Eξετάσεις Cambridge FCE/CAE/CPE Μάιος 2010

Πως τα πήγατε στις εξετάσεις;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 22)
  • Μαλλον δεν περασα.

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Σιγουρα δεν περασα.

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
02/07/2010 τα αποτελεσματα και η βαση στο ecce αλλαζει χρονο με το χρονο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
τώρα που μπήκα στο σάιτ του Cambridge, είδα πώς και στο FCE αλλάζουν οι βάσεις ανάλογα με την δυσκολία... αν αυτό ισχύσει, τότε πρέπει ελάχιστα να ανέβουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwerty111

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.
02/07/2010 τα αποτελεσματα και η βαση στο ecce αλλαζει χρονο με το χρονο.

Στο CPE ξέρεις πότε βγαίνουν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria....

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Information security. Έχει γράψει 1,970 μηνύματα.
ναι αλλα στο site της ελληνοαμερικανικης ενωσης δεν λεει κατι τετοιο.δηλαδη στο ecce το 65% μπορει να γινει 68% και στο fce το 60% μπορει να γινει 63%

τώρα που μπήκα στο σάιτ του Cambridge, είδα πώς και στο FCE αλλάζουν οι βάσεις ανάλογα με την δυσκολία... αν αυτό ισχύσει, τότε πρέπει ελάχιστα να ανέβουν...
να μην ανεβουν.να κατεβουν.δηλαδη απο 60% που ειναι η βαση να παει 58%.αυτο ειναι το δικαιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
στο FCE δεν πιστεύω να ανέβει... ακριβώς επειδή το 1ο part USE ήταν λίγο δύσκολο (καθώς και κάποια από τα υπόλοιπα parts) το reading βατό-εύκολο, το listening για κάποιους δύσκολο, για εμένα εύκολο... it depends
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
ναι μαρία να κατέβουν ήθελα να πω, απλώς μπερδεύτηκα :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Ολα μαζι του Κεμπριτζ βγαινουν στις 02/07/10
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria....

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Information security. Έχει γράψει 1,970 μηνύματα.
μπορειτε να μου δωσετε την σελιδα του cambridge που λεει για την αλλαγη τησ βασης.ειναι αναγκη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isaak

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ισαάκ Παπαδόπουλος - Isaak Papadopoulos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Δυτικής Μακεδονίας (Φλώρινα) και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 359 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά... θα μπορούσατε να μου πείτε μια καλή σειρά βιβλίων που να ξεκίνάει από pre-fce και να φτάνει σε CPE? για να μην γεμίζουμε εδώ το μέρος με βιβλία στειλτε μήνυμα στο e-mail: isaak_calling|at|hotmail|dot|com
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anthoula86

