Πρόγραμμα EUROSCOLA

Έφη35891

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έφη35891 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 356 μηνύματα.
Α ευχαριστώ. Δηλαδή θα γίνει για τα παιδιά που θα πάνε τώρα Β' Λυκείου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Δεν το ξέρουμε αλλά λογικά θα γίνει. Εκτός αν είναι και αυτό στις περικοπές...

Ελπίζω να γίνει πάντως γιατί θέλω να ξαναδηλώσω συμμετοχή. Φέτος δεν πέρασα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Έφη35891

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έφη35891 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 356 μηνύματα.
Καλή επιτυχία σου εύχομαι.

Πάντως λίγο άδικο να είναι μόνο από συγκεκριμένες περιοχές. Κρίμα.

Τα παιδιά προηγουμένως που λένε ότι συμμετείχαν στις εξετάσεις έχουν διαβάσει κάποια ανακοίνωση ή τους έχει ενημερώσει το σχολείο τους;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Νομίζω ότι καλύπτουν τις περισσότερες περιοχές. Μπορεί να είναι μια πόλη μόνο (πχ Λάρισα) και μπορεί να είναι όλη η ανατολική Μακεδονία και Θράκη. Δηλαδή καλύπτονται πολλοί νομοί (μπορεί και όλοι) σε συνδυασμό με άλλους νομούς.

Εμένα με ενημέρωσε ο καθηγητής των αγγλικών γιατί νοιάζεται για εμάς. Λογικά ενημερώνουν σε όλα τα σχολεία.

Μπορείς να δεις online πότε θα γίνει στην περιοχή σου του χρόνου όμως.

Να σκεφτείς ότι εμείς δίναμε εξετάσεις τον Απρίλιο νομίζω, αλλά σε άλλες περιοχές είχαν τελειώσει και είχαν πάει Γαλλία από το φθινόπωρο. Και μερικοί δίνανε εξετάσεις ακόμη και τον Μάη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Πόσο καιρό αφού έγραψες είχες αποτελέσματα, Γιάννη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Να σου πω την αλήθεια δεν θυμάμαι. Το πολύ 2 εβδομάδες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Λολ , εμένα παίζει να έχουν βγει και να με έχουν στα @@ τους οι καθηγητές μου. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Πάνε ρώτα τους ευθέως αν έχουν βγει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orpheas

Νεοφερμένος

Ο Ορφέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
@qwertyuiop
Έμαθες τελικά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mia_hadj

Νεοφερμένος

Η mia_hadj αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά. Έχω και εγώ επιλεχθεί για το Euroscola και εμείς θα πάμε Στρασβούργο αρχές του Οκτώβρη. Το δικό μου θέμα είναι η ελεύθερη ενημέρωση και αγωγή του πολίτη, αλλά το σχολείο μας δεν μας έδωσε κάποια βοήθεια. Μήπως μπορείτε να μου πείτε τι είχατε πει εσείς αν θυμάστε? :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Έφη35891

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έφη35891 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 356 μηνύματα.
Να σε ρωτήσω...εσύ επιλέχθηκες στην Α' ή στην Β Λυκείου;
Υπάρχει κάποια σχετική ανακοίνωση από το Υπουργείο Παιδείας βρε παιδιά; Με ενδιαφέρει πολύ το πρόγραμμα αλλά όπως φαίνεται δεν πρόκειται να επιλεχθεί η περιοχή μας ή τέλος πάντων να στείλουν ανακοινώσεις. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mia_hadj

Νεοφερμένος

Η mia_hadj αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Εγώ τώρα είμαι Β' Λυκείο, δεν ξέρω όμως αν υπάρχει κάποιος κανονισμός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna-what if??

Νεοφερμένος

Η anna-what if?? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Να ρωτήσω κι εγώ κάτι?? Για άτομα που έχουν πάρει μέρος- τι πρέπει να γράψουμε περίπου? Ας πούμε κ παραδείγματα του δημοκρατικού ελλείμματος, τα αίτια του, κτλ, ή μόνο για το Ευρωπαικό Κοινοβούλιο σε σχέση με το έλλειμα??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sia_Rain

Νεοφερμένος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Νομίζω πως πρέπει να γράψεις αρκετά πράγματα. Ορισμό της έννοιας του ελείμματος, αίτια, επιπτώσεις, τρόπους αντιμετώπισης σχετικά με το Ευρωπαϊκό Κοινοβούλιο... κλπ κλπ

Έγραψα τον Ιούνιο (3ο ΓΕΛ Αμαρουσιου), αλλά δεν πέρασα :worry:. Τεσπα δεν πειράζει, ίσως του χρόνου... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna-what if??

Νεοφερμένος

Η anna-what if?? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Αα, μάλιστα... Ευχαριστώ!! Ναι, μπορείς να ξαναδοκιμάσεις φέτος!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Δε με ενημέρωσαν καν αν πέρασα τελικά.
Να έχουν την αξιοπρέπεια να μου πουν πως είμαι άχρηστος ή όχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΝΕΦΥ

Νεοφερμένος

Η ΝΕΦΥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κεχρόκαμπος (Καβάλα). Έχει γράψει 46 μηνύματα.
π'οσο καιρό μετ'α την κατάθεση εκθέσεων περιπου βγαινουν τα αποτελεσματα για euroscola???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Έφη35891

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έφη35891 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 356 μηνύματα.
16 Δεκέμβρη πάω Στρασβούργοοοοοοοοοοοο!!!!! Είμαι τόσο χαρούμενηηηηηηηηηηηη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GeorgeSlayer

Νεοφερμένος

Ο GeorgeSlayer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Έφη μαζί θα είμαστε Στρασβούργο. :) Αν και σχεδόν κατά τύχη δήλωσα συμμετοχή και ήμουν ο λιγότερο προετοιμασμένος του σχολείου μου πέρασα. :) Από ποιά περιοχή είσαι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Έφη35891

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έφη35891 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 356 μηνύματα.
Α τι ωραία!!!!! :) Eγώ από Αιτωλοακαρνανία!!!!! Γ ή Β Λυκείου είσαι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top