Διάβασμα το βράδυ

giorgakisss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Το έχετε δοκιμάσει ποτέ? Εγώ προσωπικά από τότε που το ξεκίνησα δεν το αλλάζω με τίποτα! Διαβάζω 11-2 το βράδυ και διαβάζω καλύτερα μπορώ να πω γιατί έχει ησυχία και κάνω πολύ πιο συγκεντρωμένο διάβασμα. Έσεις τι λέτε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Προσαρμογή πάνω απ' όλα. Το καλύτερο που έχει να κάνει κανείς. Εξακριβωμένα δηλαδή. Δε μπορείς να πεις πως εγκαθιδρύεις ένα σταθερό πρόγραμμα και οργανώνεσαι πάνω του ό,τι κι αν ακολουθήσει. Πολλές - τις περισσότερες φορές - εσύ είσαι αυτός που πρέπει να προσαρμοστεί βάσει άλλων προγραμμάτων (φροντιστηρίων, σχολείου κλπ).

Στην Α πάντως κι εγώ βράδυ διάβαζα (και συνεχίζω φυσικά). Έχει να κάνει και με τον άνθρωπο να σου πω. Προσωπικά ας πούμε τα διαβάσματα και τις εμβαθύνσεις που έχω ρίξει κάτι βράδια απλά δε μπορώ να τις ονειρευτώ το απόγευμα. Όπως σε βολεύει λοιπόν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Καλό το βράδυ αρκεί να συμπληρώνεις τον ύπνο σου;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgakisss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Βασικά καταλαβαίνω ότι αυτό που κάνω είναι λίγο για φάπες.....
Το 11-2 το έφερα σαν παράδειγμα....συνήθως έχω τις ασκήσεις έτοιμες απο τα ιδιαίτερα και το βράδυ διαβάζω για το σχολείο και κάνω τις ασκήσεις της επόμενης μέρας για το ιδιαίτερο που έχω... Πάντως μέχρι στιγμής ούτε κουραστικό είναι γιατί παίρνω έναν υπνάκο το μεσημέρι και με βοηθάει γιατί το διάβασμα μου είναι πιο συγκεντρωμένο συνεπώς τα καταλαβαίνω καλύτερα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Οπως σε βολευει εσενα .Αυτό που μπορώ εγώ είναι να μην κάνεις το έγκλημα το δικό μου που φτάνω να ασχολούμαι με ΒΛΑΚΕΙΕΣ εδώ μέσα στις 2:30το βράδυ και χωρίς να χω κοιμηθεί μεσημέρι.Να κοιμάστε παιδιά.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
Ποτέ βράδυ. Από μικρή ηλικία έμαθα να διαβάζω πρωί ή μεσημέρι με απόγευμα σε λογικά πλαίσια, αλλά όχι και βράδυ. Υπάρχουν πολλά ερωτήματα. Αυτοί που διαβάζουν 11-2 το βράδυ πόσες ώρες κοιμούνται μετά, και πόσο αποδοτικό μπορεί να είναι αυτό στο σχολείο ή τι κάνουν δλδ πριν τις 11; Προσωπικά προτιμώ το διάβασμα πριν και μετά το φροντηστήριο μέχρι τις 9 το πολύ το βράδυ και μετά λίγο ίντερνετ, τηλεόραση ή ξεκούραση. Άντε σας βάζω και μέχρι τις έντεκα αν έχω διαγώνισμα. Για μετά δεν μπορώ καθόλου!!! Δεν συγκεντρώνομαι, ακνευρίζομαι ,νυστάζω και την άλλη μέρα είμαι χάλια όχι μόνο το πρωί στο σχολείο. Βλέπω και μια συμμαθήτριά μου που όλη τη μέρα κάθεται και σηκώνεται να διαβάσει στις 10 κοιμάται στις δύο με δυόμισι και ξαναξυπνάει στις πεντέμισι το πρωί για επανάληψη και το πενεύεται κιόλας!!! Προσθεού :papas::papas:,λογικευτείτε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
Η συμμαθητρια σου κατα 99.9% λεει ψεμματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!w@Nn4

