Eξετάσεις Cambridge FCE/CAE/CPE Μάιος 2010

Πως τα πήγατε στις εξετάσεις;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 22)
  • Μαλλον δεν περασα.

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Σιγουρα δεν περασα.

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

qwerty111

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.
https://www.britishcouncil.org/gr/greece.htm
Ενεργοποίησε τα αναδυόμενα παράθυρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria....

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Information security. Έχει γράψει 1,970 μηνύματα.
παιδια μπορειται να μου θυμυσετε στα transformation τι ελεγε η τελευταια προταση? it was the _________________ be blown ή it was __________________________ be blown?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
it was __________________________ be blown
νομίζω αυτό αλλά δεν είμαι σίγουρος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria....

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Information security. Έχει γράψει 1,970 μηνύματα.
it was __________________________ be blown
νομίζω αυτό αλλά δεν είμαι σίγουρος
ναι αλλα αν ηταν αυτο οι λεξεις θα ηταν εξι...the only one which could not.... σιγουρα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anthoula86

Νεοφερμένος

Η anthoula86 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
ναι αλλα αν ηταν αυτο οι λεξεις θα ηταν εξι...the only one which could not.... σιγουρα?
ρωτησα την καθηγητρια μου ,,η απαντηση εδω ηταν ,,{the only one not to } be flown ακυρο τελειως κ γω λαθος το εκανα .κολλησα .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
εγώ αυτό έβαλα ... the only one not to ... αλλά κάτι τέτοια τα βάζω εντελώς στην τύχη :P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria....

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Information security. Έχει γράψει 1,970 μηνύματα.
ρωτησα την καθηγητρια μου ,,η απαντηση εδω ηταν ,,{the only one not to } be flown ακυρο τελειως κ γω λαθος το εκανα .κολλησα .
ναι..αλλα το [only one which could not] γιατι να ειναι λαθος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anthoula86

Νεοφερμένος

Η anthoula86 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
ναι..αλλα το [only one which could not] γιατι να ειναι λαθος?
γιατι δεν βγαινει νοηματικα .το could δειχνει ability.τι δεν μπορουσε να πεσει το δεντρο απο την καταγιδα???δεν παει.τουλαχιστον ετσι πιστευω.παντως ηταν δυσκολο αυτο,,γιατι ειχαμε ολοι κολλησει με το that-which μετα το only,οποτε ψαχναμε ρημα η modal να βαλουμε μετα.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
πιστεύω ότι είναι λάθος Μαρία επειδή διαφέρει το νόημα των προτάσεων. π.χ. στην αρχή έλεγε

" ο άνεμος φύσηξε όλα τα δέντρα εκτός από την μεγάλη μηλιά"
και το παράδειγμά σου σημαίνει
" Η μεγάλη μηλιά ήταν η μόνη η οποία δεν γινόταν να την φυσήξει ο άνεμος "

Δεν εστιάζει στο αν μπορούσε ο άνεμος να την φυσήξει ή όχι, αλλά στο ότι τελικά δεν την φύσηξε. :P
δεν ξέρω πάντως,,, ίσως να σου κόψουν 1 από τα 2
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria....

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Information security. Έχει γράψει 1,970 μηνύματα.
περιεργο ομως...αν πουμε δηλαδη που δεν μπορεσε να φυσυχτει...και αυτο ικανοτητα εκφραζει....και τα δυο σωστα δεν ειναι?τι νομιζετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athinoul@91

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 669 μηνύματα.
βρε παιδια σταματηστε να αγχωνεστε για κατι που εχει τελειωσε. παει, ό,τι γραψατε γράψατε τελείωσε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anthoula86

Νεοφερμένος

Η anthoula86 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
βρε παιδια σταματηστε να αγχωνεστε για κατι που εχει τελειωσε. παει, ό,τι γραψατε γράψατε τελείωσε...
δεν αγχωνομαστε ,,απλα συζηταμε κ ανταλασσουμε αποψεις για να λυσουμε τισ αποριες μας.αλλο το ενα, αλλο το αλλο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athinoul@91

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 669 μηνύματα.
δεν αγχωνομαστε ,,απλα συζηταμε κ ανταλασσουμε αποψεις για να λυσουμε τισ αποριες μας.αλλο το ενα, αλλο το αλλο
ναι καλε το ξέρω και καλα κάνετε. απλα διακρίνω κάποια ένταση και λίγο άγχος όταν συζητάτε. όταν συνεχίζετε να μιλάτε για το ίδιο πράγμα απλώς το ξανασκέφτεσαι και αγχώνεστε περισσότερο. εκτός αυτού αν δεν αγχωνόσασταν δεν θα γράφατε και το μήνυμα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria....

