Βοήθημα Μπάρλα για τα Μαθηματικά Προσανατολισμού

Malefino

Νεοφερμένος

Ο Malefino αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Βοήθημα του Μπάρλα είχα και εγώ για τη δευτέρα γυμνασίου!!!! Δεν ήταν απλά δύσκολο αλλα είχε και ασκήσεις που λύνονταν με τρόπους που δεν έχαμε μάθει π.χ σύστημα κ.α. Εγώ προσωπικά φέτος θα πάρω άλλο βοήθημα γιατι αυτό με μπέρδεψε πολύ!!!!!:(

Αγόρι μου μη διαβάζεις τώρα στην τάξη που είσαι από Μπάρλα.Ειδικά Β'Γυμνασίου.Ο Τραγανίτης σου αρκεί!Πάντως αυτό που σου προτείνω είναι του Βασίλη Παπαδάκη(Εκδόσεις Σαββάλας)!Πολύ καλό!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mts_

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Μαραθώνας (Αττική). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Ας με βοηθήσει κάποιος στην άσκηση 71, σελ. 67 του Μπάρλα!!
Επίσης ασκ.20, σελ.60 το (vi)!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
αν θελεις γραψε την ασκηση για οποιους δεν εχουν το βοηθημα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mts_

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Μαραθώνας (Αττική). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Οριστέ λοιπόν!! :)

σελ.67, ασκ.71:

Να βρείτε τον γ.τ. των εικόνων του μιγαδικού z, για τον οποίο ισχύει


σελ.60, ασκ.20:

Αν z1, z2, z μιγαδικοί, ν.δ.ο:

...vi) Αν z1*z2 ≠ 0 και , τότε ο είναι πραγματικός θετικός αριθμός..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

coheNakatos

Δραστήριο μέλος

Ο Βαγγελης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 662 μηνύματα.
Οριστέ λοιπόν!! :)

σελ.67, ασκ.71:

Να βρείτε τον γ.τ. των εικόνων του μιγαδικού z, για τον οποίο ισχύει


σελ.60, ασκ.20:

Αν z1, z2, z μιγαδικοί, ν.δ.ο:

...vi) Αν z1*z2 ≠ 0 και , τότε ο είναι πραγματικός θετικός αριθμός..

1) μετα απο τις προφανεις και απλες πραξεις καταληγουμε

και εχουμε :

και επισης :

προσθετουμε κατα μελη για να "φυγει " το λ και εχουμε {x}^{2}-{y}^{2}=1
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ledzeppelinick

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,194 μηνύματα.
1) μετα απο τις προφανεις και απλες πραξεις καταληγουμε

και εχουμε :

και επισης :

προσθετουμε κατα μελη για να "φυγει " το λ και εχουμε {x}^{2}-{y}^{2}=1
:no1::no1: απλα μια τυπογραφικη διορθωση για να μην μπερδευτει ο φιλος μας:

-----------------------------------------
Οριστέ λοιπόν!! :)



Αν z1, z2, z μιγαδικοί, ν.δ.ο:

...vi) Αν z1*z2 ≠ 0 και , τότε ο είναι πραγματικός θετικός αριθμός..
μηπως τα προηγουμενα ερωτηματα εχουν καποια σχεση με αυτο και να χρειαζοταν να μας τα παραθεσεις??:hmm::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mts_

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Μαραθώνας (Αττική). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ πολύ coheNakatos!!!!!:thanks: σωστή η διόρθωση σου ledzeppelinick :no1: όποιος βρεί τον χρόνο ας με διευκολύνει και στην 2η άσκηση που πόσταρα!! https://ischool.e-steki.gr/showpost.php?p=1647565&postcount=20

:no1::no1: απλα μια τυπογραφικη διορθωση για να μην μπερδευτει ο φιλος μας:

-----------------------------------------

μηπως τα προηγουμενα ερωτηματα εχουν καποια σχεση με αυτο και να χρειαζοταν να μας τα παραθεσεις??:hmm::hmm:

Καμία σχέση απολύτως, το καθένα ξεχωριστό απο τ'άλλα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

coheNakatos

Δραστήριο μέλος

Ο Βαγγελης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 662 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ πολύ coheNakatos!!!!!:thanks: σωστή η διόρθωση σου ledzeppelinick :no1: όποιος βρεί τον χρόνο ας με διευκολύνει και στην 2η άσκηση που πόσταρα!! https://ischool.e-steki.gr/showpost.php?p=1647565&postcount=20



Καμία σχέση απολύτως, το καθένα ξεχωριστό απο τ'άλλα!!

για το δευτερο θα το κοιταξω αλλα μην νομιζεις οτι δεν υπαρχουν λαθοι στις ασκησεις του μπαρλα ενα εχω βρει ηδη εγω
-----------------------------------------
Σε ευχαριστώ πολύ coheNakatos!!!!!:thanks: σωστή η διόρθωση σου ledzeppelinick :no1: όποιος βρεί τον χρόνο ας με διευκολύνει και στην 2η άσκηση που πόσταρα!! https://ischool.e-steki.gr/showpost.php?p=1647565&postcount=20



Καμία σχέση απολύτως, το καθένα ξεχωριστό απο τ'άλλα!!