Νεοφερμένος

Η anthoula86 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
γεια σας παιδια.ειμαι νεο μελος κ εδωσα fce κ γω.ειπα να σας πω κ γω ο,τι θυμαμαι.στο reading στο 1 μερος,ελεγε τι πιστευουν οι επισκεπτες της μαιρης οταν επισκεπτονται το μερος?εβαλα οτι θελουν χρονο να το συνηθισουν d.μετα ,γιατι η μαιρη πηγε να μεινει εκει?για climbing.τι πιστευουν οι φιλοι της για το γεγονος οτι αφησε τα παντα κ πιγε κ εζησε εκει??οτι δεν υπολογιζει κ πολυ τη φιλια τους(μεσα στο κειμ ελεγε offended)γιατι αργησε να πιασει δικο της σπιτι τοσο πολυ???γιατι εψαχνε την καταλληλο μερος ωστε να νιωθει ωραια μεσα.τι λεει για τη μοναξια??οτι ειναι κατι το οποιο δεν αποτελει μεγαλο προβλημα για αυτην τωρα που ζει εκει.τι σημαινει η λεξη hustle and bustle in line 40?ηθελε να ξεφυγει απο demands of the city.σε τι αναφερεται η λεξη "it" in line... ????sto being single.αυτα θυμαμαι απο reading, αλλα χωρις να ειμαι απολυτα σιγουρη.θελω να μου πειτε αν θυμαστε να βαλατε κατι απο αυτα.στο listening sto part 1 ,,,,τι πηρε να πει η γυναικα στοο τηλεφωνο???να postpone.αυτη που πηρε σε ενα sports centre γιατι πηρε??to clarify sth.αυτοι που μιλουσαν για την εκδρομη της κορης τους που ακυρωθηκε τι γνωμη ειχαν??επρεπε να την ειχαν συνοδεψει καποιοι καθηγητες για να μην ακυρωθει [B αν θυμαμαι καλα.].αυτη που εφαγε σε ενα εστιατοριο για τι ακριβως παραπονεθηκε??δεν προλαβε να τελειωσει το πιατο της.{για αυτο δεν ειμαι καθολου σιγουρη}.γιατι στο τελευταιo αυτη εχασε το τρενο??{εναλλακτικες ηταν a.she was waiting in the wrong plattform b.invalid ticket c.the time had changed εγω επελεξα το c αλλα κ παλι δεν ξερω γιατι ειπε κατι κ για εισητηριο.}δεν θυμαμαι αλλα απο αυτο το part.αν θυμαται κανεις ας πει.στο 2 μερος,,,εβαλα shcool,waiter,luggage,socks,sport center,six months,cantine.στο τριτο μερος,,γιατι οι γυναικες ξεκινησαν το σπορ αυτο???they were attract in danger.γιατι εξελιχθηκε τοσο γρηγορα αυτη στο σπορτ??she was motivated by the competition.πως της φανηκε το σπορ οταν το πρωτοξεκινησε??το Β που ελεγε οτι ηταν as hard as she believed.καπου εβαλα she concentrated on.στο τελευταιο που ελεγε τι πιστευει για τη αντιπαλο της εβαλα b{she had respect for her}εκει που ελεγε γιατι πολλοι athletes προτομουν αυτο το sporτ εβαλα A,,οτι κ καλα δεν απαιτει κ πολυ φυσικη δυναμη.ΑΥΤΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!ελπιζω να σας βοηθησα κ να σας θυμησα λιγο τις ερωτησεις μπας κ βγαλουμε ακρη ο ενας με τον αλλο κ σχηματισουμε μια εικονα για το τι γραψαμε.ΟΠΟΙΟΣ ΘΥΜΑΤΑΙ ΚΑΤΙ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΙΠΑ ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ!!!!!

τωρα οσο για το use το παρτ 1 ηταν παλουκι κ πολυ εξειδικευμενο.ουτε που θυμαμαι.στα transformation δυσκολευτηκα πολυ στο τελευταιο με το only....only did not be .αλλασιγουρα λαθος.α κ στα derrivatives εκειι που λετε ολοι tasty ,εγω εβαλα tasted.ειναι λαθος?/

ειναι αληθει οτι θα δημοσιευτει το τεστ σε μια βδομαδα??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Θα ανεβουν μεσα στη βδομαδα ναι.Αλλα ρε παιδια δεν εχει σημασια γιατι οτι καναμε καναμε τωρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andrikoc13

Δραστήριο μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
γεια σας παιδια.ειμαι νεο μελος κ εδωσα fce κ γω.ειπα να σας πω κ γω ο,τι θυμαμαι.στο reading στο 1 μερος,ελεγε τι πιστευουν οι επισκεπτες της μαιρης οταν επισκεπτονται το μερος?εβαλα οτι θελουν χρονο να το συνηθισουν d.μετα ,γιατι η μαιρη πηγε να μεινει εκει?για climbing.τι πιστευουν οι φιλοι της για το γεγονος οτι αφησε τα παντα κ πιγε κ εζησε εκει??οτι δεν υπολογιζει κ πολυ τη φιλια τους(μεσα στο κειμ ελεγε offended)γιατι αργησε να πιασει δικο της σπιτι τοσο πολυ???γιατι εψαχνε την καταλληλο μερος ωστε να νιωθει ωραια μεσα.τι λεει για τη μοναξια??οτι ειναι κατι το οποιο δεν αποτελει μεγαλο προβλημα για αυτην τωρα που ζει εκει.τι σημαινει η λεξη hustle and bustle in line 40?ηθελε να ξεφυγει απο demands of the city.σε τι αναφερεται η λεξη "it" in line... ????sto being single.αυτα θυμαμαι απο reading,


