Βοήθεια/Απορίες στα Αγγλικά

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
Σε κάποιες χώρες χρειάζεσαι πιστοποιητικό γνώσης της γλώσσας π.χ. για να πάρεις βίζα για Αυστραλία νομίζω ότι είναι απαραίτητο. Έχω ακούσει ότι και στη Γερμανία πλέον ζητάνε πιστοποίηση γνώσης της γλώσσας. Αλλά στη Βρετανία σίγουρα όχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Με πόσες λέξεις πας πάνω κάτω για lower ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

intefina

Δραστήριο μέλος

Η Ιδιαίτερη Περίπτωση αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 621 μηνύματα.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Τι εννοείς; Το λεξιλόγιο που πρέπει να κατέχεις για να δώσεις για Lower??

Ναι...
Προφανώς δεν αρκεί μόνο αυτό αλλά ένα πλούσιο λεξιλόγιο είναι υπέρ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
Με 7.000 - 8.000 περίπου για ECCE.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

intefina

Δραστήριο μέλος

Η Ιδιαίτερη Περίπτωση αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 621 μηνύματα.
Ναι...
Προφανώς δεν αρκεί μόνο αυτό αλλά ένα πλούσιο λεξιλόγιο είναι υπέρ...
Δεν έκατσα ποτέ να ψάξω ή να μετρήσω πόσες λέξεις χρειάζεται για το Lower..δεν είχα αυτό στο μυαλό μου όταν προετοιμαζόμουν να δώσω :P
Ε το σίγουρο είναι ότι θέλει αρκετές και πρέπει να ξέρεις πότε, πού και πώς να τις χρησιμοποιείς ;)
Για σένα ενδιαφέρεσαι αν επιτρέπεται;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Δεν έκατσα ποτέ να ψάξω ή να μετρήσω πόσες λέξεις χρειάζεται για το Lower..δεν είχα αυτό στο μυαλό μου όταν προετοιμαζόμουν να δώσω :P
Ε το σίγουρο είναι ότι θέλει αρκετές και πρέπει να ξέρεις πότε, πού και πώς να τις χρησιμοποιείς ;)
Για σένα ενδιαφέρεσαι αν επιτρέπεται;

Ναι, για εμένα.
Απλή περιέργεια βέβαια, αργώ ακόμη...

Με 7.000 - 8.000 περίπου για ECCE.

Δεν είναι ... πάρα πολλές ;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

intefina

Δραστήριο μέλος

Η Ιδιαίτερη Περίπτωση αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 621 μηνύματα.
Ε θα δεις τι πρέπει να μάθεις..θα σου πει ο καθηγητής με τον οποίο θα κάνεις μάθημα..από τα βιβλία που θα επιλέξει εξαρτάται..εκτός κι αν ξεκινήσεις μόνος την προετοιμασία.. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Ε θα δεις τι πρέπει να μάθεις..θα σου πει ο καθηγητής με τον οποίο θα κάνεις μάθημα..από τα βιβλία που θα επιλέξει εξαρτάται..εκτός κι αν ξεκινήσεις μόνος την προετοιμασία.. :/:

Έχω ήδη και λέω να συνεχίσω μόνος...
Φτάνοντας σε ένα καλό επίπεδο θα κάνω ιδιαίτερα ώστε να προετοιμαστώ για τις εξετάσεις του Lower όταν φτάσει η ώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

intefina

Δραστήριο μέλος

Η Ιδιαίτερη Περίπτωση αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 621 μηνύματα.
Έχω ήδη και λέω να συνεχίσω μόνος...
Φτάνοντας σε ένα καλό επίπεδο θα κάνω ιδιαίτερα ώστε να προετοιμαστώ για τις εξετάσεις του Lower όταν φτάσει η ώρα.
Ε τότε είσαι ΟΚ..Με πολλές επαναλήψεις σε όλα (λεξιλόγιο, γραμματική κλπ) δεν έχεις θέμα..το ΚΠγ θα δώσεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Ε τότε είσαι ΟΚ..Με πολλές επαναλήψεις σε όλα (λεξιλόγιο, γραμματική κλπ) δεν έχεις θέμα..το ΚΠγ θα δώσεις;

Δεν ξέρω, είναι λίγο νωρίς για να με απασχολούν αυτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.

