνωση, ξέρει κανείς τίποτα;;;;pleeeeeeease help:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Jason Del Piero

Δραστήριο μέλος

Ο Jason Del Piero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 546 μηνύματα.
Παιδιά είμαι 17 χρονών και σκέφτομαι να πάω το καλοκαίρι σε καμιά κατασκήνωση για ομαδάρχης ή κάτι τέτοιο... δεν έχω πάει ποτέ μου σε κατασκήνωση, ξέρει κανείς τίποτα;;;;pleeeeeeease help:(

Βεβαίως...τι θες να μάθεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top