Γενικό -  Βοηθήματα Προσανατολισμού Θετικών Σπουδών

gossipgirl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 278 μηνύματα.
Ζήτη;;;;μμμμ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerinaki:)

Νεοφερμένος

Η Katerinaki:) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
θα ηθελα να μου πειτε σε ποια μαθηματα πηρατε βοηθημα(και γενικης και κατευθυνσης)
και αν εχετε υποψη σας καποια καλα...
θα χρειαστω βοηθημα και στα μαθηματα που παω φροντιστηριο;

ευχαριστω εκ των προτερων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papakos1

Νεοφερμένος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Ούτε γω πήρα...... αλλά σκοπεύω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Flo92

Νεοφερμένος

Η Flo92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 41 μηνύματα.
ναι οντως απαντηστε παρακαλω...προκειτε να χρειαστουμε βοηθηματα στ μαθηματα που παμε φροντιστηριο? Γτ ουτως η αλλως εκει μασ δινουν καποια φυλλαδια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

billth1

Νεοφερμένος

Ο billth1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Ποιο πιστευεται οτι ειναι το καλυτερο βοηθημα για τα μαθηματικα κατευθυνσης β λυκειου?
Σκεφτομαι να παρω του ΝΑΚΗ, ειναι καλο;

Ακουω γνωμες,
ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
του Μπάρλα είχα και αυτό μου είχαν προτείνει....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

billth1

Νεοφερμένος

Ο billth1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Αλλος κανεις γνωμη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Συγγνώμη. Νόμιζα ότι έλεγες για βοήθημα της Γ λυκείου και έγραψα τα παρακάτω... Για τη Β δε ξέρω, δεν είχα κανένα βοήθημα.
Του Μπάρλα και των Στεργίου-Στεργίου-Νάκη είναι πολύ καλά βοηθήματα και δεν μπορούν να συγκριθούν.

Στο μόνο πράγμα που ίσως υπερτερεί το βοήθημα των Σ-Σ-Ν είναι ότι προτείνει τις ασκήσεις που θεωρεί ότι πρέπει να λυθούν στις αρχικές σελίδες. Αυτό όταν θα έχεις πιθανόν περιορισμένο χρόνο το χειμώνα θα είναι αρκετά θετικό.

Πάντως επιμένω ότι και τα δύο βοηθήματα είναι εξίσου καλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

billth1

Νεοφερμένος

Ο billth1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Κανεις για την Β' ;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
Εμενα που προτειναν του Μπαρλα ..πρεπει να ειναι αρκετα καλο...σου λεω επι τροχαδην τι περιεχει και see for yourself :

  • συνοπτικη θεωρια σε μορφη ερωταπαντησεων
  • παρατηρησεις και σχολια πανω στα οποια στηριζεται και η λυση των ασκησεων
  • ερωτησεις συμπληρωσης/σ-λ/πολλαπλης κλπ
  • λυμενες ασκησεις
  • αλυτες ασκησεις αναπτυξης
  • θεματα εξετασεων και θεματα εξετασεων προηγουμενων ετων
  • διαγωνισματα
  • απαντησεις και υποδειξεις για τις ασκησεις
και το σ-σ-ν ειναι βεβαια πολυ καλο .. οπως ειπαν αναφερει και ποιες ειναι Must ασκησεις οι οποιες μαλιστα ανηκουν και σε διαφορα επιπεδα (εμπεδωσης,συνθετα...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vady

Νεοφερμένος

Η vady αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Και εγώ μπάρλα είχα και έμεινα πολύ ευχαριστημένοι....Ασκήσεις όλων των τύπων, διαγώνισμα σε κάθε παράγραφο σχεδόν και πολύ αναλυτικά δοσμένη θεωρία.......Δεν νομίζω να βρεις καλύτερο....Εδώ τουλάχιστον όλοι οι καθηγητές Μπάρλα δουλεύουν και προτείνουν......

Λοιπόν, στα μαθήματα κατεύθυνσης είναι απαραίτητο πιστεύω γιατί τα σχολικά είναι κακογραμμένα και με ελάχιστες ασκήσεις....Για μαθηματικά εγώ προτείνω μπάρλα και για φυσική μαθιουδάκη-παναγιωτακόπουλο. Τώρα γενικής εγώ είχα άλγεβρα φυσική και αν σκοπεύεις του χρόνου να πας θετική πάρε και χημεία . Οι ίδιοι συγγραφείς και χημέι ΣΑΛΤΕΡΗΣ είναι κορυφή!!!!!

