Oργάνωση χρόνου

synchronicity

Νεοφερμένος

Η synchronicity αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
γεια σε όλους. εχω ένα βασικό πρόβλημα με το οποίο θα ήθελα τη βοηθειά σας. δεν τα προλαβαίνω!! θέλω αρχιτεκτονική και με το χρονοβόρο του σχεδίου ζορίζομαι αφάνταστα. δε μπορώ να οργανώσω σωστά το χρόνο μου και θα ήθελα συμβουλές. επίσης πόσο συχνες θα έπρεπε να είναι οι έξοδοι αυτή την περίοδο και αν θα έπρεπε να γίνονται; είναι η αυπνία λύση; γενικά από αρχές δεκεμβρίου μέχρι και τώρα είμαι άρρωστη και έχω μείνει πίσω. τρέχω και δε φτάνω!! συμβουλες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Εξοδος οπωσδηποτε μια φορα την εβδομαδα.
Αυπνια ΟΧΙ. Κομμενη.
Για το σχεδιο κι αυτα δεν ξερω πως εχει. Σχολειο πας απο τον Δεκεμβρη τουλαχιστον;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Nαι εγώ επίσης προτείνω να μην πας να μπλέξεις με όλα τα μαθήματα μαζί.Να κάνεις ένα σχετικό προγραμματισμό που να έχεις εκεί το όριο που θα δουλέψεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

synchronicity

Νεοφερμένος

Η synchronicity αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
ευχαριστώ για τα σχόλια. το σχέδιο είναι έξι ώρες την εβδομάδα, συν δύο ώρες που κανω στο πήγαινε-έλα μιας που πέφτει μακριά, συν άλλες έξι ώρες δουλειά στο σπίτι.
ναι αλλά πώς να κάνω αυτό τον προγραμματισμό ειναι το θέμα μου. που να δώσω προτεραιότητα και όλα τα συναφή....

σχολείο δεν εχω χάσει πάρα πολλά αφού είχε κλείσει 2 εβδομάδες νωρίτερα λόγω γρίπης. αυτός ο χρόνος δεν ευωδόθηκε με διάβασμα όμως αλλά με ανάρρωση η οποία κανονικά θα έπρεπε να συνεχίσει και τώρα. δε σκοπεύω όμως να χάσω τη χρονιά μου εξαιτίας μιας χαζο ίωσης....
η βλακεία είναι ότι τώρα αποφάσισα επτέλους να προσπαθήσω σοβαρά... μήπως είναι πολύ αργά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Ειναι λιγο αργα αλλα αν θες ολα τα καταφερνεις.
Δινεις προτεραιοτητα σε μαθηματικα->φυσικη->σχεδιο.
Τα μαθηματα βαρυτητας στο 4ο που ειναι η αρχιτεκτονικη ειναι μαθηματικα και φυσικη. Το σχεδιο θα σου δωσει καποιες χιλιαδες παραπανω.
Επισης αν μπορεις διαβαζε και αλλα μαθηματα απο την κατευθυνση σου, οσα μπορεις και σε οποιον βαθμο μπορεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Πως να πετύχετε στις Πανελλήνιες Rulez :

1) Πάντα διαβάζουμε καθιστοί, ποτέ ελαφρώς ξαπλωμένοι
2) Πάντα έχουμε ένα μπλοκάκι δίπλα μας που σημειώνουμε και κάνουμε σχεδιαγράμματα
3) Πάντα έχουμε καφέ και κάνα snack δίπλα μας.
4) Όταν γυρνάμε από το σχολείο τρώμε και κοιμόμαστε μέχρι τις 4, μετά ξυπνάμε και διαβάζουμε all the way through τις 12:00 με 15λεπτα διαλείμματα στο pc/tv/έξω κάθε μία ώρα. (Πλην το φροντιστήριο και τα ιδιαίτερα πάντα)
5) Μετά τις 12 καθόμαστε κάνα μισάωρο στο pc και νάνι

ΤΕΛΟΣ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΥΠΟΤΙΜΑΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΜΑ ΚΑΝΕΝΑ ΜΑ ΚΑΝΕΝΑ ΜΑΘΗΜΑ, ΔΕΝ ΑΦΗΝΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΤΕΛΟΣ

