Επάρκεια διδασκαλίας αγγλικών

BritGreek

Νεοφερμένος

Ο BritGreek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
εγω δηλαδη που θελω να σπουδασω ψυχολογια και αμα παρω το πτυχιο Γ2 στα Γερμανικα θα ειμαι αξιος να κανω μαθημα σε παιδια?:P

Άξιος και ικανός είναι ο καθένας από εμάς να επιτύχει τους στόχους του. Αρκεί να ακολουθήσει τα σωστά βήματα για να αισθάνεται καλά με τη συνείδησή του.

Στο ερώτημά σου, λοιπόν, να σου απαντήσω ότι δεν κάνουμε μόνο ψυχολογία. Υπάρχει η Διδακτική, τρόποι εξέτασης και αξιολόγησης, ψυχογλωσσολογία, sociolinguistics, και άλλα πολλά. Αλλά περισσότερο απ' όλα μετρά η έρευνα και το πόσο ενεργά ασχολείσαι μ' αυτή, χωρίς να επαναπαύεσαι μόλις βρεις δουλειά. Η καθοδήγηση γι' αυτή την έρευνα γίνεται μόνο στα Πανεπιστήμια και φυσικά ανά τομέα σπουδών. Ο φαρμακοποιός είναι γιατρός; Ο φιλόλογος μπορεί να διδάξει χημεία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
θα παρακολουθησω και καποια σεμηναρια :xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
Νομίζω ότι η απάντηση του teol20 ήταν εμπεριστατωμένη;)
Θα σου πω εγω την γνωμη μου αν και ειμαι ΤΕΛΕΙΩΣ ασχετος με τα Γερμανικα.
Απο αγγλικα οτι θες.

Λοιπον το Γ2 ειναι ενα σχετικο αρκετα υψηλο επιπεδο.Αντιστοιχο με το Προφισενσυ στα αγγλικα!Αλλα επειδή εσυ εισαι καλος και επειδη θα πας Α'Λυκειου που δεν ειναι και ιδιαιτερα δυσκολη ταξη απο οσο ακουσα και με λιγο λιγοτερες απαιτησεις απο την Γ Γυμνασιου θα σου ελεγα πως αν ΕΣΥ νιωθεις ετοιμος για Γ2 να πας να δώσεις.Ολα μια αποφαση ειναι!:no1:Οσο για την επάρκεια ναι αν παρεις το Γ2 με τα σημερινα δεδομενα οταν ενηλικιωθείς βγαζεις επαρκεια και αδεια διδασκαλιας και μπορεις να διδαξεις σε φροντιστηριο ή/και ιδιαιτερο.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
Νομίζω ότι η απάντηση του teol20 ήταν εμπεριστατωμένη;)
Θα σου πω εγω την γνωμη μου αν και ειμαι ΤΕΛΕΙΩΣ ασχετος με τα Γερμανικα.
Απο αγγλικα οτι θες.

Λοιπον το Γ2 ειναι ενα σχετικο αρκετα υψηλο επιπεδο.Αντιστοιχο με το Προφισενσυ στα αγγλικα!Αλλα επειδή εσυ εισαι καλος και επειδη θα πας Α'Λυκειου που δεν ειναι και ιδιαιτερα δυσκολη ταξη απο οσο ακουσα και με λιγο λιγοτερες απαιτησεις απο την Γ Γυμνασιου θα σου ελεγα πως αν ΕΣΥ νιωθεις ετοιμος για Γ2 να πας να δώσεις.Ολα μια αποφαση ειναι!:no1:Οσο για την επάρκεια ναι αν παρεις το Γ2 με τα σημερινα δεδομενα οταν ενηλικιωθείς βγαζεις επαρκεια και αδεια διδασκαλιας και μπορεις να διδαξεις σε φροντιστηριο ή/και ιδιαιτερο.;)
στα Γερμανικα το Γ2+ δεν συγκρινετε με το Γ2 στα Αγγλικα ειναι πολυ πιο δυσκολο...
αμα ειναι ετσι γιατι οσοι εχουν προφισιενσι δεν γινονται καθηγητες?:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thes

Νεοφερμένος

Η thes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
καλημέρα, μηπώς γνωρίζετε με ποιο c2 στα αγγλικά μπορώ να πάρω άδεια διδασκαλείας και ποια αναγνωρίζονται από ασεπ;; ευχαριστώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Aπό ΑΣΕΠ αναγνωρίζεται μόνο πτυχίο Αγγλικής Φιλολογίας:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antonis21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο antonis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυκά Νερά (Αττική). Έχει γράψει 207 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariadim

Νεοφερμένος

Η mariadim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
καλημέρα, μηπώς γνωρίζετε με ποιο c2 στα αγγλικά μπορώ να πάρω άδεια διδασκαλείας και ποια αναγνωρίζονται από ασεπ;; ευχαριστώ
αδεια με cambridge και michigan proficiency σιγουρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
+Λανκασιρ.Αυτα τα 3 δινουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Πρεπει να εχεις κλεισει τα 18 για επαρκεια και τα 21 για άδεια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Smaragdav

Νεοφερμένος

Η Σμαράγδα Βαμβακάρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Σύρος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 98 μηνύματα.
Συμφωνώ. Μόνο Cambridge, Michigan και UcLan, άσχετα αν τα υπόλοιπα αναγνωρίζονται απο ΑΣΕΠ. Επάρκεια παίρνεις και αν έχεις πτυχίο απο εξωτερικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
Συμφωνώ. Μόνο Cambridge, Michigan και UcLan, άσχετα αν τα υπόλοιπα αναγνωρίζονται απο ΑΣΕΠ. Επάρκεια παίρνεις και αν έχεις πτυχίο απο εξωτερικό.


:iagree::iagree::iagree::no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Επίσης για να παρεις και αδεια περνάς απο διαφορες ψυχομετρικες εξετάσεις και αιματολογικες εξετασεις...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Smaragdav

Νεοφερμένος

Η Σμαράγδα Βαμβακάρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Σύρος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 98 μηνύματα.
Επίσης για να παρεις και αδεια περνάς απο διαφορες ψυχομετρικες εξετάσεις και αιματολογικες εξετασεις...:)


Η άδεια διδασκαλίας είναι καθαρά τυπικό θέμα. Σου ζητάνε πιστοποιητικό υγείας, το οποίο για να το πάρεις , απλά παίρνεις υπογραφές πολλών γιατρών και μια ακτινογραφία.Εμένα με εξέτασε μόνο ο οφθαλμίατρος χιχιχιχιχιιχ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Παλι στο Ελλαδισταν τιποτα δεν γινεται οπως πρέπει...:P:P:P:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Smaragdav

Νεοφερμένος

Η Σμαράγδα Βαμβακάρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Σύρος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 98 μηνύματα.
Την εξέταση απο ψυχολόγο την θεωρώ απαραίτητη.. αλλα τι ψάχνεις να βρεις!!! Πάντως σας διαβεβαιώνω πως δεν είμαι σχιζοφρενής...ακόμα. Μπορούν να το επιβεβαιώσουν και οι μαθητές μου. χιχιχιχι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Πέρνα απο το ψυχομετρικο τεστ πρωτα και μετά βλέπουμε...:P


:lol::lol::lol::lol::lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Πάντως εγώ όταν είπε για ΑΣΕΠ νόμιζα για διορισμό στο δημόσιο που θέλει μόνο πτυχίο Αγγλικής:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Αααα ΟΚ...
Συγχωρεμένος...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top