Κοίτα ακόμα και το φροντηστήριο να μην χρείαζεται ένα καλό βοήθημα θα βοηθήσει εσένα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

papakos1

Νεοφερμένος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Ποιών εκδόσεων?!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gossipgirl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 278 μηνύματα.
μπαρλα ειχα εγω και ηταν καλος.στην γενικη ειδικα.γτ στην κατευθυνση ειχε κ κτ πανδυσκολες στις κωνικες που μου ειχαν σπασει τα νευρα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theodoros sampas

Νεοφερμένος

Ο theodoros sampas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 69 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Η γνώμη μου είναι ότι παράλληλα με τα βοηθήματα που χρησιμοποιεί ο κάθε μαθητής-μαθήτρια, στα Μαθηματικά χρειάζεται να έχει και βοηθήματα με τίτλο το 4ο ΘΕΜΑ, ώστε να κάνει έλεγχο στο επίπεδο των γνώσεων που έχει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kardinalios

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σάμος (Σάμος). Έχει γράψει 66 μηνύματα.
Δεν υπάρχει κανένα βοήθημα που να μπορεί να χαρακτηριστεί ευαγγέλιο.Εγώ προσωπικά πέρυσι είχα αγοράσει τον Μπάρλα(Ελληνοεκδοτική) και μπορώ να πω ότι είχε πολύ καλή παρουσίαση της θεωρίας και λυμένες ασκήσεις οι οποίες θα σε βοηθήσουν πολύ στην κατανόηση.Βέβαια το κακό είναι ότι τα λυμένα του και οι ασκήσεις που έχει για να λύσεις εσύ βγαίνουν με τον ίδιο τρόπο.Αν δεν πηγαίνεις φροντιστήριο και χρειάζεσαι ποικιλία ασκήσεων σε όλες τις περιπτώσεις μπορείς να δεις το βοήθημα των Τζιρώνη-Τζουβάρα.Αν όμως πηγαίνεις φροντιστήριο και χρειάζεσαι ένα βοήθημα το οποίο να σε κάνει να κατανοήσεις τέλεια τις έννοιες και να ανέβεις επίπεδο τότε μπορώ να πω ότι ο Μπάρλας είναι μία πάρα πολύ καλή επιλογή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitra17

Νεοφερμένος

Η dimitra17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Του μπαρλα ειναι ενα κακεκτυπο του σχολικου βιβλιου. Σιγουρα το φροντ. Σου θα εχει μεγαλη γκαμα βοηθηματων οποτε ζητα απο τους καθηγητες σου να σου προτεινουν τα καλυτερα... Σιγουρα του σαββαλα δν ειναι τοσο καλα αλλα ειναι τα καλυτερα σε φυσικη-χημεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lekanikos

Νεοφερμένος

Ο lekanikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Σούδα (Χανιά). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
πολθ καλη ληση ειναι οι εκδοσεις οροσιμο για φυσικη γενικης και κατευθηνσης διοτι εχουν μαζεμενη τη θεωρια....κ ειναι πολυ καλα γραμμενη!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

joannito

Νεοφερμένος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
του μπαρλα ειναι το καλυτερο... αποδεδιγμενο:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katia

Νεοφερμένος

Η Katia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
και εγω το προτεινω ανεπιφιλακτα αλλα και του στεργιου νακη εχει αρκετες αλθτες κθριως ασκησεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki_7

Νεοφερμένος

Η Maraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
το καλητερο κατα την γνωμη μου βγηκε φετος ειναι του οροσημο τ κ αινουριο βοηθημα μιλαμε για απιστευτο βοηθημα καταρχην εκτος οτι λεει τελεια την θεωρια μετα οταν σου λυνει τις βασικες ασκησεις σου εχει διπλα μεθοδολογια και τι πρεπει να κανεις οταν βλεπεις τετοιου ειδους ασκησεις ...εγω αυτο το πηρα και στην φυσικη γιατι το βρηκα παρα πολυ καλο !!!!!!!!!!!
παντως εγω σου προτεινω να ριξεις μια ματια σε ολα και να διαλεξεις εγω ετσι εκανα !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top