Αρχαία - Βοήθεια/Απορίες στα Αρχαία

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
μπα,τη γ τη βρισκω πιο ευκολη απο τις αλλες 2.περιλαμβανει ο,τι δεν μαπινει στην α και στη β:ανωμαλα,ακυρες καταληξεις...ειναι ευκολη ;) οσο κουφο κι αν ακουγεται

(ο αυτοκρατωρ,η πολις,ο γιγας,το τειχος...:inlove:)

Ναι. :no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
wow,για πρωτη φορα συμφωνουμε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mimitsaki

Νεοφερμένος

Η Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 70 μηνύματα.
εμενα η αγαπημενη μου εινaι η γ' :D
Και εμένα η τρίτη μου αρέσει και νόμιζα πως αφού δεν αρέσει σε κανένα άλλο είμαι προβληματική :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
:lol:εμενα παλι με λενε προβληματικη που μου αρεσει κατι απο τα αρχαια :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
και εμενα μ αρεσουν πολυ:inlove: αλλα δν βρισκω μια ρημαδα σχολη για να παω θεωρητικη:mad2:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
παρε γερμανικη φιλολογια να τους μαθαινεις τι σημαινει pfeffer :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

candygirl96

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η candygirl96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 335 μηνύματα.
τα αρχαια θελουν πολυ διαβασμα,γραψιμο κ τ μαθηματικα μυαλο και παλι διαβασμα!!!:down:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΣΟΦΙΑ-ΦΑΙΗ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Λεχαινά (Ηλεία). Έχει γράψει 171 μηνύματα.
η β ειναι η πιο ευκολη ρε παιδια!!!τ συζηταμε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

candygirl96

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η candygirl96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 335 μηνύματα.
η γ μπαινει σε εξετασεις;;;;και αν ναι μπαινει και η α και η β;;;:'(:(
-----------------------------------------
Ωχου, σταματήστε πια.
γιατι;;;εμεις εδω,τα παιδια της α γυμνασιου εχουμε σοβαρα προβληματα με τα νεα μθμ...εσυ δεν εχεις προβλημα,γιατι εισαι μεγαλυτερος και τα εχεις παιρασει και τα βρεισκεις ολα ευκολα....:down::hmm::sick:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λουκρητία

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,905 μηνύματα.
γιατι;;;εμεις εδω,τα παιδια της α γυμνασιου εχουμε σοβαρα προβληματα με τα νεα μθμ...εσυ δεν εχεις προβλημα,γιατι εισαι μεγαλυτερος και τα εχεις παιρασει και τα βρεισκεις ολα ευκολα....:down::hmm::sick
να το σχολιασω αυτο τωρα?..:fss:
Και ελεος πια! Ολοι το περασαν αυτο, σιγα το σοβαρο προβλημα μου το εχετε κανει τοφαλο, και αυτο, και τους βαθμους!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

candygirl96

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η candygirl96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 335 μηνύματα.
να το σχολιασω αυτο τωρα;;;
ναι,γιατι;;;πρωτη χρονια και μας βαζουν και προχειρα και αλλα;;;τεσπα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λουκρητία

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,905 μηνύματα.
αα καλαααα καλημερα!:bye:
helloooo Γυμνασιο μπηκες, εξαλλου εγω περυσι οταν ημουν κι εγω πρωτη σχεδον σε καθε μαθημα στην Ιστορια αυτη η σ**λα μας εβαζε προχειρα... και φετος που μας πηρε σε Νεα Αρχαια και Ιλιαδα κανει παλι το ιδιο, και απο βαθμους και χαρακτηρα ειναι.. ας μην το σχολιασω, οποτε το ξεφτυλισες οπως καταλαβαινεις!!
...και βασικα τι σημαινει οτι ειστε πρωτη χρονια; Περιμενες να σας λυπηθουνε;
εεε ρε κατι προβληματα που εχει ο κοσμος..:mpam:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ouraniatou

Νεοφερμένος

Η ουρανία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Είναι εύκολα αρκεί να προσέχεις στο μάθημα και όχι να μιλάς και να διαβάζεις και λιγο στο σπίτι..εγώ προσωπικά στην α'γυμνασίου και ακομα και τωρα στην β΄γυμνασιου εχω μια πολύ καλή καθηγήτρια μπορεί να φωνάζει αλλα καταλαβαινεις!!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

candygirl96

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η candygirl96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 335 μηνύματα.
αν παρουμε χαμπαρι απο το σχολειο "απο το δικο μου προσωπικα" δεν θα περασει στη γ' γυμνασιου...αληθεια τωρα...σοβαρα μιλαω...εμεις στα αρχαι,τωρα με τις καταληψεις εχουμε μειναι πολυ πισω...μονο μεχρι τη α' κλιση φτασαμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
αν παρουμε χαμπαρι απο το σχολειο "απο το δικο μου προσωπικα" δεν θα περασει στη γ' γυμνασιου...αληθεια τωρα...σοβαρα μιλαω...εμεις στα αρχαι,τωρα με τις καταληψεις εχουμε μειναι πολυ πισω...μονο μεχρι τη α' κλιση φτασαμε...

Στην α' γυμνασίου είχαμε τελειώσει το μισό βιβλίο και θυμάμαι στην β' τελειώσαμε το υπόλοιπο μισό κι ολόκληρο της β' :P

(Υπάρχουν και χειρότερα με λίγα λόγια)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

candygirl96

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η candygirl96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 335 μηνύματα.
μισω τν α'κλιση...και με περιμενει και η γ'...ε,ρε γλεντια!!!!:whatever:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggel A4 forever

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 251 μηνύματα.
:mad:λοιπον για να τελιωνει το θεμα .το σιγουρο συμπερασμα ειναι οτι δεν σου αρεσουν τα αρχια τα μισεις και δεν την παλευεις μαζι τους.και το σχεδον σιγουρο οτι η β κλιση ειναι η πιο ευκολη κι απο τις τρεις.επειδη το εχουμε καταγ@μησοχεςει το θεμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

candygirl96

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η candygirl96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 335 μηνύματα.
καλα...αλλα λογια να αγαπιομαστε...:whatever:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μάιρα

Νεοφερμένος

Η μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Μετα από λίγο καιρό θα σας φαίνοντε πολύ εύκολα...


και που να δουν την τριτη κλιση,αρχικουσ χρονουσ και μεταφράσεις ...εκεί τι θα πουν!!!!:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

candygirl96

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η candygirl96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 335 μηνύματα.
κλαιω για τα σημερινα και δεν ξερω τι με περιμενει...:whatever:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top