Ο υπολογιστής με σκοτώνει ...

kyriakos21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κυριάκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Παιδιά καλησπέρα, έχω κάνει αρκετά ''χαζά'' πόστ, με βλέπω πολύ ανώριμο να αντεπεξέλθω στις απαιτήσεις των πανελληνίων , ίσως φταίει ότι φέτος πήρα την βαριά απόφαση να διαβάσω...

Κάθε μέρα παλεύω με τον εαυτό μου να ξεπεράσω το άγχος μου , τις κακή βοήθεια του φροντιστηρίου μου και φυσικά μπορεί να φταίω εγώ, ώρες αμέτρητες στον υπολογιστή , αμέτρητες , να πηγαίνει 10 η ώρα το βράδυ και αντί να διαβάζω να βλέπω το ρολόι και να λέω ''αύριο το πρωί θα σηκωθώ και να διαβάζω'' προσπαθώντας να με κάνω να πιστέψω ότι θα διαβάσω.

Το πρωινό όμως φίλε Κυριάκο ήρθε και ο υπολογιστής είναι ακόμα ανοιχτός σαν να με μαγνητίζει ρε παιδί μου κάτι λες και έχει τίποτα σημαντικό να δω .

Έπειτα από τις συμβουλές κάποιον μελών του forum έκανα σημαντικές κινήσεις και πήρα σωστές αποφάσεις και προσπάθησα έστω και για λίγο να το αφήσω αυτό το κουτί που με καταστρέφει...Οι ίδιοι οι φίλοι μου έλεγαν και απορούσαν για το αν διαβάζω και δεν μπαίνω στο ίντερνετ.

Παιδιά με καταστρέφει , κάθομαι και διαβάζω μπροστά από την οθόνη και λέω δεν θα το ανοίξω και όμως το χέρι μου πάει στο κουμπί , λες και είναι ναρκωτικό.

Ορισμένοι θα πείτε ''Σιγά ρε φίλε , αν θες να διαβάσεις δεν θα σε επηρεάσει ένας υπολογιστής'' , δεν είναι έτσι, πιστεύω έχει γίνει και σε αρκετούς.

Πολλές φορές έβγαλα το καλώδιο και το έδωσα σε ανθρώπους τρίτους από την οικογένεια μου και όμως αυτό δεν με σταμάτησε από το να αγοράσω άλλο γιατί δεν μου το έδιναν.

Να το σπάσω? Να το βάψω μπλε και να το πετάξω στον Θερμαϊκό Κόλπο ? Να το βάλω φωτιά ?
Τι να κάνω? Χάνω πάρα πολλές ώρες παιδιά και θέλω να πετύχω , δεν είναι οτι δεν θέλω....αν πέρασε κάποιος το ίδιο ή μη σας παρακαλώ να ακούσω την άποψη σας ...Ίσως με βοηθήσει . Ευχαριστώ :s:s:s
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anestios

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο anestios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 160 μηνύματα.
απλα βαζουν οι γονεις σου εναν κωδικο προσβασης στο πισι για να μην μπορεις να ξαναμπεις.:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marilyn

