Είστε ευτυχισμένοι;

sofiaaa

Νεοφερμένος

Η σόφη! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 64 μηνύματα.
αυτο ειναι πολυ καλο, μπραβο σου:xixi:


ευχαριστω... :D απλα μετα απο οοοοοοοσα εχω περασει εχω παθει πλεον ανοσια...κ δεν μπορω να χαλιεμαι για μικρα πραγματα! η ζωη μου αν κ ειναι μια κολαση βρισκω διαρκως διεξοδους, ποτε δεν το βαζω κατω κ ειμαι πολυ χαρουμενη με τη σταση που κραταω... αν καποιος περνουσε τα ιδια ισως βρισκοταν στο δαφνη τωρα... εγω ειμαι μια χαρουλα!! γιατι για να εισαι ευτυχισμενος πρεπει αρχικα να τα βρεις με τον εαυτο σου... αυτο το εχω καταφερει!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
τι είναι αυτή η λέξη; "ευτυχισμένος"; τρώγεται; :p

πιστεύω ότι είναι πολύ δύσκολη λέξη όσο εύκολα γράφεται, δύσκολα την αισθάνεσαι, διότι πολλοί παράγοντες συντελούν στην πλήρη ευτυχία...που δυστυχώς καθημερινώς ζούμε απλά κάποιες μικροχαρές στα πλαίσια ρουτίνας...:) και επειδή, τα πάντα είναι σχετικά και υποκειμενικά σε αυτήν την ζωή, δεν υπάρχει πλήρης ευτυχία, απλά υπάρχει συναισθηματική ισορροπία προκειμένου να ανταπεξέλθουμε στις αντιξοότητες της καθημερινότητας και να μην καταρρεύσουμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Goseithor

Διάσημο μέλος

Ο Νότα στο Διάστημα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
τι είναι αυτή η λέξη; "ευτυχισμένος"; τρώγεται; :p

πιστεύω ότι είναι πολύ δύσκολη λέξη όσο εύκολα γράφεται, δύσκολα την αισθάνεσαι, διότι πολλοί παράγοντες συντελούν στην πλήρη ευτυχία...που δυστυχώς καθημερινώς ζούμε απλά κάποιες μικροχαρές στα πλαίσια ρουτίνας...:) και επειδή, τα πάντα είναι σχετικά και υποκειμενικά σε αυτήν την ζωή, δεν υπάρχει πλήρης ευτυχία, απλά υπάρχει συναισθηματική ισορροπία προκειμένου να ανταπεξέλθουμε στις αντιξοότητες της καθημερινότητας και να μην καταρρεύσουμε...
:!:....:no1:....:P...:friends:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kate! =]

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η kate! =] αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
τι είναι αυτή η λέξη; "ευτυχισμένος"; τρώγεται; :p

πιστεύω ότι είναι πολύ δύσκολη λέξη όσο εύκολα γράφεται, δύσκολα την αισθάνεσαι, διότι πολλοί παράγοντες συντελούν στην πλήρη ευτυχία...που δυστυχώς καθημερινώς ζούμε απλά κάποιες μικροχαρές στα πλαίσια ρουτίνας...:) και επειδή, τα πάντα είναι σχετικά και υποκειμενικά σε αυτήν την ζωή, δεν υπάρχει πλήρης ευτυχία, απλά υπάρχει συναισθηματική ισορροπία προκειμένου να ανταπεξέλθουμε στις αντιξοότητες της καθημερινότητας και να μην καταρρεύσουμε...



απλα αυτες οι καθημερινες μικροχαρες μπορουν ευκολα να χαρακτιρηστουν και στιγμες ευτυχιας...ειναι αυτες που θυμομαστε συνηθως στο τελος της κα9ε μερας και χαμογελαμε...αυτο το χαμογελο ειναι ευτυχια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Goseithor

Διάσημο μέλος

Ο Νότα στο Διάστημα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
θα γίνω σύντομα!!!!!!!!!!:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
δυστυχώς βλέπω τέτοιες απαντήσεις και απογοητεύομαι.