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ωρωπός (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Είναι ανάλογα με τον άνθρωπο. Προσωπικά, για διάβασμα ξεκινώ κατά τις 3-3:30 και μέχρι τις 6 έχω τελειώσει:xixi: Άσε που θα αγχώνομαι κιόλας αν τα παρατήσω όλα για το βράδυ....:emm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
εξαιτιας των φροντηστηριων, ναι το κανω! αλλα προσωπικα δε με βολευει καθολου :(
πραγματα που διαβαζω βραδυ θα τα αφομοιωνα καλυτερα σε αλλη ωρα!
ειμαι πρωινος τυπος :emm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Η ώρα που με τίποτα και ποτέ δεν μπορώ να διαβάσω είναι μεσημέρι 3-5 και σχεδόν πάντα αυτή την ώρα την πέφτω στον ύπνο και μετά ξυπνάω πουλάκι για διάβασμα όσο θέλω ή ότι άλλο θέλω. Μάλλον είμαι βρυκόλακας στο διάβασμα και το βράδι αποδίδω πολύ καλύτερα. Δεν μπορώ να κάτσω μέχρι πολύ αργά όταν το πρωί ξυπνάω 7 για σχολείο. Όμως κάποια σάββατα είχα κοιμηθεί μεσημέρι και βγήκα απόγευμά, γύρισα 12 και διάβαζα για διαγωνίσματα μέχρι τις 8 το πρωί. Και μετά προσπαθούσαν να με ξυπνήσουν για μεσημεριανό φαγητό χαχαχαχα!!!

Κάπως έτσι το σκέφτομαι και του χρόνου για τις πανελλαδικές. Σχολείο, ύπνος 3-5, ιδιαίτερα 5-7, 7-1 διάβασμα. 2ώρες μεσημέρι + 6 βράδι = 8 ώρες ύπνο. Τα ΣΚ κάτι παραπάνω διάβασμα + ύπνος = ελπίζω.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
Δεν συμφερει.Το μεσημερι ωρα πανω απο μια ωρα σε βλαπτει,δεν ωφελεισαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
Εγω μια χαρα διαβαζα τη νυχτα .Ειναι πολυ ησυχα και μπορουσα πολυ ανετα με την προυποθεση οτι ειχα κοιμηθει καλα πρωτυτερα (το πρωι η το μεσημερι). Για αυτο δεν ηταν πολλες οι φορες που διαβαζα βραδυ. Αλλα ειναι μια χαρα τη νυχτα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fifika!

Νεοφερμένος

Η fifika! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 100 μηνύματα.
Οταν έχω σχολείο, διαβάζω μέχρι τις 12 μόνο όταν έχω πολύ δουλειά. Συνήθως κατά τις 9 έχω τελειώσει. Τώρα, στις διακοπές κοιμάμαι αργά και κάθομαι και διαβάζω μέχρι τις 2-3....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Μπα, δεν μπορω να κατσω μετα τις 4 για να διαβασω. Μια φορα εκατσα 4 και το μετανιωνα 3 μερες.
Αλλα ειμαι απο τους κωλοφαρδους που εχουν φροντιστηριο το βραδυ. 8-10. Το μεσημερι κοιμαμαι συνηθως, και μεχρι τις 8 μετα διαβαζω. Μετα αφου γυρναω απο το φροντιστηριο διαβαζω καμια ωρα και τελος.
Κομπλε, ουτε βρυκολακιασματα, ουτε τιποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
Εγω δεν μπορω πλεον να κοιμηθω νωρις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kate! =]

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η kate! =] αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
ναι,ναι,ναι συμφωνω απολυτα!και αυτο το ξεκινησα στις εξετασεις!
και γενικα βολευει+περισσοτερο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Parallax

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Parallax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 122 μηνύματα.
Ποτε μετά τις 10 διάβασμα.Τώρα που δεν έχουμε σχολειο ξυπνάω από τις 6 για να διαβάσω που έχει ησυχία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Χτες εκατσα μεχρι τις 3 και ξυπνησα σημερα 12 παρα.
Δεν ειχατε αδικο παιδια. Ησυχια και ηρεμια. Και ειχα και καθαρο μυαλο.
Θα κοιμηθω και κανα 2ωρο το μεσημερι και ολο το βραδυ θα συνεχισω επαναληψη.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Να διαβάζεις το βράδυ είναι το καλύτερο !
Εγώ ΜΟΝΟ το βράδυ , εκτός του φροντιστηρίου που τα κάνω πριν το μάθημα !
1 ώρα το βράδυ είναι 2-2,5 ώρες το μεσημέρι !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna_md

Δραστήριο μέλος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 414 μηνύματα.
Οταν έχω σχολείο, διαβάζω μέχρι τις 12 μόνο όταν έχω πολύ δουλειά. Συνήθως κατά τις 9 έχω τελειώσει. Τώρα, στις διακοπές κοιμάμαι αργά και κάθομαι και διαβάζω μέχρι τις 2-3....

:!::!:
χαλαρωσε λιγακι...Α' λυκειου πας ακομα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top