Νεοφερμένος

Η έλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 24 μηνύματα.
μμ..Το ίδιο ακριβώς πάθαινα και εγώ ! δεν μπορουσα με τπττττ να κατσω να διαβασω..ολη την ημέρα ήμουν στο facebook χωρις κανενα λογο!!! νομιζω πάντως ότι η λύση είναι πρώτα να κάνεις ενα πρόγραμμα για το πότε θα διαβάζεις και για το πότε θα ασχολείσαι με το pc σου και στην συνέχεια να κάτσεις και να σκεφτείς αυτα που θα σου έχει προσφέρει το διάβασμα μετά από λίγα χρόνια και ακόμα να φανταστείς τον εαυτό σου πως θα είναι αργότερα ! και παω στοίχημα ότι μπροστά σε μια επιτυχία που θα προσφέρει πολλααα...κανένας δεν βάζει μπροστά ουτε υπολογιστή ούτε τπτ!!! :):):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lowbaper92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lowbaper92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,504 μηνύματα.
Μια είναι η λυση κατα τη γνωμη μου: Να διακοψεις τη συνδεση ιντερνετ..σκεψου οτι του χρονου, με το καλο, τετοια εποχη θα εισαι πρωτοετης και θα μπορεις να καθεσαι πολυ περισσοτερες ωρες στον υπολογιστη..Το ξερω οτι η λυση που προτεινω ειναι η πιο ακραια αλλα αμα μας λες οτι εσυ ο ιδιος δινεις το καλωδιο σε τριτους και μετα παλι εσυ ο ιδιος αγοραζεις καινουργιο, τι αλλο να προτεινω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Oχι αλλα σκουπιδια στο Θερμαικο κολπο:P:P...
Λοιπον, η λυση ειναι απλη... Ειτε τον σπας σε χιλια κομματια (δεν το προτεινω), ειτε για λιγες μερες το "δανειζετε" σε ενα συγγενικο προσωπο (στη θεια σου π.χ)!! Αν η εξαρτηση σου ειναι τοσο μεγαλη, οσο να σε κανει να αγορασεις καινουργιο pc, τοτε τι να σου πω?? Μετα κανε ο,τι θες!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Michael2393

Νεοφερμένος

Ο Michael2393 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Το ίδιο πάθαινε κι ο αδερφός μου στην γ λυκείου...! πρέπει να αφοσιωθείς στον στόχο σου κι όχι απλά να λες οκ έχω μέρες! Αυτό πρέπει να το πιστέψεις γτ αν απλά το λες πάλι θα ανάβεις το πισι...! Μην ανησυχείς πολλοί έχουν το ίδιο πρόβλημα και ακόμα περισσότεροι ακόμα πιο σοβαρό. Υπάρχει και τηλέφωνο όπου μπορείς να πάρεις και να μιλήσεις με έμπειρα άτομα για ακόμα καλύτερες συμβουλές γτ ακόμα και κωδικό να βάλεις θα βρεις τρόπο να κάθεσαι σε υπολογιστή....!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
ευτυχως εγω δεν ειχα τετοια παθη.. :P
αν και εμπαινα ιντερνετ νυχτιατικα απο οτι θυμαμαι:P

αλλα οντως παρε μια απο τις συμβουλες που σου λενε τα παιδια και αντιος υπολογιστη διαφορετικα αντιος φοιτητικη ζωη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Μμμμμ. Μία είναι η λύση. Κόψε τη σύνδεση μέχρι να τελειώσεις τη γ' λυκείου. Ή μετάφερε τον υπολογιστή σε κοινόχρηστο χώρο.

Μην αφήσεις κάτι τέτοιο να σε καταβάλλει. Σκέψου ότι αγαθά κόποις κτώνται. Του χρόνου θα έχεις περισσότερο ελεύθερο χρόνο, αλλά αυτό δε σημαίνει ότι θα πρέπει να αφεθείς τελείως στον υπολογιστή.

Η αυτοσυγκράτηση είναι το κλειδί. Το ξέρω, ειλικρινά, είναι δύσκολο, αλλά κάνε μια προσπάθεια γιατί μετά θα το μετανιώσεις.

Σκέψου τη χαρά που θα νιώσεις όταν θα πας να πάρεις τη βαθμολογία σου, και τα πήγες πολύ καλά, γιατί αφιερώθηκες στο διάβασμα, συγκεντρωμένα. Και το καλοκαιρι θα είσαι ελεύθερος.
Σκέψου όμως και το άλλο. Να πας να γράψεις γεμάτος άγχος, για το χαμένο χρόνο διαβάσματος, οι βαθμολογίες σου να είναι χάλια και το καλοκαίρι, όχι όπως θα το ήθελες, όχι στη σχολή που θα ήθελες...

Σκέψου το αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eco-warrior

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ή Αμφιάραος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Βουλγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 925 μηνύματα.
Παιδιά καλησπέρα, έχω κάνει αρκετά ''χαζά'' πόστ, με βλέπω πολύ ανώριμο να αντεπεξέλθω στις απαιτήσεις των πανελληνίων , ίσως φταίει ότι φέτος πήρα την βαριά απόφαση να διαβάσω...

