Από τη Θεωρητική...στο Βιολογικό!

Iwnh-chan

Νεοφερμένος

Η Iώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Παιδια βοηθειαααα!!!!!εχω θεματακι,θεματαρα βασικα!ενω ειχα αποφασισει να περασω νομικη αθηνων,αλλαξα γνωμη και θελω να περασω Βιολογια Πατρας...τ θεμα ειναι 1)οτι δεν ξερω ακριβως ποσα μορια χανω και 2)ποσο πια θα πρεπει ν διαβασω για να τα καταφερω,αφου η βαση της σχολης ειναι 18008 και σιγουρα χανω μορια...πανω απο 1000...:'(Οποιος ξερει κατι,ας με βοηθησει!ευχαριστωωω!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Δύσκολο.Πολύ δύσκολο και να περάσεις και να ανταπεξέλθεις.1400 μόρια χάνεις στην καλύτερη αν γράψεις σε όλα 20.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vaggelis1984

Νεοφερμένος

Ο vaggelis1984 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Αναλυτικές πληροφορίες υπάρχουν στην σελίδα του Υπουργείου Παιδείας
https://www.ypepth.gr/el_ec_category10492.htm
πήγαινε εκεί που λέει
Πληροφοριακό έντυπο για τις πανελλαδικές εξετάσεις 2010
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Πολύ δύσκολο.:(Πιο προσβάσιμα τμήματα όπως βιοχημεία/βιοτεχνολογία ή βιολογικών εφαρμογών σε εναδιαφέρουν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

argymeg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αργύρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Γιατί να το κάνεις αυτό στον εαυτό σου; :P:( Θα πρέπει να ξέρεις ότι ακόμα κι αν καταφέρεις να μπεις, που είναι πολύ δύσκολο απο θεωρητική, θα είναι πολύ πιο δύσκολο να αντεπεξέλθεις... Το Βιολογικό έχει μέσα πολλή Χημεία και θεωρούνται αυτονόητα πράγματα της Βιολογίας Κατεύθυνσης της Γ', γενικά και από Τεχνολογική τα παιδιά τα βρίσκουν πολύ σκούρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Γιατί να το κάνεις αυτό στον εαυτό σου;
Γιατί να λές αυτό που θέλω να πώ ακόμα και στο ίντερνετ; :P Είχα πεί να μην το γράψω για να μην αρχίσουν να με λένε υπερβολικό, κολλημένο, προκατειλημμένο και τα συναφή...

Γενικώς ως φοιτητής Βιολογικού τμήματος συμφωνώ με τον προλαλήσαντα συμφοιτητή. Ακόμα και η Τεχνολογική τα βρίσκει σκούρα (για να μην αναφερθώ στη Θετική :P). Πόσο μάλλον απο Θεωρητική που τα μαθήματά της δεν έχουν καμία σχέση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,784 μηνύματα.
μια καθηγήτριά μου, στο Πανεπιστήμιο, σπούδασε Μαθηματικός και είναι εξαίρετη επιστήμονας στο ερευνητικό της πεδίο, ενώ στο λύκειο ήταν θεωρητική κατεύθυνση (κλασικό γυμνάσιο)...

δεν έχει σημασία ποια ήταν αφετηρία στο λύκειο...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

argymeg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αργύρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Γιατί να λές αυτό που θέλω να πώ ακόμα και στο ίντερνετ; :P Είχα πεί να μην το γράψω για να μην αρχίσουν να με λένε υπερβολικό, κολλημένο, προκατειλημμένο και τα συναφή...

Γενικώς ως φοιτητής Βιολογικού τμήματος συμφωνώ με τον προλαλήσαντα συμφοιτητή. Ακόμα και η Τεχνολογική τα βρίσκει σκούρα (για να μην αναφερθώ στη Θετική :P). Πόσο μάλλον απο Θεωρητική που τα μαθήματά της δεν έχουν καμία σχέση...

Είμαι αρκετά παθιασμένος με το θέμα για να μην έχω κανένα τέτοιο κόλλημα, το βροντοφωνάζω :P Όχι, για τη Θετική στο Βιολογικό δε μας παίρνει να μιλήσουμε :P Σύμφωνοι, μπορεί κάποιος να το βγάλει και να γίνει και καλός αλλά θα του είναι ιδιαίτερα δύσκολο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iwnh-chan

Νεοφερμένος

Η Iώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Λοιπον...αρχικα ευχαριστω για τη βοηθεια!Κοιταξτε...μεχρι περυσι ημουν αριστη στη χημεια(αφου φετος δεν εχουμε) και στη φυσικη συνεχιζω να ειμαι...το μονο προβλημα μου ειναι τα μαθηματικα,αλλα αν διαβασω δεν θα εχω κανενα προβλημα!Θελω να περασω Βιολογικο,γιατι μ αρεσει και πιστευω πως μου ταιριαζει παρα πολυ...το μοναδικο θεμα που με αγχωνει ειναι οτι το Βιολογικο Πατρας,στο οποιο και θελω να περασω εχει βαση 18008...επομενως πρεπει να γραψω γυρω στα 19500!κατι που,οσο καλη κι αν ειμαι,ειναι παρα πολυ δυσκολο!!!!δεν ξερω πως θα τα καταφερω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

