Σας λείπει καθόλου το σχολείο;

Αννουλα

Δραστήριο μέλος

Η Αννουλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 473 μηνύματα.
Πλέον μπορώ να πω και καθόλου.
μμμ πιασε πρωτα δουλεια ξεχνα σχολες κτλ και θα σου πω αν θα σου λειψει!!!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

newyork

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Nancy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Χαϊδάρι (Αττική). Έχει γράψει 222 μηνύματα.
Εγώ το βιώνω καθημερινά αλλά δε νομίζω να μου λείψει όταν τελειώσω....
Ούτε σταλία σας πληροφορώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αννουλα

Δραστήριο μέλος

Η Αννουλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 473 μηνύματα.
Εγώ το βιώνω καθημερινά αλλά δε νομίζω να μου λείψει όταν τελειώσω....
Ούτε σταλία σας πληροφορώ
Μεγαλη μπουκια φαε μεγαλα λογια μην λες....
Τα ελεγα και εγω καποτε....
Βεβαια οχι δεν θα ξανα γυρναγα μαρεσει που πλεον ειμαι ανεξαρτητη αλλα ναι καποια πραγματα σου λειπουν..η ανεμελια οι κοπανες,γελιο μεσα στην ταξη..στιγμες αξεχαστες...χωρις να σε νιαζει τπτ αν και νομιζεις οτι εχεις ολα τα προβληματα του κοσμου μετα καταλαβαινεις ποσο ανεμελος ησουν!

Υ.Γ δεν ημουν και απο τα ατομα που περασαν και τα πιο καλα μαθητικα χρονια...παρολα αυτα ομως ναι μου λειπει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ninaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,187 μηνύματα.
Καλα λες βρε Αννουλα...
Εγω έλεγα : ''Δεν υπάρχει περίπτωση''
Και τώρα : ''Αχ, να πήγαινα σχολείο πάλι''
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Καθόλου όμως... Ούτε απ' έξω δεν περνάω! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manouela

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μανουελα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 211 μηνύματα.
το σχολείο σαν σχολείο δεν μου λείπει .. μου λείπουν οι βλακείες που κάναμε μέσα στη τάξη..το πως πέρναγε η μέρα. οι τσακώμοι, τα κους κους ... αυτά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαιρούλα

Νεοφερμένος

Η Μαιρούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 96 μηνύματα.
Μονάχα τα διαλείμματα!!
Η σχολή θα μου λείπει πάρα μα πάρα πολύ περισσότερο!!!
Τα φοιτητικά χρόνια,ακόμη κι αν σπουδάζεις στην πόλη σου, είναι πάρα πολύ καλύτερα από τα μαθητικά!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WildCherry

Νεοφερμένος

Η WildCherry αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 99 μηνύματα.
Δύο χρόνια τώρα, που έχω αποφοιτήσει από το λύκειο...δεν το έχω πεθυμήσει καθόλου...Η νοοτροπία του λυκείου- και η δική μου και των άλλων με εκνεύριζε:mad:
Τα φοιτητικά τα χρόνια δεν τα αλλάζω με τίποτα.....:clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φοίβος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Φοίβος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 208 μηνύματα.
Ούτε εμένα μου έλειψε. Βαρετό και απογοητευτικό...
Φοιτητική ζωή πολύ καλύτερα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν έχω ξαναγράψει στο θέμα, πάντως όλες οι φάσεις της ζωής μου μου λείπουν και ας περνάω συνεχώς όλο και καλύτερα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsipouro

Διάσημο μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,037 μηνύματα.
Δεν μου λείπει το σχολείο, μου λείπουν όμως κάποιοι φίλοι που είχα τότε και τους έχασα τώρα, οι βλακείες που κάναμε με την παρέα, ο πρώτος μου έρωτας, οι τσακωμοί και τόσα άλλα πράγματα που έμειναν στο μυαλό μου σαν όμορφες αναμνήσεις και έτυχε να τα ζήσω στο σχολείο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Δεν μου λείπει το σχολείο με την έννοια των μαθημάτων και του διαβάσματος διότι πάντα ήμουν αγχώδης τύπος και ήθελα να ήμουν τέλεια διαβασμένη,χαρακτηριστικό παράδειγμα με δούλευαν καθηγητές στο γυμνάσιο ότι ξέχασα να πώ το κόμα(,):P:P

Πιο πολύ μου λείπουν οι πλάκες που κάναμε..Αλλά εντάξει,όλα κάνουν τον κύκλο τους..;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tasinho