Κάθε μέρα παλεύω με τον εαυτό μου να ξεπεράσω το άγχος μου , τις κακή βοήθεια του φροντιστηρίου μου και φυσικά μπορεί να φταίω εγώ, ώρες αμέτρητες στον υπολογιστή , αμέτρητες , να πηγαίνει 10 η ώρα το βράδυ και αντί να διαβάζω να βλέπω το ρολόι και να λέω ''αύριο το πρωί θα σηκωθώ και να διαβάζω'' προσπαθώντας να με κάνω να πιστέψω ότι θα διαβάσω.

Το πρωινό όμως φίλε Κυριάκο ήρθε και ο υπολογιστής είναι ακόμα ανοιχτός σαν να με μαγνητίζει ρε παιδί μου κάτι λες και έχει τίποτα σημαντικό να δω .

Έπειτα από τις συμβουλές κάποιον μελών του forum έκανα σημαντικές κινήσεις και πήρα σωστές αποφάσεις και προσπάθησα έστω και για λίγο να το αφήσω αυτό το κουτί που με καταστρέφει...Οι ίδιοι οι φίλοι μου έλεγαν και απορούσαν για το αν διαβάζω και δεν μπαίνω στο ίντερνετ.

Παιδιά με καταστρέφει , κάθομαι και διαβάζω μπροστά από την οθόνη και λέω δεν θα το ανοίξω και όμως το χέρι μου πάει στο κουμπί , λες και είναι ναρκωτικό.

Ορισμένοι θα πείτε ''Σιγά ρε φίλε , αν θες να διαβάσεις δεν θα σε επηρεάσει ένας υπολογιστής'' , δεν είναι έτσι, πιστεύω έχει γίνει και σε αρκετούς.

Πολλές φορές έβγαλα το καλώδιο και το έδωσα σε ανθρώπους τρίτους από την οικογένεια μου και όμως αυτό δεν με σταμάτησε από το να αγοράσω άλλο γιατί δεν μου το έδιναν.

Να το σπάσω? Να το βάψω μπλε και να το πετάξω στον Θερμαϊκό Κόλπο ? Να το βάλω φωτιά ?
Τι να κάνω? Χάνω πάρα πολλές ώρες παιδιά και θέλω να πετύχω , δεν είναι οτι δεν θέλω....αν πέρασε κάποιος το ίδιο ή μη σας παρακαλώ να ακούσω την άποψη σας ...Ίσως με βοηθήσει . Ευχαριστώ :s:s:s

Κατανοώ απόλυτα το προβλημα σου, αλλά μου φαίνεται αδύνατο να βρείς λύση μέσω του φόρουμ. Δεν ξέρω πως μπορεί κάποιος να σου δώσει πέντε-έξι συμβουλές, πώς να ελέγχεις τον εαυτό σου και να του <<επιβάλλεις>> συγκεκριμένο πρόγραμμα.
Ισως σε ορισμένες περιπτώσεις να είναι αποφευκτη η αποτυχια.Μάλλον θα πρέπει να πάθουμε για να μάθουμε...
-----------------------------------------
Σκέψου τη χαρά που θα νιώσεις όταν θα πας να πάρεις τη βαθμολογία σου, και τα πήγες πολύ καλά, γιατί αφιερώθηκες στο διάβασμα, συγκεντρωμένα. Και το καλοκαιρι θα είσαι ελεύθερος.
Σκέψου όμως και το άλλο. Να πας να γράψεις γεμάτος άγχος, για το χαμένο χρόνο διαβάσματος, οι βαθμολογίες σου να είναι χάλια και το καλοκαίρι, όχι όπως θα το ήθελες, όχι στη σχολή που θα ήθελες...

Σκέψου το αυτό.