άντε καλή μας επιτυχία :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

riemann80

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο χρηστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Επανομή (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 373 μηνύματα.
ξερω πολους που τα εκαναν αυτα κατα γραμμα αλλα απετυχαν.η αληθεια ειναι οτι καθε ανθρωπος εχει τα δικα του στανταρ στο ωραριο του διαβασματος,στον τροπο του διαβασματος και στην ικανοτητα αφομοιωσης της υλης.
επομενως δε βγαινει συμπερασμα.και για να καταθεσω και τη δικια μου εμπειρια απο τις πανελληνιες οσον αφορα το διαβασμα,ειχα μονο εναν κανονα: αν δε το καταλαβω δε θα παω πουθενα και θα κατσω να διαβασω με χρι να το καταφερω.ας περασουν και 3 μερες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
ειχα μονο εναν κανονα: αν δε το καταλαβω δε θα παω πουθενα και θα κατσω να διαβασω με χρι να το καταφερω.ας περασουν και 3 μερες...

:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Conceicao

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Εγώ εχω ένα τετράδιο και κάθε μέρα μετά το σχολείο σημειώνω τι θα διαβάσω....Εν τω μεταξύ άμα δεν προλαβαίνω κάτι το αφήνω για την επόμενη μέρα ή το κάνω στο σχολείο....Πάντα καφές μαζί με το διάβασμα,άμα δεν διαβάζω αοδε συνήθως ακούω μουσική...Πάντως και εγώ εδώ και μια εβδομάδα άρχισα να διαβάζω σοβαρά,χωρίς να εχω ιδιαίτερα κενά και μπορώ να πω ότι αυτό το πρόγραμμα με βοηθάει πολύ....Τέλος κοιμάμαι συνήθως 12-7...'Ελπίζω να βοήθησα,αλλά πάνω απ'όλα βαλε ένα στόχο και κανε τα αδύνατα δύνατα για να τον πετύχεις.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
εγω διαβαζω 5-2 ή 3 (8-10 φροντ. (νομιζω?) και 10-11 διαλειμμα) ουσιαστικα δλδ 5-8 και 11-2 ή 3.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 894423

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ πέρυσι διάβαζα χαλαρά από Σεπτέμβρη μέχρι Δεκέμβρη. Μετά όμως στένεψαν τα πράγματα, στα ιδιαίτερα -ειδικά μαθηματικά- μου έβαζε να λύσω 40-50 ασκήσεις τη φορά κι έτσι άρχισα τα ξενύχτια μέχρι 3-4 το πρωί. Μου άρεσε να διαβάζω τη νύχτα που επικρατούσε απόλυτη ησυχία... Μερικές φορές (σπάνια) αναπλήρωνα τον ύπνο με 1-2 ώρες το μεσημέρι. Έβγαινα 1-2 φορές την εβδομάδα, όχι πάνω από τρεις ώρες. Και φυσικά τηλεόραση κομμένη, μόνο "Χαρά, αγνοείται"! Πάντως αυτό που θυμάμαι έντονα από πέρυσι ήταν που παρακαλούσα να έρθει το καλοκαίρι να κοιμηθώ!!!
Φυσικά και ανταμείφθηκα για τα ξενύχτια αυτά, έγραψα πολύ καλά. Α, και την περίοδο των πανελληνίων και να θες να κοιμηθείς δε μπορείς! Πέφτεις στο κρεβάτι και το μάτι γαρίδα... Προσπαθείς να θυμηθείς τύπους κι αποσπάσματα κι αν ξεχάσεις κάτι παίρνεις το βιβλίο -κοιμάστε αγκαλιά, αυτό εννοείται!- ανάβεις το φως και ξανά τα ίδια και τα ίδια........
Αχχχχχχχ, τι μου θυμήσατε! Ωραίες εποχές! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Ωχου αυτο το τελευταιο μην μου το θυμιζεις. Ειδικα στα μαθηματα παπαγαλιας το παθαινω συνεχεια. Διαβαζα ολο το σαββατοκυριακο ΑΟΔΕ για διαγωνισμα σε ολο το 2ο κεφαλαιο, και χτες το βραδυ απλα δεν γινοταν να κοιμηθω. Διαβαζα μεχρι τις 2 και ξυπνησα στις 5, περιττο να πω οτι στον υπνο μου ολο εβλεπα οτι θα επεφταν κομματια που δεν ηξερα(και που δεν υπαρχουν καν στην υλη) :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.
Εγώ πέρυσι διάβαζα χαλαρά από Σεπτέμβρη μέχρι Δεκέμβρη. Μετά όμως στένεψαν τα πράγματα, στα ιδιαίτερα -ειδικά μαθηματικά- μου έβαζε να λύσω 40-50 ασκήσεις τη φορά κι έτσι άρχισα τα ξενύχτια μέχρι 3-4 το πρωί. Μου άρεσε να διαβάζω τη νύχτα που επικρατούσε απόλυτη ησυχία... Μερικές φορές (σπάνια) αναπλήρωνα τον ύπνο με 1-2 ώρες το μεσημέρι. Έβγαινα 1-2 φορές την εβδομάδα, όχι πάνω από τρεις ώρες. Και φυσικά τηλεόραση κομμένη, μόνο "Χαρά, αγνοείται"! Πάντως αυτό που θυμάμαι έντονα από πέρυσι ήταν που παρακαλούσα να έρθει το καλοκαίρι να κοιμηθώ!!!
Φυσικά και ανταμείφθηκα για τα ξενύχτια αυτά, έγραψα πολύ καλά. Α, και την περίοδο των πανελληνίων και να θες να κοιμηθείς δε μπορείς! Πέφτεις στο κρεβάτι και το μάτι γαρίδα... Προσπαθείς να θυμηθείς τύπους κι αποσπάσματα κι αν ξεχάσεις κάτι παίρνεις το βιβλίο -κοιμάστε αγκαλιά, αυτό εννοείται!- ανάβεις το φως και ξανά τα ίδια και τα ίδια........
Αχχχχχχχ, τι μου θυμήσατε! Ωραίες εποχές! :)