Αντώνιος 1

Νεοφερμένος

Ο Αντώνιος 1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Γειά σας. Δεν ξέρω αν είμαι στο σωστό θέμα αλλά καθώς διάβαζα για το ecpe μου έτυχε ένα θέμα έκθεσης το οποίο μου είναι τελείως άγνωστο. Μήπως μπορεί κανείς να με βοηθήσει; Ευχαριστώ πολύ. Γράφω το θέμα:
Should the use of human embryos be permitted in medical research aimed at curing life-threatening diseases, such as cancer and heart disease? Discuss using examples to show how society would or would not benefit from this type of research.
Θα ήθελα επίσης να ρωτήσω και κάτι άλλο. Πώς μπορώ να προετοιμαστώ για την παραγωγή γραπτού λόγου; Θέλω να δώσω τον Νοέμβριο και όπως καταλαβαίνετε δεν προλαβαίνω να κάνω κάποιο βιβλίο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Γειά σας. Δεν ξέρω αν είμαι στο σωστό θέμα αλλά καθώς διάβαζα για το ecpe μου έτυχε ένα θέμα έκθεσης το οποίο μου είναι τελείως άγνωστο. Μήπως μπορεί κανείς να με βοηθήσει; Ευχαριστώ πολύ. Γράφω το θέμα:
Should the use of human embryos be permitted in medical research aimed at curing life-threatening diseases, such as cancer and heart disease? Discuss using examples to show how society would or would not benefit from this type of research.
Θα ήθελα επίσης να ρωτήσω και κάτι άλλο. Πώς μπορώ να προετοιμαστώ για την παραγωγή γραπτού λόγου; Θέλω να δώσω τον Νοέμβριο και όπως καταλαβαίνετε δεν προλαβαίνω να κάνω κάποιο βιβλίο.

Το θέμα είναι η έρευνα πάνω στα βλαστοκύτταρα (stem cell research). Αν δεν ξέρεις τι είναι κάντα μια αναζήτηση στο google.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanosGR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών Ο.Π.Α. (Αθήνα) και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,018 μηνύματα.
Δεν νομίζω πως μιλάει ειδικα για τα βλαστοκύτταρα.

Μετάφραση:

Πρέπει να επιτρέπεται η χρήση των εμβρύων για Ιατρική Έρευνα με σκοπό την θεραπεία ασθενειών που απειλούν την ανθρώπινη ζωή, όπως ο καρκίνος και τα καρδιακά νοσήματα; Συζήτησε/στε χρησιμοποιώντας παραδείγματα για να δείξεις/ετε πώς η κοινωνία θα επωφελούταν ή όχι από αυτόν τον τύπο έρευνας.

Ουσιαστικά, θέλει να γράψεις αν είσαι υπέρ ή κατά της χρήσης των εμβρύων για Ιατρική Έρευνα ώστε να θεραπευτούν κάποιες επικίνδυνες για τον άνθρωπο ασθένειες. Έπειτα δώσε παραδείγματα.
Πιστεύω πως η παραγωγή λόγου μπορει να βελτιωθεί διαβάζοντας Αγγλικα Βιβλια. Εμενα με διευκολύνει αρκετα αν και δινω ECPE τον Δεκέμβρη του 2015.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

daria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η daria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 160 μηνύματα.
Καλησπέρα, έχετε να μου προτείνεται κάποιο βιβλίο με υποδείγματα εκθέσεων για επίπεδο lower????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eyb0ss

Δραστήριο μέλος

Ο eyb0ss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 742 μηνύματα.
Καλησπέρα, έχετε να μου προτείνεται κάποιο βιβλίο με υποδείγματα εκθέσεων για επίπεδο lower????
Για michigan ecce αυτό εδώ είχα https://www.ebooks.gr/gr/b2-ecce-speak-your-mind-in-writing-347932.html .Δεν με απογοήτευσε καθόλου. Όμως ζήτα και άλλες γνώμες, μην ακούς μόνο εμένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

niek

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η niek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 308 μηνύματα.
Καλησπέρα, έχετε να μου προτείνεται κάποιο βιβλίο με υποδείγματα εκθέσεων για επίπεδο lower????

Έγώ είχα ένα που είχε μέσα υποδείγματα και εκθέσεις πάνω σε διάφορα θέματα.Λέγεται : Gided Composition and Letter Writting και είναι του Γρίβα.Εμένα με βοήθησε πολύ και στο Lower και στο Proficiency και στις εκθέσεις μου στα Ελληνικά.Έχει διαφορετικά βιβλιαράκια περίπου 100 σελίδων για κάθε επίπεδο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

salamalego2000

Νεοφερμένος

Ο salamalego2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Παιδιά έχει κάποιος το Betsis Past Papers ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilis355

Νεοφερμένος

Ο vasilis355 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Για σας μεθαυριο γραφουμε μια εκθεση για τον φιλο μας,δεν παω αγγλικα αλλα θα χριαστω βοηθια στην εκθεση:worry:
θα σας γραψω καποια πραγματα που μας εδωσαν για την εκθεση
What do you usually do with your friends?
What does a good friend do?
What mustn't a good friend do?
What makes a good friendship
how can you keep a good friend?
Απλα θα ηθελα μια εκθεση να μου γραψετε σαν παραδειγμα οστοσο να καταλαβω και να κανω την δικια μου εκθεση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top