Σε αρκετές περιπτώσεις δεν αρκεί...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Μπορείς να εξασκήσεις την θέληση σου και να έχεις μια ικανότητα πολύ χρήσιμη για όλοι σου την ζωή (προτιμότερο) ή μπορείς όποτε σου παρουσιάζεται ένα πρόβλημα να χρησιμοποιείς τεχνάσματα για να το νικήσεις, αλλά όταν παρουσιαστεί μεγαλύτερο πρόβλημα και δεν θα μπορείς να χρησιμοποιήσεις τεχνάσματα τότε θα πάθεις μεγάλη ζημία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eco-warrior

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ή Αμφιάραος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Βουλγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 925 μηνύματα.
Μπορείς να εξασκήσεις την θέληση σου και να έχεις μια ικανότητα πολύ χρήσιμη για όλοι σου την ζωή (προτιμότερο) ή μπορείς όποτε σου παρουσιάζεται ένα πρόβλημα να χρησιμοποιείς τεχνάσματα για να το νικήσεις, αλλά όταν παρουσιαστεί μεγαλύτερο πρόβλημα και δεν θα μπορείς να χρησιμοποιήσεις τεχνάσματα τότε θα πάθεις μεγάλη ζημία.

Σωστά, αλλά πώς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Υπάρχουν πολλοί τρόποι, αρχίζεις από απλά πράγματα και μαθαίνεις στον εαυτό σου να λέει όχι, χωρίς να προσπαθείς να βρεις δικαιολογίες για το αντίθετο, αρχίζοντας από απλά μένει σιγά σιγά στο υποσυνείδητο σου, σε θα τρελένει συνέχεια, μέχρι που το σώμα σου θα το συνηθίσει μετά κριτικάρεις συνέχεια τον εαυτό σου, θέτοντας τον στόχο και την πραγματικότητα, ορίζοντας την απόσταση από το ένα προς το άλλο, αναγνωρίζεις τους δρόμους και τα εμπόδια και χαράζεις τον δρόμο σου. Ξέρεις ήδη τα θετικά και τα αρνητικά, χρησιμοποιείς και τα τεχνάσματα σίγουρα αλλά τα περιορίζεις όσο πιο πολύ μπορείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eco-warrior

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ή Αμφιάραος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Βουλγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 925 μηνύματα.
Υπάρχουν πολλοί τρόποι, αρχίζεις από απλά πράγματα και μαθαίνεις στον εαυτό σου να λέει όχι, χωρίς να προσπαθείς να βρεις δικαιολογίες για το αντίθετο, αρχίζοντας από απλά μένει σιγά σιγά στο υποσυνείδητο σου, σε θα τρελένει συνέχεια, μέχρι που το σώμα σου θα το συνηθίσει μετά κριτικάρεις συνέχεια τον εαυτό σου, θέτοντας τον στόχο και την πραγματικότητα, ορίζοντας την απόσταση από το ένα προς το άλλο, αναγνωρίζεις τους δρόμους και τα εμπόδια και χαράζεις τον δρόμο σου. Ξέρεις ήδη τα θετικά και τα αρνητικά, χρησιμοποιείς και τα τεχνάσματα σίγουρα αλλά τα περιορίζεις όσο πιο πολύ μπορείς.

Το να λες όχι στον εαυτό σου μπορεί να είναι αποτελεσματικό σε αρκετές περιπτώσεις, μακροπρόθεσμα όμως δεν ξέρω αν ωφελεί... ίσως να μην είναι πάντοτε τόσο εύκολο να αντιμετωπίσεις (κακες) συνήθειες και κατ'επέκταση να <<ελέγξεις>> τη συμπεριφορά σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Υπάρχει πιο εύκολη λύση, αλλά πρέπει να δόσεις λίγο βάση και να μην την φτύσεις με την μια. NLP. Τομέας ψυχολογίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kyriakos21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κυριάκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 304 μηνύματα.
απλα βαζουν οι γονεις σου εναν κωδικο προσβασης στο πισι για να μην μπορεις να ξαναμπεις.:jumpy:
ξέρω να σπάω και τους κωδικούς πρόσβασης από το bius , εκτός αυτούς οι γονείς μου δεν ξέρουν από υπολογιστές !
-----------------------------------------
Μμμμμ. Μία είναι η λύση. Κόψε τη σύνδεση μέχρι να τελειώσεις τη γ' λυκείου. Ή μετάφερε τον υπολογιστή σε κοινόχρηστο χώρο.