έλεος ρε παιδιά αυτή η θεοποίηση των πάντων απο τον κόσμο(ένα μεγάλο ποσοστό του.).

Μου λες δηλαδή ότι οι πανελλήνιες , το που πέρασες , και η φοιτητική ζωή σου είναι η απαρχή της ευτυχίας σου.

Τι να πω , κρίμα που φτάσαμε να διψάμε για αυτό.

Το ότι δεν είμαστε καν άνθρωποι απο τα μαθήματα , το αφήνω ασχολίαστο ως γενικότερη κατάντια του εκπαιδευτικού. (άλλο θέμα).


:(:(:(

Φιλε ωσω και να με ποναει, θα σε πω κατι. Το εκπαιδευτικο συστημα ειναι ΜΙΑ χαρα φιλε. Οι πιο πολλοι που δεν καταλαβαινουν τι λεει ο καθηγητης ειναι αυτη που καθονται και χαζευουν εξω η μηλανε μες τη ταξη. Οταν παρακολουθω τον καθηγητη, ολα ειναι απλα και πανευκολα.
ΕΠΙΣΗΣ δεν ξερω γιατι αλλα αυτης της γενιας οι γονεις ειναι ΑΡΡΩΣΤΟΙ ΚΑΙ ΨΥΧΑΚΙΔΕΣ (τουλαχιστον οι δικικοι μ) με τους βαθμους, και δεν καταλαβαινω γιατι πρπ να παω πολυτεχνιο η να γινω γιατρος για να ειμαι ευτυχυσμενος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
ΕΠΙΣΗΣ δεν ξερω γιατι αλλα αυτης της γενιας οι γονεις ειναι ΑΡΡΩΣΤΟΙ ΚΑΙ ΨΥΧΑΚΙΔΕΣ (τουλαχιστον οι δικικοι μ) με τους βαθμους, και δεν καταλαβαινω γιατι πρπ να παω πολυτεχνιο η να γινω γιατρος για να ειμαι ευτυχυσμενος.
μα πως θα υπερυφανευτουν στη γειτονια και στους γνωστους οτι το δικο τους το παιδι περασε στο ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟ σε συγκριση με το παιδι του γειτονα το οποιο δεν περασε πουθενα;Δυστηχως,αρκετοι γονεις το κανουν αυτο.Συμφωνω απολυτα μαζι σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
ΕΠΙΣΗΣ δεν ξερω γιατι αλλα αυτης της γενιας οι γονεις ειναι ΑΡΡΩΣΤΟΙ ΚΑΙ ΨΥΧΑΚΙΔΕΣ (τουλαχιστον οι δικικοι μ) με τους βαθμους, και δεν καταλαβαινω γιατι πρπ να παω πολυτεχνιο η να γινω γιατρος για να ειμαι ευτυχυσμενος.
ελα ντε... σωστος προβληματισμος... ουτε οι βαθμοι ουτε ενα επαγγελμα που σου επιβαλλουν οι αλλοι (ταχα μου για να βγαζεις περισσοτερα λεφτα)
ειναι οι ουσιαστικοι παραγοντες που κανουν εναν ανθρωπο ευτυχισμενο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 954 μηνύματα.
Φιλε ωσω και να με ποναει, θα σε πω κατι. Το εκπαιδευτικο συστημα ειναι ΜΙΑ χαρα φιλε. Οι πιο πολλοι που δεν καταλαβαινουν τι λεει ο καθηγητης ειναι αυτη που καθονται και χαζευουν εξω η μηλανε μες τη ταξη. Οταν παρακολουθω τον καθηγητη, ολα ειναι απλα και πανευκολα.
ΕΠΙΣΗΣ δεν ξερω γιατι αλλα αυτης της γενιας οι γονεις ειναι ΑΡΡΩΣΤΟΙ ΚΑΙ ΨΥΧΑΚΙΔΕΣ (τουλαχιστον οι δικικοι μ) με τους βαθμους, και δεν καταλαβαινω γιατι πρπ να παω πολυτεχνιο η να γινω γιατρος για να ειμαι ευτυχυσμενος.