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Information security. Έχει γράψει 1,970 μηνύματα.
τι θεματα επεσαν στα προφορικα,αν εχετε δωσει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
λοιπόν... στην αρχή με ρώτησε από πού κατάγομαι και αν η οικογένειά μου μένει Αθήνα. Μετά μου έδωσε κάτι φωτογραφίες με κάτι ταξιδιώτες ( ο ένας ήταν στο αεροδρόμιο και ο άλλος δίπλα από ένα ποτάμι) και μου είπε να τις συγκρίνω και να πώ σε ποιανού την θέση θα ήθελα να είμαι. Μετά, με αφορμή τις φωτογραφίες του άλλου παιδιού ( που έδειχναν δύο συναυλίες ) με ρώτησε αν πηγαίνω σε συναυλίες. Ακόμα, με τον άλλο μαθητή , μιλούσαμε για το τι πρεπει να φτιαχτεί μπροστά απο ένα σπίτι, σε κάτι εικόνες που μας έδωσαν. Και τέλος, μου είπε γιατί σε κάποιον να αρέσουν τα παλιά σπίτια.

+++ τότε ειχα ξεχάσει να γράψω ότι με ρώτησαν, αν τα σαββατοκύριακά μου είναι χαλαρά η κουραστικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

maria....

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Information security. Έχει γράψει 1,970 μηνύματα.
λοιπόν... στην αρχή με ρώτησε από πού κατάγομαι και αν η οικογένειά μου μένει Αθήνα. Μετά μου έδωσε κάτι φωτογραφίες με κάτι ταξιδιώτες ( ο ένας ήταν στο αεροδρόμιο και ο άλλος δίπλα από ένα ποτάμι) και μου είπε να τις συγκρίνω και να πώ σε ποιανού την θέση θα ήθελα να είμαι. Μετά, με αφορμή τις φωτογραφίες του άλλου παιδιού ( που έδειχναν δύο συναυλίες ) με ρώτησε αν πηγαίνω σε συναυλίες. Ακόμα, με τον άλλο μαθητή , μιλούσαμε για το τι πρεπει να φτιαχτεί μπροστά απο ένα σπίτι, σε κάτι εικόνες που μας έδωσαν. Και τέλος, μου είπε γιατί σε κάποιον να αρέσουν τα παλιά σπίτια.

+++ τότε ειχα ξεχάσει να γράψω ότι με ρώτησαν, αν τα σαββατοκύριακά μου είναι χαλαρά η κουραστικά
στο part 3 στισ εικονες που σασ εδωσαν με το τι πρεπει να προσθεθει μπροστα απο ενα σπιτι ειχε tennis court,swimming pool,shop,cafe, και carpark? και στο πρωτο μερος τι αλλο σας ρωτησε και στο τριτο? ευχαριστω!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
car park , swimming pool, shop, cafe, playground . στο πρώτο μέρος με ρώτησε μόνο αυτά τα 2 ( από που κατάγομαι και αν ειναι χαλαρά ή όχι τα σ/κύριακά μου. στο 3ο παρτ με ρώτησε 1 ερώτηση επειδή ο άλλος δεν τα πήγαινε καλά και του έκανε παραπάνω ερωτήσεις. θυμάμαι τον ρώτησε αν πηγαίνει διακοπές, γιατί οι άνθρωποι προτιμούν τα μοντέρνα σπίτια. αυτά θυμάμαι μόνο :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria....

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Information security. Έχει γράψει 1,970 μηνύματα.
car park , swimming pool, shop, cafe, playground . στο πρώτο μέρος με ρώτησε μόνο αυτά τα 2 ( από που κατάγομαι και αν ειναι χαλαρά ή όχι τα σ/κύριακά μου. στο 3ο παρτ με ρώτησε 1 ερώτηση επειδή ο άλλος δεν τα πήγαινε καλά και του έκανε παραπάνω ερωτήσεις. θυμάμαι τον ρώτησε αν πηγαίνει διακοπές, γιατί οι άνθρωποι προτιμούν τα μοντέρνα σπίτια. αυτά θυμάμαι μόνο :(
οκ...σε ευχαριστω πολυ!μηπως εχεις και αλλους γνωστους σου φιλουσ που να εχουν δωσει και να ξερουν τα θεματα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
επειδη δίναμε με το σχολείο, όλοι δώσαμε στα ίδια θέματα ωπότε δεν έχει νόημα, γιατί θα σου πουν τα ίδια πράγματα :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evh

Νεοφερμένος

Η evh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Ξέρετε αν η βάση για το FCE για να περάσεις είναι το 60 ή το 65; Επίσης συμψηφίζονται τα papers; Αν σε κάποιο εχεις πάρει κάτω από τη βάση αλλά ο μέσος όρος είναι πάνω από αυτή περνάς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top