Για τα κείμενα θα σου πώ .. Στο πρώτο κείμενο hustle and bustle -- > demands on the city
it - > being single
για την μοναξιά είναι εξαιτίας του καιρού ( έλεγε IN WINTER)
οι επισκέπτες θέλουν χρόνο να το συνηθίσουν
πήγε να μείνει εκεί γιατί της προτείνανε δουλειά ( her brothers OFFERED here the job with them )
άργησε να χτίσει σπίτι γιατί δεν γνώριζε τό πόσο μεγάλο πρέπει να είναι μιας και ξεκινάνε όλα όταν φτιάξει κάποιος οικογένεια


τωρα οσο για το use το παρτ 1 ηταν παλουκι κ πολυ εξειδικευμενο.ουτε που θυμαμαι.στα transformation δυσκολευτηκα πολυ στο τελευταιο με το only....only did not be .αλλασιγουρα λαθος.α κ στα derrivatives εκειι που λετε ολοι tasty ,εγω εβαλα tasted.ειναι λαθος?/

και εγώ έβαλα tasted αλλα δεν πρόλαβα εξαιτίας χρόνου να το διωρθώσω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
και εγώ tasted έβαλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria....

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Information security. Έχει γράψει 1,970 μηνύματα.
εγω εβαλα tasty και μαλλον νομιζω οτι ειναι αυτο.εκει που ελεγε populate βαλατε popularity.και στα tranformation βαλατε the fact tha it is , if there has been , no idea whose it must be και only one which could not . ποια αλλα ητανε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria....