neni

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η neni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
Μπορείς να αλλάξεις κατεύθυνση τελευταία στιγμή ώστε να μη χάσεις τα μόρια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Eίναι ήδη Γ Λυκείου οπότε έχει βγάλει προφανώς ένα πολύ μεγάλο κομμάτι της ύλης της και δεν προλαβαίνει και τα άλλα:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

argymeg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αργύρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Λοιπον...αρχικα ευχαριστω για τη βοηθεια!Κοιταξτε...μεχρι περυσι ημουν αριστη στη χημεια(αφου φετος δεν εχουμε) και στη φυσικη συνεχιζω να ειμαι...το μονο προβλημα μου ειναι τα μαθηματικα,αλλα αν διαβασω δεν θα εχω κανενα προβλημα!Θελω να περασω Βιολογικο,γιατι μ αρεσει και πιστευω πως μου ταιριαζει παρα πολυ...το μοναδικο θεμα που με αγχωνει ειναι οτι το Βιολογικο Πατρας,στο οποιο και θελω να περασω εχει βαση 18008...επομενως πρεπει να γραψω γυρω στα 19500!κατι που,οσο καλη κι αν ειμαι,ειναι παρα πολυ δυσκολο!!!!δεν ξερω πως θα τα καταφερω...

Να ρωτήσω γιατί συγκεκριμένα στην Πάτρα;

(Όχι γιατι της Αθήνας είναι εκπληκτικό, κρίμα να το χάσεις :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iwnh-chan

Νεοφερμένος

Η Iώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Ιλιασο συμφωνουμε,θα ειναι αυτοκτονια το να αλλαξω κατευθυνση τωρα!!!!Γιατι Πατρα?Γιατι η βαση του Βιολογικου Αθηνων ειναι παρα πολυ ψηλη και δε χρειαζομαι μοναχα 19500 μορια,αλλα πολλα περισσοτερα...ε και το Ρεθυμνο πεφτει λιγο μακρια...οποτε καταλαβαινεις!Απλα δεν ξερω κατα ποσο ειναι εφικτο να περασω Βιολογικο Πατρας αν το παλεψω....θα ειναι πολυ δυσκολο?:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Ιλιασο συμφωνουμε,θα ειναι αυτοκτονια το να αλλαξω κατευθυνση τωρα!!!!Γιατι Πατρα?Γιατι η βαση του Βιολογικου Αθηνων ειναι παρα πολυ ψηλη και δε χρειαζομαι μοναχα 19500 μορια,αλλα πολλα περισσοτερα...ε και το Ρεθυμνο πεφτει λιγο μακρια...οποτε καταλαβαινεις!Απλα δεν ξερω κατα ποσο ειναι εφικτο να περασω Βιολογικο Πατρας αν το παλεψω....θα ειναι πολυ δυσκολο?:(
Το βιολογικο ειναι στο Ηρακλειο και οχι στο Ρεθυμνο:P:P!! Οτι θα ειναι δυσκολο το ξερεις και συ, αλλα σιγουρα δεν ειναι ακατορθωτο... Προσεχε ιδιαιτερα τη λογοτεχνια (ειναι υπουλο μαθημα) και την εκθεση φυσικα!! Α, και καλο κουραγιο:no1:...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iwnh-chan

Νεοφερμένος

Η Iώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Νιιι...εχεις δικιο...μπερδευτηκα!:xixi: Ευχαριστω παντως,να σαι καλα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Tι σου αρέσει από το βιολογικό;Δεν εννοώ γιατί σου αρέσει.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iwnh-chan

Νεοφερμένος

Η Iώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Ερωτηση κρισεως!χιχιχι...Λοιπον,μ αρεσουν παρα πολυ τα μαθηματα του Βιολογικου και το γεγονος οτι θα μπορω να ασχοληθω μετεπειτα με ερευνα κτλ...Η αληθεια ειναι πως το Βιολογικο θα αποτελεσει απλα την αρχη...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Eννοώ πως αν ενδιαφέρεσαι για μοριακή υπάρχoυν και πιο χαμηλόβαθμες εναλλακτικές.;)Εγώ μοριακή θέλω αλλά πέφτει μακριά.:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Eννοώ πως αν ενδιαφέρεσαι για μοριακή υπάρχει και πιο χαμηλόβαθμες εναλλακτικές.;)Εγώ μοριακή θέλω αλλά πέφτει μακριά.:'(
Χρηστο, θα σου δωσω μια φιλικη συμβουλη... Μην πεσεις στην παγιδα της αποστασης!! Και γω στην αρχη τα ιδια ελεγα, αλλα τωρα εχω κανει στροφη 180 μοιρες... Πρωτον η Αλεξανδρουπολη ειναι υπεροχη και δευτερον αγαπω το αντικειμενο με το οποιο ασχολουμαι!! Ασε που οπως σου εχω ξαναπει, οσο φιλοι μου μπηκαν στη μοριακη, εμειναν απολυτα ευχαριστημενοι... Τεσπα, εσυ εισαι αυτος που θα αποφασισεις, αλλα καλο ειναι να μιλησεις και με αλλυς που ξερουν!!

Υ.Γ: Και αυτο πρεπει να στο χω ξαναπει, αλλα στη σχολη εχουμε μια κοπελα απο τη Σητεια Κρητης και αρκετες/ους απο Κυπρο:):P:)!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Ίσως να φταίει το ότι ακούω διάφορους άλλους που δεν ξέρουν.:PΘα δω τι θα κάνει όταν έρθει η ώρα.:PΕυχαριστώ πάντως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top