Μην αφήσεις κάτι τέτοιο να σε καταβάλλει. Σκέψου ότι αγαθά κόποις κτώνται. Του χρόνου θα έχεις περισσότερο ελεύθερο χρόνο, αλλά αυτό δε σημαίνει ότι θα πρέπει να αφεθείς τελείως στον υπολογιστή.

Η αυτοσυγκράτηση είναι το κλειδί. Το ξέρω, ειλικρινά, είναι δύσκολο, αλλά κάνε μια προσπάθεια γιατί μετά θα το μετανιώσεις.

Σκέψου τη χαρά που θα νιώσεις όταν θα πας να πάρεις τη βαθμολογία σου, και τα πήγες πολύ καλά, γιατί αφιερώθηκες στο διάβασμα, συγκεντρωμένα. Και το καλοκαιρι θα είσαι ελεύθερος.
Σκέψου όμως και το άλλο. Να πας να γράψεις γεμάτος άγχος, για το χαμένο χρόνο διαβάσματος, οι βαθμολογίες σου να είναι χάλια και το καλοκαίρι, όχι όπως θα το ήθελες, όχι στη σχολή που θα ήθελες...

Σκέψου το αυτό.
να κόψω το ίντερνετ δύσκολο , όχι για εμένα γιατί έχω και τον αδερφό μου που το χρειάζεται ...πραγματικά για λίγο με ταξίδεψες στην αρχή αλλά στο τέλος πήρα το εισιτήριο γυρισμού !!!!! :P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.
Δε χριαζεται να σπασεις ουτε το pc ουτε να κοψεις την συνδεση...νομιζω πως δν το εχεις αποφασισει ακομα στα σοβαρα να κατσεις να διαβασεις...κατσε και σκεψου καποια πραγματα 5 μηνες εμειναν μεχρι τις πανελληνιες...δε σου λεω να μη σερφαρεις καθολου απλα πρωτα κατσε διαβασε βαλε ενα προγραμμα και θα δεις πως ολα γινοντε....ολοι απο εδω μεσα νομιζω σερφαρουμε καθε μερα αλλα 1τα κοιταμε τις υποχρεωσεις μας....
σκεψου απτον Ιουνιο θα κανεις ο,τι θες!!!!!!Και απο σεπτεμβρη με το καλο φοιτητης!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kyriakos21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κυριάκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Δε χριαζεται να σπασεις ουτε το pc ουτε να κοψεις την συνδεση...νομιζω πως δν το εχεις αποφασισει ακομα στα σοβαρα να κατσεις να διαβασεις...κατσε και σκεψου καποια πραγματα 5 μηνες εμειναν μεχρι τις πανελληνιες...δε σου λεω να μη σερφαρεις καθολου απλα πρωτα κατσε διαβασε βαλε ενα προγραμμα και θα δεις πως ολα γινοντε....ολοι απο εδω μεσα νομιζω σερφαρουμε καθε μερα αλλα 1τα κοιταμε τις υποχρεωσεις μας....
σκεψου απτον Ιουνιο θα κανεις ο,τι θες!!!!!!Και απο σεπτεμβρη με το καλο φοιτητης!

με συγχωρείς , για αυτό θεωρώ ότι έχω πρόβλημα , αν θεωρούσα ότι δεν είμαι αποφασισμένος να διαβάσω τότε δεν θα έμπαινα καν στον κόπο να πω ότι αυτό που κάνω με σκοτώνει αλλά θα το χαρακτήριζα μια απλή δραστηριότητα . Δεν ξέρω αν με καταλαβαίνεις.Θέλω να διαβάσω αλλά δεν τα καταφέρνω γιατί τρώω ώρες στον υπολογιστή χωρίς να το θέλω και να πρέπει , για αυτό και πόσταρα το συναίσθημα μου και παράλληλα το πρόβλημα μου γιατί θέλω να μάθω μήπως πέρασε κάτι παρόμοιο και έχει κάποια λύση...!Φιλικά πάντα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elios