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Information security. Έχει γράψει 1,970 μηνύματα.
γεια σας παιδια.ειμαι νεο μελος κ εδωσα fce κ γω.ειπα να σας πω κ γω ο,τι θυμαμαι.στο reading στο 1 μερος,ελεγε τι πιστευουν οι επισκεπτες της μαιρης οταν επισκεπτονται το μερος?εβαλα οτι θελουν χρονο να το συνηθισουν d.μετα ,γιατι η μαιρη πηγε να μεινει εκει?για climbing.τι πιστευουν οι φιλοι της για το γεγονος οτι αφησε τα παντα κ πιγε κ εζησε εκει??οτι δεν υπολογιζει κ πολυ τη φιλια τους(μεσα στο κειμ ελεγε offended)γιατι αργησε να πιασει δικο της σπιτι τοσο πολυ???γιατι εψαχνε την καταλληλο μερος ωστε να νιωθει ωραια μεσα.τι λεει για τη μοναξια??οτι ειναι κατι το οποιο δεν αποτελει μεγαλο προβλημα για αυτην τωρα που ζει εκει.τι σημαινει η λεξη hustle and bustle in line 40?ηθελε να ξεφυγει απο demands of the city.σε τι αναφερεται η λεξη "it" in line... ????sto being single.αυτα θυμαμαι απο reading, αλλα χωρις να ειμαι απολυτα σιγουρη.θελω να μου πειτε αν θυμαστε να βαλατε κατι απο αυτα.στο listening sto part 1 ,,,,τι πηρε να πει η γυναικα στοο τηλεφωνο???να postpone.αυτη που πηρε σε ενα sports centre γιατι πηρε??to clarify sth.αυτοι που μιλουσαν για την εκδρομη της κορης τους που ακυρωθηκε τι γνωμη ειχαν??επρεπε να την ειχαν συνοδεψει καποιοι καθηγητες για να μην ακυρωθει [B αν θυμαμαι καλα.].αυτη που εφαγε σε ενα εστιατοριο για τι ακριβως παραπονεθηκε??δεν προλαβε να τελειωσει το πιατο της.{για αυτο δεν ειμαι καθολου σιγουρη}.γιατι στο τελευταιo αυτη εχασε το τρενο??{εναλλακτικες ηταν a.she was waiting in the wrong plattform b.invalid ticket c.the time had changed εγω επελεξα το c αλλα κ παλι δεν ξερω γιατι ειπε κατι κ για εισητηριο.}δεν θυμαμαι αλλα απο αυτο το part.αν θυμαται κανεις ας πει.στο 2 μερος,,,εβαλα shcool,waiter,luggage,socks,sport center,six months,cantine.στο τριτο μερος,,γιατι οι γυναικες ξεκινησαν το σπορ αυτο???they were attract in danger.γιατι εξελιχθηκε τοσο γρηγορα αυτη στο σπορτ??she was motivated by the competition.πως της φανηκε το σπορ οταν το πρωτοξεκινησε??το Β που ελεγε οτι ηταν as hard as she believed.καπου εβαλα she concentrated on.στο τελευταιο που ελεγε τι πιστευει για τη αντιπαλο της εβαλα b{she had respect for her}εκει που ελεγε γιατι πολλοι athletes προτομουν αυτο το sporτ εβαλα A,,οτι κ καλα δεν απαιτει κ πολυ φυσικη δυναμη.ΑΥΤΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!ελπιζω να σας βοηθησα κ να σας θυμησα λιγο τις ερωτησεις μπας κ βγαλουμε ακρη ο ενας με τον αλλο κ σχηματισουμε μια εικονα για το τι γραψαμε.ΟΠΟΙΟΣ ΘΥΜΑΤΑΙ ΚΑΤΙ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΙΠΑ ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ!!!!!

τωρα οσο για το use το παρτ 1 ηταν παλουκι κ πολυ εξειδικευμενο.ουτε που θυμαμαι.στα transformation δυσκολευτηκα πολυ στο τελευταιο με το only....only did not be .αλλασιγουρα λαθος.α κ στα derrivatives εκειι που λετε ολοι tasty ,εγω εβαλα tasted.ειναι λαθος?/

ειναι αληθει οτι θα δημοσιευτει το τεστ σε μια βδομαδα??

το postopone στο listening ηταν το c ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andrikoc13

Δραστήριο μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
εγω εβαλα tasty και μαλλον νομιζω οτι ειναι αυτο.εκει που ελεγε populate βαλατε popularity.και στα tranformation βαλατε the fact tha it is , if there has been , no idea whose it must be και only one which could not . ποια αλλα ητανε


Aκριβώς!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria....

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Information security. Έχει γράψει 1,970 μηνύματα.

andrikoc13

Δραστήριο μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
θυμάμαι οτι έβαλα no idea whose το υπόλοιπο δεν το θυμάμαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria....

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Information security. Έχει γράψει 1,970 μηνύματα.
θυμάμαι οτι έβαλα no idea whose το υπόλοιπο δεν το θυμάμαι
και στα derivatives πεσ μου λιγο τι εβαλες και στα open-cloze.

τα αποτελεσματα στο fce βγαινουν 2/7 ή 30/7?και στο ecce 22/7?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

andrikoc13

Δραστήριο μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
Deravatives :

1.popularity
2.colourful
3.basic
4.tasted ( λάθος ) ( tasty to σωστό )
5.satisfactive ( λάθος ) ( satisfied - σωστό)
6.traditional
7.originally
8.unforgettable
9.reliable
10.δεν θυμάμαι :$

Eίναι με τυχαία σειρα


Τώρα στο open - cloze

what,why,for,of,down,that,than,because of ( isntead of ) , was , could... αυτά !!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top