Βοήθεια/Απορίες στα Αγγλικά

Avicii

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Υπόλυττος Βρεττός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 1,944 μηνύματα.
Ευχαριστώ και τους 2 σας πάρα πολύ. Όντως paper gangster εννοούσα!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikitwinaki

Νεοφερμένος

Η Nikitwinaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Μέγαρα (Αττική). Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Λοιπον δεν ειμαι 100% σιγουρη για τις απαντησεις αλλα ποιος ξερει μπορει να ειναι!

1.
a)will buy
b)feed
c)have ever seen

2.
a)Shall we take
b)mustn't touch it
c)must have drunk it
d)can't have gone
e)should have taken

3.
a)to
b)even(δεν ειμαι σιγουρη)
c)δεν ξερω κολλησα

ελπιζω να βοηθησα!


αν και πολυ αργα επεσε πανω στη απαντηση σου και σκεφτηκα να πω τη γνωμη μου για τις απαντησεις b) και c) στην ερωτηση 3.

ειμαι σχεδον σιγουρη πως το b)= have και το c)= out (αν και για αυτό έχω πολλές επιφυλάξεις)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
παιδια δινω τωρα τον ιουλιο city and quilds c1.αλλα υπαρχει ενα θεμα.δεν ξερω πως να γραψω report καθολου!επισης,αν καποιος απο εσας εδωσε μαιο μπορει σας παρακαλω να μου πει τι θεματα επεσαν εκθεση και προφορικα?????θα το εκτιμουσα ιδιαιτερα!!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Διώνη

Νεοφερμένος

Η Διώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Καλησπέρα, θα ήθελα να μου πείτε σε τί επίπεδο βρίσκεστε στα Αγγλικά στο σχολείο όσοι πάτε Γ Λυκείου και ποιό βιβλίο χρησιμοποιεί ο καθηγητής σας. thx
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pupsi

Νεοφερμένος

Η pupsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Please help me:Πρέπει να κάνω μια πρόταση με τη λέξη bank=Travel with one side higher than the other when turning=παίρνω κλίση για να αλλάξω πορεία..Αλλά δεν κατεβαίνει τίποτα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwerty111

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.
Το λεξικό μου (Longman) έχει την εξής πρόταση: The plane banked, and circled back toward us
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

pupsi

Νεοφερμένος

Η pupsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwerty111

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.
Τίποτα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasouly

Νεοφερμένος

Η vasouly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Αχ σας παρακαλω βοηθια!!!! Την Πεμτη θα παω να δοσω εξετασεις στα αγγλικα στο νεο μου σχολειο.Εκει θα κανω καπιες ασκησεις στην γραματικη (ευκολο) αλλα θα γραψω και εκθεση μαλλον για της διακοπες μου!!! διαβαζω εδω και ενα μηνα εχω τρομερο ανχος!!! εγραψα πολλες εκθεσεις για προετιμασια.αλλα στην εκθεση που μαλλον θα μας βαλουνε για της διακοπες ενω την εγραψα πιστευω οτι δεν εχει ζουμη!!!!
plizzz! αν καπιος μπορουσε να μου δωσει ιδεες ι εστο λεξεις που θα επερνα περισσοτερες μοναδες!!! ας με βοηθουσε!!!

ευχαριστω παρα πολυ:):):):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
παιδια οταν μας ζητανε να γραψουμε essay πρεπει να βαλουμε τιτλο στην εκθεση?ειναι και καλα σαν αρθρο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pupsi

Νεοφερμένος

Η pupsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Οχι, καμία σχέση..Εκτος αν εννοείς report, proposal ή article!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Οχι, καμία σχέση..Εκτος αν εννοείς report, proposal ή article!!
δηλ να το αντιμετωπισω σαν δοκιμιο?οτι και καλα ειναι ενα απλο κειμενο στο οποιο δεν πρεπει να γραψω την προσωπικη μου αποψη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pupsi

Νεοφερμένος

Η pupsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Τιι θέμα έχει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Τιι θέμα έχει?

βασικα το θεμα ειναι λιγο αστειο....λεει ποια ειναι η αποψη μας για τα φαντασματα και αν πιστευουμε σε αυτα και μετα λεει:write your essay!λογικα αφου λες την αποψη σου δεν ειναι σαν αρθρο?(μονο που δεν θα βαλεις τιτλο):redface::redface:εσυ τι πιστευεις?ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pupsi

Νεοφερμένος

Η pupsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Στην αρχη το πιάνεις λίγο γενικά το θέμα..Δηλ. για πιο λόγο θα γράψεις!! και μέτα στη 2η παράγραφο γράφεις για όσους πιστεύουν και γιατι στη επομένη για όσους δεν..και στην τελευταία αν εσυ πιστεύεις η οχι..Αν πιστεύεις πως υπάρχουν θα γράψεις στην 3η παράγραφο για τους ανθρώπυς που το πιστεύουν αυτό! Γενικά τα essay δεν είναι τα αγαπημένα μου γι αυτό και τα αποφεύγω!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
εδω που τα λεμε ουτε εγω τα συμπαθω ....θα προτιμουσα να γραψω ενα article ή κανενα letter!αλλα τι να κανω που ολα τα θεματα ηταν essay!:/:περιεργο ε?
αυτο που ειπες τοχα σκεφτει κεγω και βεβαιωθηκα τωρα...ειπες οτι δεν χρειαζεται τιτλο ετσι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pupsi

Νεοφερμένος

Η pupsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Σε καμία περίπτωση!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
οκ ευχαριστω για την βοηθεια...νασαι καλα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christos4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
essay ειναι σαν εκθεση ιδεών νομίζω... αυτά που λέει ο pupsi αν γράψεις θα είσαι οκ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pupsi

Νεοφερμένος

Η pupsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Η πρώτη παράγραφος είναι λίγο δύσκολη. Οχι, μόνο σε αυτό. Σε ολα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top