Πιστοποίηση Cambridge (πληροφορική)

Obscura

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Obscura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,515 μηνύματα.
Τα ξαδέρφια μου είναι πρώτη γυμνασίου και πηγαίνουν σε ένα ιδιωτικό ινστιτούτο πληροφορικής το οποίο τα προετοιμάζει για τη συγκεκριμένη πιστοποίηση. Από όσο κατάλαβα, θα δίνουν ξεχωριστές ενότητες και όταν φτάσουν στα 15 θα έχουν ολοκληρώσει τον κύκλο. Τα παιδιά προφανώς θα βγουν στην αγορά εργασίας μετά από 8 χρόνια μίνιμουμ. Κι αναρωτιέμαι λοιπόν, ποιο είναι το νόημα να εμπλέκονται σε όλη αυτή τη διαδικασία τη στιγμή που ακόμα κι αν τυπικά δεν έχει ημερομηνία λήξης το χαρτί, σε καμία περίπτωση δε θα μπορέσει να τους καλύψει μακροπρόθεσμα; Μιας και είναι πολλά τα λεφτά και ο χρόνος που δαπανάται, μήπως θα ήταν καλύτερα να επενδυθούν κάπου αλλού; Ποια είναι η προσωπική σας εμπειρία; Σας ευχαριστώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Obscura

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Obscura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,515 μηνύματα.
Κανείς; :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
ελα λοιπον μαλλον μιλας για το Cambridge International Diploma in IT Skills η απλως IT SKILLS του Κεμπριτζ. Οντως και γω το ξεκινησα στη 2α γυμνασιου αυτο το πιστοποιητικο και τωρα ειμαι στην τελευταια ενοτητα (αξες). Βεβαια ενας λογος που με ωθησε να το αποκτησω ειναι οτι τα μαθηματα ηταν με υποτροφια, και συγκρινοντας τα θεματα, ειδα οτι του κεμπριτζ ηταν καλυτερα ως προς το θεμα "ανταποκριση στην πραγματικοτητα". δηλαδη αυτα που μαθαινουμε οντως τα χρειαζομαστε στη καθημερινη ζωη μας, ενω στο ECDL, δε συμβαινει αυτο. Επισης, μην το βλεπεις μονο απο πλευρας αγορας εργασιας. Μπορει να το δωσει κανεις για προσωπικη του ευχαριστηση, η για να μαθει απλως να χειριζεται το MS Office. Ελπιζω πως σε καλυψα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gorgonokoritso

Πολύ δραστήριο μέλος

Η zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.
παιδια εγω το διπλωμα κειμπριτζ στους υπολογιστες το πηρα μεσα σε 2-3 μηνες....
δεν ξερω βεβαια τι γινεται με σας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
ναι γιατι εκανες εντατικα. για τους μαθητες ειναι 2 ενοτητες/χρονο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Φυσικά και την ξέρω την ποιστοποίηση Cambridge in IT skils και την έχω ολοκληρώσει από το Νοέμβριο του 2009.Χάρις αυτό έχω βγεί αριστούχα και στις 17 αυτού του μηνός ξεκινάω για ECDL-expert.Το Cambridge το ξεκίνησα στην Α΄Γυμνασίου.Έχω πάρει όλες τιε ενότητες και έχω ολοκληρώσει το πτυχίο.Θα σας πώ την βαθμολογία μου αναλυτικά
ΧΡΗΣΗ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ & ΔΙΑΧΕΙΡΗΣΗ ΑΡΧΕΙΩΝ 82%
ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ ΚΕΙΜΕΝΟΥ 91%
ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟΥ 87%
ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΙΚΑ ΦΥΛΛΑ 97%
ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕΙΣ 91%
ΒΑΣΕΙΣ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ 80%:clapup::clapup:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Που είσαι βρε Ραφαέλα, καιρό έχουμε να πιάσουμε το θέμα της "Πληροφορικής"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Ναι,το ξέρω ότι έχω καιρό να γράψω για το θέμα αυτό.Αλλά έτσι και αλλιώς δεν βγάλαμε άκρη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Παιδιά μήπως γνωρίζετε πότε θα φέρουν την ποιστοποίηση;;:worry:
Την έχω τελειώσει απο τον Νοέμβρη και ακόμα να μου την φέρουν:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
δυστυχως δν ξερω ραφαελα μου... να και η δικη μ βαθμολογια...
ΧΡΗΣΗ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ & ΔΙΑΧΕΙΡΗΣΗ ΑΡΧΕΙΩΝ 97%
ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ ΚΕΙΜΕΝΟΥ 97%
ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟΥ 85%
ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΙΚΑ ΦΥΛΛΑ 94%
ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕΙΣ 100%
ΒΑΣΕΙΣ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ 100%
:clapup::clapup:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Μπράβο Χρήστο:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elenaki92

Δραστήριο μέλος

Η elenaki92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 590 μηνύματα.
Παιδιά μήπως γνωρίζετε πότε θα φέρουν την ποιστοποίηση;;:worry:
Την έχω τελειώσει απο τον Νοέμβρη και ακόμα να μου την φέρουν:mad:

λογικα θα έπρεπε να είχε έρθει αλλά αν δεν έρθει μέχρι τέλος του μήνα περίμενε μέχρι τον επόμενο. Αν πάλι δεν έρθει πάρε τηλέφωνο στα κεντρικα στην αθήνα. Κι εγώ έφτασα να πάρω τηλέφωνο στα κεντρικα για να ρωτήσω. Είναι βέβαια θέμα και της σχολής σου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Η ποιστοποίηση μου ήρθε.Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top