το μονο που εβγαλα ειναι οτι το Re(w)>0



διαιρώντας με

εχω



Edit : το μονο που σκεφτηκα ειναι αν απο εκει που ειμασταν

να πουμε οτι εστω οτι ισχυει weR αρα :


που ισχυει γιατι weR αρα

Αυτα απο μενα :bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hoax

Νεοφερμένος

Ο hoax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Γεια σας παιδια , πηρα το Β τευχος του μπαρλα μαθηματικα κατευθυνσης και πισω αντι να βαλουν τις λυσεις εχουν ξανατυπωσει ενα αλλο κεφαλαιο .. μηπως μπορει καποιος να σκαναρει τις σελιδες με τις λυσεις και να τις ανεβασει?


ευχαριστω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

babisgr

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο babisgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 837 μηνύματα.
Γεια σας παιδια , πηρα το Β τευχος του μπαρλα μαθηματικα κατευθυνσης και πισω αντι να βαλουν τις λυσεις εχουν ξανατυπωσει ενα αλλο κεφαλαιο .. μηπως μπορει καποιος να σκαναρει τις σελιδες με τις λυσεις και να τις ανεβασει?


ευχαριστω!
Άμα είναι μόνο στο δικό σου βιβλίο λάθος, γύρνα το πίσω....(λογικά θα στο δεχτούν...)
Άν είναι σε όλα τα βιβλία έτσι καλυνυχτα..:P:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hoax

Νεοφερμένος

Ο hoax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
λες να το δεχτουν ? εχω τσαλακωσει λιγο καποιες σελιδες οταν ελυνα ασκησεις .. αν δεν βρω τις λυσεις μεχρι αυριο , θα το παω πισω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

babisgr

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο babisgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 837 μηνύματα.
λες να το δεχτουν ? εχω τσαλακωσει λιγο καποιες σελιδες οταν ελυνα ασκησεις .. αν δεν βρω τις λυσεις μεχρι αυριο , θα το παω πισω
Πες τους, πως και να μην ήταν τσακισμένο, δεν θα μπορούσαν να το δώσουν πουθενά αφού έλειπε μέρος του βοηθήματος...:hmm::what:
Εγώ προσωπικά αν θες έχω της β΄λυκείου..:P
Καλώς ήρθες..:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hoax

Νεοφερμένος

Ο hoax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
πηγα και το αλλαξα.

μπορειτε να κλειδωσετε το thread.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Οκεη :no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mina14

Νεοφερμένος

Η mina14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Πιαδιά όποιοι χρησιμοποιούν το βοήθημα αν μπορούν ας ανεβάσουν τις λύσεισ των ερωτήσεων γιατί δεν υπάρχουν καποιοες πουθενά κ έχω μπερδευτεί.ευχαριστώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jimmy007

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jimmy007 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 173 μηνύματα.
Πιαδιά όποιοι χρησιμοποιούν το βοήθημα αν μπορούν ας ανεβάσουν τις λύσεισ των ερωτήσεων γιατί δεν υπάρχουν καποιοες πουθενά κ έχω μπερδευτεί.ευχαριστώ

Aν θες πες ποια/ες ασκήσεις θες γιατί δεν νομίζω να βρίσκονται οι λύσεις σε κάποια ηλεκτρονική μορφή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Νομιζω πισω τις εχει ολες.
Εκτος κι αν εννοεις τη διαδικασια λυσης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jimmy007

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jimmy007 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 173 μηνύματα.
Νομιζω πισω τις εχει ολες.
Εκτος κι αν εννοεις τη διαδικασια λυσης.

Προφανώς αυτό θα εννοεί γιατί οι λύσεις πίσω είναι πολύ σύντομες. Βασικά μόνο τελικό αποτέλεσμα έχει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Δεν νομιζω να ειναι κανεις αρκετα σαλεμενος ωστε να κατσει να λυσει ολες τις ασκησεις του Μπαρλα μεσα σε 2 βραδια ωστε να τις δωσει εδω :lol:
Η απαντηση στο πισω μερος του βιβλιου αρκει. :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jimmy007

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jimmy007 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 173 μηνύματα.
Δεν νομιζω να ειναι κανεις αρκετα σαλεμενος ωστε να κατσει να λυσει ολες τις ασκησεις του Μπαρλα μεσα σε 2 βραδια ωστε να τις δωσει εδω :lol:
Η απαντηση στο πισω μερος του βιβλιου αρκει. :p

Εγώ τις έχω στο τετράδιο μου.:P
Μέχρι τα ακρότατα βέβαια...
Οπότε ότι θέλει κάποιος ρωτάει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top