συμφωνώ ότι αυτή η στάση απέναντι στην επιτυχία εισαγωγής στο πανεπιστήμιο , των γονιών είναι υπερβολική και γελοία.

Αλλά το σύστημα είναι χάλια , και θα το διαπιστώνεις όλο και πιο πολύ με τον καιρό. Ειδικά σε λύκειο - πανεπιστήμιο.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PGeorge4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο PGeorge4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 1,740 μηνύματα.
Είστε ευτυχισμένοι;
Nein.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

οΟοNantiAoOo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ναντια-βασουλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 903 μηνύματα.
αμε.....κοιτα αν το σκεφτεις
και τις παρεες μου εχω και την οικογενεια μου ολοι γεροι δωξα το θεο και καλα περναω και αν ειμαι στις μαυρες μου πινω μια μπυριτσα να ξεχαστω
(πρεπει να κοψω τις μπυρες θα κανω μπυροκιλοια):(

οποτε....ναι ειμαι ευτηχισμενη και ειμαι σιγουρη γι αυτο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina141

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 297 μηνύματα.
δεν μπορω να πω οτι ειμαι ευτυχισμενη....αλλα ουτε δυστυχισμενη....δε ξερω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hantzos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 174 μηνύματα.
H ευτυχια ειναι κατι πολυ σχετικο. Για να υπαρξει ευτυχια πρεπει απαραιτητα να υπαρχει και η δυστυχια στον κοσμο γιατι αλλιως δε θα υπηρχε μετρο συγκρισης. Ας αφησω ομως τις αμπελοφιλοσοφιες. Εγω πιστευω οτι ειμαι ευτυχισμενος:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
σημερα οχι..
θα σας πω και για αυριο.. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nitsa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nitsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 389 μηνύματα.
δε θα το λεγα οτι αυτο που ζω ειναι στα πλαισια στης ευτυχιας...
ουτε κ της δυστυχιας....
κατι ενδιαμεσο. υπαρχουν πολλα που με κανουν να χαρω κ πολλοι που με κανουν να στεναχωρηθω...
τελοσπαντων.........:emm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
οχι. (αυτο νιωθω τωρα τουλαχιστον)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Σε μία γενική θεώρηση της μικρής ζωής μου, την παλεύω αρκετά...
Άλλωστε ποιος μπορεί να πει στα σίγουρα τι είναι η ευτυχία?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
λενε, για να το διαπιστωσεις πρεπει να αναρωτηθεις "αν πεθανω ΤΩΡΑ, θα με πειραξει?"

δηλαδη υποτιθεται πως αμα δεν σε πειραζει συμαινει πως τα εχεις ολα (ηθικες αξιες, οχι υλικα αγαθα)

αλλα δεν ειναι λιγο λανθασμενο? ποιος δεν θελει να ζησει λιγο ακομα?:P παντως αυτη η ερωτηση ειναι αρκετα καλη την μερα του θανατου σου "εκανα οσα ηθελα? εζησα εντονα? αν πω πως περασα απο αυτον τον πλανητη θα ισχυει??"

εγω παντος αυτη τη στιγμη πιστευω πως ναι!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
αν ειμαι ευτυχισμενη ε;
με βαση αυτα που λεει ο απο πανω μου δεν ειμαι ευτυχισμενη εχω ακομα να κανω καποια πραγματακια και ναι μολις τα τελειωσω θα ειμαι ευτυχισμενη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dmzk

Δραστήριο μέλος

Ο Dmzk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 451 μηνύματα.
Ναι ρε , hakuna matata αν ημουν δυστιχισμενος απο τωρα σε μεγαλυτερη ηλικια τι θα εκανα ; Δε λεω ανησυχιες και δυσκολιες υπαρχουν αλλα αυτες δεν ειναι λογος για να ειμαι δυστιχισμενος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top