Νεοφερμένος

Ο elios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
χαιρετε..αποφασισα να κανω εγγραφη σαυτο το υπεροχο σαιτ που διαβαζω εδω και καιρο για να απαντησω σαυτο το ερωτημα...Το περασα και εγω..Ακριβως το ιδιο,σημερα το πιτσι δε θα αναψει με τιποτα και τσουπ!μπροστα απο αυτο μετα απο μερικα δευτερολεπτα..Καταρχην να το κοψεις εντελως ειναι μια λανθασμενη λυση αφου σαρεσει και σε καποιο βαθμο ειναι υγιες απασχοληση!..εγω τι εκανα..πηρα ενα χαρτι χωρισα τις μερες εγραψα τις ωρες των φροντιστηριων και ακριβως τις ωρες μελετης..ας πουμε 4 με 5μιση διαβασμα μαθηματικα
5μιση 7 φυσικη και ουτο καθεξης..και αφησε και 1μιση ωρα για τον υπολογιστη και κολλησε αυτο το προγραμμα απεναντι απο το γραφειο σου..
εγω απο πανω εβαλα και την φωτογραφια του τμηματος ιατρικης στην θεσσαλονικη..και καθε φορα που σηκωνω το κεφαλι μου και παω να αναψω τον υπολογιστη σκεφτομε ρε γαμωτο δεν περιμενω ακομα μια ωρα που θα εχω ελευθερο στο προγραμμα μου?
και φυσικα πρεπει να ειναι κλειστος την ωρα της μελετης!δηλαδη τωρα εινα διαβασμα?μονο διαβασμα μετα το παιχνιδη..εγω ετσι σταματησα αυτη την γαγγραινα πριν με φαι ολοκληρο..;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kyriakos21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κυριάκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 304 μηνύματα.
χαιρετε..αποφασισα να κανω εγγραφη σαυτο το υπεροχο σαιτ που διαβαζω εδω και καιρο για να απαντησω σαυτο το ερωτημα...Το περασα και εγω..Ακριβως το ιδιο,σημερα το πιτσι δε θα αναψει με τιποτα και τσουπ!μπροστα απο αυτο μετα απο μερικα δευτερολεπτα..Καταρχην να το κοψεις εντελως ειναι μια λανθασμενη λυση αφου σαρεσει και σε καποιο βαθμο ειναι υγιες απασχοληση!..εγω τι εκανα..πηρα ενα χαρτι χωρισα τις μερες εγραψα τις ωρες των φροντιστηριων και ακριβως τις ωρες μελετης..ας πουμε 4 με 5μιση διαβασμα μαθηματικα
5μιση 7 φυσικη και ουτο καθεξης..και αφησε και 1μιση ωρα για τον υπολογιστη και κολλησε αυτο το προγραμμα απεναντι απο το γραφειο σου..
εγω απο πανω εβαλα και την φωτογραφια του τμηματος ιατρικης στην θεσσαλονικη..και καθε φορα που σηκωνω το κεφαλι μου και παω να αναψω τον υπολογιστη σκεφτομε ρε γαμωτο δεν περιμενω ακομα μια ωρα που θα εχω ελευθερο στο προγραμμα μου?
και φυσικα πρεπει να ειναι κλειστος την ωρα της μελετης!δηλαδη τωρα εινα διαβασμα?μονο διαβασμα μετα το παιχνιδη..εγω ετσι σταματησα αυτη την γαγγραινα πριν με φαι ολοκληρο..;)

πολύ σωστό αυτό που έκανες θα το κάνω και εγώ , θα το βάλω μπροστά απο την οθόνη του υπολογιστή μου...μήπως όμως το τραίνο χάθηκε ???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elios

Νεοφερμένος

Ο elios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
φιλε το τραινο χανεται μονο οταν περνα και φευγει απο μπροστα σου..και παλι δεν χανεται ξαναερχεται!αλλα αν αποφασησεις να κατσεις τωρα ι(γιατι περι αποφασεις προκειτε) ΤΙΠΟΤΑ δεν χαθηκε!
ελα να πεισμωσουμε λιγακη,,μαραθωνιος ειναι και πρεπει να τον βγαλουμε!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top