Νεοφερμένος

Ο tasinho αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
ειλικρινα παιδια εγω βλεπω εφιαλτες οτι ξαναδινω εξετασεις και πρεπει να διαβασω...αφου οταν ξυπναω νομιζω οτι εχω να παω σχολειο,αλλα μετα το συνειδητοποιω....αυτο τι σημαινει οτι μου λειπει η΄οχι?ας μιλησει κανενας ψυχολογος....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Απλά αναπολώ, όταν είμαι παρέα με την κολλητή μου που μοιραζόμασταν το ίδιο θρανίο, αλλά όχι τα όνειρα μας - είμαστε εντελώς διαφορετικοί άνθρωποι, αλλά αγαπιόμαστε -τον αυθορμητισμό και τα γέλια που κάναμε όταν είμασταν παιδιά, τα χαχανητά, το διάλειμμα, τα πειράγματα με cool καθηγητές ή και με τους αυστηρούς ενίοτε, το ξεχασμένο ανοιχτό παντελόνι του κύριου καθηγητή των νέων ελληνικών επι τρείς ώρες, την προσπάθεια μας μέσα από μικρά ή μεγάλα επιχειρήματα, σπουδαία ή μη, να αντιταχθούμε στις ειρωνείες ή μεγαλοστομίες καθηγητών και κυρίως το χαβαλέ που έκανε η τάξη μας......Τι περίεργο!!! ήμασταν ταυτόχρονα η χειρότερη και η καλύτερη τάξη, είχαμε τα πιο ατίθασα παιδιά αλλά και τους πιο καλούς μαθητές σε όλο το σχολείο.......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
τίποτα :)

μόνο μια φίλη που μετακόμισε γλυφάδα και δεν την λέπω συχνα...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iriniem

Νεοφερμένος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
αυτη η απάντηση είναι δυσκολη να την απαντήσω ακομα...σε 6 μήνες ίσως...
πιστεύω οτι θα μου λείψουν οι φάσεις μέσα στην τάξη ,οι κοπάνες ,τα αστεία,οι απουσίες, το γέλιο και το πείραγμα...
γιατί αυτά ακομα και στο καλυτερο πανεπιστημιο να πας και αργοτερα την καλύτερη δουλεια να εχεις δεν τα ξαναβρήσκεις...
πρέπει ν ζούμε τα μαθητικα μας χρόνια....και να μην τα αφήνουμε χωρίς ουσία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Speedy

Δραστήριο μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 713 μηνύματα.
Αν μου λείπει λέει.... θα έδινα τα πάντα για να τα ξαναζήσω όλα απο την αρχή..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jrot6

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jrot6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,535 μηνύματα.
Καθολου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
μου λειπει ο φιλολογος μου στη δευτερα και στη τριτη λυκειου που χα κολλημα μαζι του. :P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Εχω περασει επαναστατικη εφηβεια, εχω αλλαξει σχολεια, φιλοι εναλασσονταν, δεν εχασα καμια εκδρομη, γενικα περνουσα καλα και πολυ εντονα.
Μονιμως τρελα ερωτευμενη, παντου καρδουλες, απειρες κοπανες και πολλες αποβολες.
Ημουν μαθητρια αρκετα καλη και φιλοτιμο παιδι αλλα ατακτη σε σημειο οι καθηγητες να πιανουν το στομαχι τους. Οποτε τους πετυχαινω με ρωτανε αν εχω ηρεμησει και μου τονιζουν πως φαινοταν πως θα εξελιχθω. Χαιρομαι να τους συναντω, νομιζω κι αυτοι.
Μου ειχαν αδυναμια οπως και οι γονεις μου, ημουν τοσο δικαιη που οσο σκανταλιαρα κι αν ημουν εβγαινα απο πανω:redface:

Οι μαθητες μου σημερα με ρωτουν αν ημουν ..φυτο η αν ημουν ησυχη. Εννοειται πως αποφευγω να τους απαντω(δε μαρεσει ουτε ψεμματα να λεω οποτε διαλεγω μεση οδο.. δε λεω αληθεια) αφου εχω αλλαξει μοιρες και γιαυτους ακριβως τους λογους ειμαι πολυ κοντα στα παιδια και κυριως στα ανησυχα. Μονιμως οργανωτικη, στις προεδριες της ταξης, υπευθυνη και αρκετα γλωσσου, ευαισθητη να τα βρισκω σε οσους μαλωναν, εμπαινα στη μεση χωρις να με αφορουν θεματα και ερχομουν κοντα με πολλα παιδια.
Εχω κρατησει απολα τα σχολεια καποιες επαφες, με καποιους χαθηκα αλλα συνειδητα. Ποτε δε''χαθηκα'' απλως για να χαθω, προσωπικα παντα ειχα λογο για να ξεκοψω.

Δεν θαθελα να γυρισω πισω γιατι σημερα περναω επισης καλα. Αυτο ισως αλλαξει και παλι και παλι αλλα πισω δε γυρναω,καθε φετος ειναι και καλυτερα, ριχνω μαυρη πετρα στο παρελθον σε ολα οσα σχετιζονται με την ζωη μου και ποτε δεν κοιτω πισω παρα μονο δουλευω το παρον μου και φτιαχνω τα θεμελια του αμεσου μελλοντος.

Ετσι μου αρεσει και αυτο με κανει καθημερινα να πηγαινω ολο και πιο μπροστα, κι αν με ρωτησεις αν κανω καπου λαθος θα σου απαντησω- μπορει, αλλα ποτε δεν υπαρχει λαθος η σωστο, αρκει να παιρνεις μιαν αποφαση ακομα κι αν ειναι λαθος.
ειναι προτιμοτερο να ξερεις να αποφασιζεις απο το να ταλαντευεσαι αναμεσα σε σωστα και λαθη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top