Και σε ποια σχολη περασες?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Conceicao

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Εγώ πέρυσι διάβαζα χαλαρά από Σεπτέμβρη μέχρι Δεκέμβρη. Μετά όμως στένεψαν τα πράγματα, στα ιδιαίτερα -ειδικά μαθηματικά- μου έβαζε να λύσω 40-50 ασκήσεις τη φορά κι έτσι άρχισα τα ξενύχτια μέχρι 3-4 το πρωί. Μου άρεσε να διαβάζω τη νύχτα που επικρατούσε απόλυτη ησυχία... Μερικές φορές (σπάνια) αναπλήρωνα τον ύπνο με 1-2 ώρες το μεσημέρι. Έβγαινα 1-2 φορές την εβδομάδα, όχι πάνω από τρεις ώρες. Και φυσικά τηλεόραση κομμένη, μόνο "Χαρά, αγνοείται"! Πάντως αυτό που θυμάμαι έντονα από πέρυσι ήταν που παρακαλούσα να έρθει το καλοκαίρι να κοιμηθώ!!!
Φυσικά και ανταμείφθηκα για τα ξενύχτια αυτά, έγραψα πολύ καλά. Α, και την περίοδο των πανελληνίων και να θες να κοιμηθείς δε μπορείς! Πέφτεις στο κρεβάτι και το μάτι γαρίδα... Προσπαθείς να θυμηθείς τύπους κι αποσπάσματα κι αν ξεχάσεις κάτι παίρνεις το βιβλίο -κοιμάστε αγκαλιά, αυτό εννοείται!- ανάβεις το φως και ξανά τα ίδια και τα ίδια........
Αχχχχχχχ, τι μου θυμήσατε! Ωραίες εποχές! :)

Ωραιες ρε συ....Αφου να φανταστεις λεω φετος να γραψω επιτηδες χαλια για να μην περασω πουθενα και να ξαναδωσω του χρονου...ποτε θα τα ξαναζησω αυτα???Παντως αμα θες εχω ενα φιλαρακι γιατρο που κανει καλες τιμες σε περιπτωσεις μαζοχισμου... :lol: Εγω παντως περιμενω πως και πως να τελειωσω και να πεταξω μαυρη πετρα πισω....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 894423

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Λοχρη, ΑΣΟΕΕ.
Ωραίες Conceicao! Το ξέρω ότι δεν είναι εύκολα τα πράγματα, αλλά του χρόνου θα το βλέπεις αλλιώς το όλο θέμα. Επικρατεί ένας αδικαιολόγητος πανικός με τις πανελλήνιες... Τελικά δεν είναι τίποτα σπουδαίο, θα το καταλάβεις! Είναι απλά τέσσερα οικεία θέματα σε ένα φύλλο χαρτί :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JunKa

Νεοφερμένος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Στην τελική το δύσκολο κομμάτι είναι η τήρηση του προγράμματος και όχι η κατασκευή του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top